Tehnički kutak > Garaža

Gotov tuning Sportcitya 2T!!

<< < (12/17) > >>

karlo.sb:

--- Citat: maminjo - 29 Studeni, 2010, 23:06:49 ---Nek sad bude ovak, pa ćemo vidjeti kak bum se navikavo.........Eee kad sam reko frendu da možda i on bude moro miješat........gledo me blentavo :icon_scratch: i ono 'KAJ-MJEŠATI', moram neš mjeriti, pa kaj si ti skrenuo, ja mješam jedino vino i mineralu, a i to mi se nekad neda pa zamolim konobara da mi napravi gemišt :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:

--- Kraj citata ---

nabavis ovo i to bi ti bilo najjednostavnije http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/12150000/Measuring+cup+POLINI+.aspx, u bocicu nalijes ulja koliko ti treba za gorivo, imas oznacene postotke i litre, dođes na benzu istreses ulje prije sipanja goriva i automatski ti se i izmjesa tokom tankiranja  :icon_thumright:

animatrix:
ili injekciju od decilitra

3alfa3:
Ima u apoteci za kupit plasticnih bocica od 1dl. Taman za 5 litri benge ako radis 2% mjesavinu ili 4 litre ako radis 2,5%

maminjo:

--- Citat: karlo.sb - 30 Studeni, 2010, 10:00:21 ---nabavis ovo i to bi ti bilo najjednostavnije http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/12150000/Measuring+cup+POLINI+.aspx, u bocicu nalijes ulja koliko ti treba za gorivo, imas oznacene postotke i litre, dođes na benzu istreses ulje prije sipanja goriva i automatski ti se i izmjesa tokom tankiranja  :icon_thumright:

--- Kraj citata ---

Samo znaš di je problem kod polini bočice, što su oznake i brojevi tamne boje i kad uliješ tamno ulje ne vidiš ništa, oznake bi trebale biti bijele, tak sam ja sebi sad označio sa bijelim crtama (tanko izrezanom bijelom samoljepljivom trakicom) malu bočicu od Jane 2.5dl. Prvo sam si označio sa markerom i niš nisam vidio kad sam ulio ulje, sad mi je ok!

I da ulje ne trebaš sipati prije tankanja goriva možeš i nakon, još je jednostavnije i točnije, jer možeš točno izračunati: koliko goriva X 2%, i onda natankaš ulje i bok.
Primjer natočiš 4.6L benzina X 2%= 0.092L tj 0.92dl......znači natočiš za pol nokta manje od 1dl ili staviš cijel 1dl i bok...malo više ne bu škodilo

igor.sb:

--- Citat: maminjo - 30 Studeni, 2010, 11:40:59 ---Samo znaš di je problem kod polini bočice, što su oznake i brojevi tamne boje i kad uliješ tamno ulje ne vidiš ništa, oznake bi trebale biti bijele, tak sam ja sebi sad označio sa bijelim crtama (tanko izrezanom bijelom samoljepljivom trakicom) malu bočicu od Jane 2.5dl. Prvo sam si označio sa markerom i niš nisam vidio kad sam ulio ulje, sad mi je ok!

I da ulje ne trebaš sipati prije tankanja goriva možeš i nakon, još je jednostavnije i točnije, jer možeš točno izračunati: koliko goriva X 2%, i onda natankaš ulje i bok.
Primjer natočiš 4.6L benzina X 2%= 0.092L tj 0.92dl......znači natočiš za pol nokta manje od 1dl ili staviš cijel 1dl i bok...malo više ne bu škodilo

--- Kraj citata ---

LOL koje ti teorije imas, a nisi ni imao polini bocicu, polini bocica je bijela (nije prozirna) i vidi se na slici, da natocis plavo ulje bocica ostaje i dalje bijela i crte se fino vide i s marsa i kolicina ulja

objasnjavas nekom kak da sipa, a toci mjesavinu vec 2 god  :dontknow:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju