Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu  (Posjeta: 11885 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
eto ovako, bio sam toliko dobar, pa me netko odozgo nagradio ispisanim klipom i rupom na celu klipa...

mene zanima tocno zasto...netko kaze presiromasna smjesa, netko kaze svjecica, a mozda i paljenje...cak mozda i oboje, pa me zanima sta stavit...svjecica je suha ko barut i siva, prva pomisao je bila da je uljna pumpa prestala radit, ali cini se da je ona ok, jer je cilindar mastan od ulja...

pitam sad zato jer par kratkih djireva prije nego se sranje desilo svjecica je nakon duzeg djira od 30-tak kilometara bila savrsene boje...setup karba je A12 igla, glavna dizna 86, saraf na krug i pol otvoren...dal ic na vecu diznu, 90?

svjecica je NGK BR8HS, netko kaze da idem na 9, netko na 7...koja je bolja za mene, ili je ipak 8 ok?

namotaji su mijenjani, jer sam sa starima imao problema, se desio problem ako je slucajno paljenje pomaknuto? ne znam kako bi to trebalo izgledat, znaci polozaj normalnog paljenja...dal bi zbog toga klip mogao rupu dobit...

znaci ne znam zasto mi se to desilo, ovo su 3 moguca problema...sad izrazite svoje misljenje o tome i sta napravit da se to ne desi opet...veca dizna, koja svjecica i sta sa tim paljenjem?

skuter je Yamaha Slider, minarelli vertical AC, kit DR Evo, karb PHBN 17,5

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2010, 18:24:38 »
Svijecica ne smije biti siva. Inace imas dobru svijecicu i ona je dobar izbor.

Na toj frgi bi trebao imati barem 90 diznu, i trebao bi promijeniti iglu jer daje siromasnu smjesu na srednjim otvorima gasa, kod mene se osjetilo da skuter slabije ide, s obzirom da je tako minimalno trosio bas se osjetilo sam se vozio na "zrak".

Koliki je promjer rupe u airboxu gdje usisava zrak?

« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2010, 18:26:47 SlowRider »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2010, 18:33:30 »
Moze biti ili detonacija ili siromasna smjesa

svjecica je siva jer su ostaci aluminija na njoj, nije takva od smjese

efz bi mogao isto reci par rijeci o tome


Mislim da je ovdje slucaj presiromasne smjese, postoji mogucnost da ti negdje vuce zrak, otuda kasnjenje cvikanja tek nakon 30km dozivio sam i ja isto to
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2010, 18:39:54 »
Svijecica ne smije biti siva. Inace imas dobru svijecicu i ona je dobar izbor.

Na toj frgi bi trebao imati barem 90 diznu, i trebao bi promijeniti iglu jer daje siromasnu smjesu na srednjim otvorima gasa, kod mene se osjetilo da skuter slabije ide, s obzirom da je tako minimalno trosio bas se osjetilo sam se vozio na "zrak".

Koliki je promjer rupe u airboxu gdje usisava zrak?



koju iglu da stavim onda?

promjer ne znam, nisam lulicu skidao, ic cu sad provjerit i tako je sve rastavljeno sad

Moze biti ili detonacija ili siromasna smjesa

svjecica je siva jer su ostaci aluminija na njoj, nije takva od smjese

efz bi mogao isto reci par rijeci o tome


Mislim da je ovdje slucaj presiromasne smjese, postoji mogucnost da ti negdje vuce zrak, otuda kasnjenje cvikanja tek nakon 30km dozivio sam i ja isto to

nije bas 30km, to je onako zadnji veci djir i tad smo nastelali karb prema svjecici savrseno, od tad sam i napravio nesto kilometara...ne kuzim onda kako nije prije riknuo, jos je bio nepostelan, kit ima oko 700km sad

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2010, 18:43:44 »
ako si ostavio orginalnu lulicu u airboxu i nisi busio nikakve dodatne rupe, onda ti je morao negdje vuci fals zrak. Sa takvom kombinacijom ti je setup karburatora dobar, odnosno nemas potrebe stavljati drugu iglu, inace se preporucuje A20 igla kada bi imao adekvatno preradjen airbox.

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2010, 18:53:42 »
neznam dal je...lulica ima promjer 15mm...

da nesto razjasnim sebi, presiromasna smjesa je premalo benzina, premalo ulja, ili cak oboje? jer mi svatko sa svoje strane pocne govorit drukcije i vec sam se izgubio u svemu

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #6 : 20 Listopad, 2010, 18:58:22 »
Presiromasna smjesa je premalo benzina ili previse zraka - ovisi kako gledas na to.

Pogledaj si semeringe radilice da li su uljavi - ako jesu, vuce ti falsh zrak i zato je cvikno. Ako su uredni i ako nigdje ne vuce falsh zrak, onda ti je razlog najverojatnije nepostelan karb (presiromasna smjesa)

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2010, 20:13:04 »
Kao sto je alfa reko provjeri semeringe, evo kako je kod mene bilo, svi mi govorili nije to strasno, ne slini "jako"



Vec sam bio pisao na forumu, napravi si sistem slican ovome za testiranje kompletnog bloka , ne kosta puno moze ti ustedheti brdo love:


naravno nemora to bit kao na filmicu, evo kak izgleda moj sistem: http://img401.imageshack.us/gal.php?g=23092010789.jpg



 
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2010, 20:15:38 efz »
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #8 : 20 Listopad, 2010, 21:58:35 »
Super ti je sistem. Sutra počinjem s radovima  :icon_thumright:  :headbang:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #9 : 20 Listopad, 2010, 22:04:50 »
Super ti je sistem. Sutra počinjem s radovima  :icon_thumright:  :headbang:
nisam ga ja izmislio, ali sam napravio po svome (najjeftinije sto je moglo) a kazem jos jednom, dobijes full praktican alat i pouzdanu dijagnozu u par minuta  ;D


pumpica od tlakomjera sa ventilom (uzmi baki/dedi sigurno imaju  :toothy3:), manometar, crijevo, racva za povezat sva crijeva,  prihvat za prirubnicu i to je to............samo moja preporuka kad se sve slozi testiraj na nacin da zatvoris ovaj metalni dio sto ide u prirubnicu (ja sam sa gumom i selnom) napumpas malo i potopis u vodu da budes 100% da je sve ispravno i da negdje ne pusta (ak neidu mjehurici)..........i naravno ovak nesto treba za zatvorit ispuh

« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2010, 22:15:08 efz »
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #10 : 20 Listopad, 2010, 22:13:54 »
Je. Pumpicu i ventil za zatvaranje već naručio iz Doma zdravlja  :toothy10:. Crijeva i šelni imam pregršt. T-komad imam. Imam i sat od manometra za pumpat gume. Još samo onaj komad što se nabije u prirubnicu. Prvi put to vidim. Hvala

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #11 : 20 Listopad, 2010, 22:19:01 »
Je. Pumpicu i ventil za zatvaranje već naručio iz Doma zdravlja  :toothy10:. Crijeva i šelni imam pregršt. T-komad imam. Imam i sat od manometra za pumpat gume. Još samo onaj komad što se nabije u prirubnicu. Prvi put to vidim. Hvala
taj komad ti napravi bilo koji tokar po mjeri koju trebas za par minuta ........sat je najbolje da je sto veci raspon za cim manje bara, znaci kod mene je cijeli krug 1 bar, na satu koji recimo mjeri 5 i vise bara ce bit teze napumpati 0,5 bara i teze ce se vidjeti ako pusta.............pripazi na ovaj ventil na pumpici potrebno ga je jako stegnut, nisam znao da pusta dok ga nisam u vodu potopio  :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #12 : 20 Listopad, 2010, 22:34:43 »
Da, problem je u 0,5 bara, moj sat je do 10. Naći ću neki drugi. Pločicu za auspuh nije problem napravit. Tokara imam.

Offline Josip2007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pleterica (kod Požege)
  • Moj Skuter: Sym jet 2 :))
  • Moja Kaciga: je starija nego ja XD
  • MojSetup: BGM PRO 70cc Sport
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #13 : 20 Listopad, 2010, 23:11:58 »
Eh kolega i ja sam nedavno imao identican problem nepostelan karburator  i rezultat rupa u klipu hehe
--- Sym Jet 70 :D ----

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #14 : 20 Listopad, 2010, 23:33:09 »
Dajte ljudi nemojte u off

Radi se o tome da rupa nije po sredini klipa nego koji mm desno prema ispuhu znaci

Taj suter je vozio 600 kilometara sa 2-3 broja manjom diznom nego bi trebala i sve je bilo uredno,u trenutku kad je klip dao svoje smjesa je po svjecici bila idealna,cak i nijansu jaca

Cijelo vrijeme je skuter imao problema sa gasenjem i onda su stavljeni namotaji s najvjerovatnije aeroxa,jer od slidera nisu sto je tip koji je prodao i naglasio

Sto se klipa tice jedna karika je zaljepila (gornja) na strani ispuha,znaci ne cijeli krug neg pola
Donja je oke

Rupa u klipu je dosta velika i to treba saznat zasto se desilo jer novi klip i karike su pripremljene,cilindar ce se pohonovat samo malo i to je to

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #15 : 21 Listopad, 2010, 02:49:22 »
Koji kit? ja sam imo jako problema s pregrijavanjem al je bio shot na AC base kitevima a pogotovo ti imaš problema zbog 17.5, najbolje riješenje LC ugradit ako je već tunnig nekakav u pitanju... sa slabijim auspusima nisam imo baš neki problema
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #16 : 21 Listopad, 2010, 08:48:28 »
DR Evo i Leo Vince RR

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #17 : 21 Listopad, 2010, 09:21:33 »
Dajte ljudi nemojte u off

Radi se o tome da rupa nije po sredini klipa nego koji mm desno prema ispuhu znaci

Taj suter je vozio 600 kilometara sa 2-3 broja manjom diznom nego bi trebala i sve je bilo uredno,u trenutku kad je klip dao svoje smjesa je po svjecici bila idealna,cak i nijansu jaca

Cijelo vrijeme je skuter imao problema sa gasenjem i onda su stavljeni namotaji s najvjerovatnije aeroxa,jer od slidera nisu sto je tip koji je prodao i naglasio

Sto se klipa tice jedna karika je zaljepila (gornja) na strani ispuha,znaci ne cijeli krug neg pola
Donja je oke

Rupa u klipu je dosta velika i to treba saznat zasto se desilo jer novi klip i karike su pripremljene,cilindar ce se pohonovat samo malo i to je to


Da i?

Da je napisao o cemu se tocno radi i sto je radio nebi se islo u ''off''

Nek stavi nove originalne namotaje, i novi klip pa kad bude rupa ponovno neka onda provjeri sve
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #18 : 21 Listopad, 2010, 09:23:16 »
Ja ne kazem da 100% vuce fals (negdje na bloku ili semerinzima) vec samo kazem da je kod svakog slaganja masine potrebno testirati dali gdje pusta i samim time vuce...........mene je ta skola i nemar kostao jako puno novaca, skurio sam 3 kita (necu ni rec koliko kosta jer me odmah srce boli :angry7:), klipovi i cilindri su bili svaki drukcije skureni, na zadnjem klipu sto je i Cok svjedok (njemu je zacvikao) fali komad sa kontra strane ispuha, kod usisa, a svemu je bio uzrok semering gore sa videa koji sam imao doma i za kojeg mi je Narx trubio da provjerim i promjenim, ali ja sam vjerovao ljudima i samom sebi koji su govorili "nije to nista, ne slini jako, meni je i jace slinio"

Evo jos jedan primjer, sve komplet sastavim novo (radilica,semerinzi,brtve cilindra) i na kraju otkrijem da cilindar ima tvornicku gresku:
 

Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: svjecica ili presiromasna smjesa ili pomaknuto paljenje, rupa na klipu
« Odgovori #19 : 21 Listopad, 2010, 09:26:14 »

Nek stavi nove originalne namotaje, i novi klip pa kad bude rupa ponovno neka onda provjeri sve
na to sam mislio ukazat, preskupo je otklanjat kvarove na ovakav nacin..........korak, po korak sve testirat, a po meni 1. i osnovno dal vuce fals :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja