Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom  (Posjeta: 2897 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« : 02 Studeni, 2010, 00:00:22 »
dakle, stvarno nisam mislio da ce ova instalacija prouzrocit toliko problema, al ahhh...ocito sam proklet!

idemo pocet:

1. problem - u uputstvima proizvodjac preporucuje squish 0.7 mm...KAKO? kad kit namontiran BEZ DIHTUNGA ima squish od 0.8 mm?

2. problem - flanđa auspuha direktno gleda u nosac bloka! spuh sam jedva jedvice namontiral i jos uvijek mi malo sprica na flanđi...spuh je malo napet i dira nosac...

3. problem - nakon svih ovih gore navednih, upalio sam skut iz prve, pustio ga na razradu grijanjem i hladjenjem! nakon sta se zagrijal, puknul je iz spuha (dugo stajanje na leru i moje naglo okretanje gasa)...ugasio sam ga...pustio neko vrijeme da ohladi, ponovno iz prve upalio! nakon 10 min poceo se gusit i ugasio se...nakon toga upalio vise nije! svijecica je bila crna i nalovilo se nesto dihtmase na nju i osla je u 3 pm!

moj pristuo rjesavanju problema: benzina ima provjereno, svijecica stavljena druga koja baca iskru, kompresije u cilindru ima!
promjenio sam i usisno tijelo i lamelice, bobinu koja 100% radi, 3 svijecice, benzin u cilindar direkt...ma SVE!

simptomi: pri kurblanju, nakon sta se zavrti tih 3-4 puta, zadnji "obrtaj" pukne iz spuha! i tako u nedogled! osjeti se skureni benzin, ali ne zeli proradit da ga hebes!

J.U.R.C.A mi je preporucil da si pogledam semeringe, nazalost nisam sad u prilici, tek mogu za vikend...ima ko jos kakve ideje?

blokovi su skoro novi, dihtaju 100%, novi skf c4 lageri, novi corteco oriđinale semerinzi zakucani "do jaja" (radilica pruzala otpor)...


JEL IMA TKO KAKVIH IDEJA JOŠ?

zahvalan sam za bilokakve prijedloge jer sam potrosio 10 sati na pokusaje startanja motora, cak sam sašio i deklo iznutra od kurblanja i razvalio kurblu...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #1 : 02 Studeni, 2010, 07:00:15 »
semerinzi se ne nabijaju do kraja nego do određene mjere, ne smiju doticati ležaj..
meni simptomi vuku na kvar na struji... jesi dobro spojio namotaje, bobinu i ostalo, jesi stavio kajlu na magnet? pregledaj još malo sve dijelove spojeve itd..
probaj i drugu svječicu..

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #2 : 02 Studeni, 2010, 07:50:02 »
i ja po ovome mislim da si zaboravija stavit kajlu,to prvo pogledaj pa nam javi
koliko ja znam pucanje iz auspuha nastaje sa problemom oko struje pa se malo pozabavi s njom     
                                 
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #3 : 02 Studeni, 2010, 08:24:40 »
Tako je i meni bilo i sve sam radio kao i ti i nakraju kad sam već poludio, mijenjao i 2 komplet ispravna paljenja, skužim da je problem bio u onom đeku od struje što ide iz paljenja. Tj. ona plava žica kad sam gurao đek u đek nije imala dobar kontakt. Ja kurblam, a on puca  i onako kao kiše.
Pretpostavljam da si stavio kajlu magneta i da si ga dobro stegao, jer ako nisi magnet se na konusu radilice okrene i isto ti se to može dešavati. To su ti već napisali.
1- jel 0,7 ili 0,8 nema veze, proizvođači svašta napišu
2- sve što sam od tuning dijelova metao bilo je dorada i ništa nije bilo kako kažu plag and play
Semeringe nisi trebao nabiti baš do kraja.
Za diht masu ti piše da se suši 1 mm za 24 h. Ja kad sastavljam blokove ne palim taj dan. Ne kažem da nemože, ali radi sigurnosti ostavim da se dobro osuši.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #4 : 02 Studeni, 2010, 08:50:39 »
pogledaj taj dzek od struje ali prije svega eliminiraj potencijalne mehanicke propuste(da ima predkompresije u karteru) a to su lamelice(koje si vec rjesio i semeringe koje sam ti rekao da pogledas.

ako to nije dakle on jednostavno MORA upaliti.(onda ti preostaje struja) obzirom da kompresiju ima!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #5 : 02 Studeni, 2010, 12:14:21 »
Kupi start sprej skini filter našpricaj i mora upalit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #6 : 02 Studeni, 2010, 12:15:22 »
semerinzi se ne nabijaju do kraja nego do određene mjere, ne smiju doticati ležaj..
meni simptomi vuku na kvar na struji... jesi dobro spojio namotaje, bobinu i ostalo, jesi stavio kajlu na magnet? pregledaj još malo sve dijelove spojeve itd..
probaj i drugu svječicu..

a kak da znam do kud da nabijem semeringe? idem polako i dok radilica pocne pruzat mali otpor, prestanem. taj otpor prestane nakon par minuta rada motora i sve 5! tak sam slozio vec 3-4 puta radilicu i nikad problema...

sve je spojeno kak spada...da nije, nebi on meni radio sve skupa kojih pola sata i palio iz prve...

sve je onda opet naknadno provjereno kad vise nije htio upalit i sve je ostalo nepromjenjeno...svjecice sam probo 3 komada, nije do toga...a kvar na struji...jbg, ne znam! kad je svjecka vani baca svaki put iskru!


@ Luksy - stavio sam kajlu bez brige...puknulo je iz spuha najvjerojatnije jer mi je smjesa na leru malo prejaka pa se skupilo u spuhu i kad sam malo nabio gas, eksplodiralo je...turiro sam ga prije par puta, zavrtio se ko bubica, miran rad, nema oklijevanja na gasu, nikakvih pucketanja ili gusenja...

@ salej600 - hmm...konektor mozda cak i moze bit...jer je skut bio prije ljeta na servisu na novom premotavanju zica, đekova, svega elektricnog jer je sve sprhnulo od hrdje! i prije me taj đek zajebaval i radio ko i tebi...bacal neizgorenu bengu na spuh, pucal i onda vise nije htio upalit...bum i to provjerio...
dihtmasa se susila pa priblizno kojih 12-13 sati jer nisam isti dan montiro sve...na stolu sam montiral blokove skupa i kit i ostavil preko noci da se osusi...slijedece jutro sam to stavljal na skut...
uostalom imam dihtmasu na kojoj pise da se susi za 15-20 minuta... :dontknow:

@ jurca - ipak mislim da kompresiju ima u karteru jer je nutra sve mokro od benge i nakon par kurblanja on je bacal tekuci benzin kroz ispuh!
jer on meni nije htio ni cut cak ni kad sam mu stavio cajnu zlicicu direkt benzina u cilindar! on bi morao barem par obrtaja napravit...al meni nista...

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #7 : 07 Studeni, 2010, 19:46:26 »
nakon detaljnog pregleda skutera i spajanja na aku od auta, uspio sam ga upalit, ali struja jebe...

radi jako neisgurno i gasi se svako malo uz povremeno pucketanje iz spuha...iskra je jako nekonzistentna..

na davanje gasa zaleti se pa prestane pa padnu obrtaji pa se opet zaleti pa ugasi...ono standard problemi svijecice ili bobine, ALI nazalost nije nijedno :(

kaj moze bit? iste simptome sam imao prije tocno godinu dana, bio je na servisu, uzeli mi 700 kn za prelotavanje i zamjenu zica, radilo je, ali sad opet ne radi...

kontakt kod špula je ok, kod bobine isto, lulica sve 5...


da li je moguce da namotaji imaju neke veze s tim? pickup mozda? totalno se ne razumijem u elektroniku (osim pogledat vodljivost i kontakte s voltmetrom)...

kak saznat gdje je problem?

Offline cvijo

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na
  • Moj Skuter: peugeot sf2,malaguti
  • Moja Kaciga: ---------
  • MojSetup: malossi mhr,atena racing
  • MojSpuh: leo tt ,polini evolution,
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #8 : 07 Studeni, 2010, 20:47:37 »
pogledaj one zice sto idu na namotaje...mom frendu se na f12 iscijala zica i skroz zaj.. i isto je propucavo i gasio se...
sine moj ima kit-a polini.....:)

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #9 : 07 Studeni, 2010, 21:04:31 »
Pročitaj si ovo. Tako sam ja riješio sličan problem
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,31700.msg478113.html#msg478113

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #10 : 07 Studeni, 2010, 21:14:55 »
Pročitaj si ovo. Tako sam ja riješio sličan problem
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,31700.msg478113.html#msg478113

hvala ti puno!

super je lik objasnil kam koja žica ide i za kaj koje špule služe...

bum provjeril sve kak je i on rekel...sam se bojim da ak je ona crna oklopljena špula za iskru otišla, skupljam pare za poštenu struju!

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #11 : 07 Studeni, 2010, 21:21:13 »
Ja sam skinio komplet namotaje i odnio kod prijatelja koji je to unimerom pregledao i ustanovio da je sve ispravno i onda sam skužio da je problem bio u onom đeku.
Kod jednog drugog prijatelja problem je bio u jednoj žici na namotajima. Ustvari na izgled je sve bilo ok, ali kada smo ju malo klimali skužili smo da se odlemila i malo je bilo kontakta a malo nije.

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #12 : 07 Studeni, 2010, 21:44:21 »
jesi pogledao da ti masa cvrsto stoji?
tako je i meni isto bilo bas sve

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #13 : 07 Studeni, 2010, 21:58:18 »
jesi pogledao da ti masa cvrsto stoji?
tako je i meni isto bilo bas sve

sve je provjereno i isprobano u raznim kombinacijama...JEDINO kaj nisam probal (jer nazalost nisam imal vremena) je uzet sa frendovog runnera namotaje...

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #14 : 10 Siječanj, 2011, 01:50:41 »
nazalost, jos uvijek skuter nije u voznom stanju...nakon milion raznih kontrola tolerancija sveg zivog na skuteru, rastavio sam sve i ponovno slozio...i opet ĐABE!

dakle, kit je nov novcat sve 5, iskre ima svaki put, poprilicno jaka, kompresije ima ko kenje, benzina dobiva najnormalnije, frga postelana kak je bila prije ugradnje novog kita i radilo je sve 5...

OVO ON SAD MENI RADI!! dimi iz auspuha i pali smjesu, ali ne zeli krenut! nakon par kurblanja zna na zavrsnoj rotaciji, prije nego se zaustavi, puknut iz auspuha! pogotovo ako se kurbla s full gasom, onda rokne plamen van!

pliz help jer se stvarno nikad nisam susrel s ovakvim problemom! meni to sve smrdi na struju, ali kad ono najbitnije ima i to u pravom trenutku, iskra (cak sam i shift kajlu maknul i stavil paljenje na serijski tajming)...

VIDEO:
http://s57.photobucket.com/albums/g223/ghoul_2006/?action=view&current=MOV00006-1.mp4

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #15 : 10 Siječanj, 2011, 08:02:05 »
frga postelana kak je bila prije ugradnje novog kita i radilo je sve 5...
ak je frga postelana po istom takvom kitu tj. ako si prije imao isti kit, onda ok, ali ako nisi onda vjerujem da frga nije poselana prema potrebama tog kita


OVO ON SAD MENI RADI!! dimi iz auspuha i pali smjesu, ali ne zeli krenut! nakon par kurblanja zna na zavrsnoj rotaciji, prije nego se zaustavi, puknut iz auspuha! pogotovo ako se kurbla s full gasom, onda rokne plamen van!
i moja SRka kod ucestalog kurblanja također rokne i baci plamen tak da je i to normalna stvar

A za konkretno rijesenje problema cekaj da se javi neki majstor ili najbolje dogovorit sa nekim od deckiju s forumada koji servisiraju skutere da ti to pogleda , ispita i rijesi problem :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #16 : 10 Siječanj, 2011, 09:13:40 »
Ja bi tu pregledao usis. Ovaj majstor kurbla bez gasa, a skut već dosta baca dim.
Mene kad je zezala struja i tako mi pucalo na auspuh i kada sam to riješio i nije htio paliti skinio sam usis i imao sam šta vidjeti. Gotovo cijela guma se odvojila sa kaveza i lamelice nisu mogle dobro leći i zatvarati. Zbor tog pucanja i stalnog kurblanja vjerovatno se stvorio pritisak pa to crklo.

Offline josipsr50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: APRILIA
  • Moja Kaciga: uvex
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #17 : 10 Siječanj, 2011, 11:58:07 »
probaj s novom bobinom i mene je tako zajebavao.
skriveno

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #18 : 10 Siječanj, 2011, 13:44:39 »
ak je frga postelana po istom takvom kitu tj. ako si prije imao isti kit, onda ok, ali ako nisi onda vjerujem da frga nije poselana prema potrebama tog kita

 i moja SRka kod ucestalog kurblanja također rokne i baci plamen tak da je i to normalna stvar

A za konkretno rijesenje problema cekaj da se javi neki majstor ili najbolje dogovorit sa nekim od deckiju s forumada koji servisiraju skutere da ti to pogleda , ispita i rijesi problem :icon_thumright:

a gle bil je naturpijani malossi sport sa 1 karikom i squishom 0.7...sad koje sitne razlike u obliku glave itd itd uglavnom moral bi upalit kak je upalil odma nakon ugradnje novog kita...sve dok mu nije odjednom pozlilo nakon 15 min rada na leru...

bobina je stara par mjeseci, uostalom napisal sam da iskre ima, ne preskace, masa je tu, nova svjecica...

meni to isto sad sve nekak smrdi na dovod goriva i smjesu, ali da sam bar nekaj prckal po tome, a nisam, sve je ostalo ko i prije, cak sam gore stavil malossi 21" koji je radil super u leru kod frenda na due+ i opet nista...

usisno tijelo, lamelice i sam usis nisu garant jer imam od svakog dijela po 3 komada doma u savrsenom stanju...

velim, sve kombinacije svega sam isprobal i jednostavno ne zeli kresnut...

@ salej600 - ma probali smo sa svim zivim kolicinama gasa, ne zeli cut! jos kad otvorimo malo vise gasa, ostane ista situacija, ali tak rokne iz auspuha da lepi plamen izleti van...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: brutalni problemi sa novim stage6 pro kitom
« Odgovori #19 : 10 Siječanj, 2011, 14:01:20 »
jesi pogledao dali te struja ne zejebava tipa vakler kontakt na bravici i sl.
jer meni je isto jebal skut prosle godine na istu foru da je kljuc okrenut bio i stop svjetlo radilo a kak sam stisnuo anlaser ili kurblu bi kontakt se gubio na sekundu i nebi palio jer je kontakt nejednakomjeran bio pa nije bilo jednakomjerne iskre.
nakon odljemljivanja ciscenja i lemljenja zica na bravu pali opet
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2011, 14:09:21 JogFromYamaha »