Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....  (Posjeta: 4870 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« : 05 Rujan, 2010, 12:27:21 »
Bok ljudi,... :help:

Radi se o sljedećem,...

Kupio sam novu mašinu za svoj Derbi GP1 Race,...

Znaći mašina serijala 50ccm karb 17" itd,...  mašina je bezprjekorna,... sve komplet novo sve se sjaji 100%  nije prošla ni 100 km,...

Na mašini sam dobio i paljenje sa magnetom,....     

Stavio sam ju na skuter,... nalio antifriz, novo ulje u getribu,...  skinuo serijski prjenos,...  stavio Mallosi multi,kvačilo, valjčiće,....

Paljenje koje sam dobio na njoj spojio sam sa štekerom ,... znaći na instalaciju sve paše 100%

Za prvo paljenje nalio sam s špricom malo goriva u cilindar,... stavio svjećicu,...  okreno kljuć,...  i nakon verglanja  par sek,....

mašina je upalila,...  bez problema,....  ostavio sam ga da radi ,... tu i tamo malo gasa dao,...  Zatim sam se odmaknuo,...

i skut je nakon 2 min se sam ugasio,.......   

Nakon toga,...  ne mogu više nikak da ga upalim,......????

Probao sam baš sve,.....    primjetio sam na Paljenju sto sam dobio na mašini tj. na magnetu oznaka 12 05  a  na mom starom paljenju

koj je potpuno identićno  stoji 09 05,...  ( po mome to je mjesec i godina proizvodnje,...??? Zar ne??? ili grješim,...)

Onda sam skinuo paljenje sto sam dobio uz nju i stavio svoje,....  i na to neće nikako da upali,....  probao staviti gorivo u cilindar,....

neće,....  vergla ko lud,...  pa nakon min,...  pukne iz auspuha plamen,.....

Svjećica ima iskru,....  Uzeo sam svjećicu stavio u čašu s malo benzina.....  i kad zaverglam,....  baca iskru ali neće da upali / zapali

gorivo,.....   kad izvadim svječicu iz goriva ,... onako malo mokra od goriva,.... zaverglam i onda se gorivo zapali,....,...

znaći sa uronjenom svjećicom u gorivu neće.-------????

Čak sam onda skidao cilindar dolje,...  gledao karike da nije možda kompresija,...   ali cilindar je nov,...  karike super,.....

Skinuo sam karb,... skinuo auspuh,... verglao tako stavio ruke na usis od karba i auspuha,... i toćno se osjeti vakum što radi klip,...

znaći  i to je ok,....

Sumljam da mi je možda paljenje riknulo Bubina pa baca slabu iskru,....    Možda je to paljenje sta sam dobio uz masinu sjebalo moje????

Ali stvarno mi nije jasno,... jer iste su god paljenja,....  Jedina razlika je na magnetu ,..  sto na mom magnetu su tri okrugla utora sa strane

a na ovom paljenu 2 okrugla utora,....

Probao sam čak i karb zamjeniti,....  stavio sam delorto 19 gore,...  jer sam mislio da nije usis možda,.... 

ali kad verglam samo iz auspuha zapuca jednom i to je to???  skinem svjećicu i iz cilindra se malo zapusi,.. ali samo malo,...

znaći da je smjesa gorila,.....

Pa da nije možda gorivo,... koje stoji 2 mjeseca u kanisteru hermetićki zatvoreno,...  što ne mogu da vjerujem,.....

LJUDI POMOĆ,.... oćajan sam,.... ne znam sto više,.....   lud sam,....  probao sam skoro sve,...  naznam kak dalje,....

HVALA VAM UNAPRIJED,....... :headbang:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #1 : 05 Rujan, 2010, 12:42:06 »
Iskra ti je ok, nije donje, prilikom prvog paljenja masine uvjek se zamjesa mjesavina jer uljna pumpa nema vremena napuniti crjeva pa motor u medjuvremenu moze zatribat, moj ti je savjet skini cil i pogledaj stanje, nema do cega drugog biti :hello:

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #2 : 05 Rujan, 2010, 13:46:19 »
Halo,...

ma napravio sam mjesavinu,...  to je sigurno,... ne bi bio lud da to ne napravim,...a  u rezervaru je gorivo sa uljem,...

dvotaktolom tj,... castrol tts.

Masina je ok,... skidao sam cilindar,...  radilica je dobra,... cilindar,... klip isto,... karike su ok,....

radilica se vrti,...  klip hoda bez problema,....   npr,.... skinem svjecicu,....  stavim prst na rupu svjecice,...

i  verglam,....  stvara se pritisak ,...  osjeti se tlak,....  

Pokusao sam verglat,.... da stavim svjećicu u lulicu i naslonim na masu,...  baca plavu iskru s bijelom munjom,...

neznam sto bi moglo biti,.... nije mi uopće jasno,....  jućer je upalio radio savrseno,....  

samo se ugasio,.....    :icon_scratch:       da nije stvarno bubina,...  ????    

Neznam,.... lud sam,....???      vergla cijelo vrijeme ko lud,....  svjećica je mokra,.....    

možda je pre slaba struja,...  možda mi bubina baca slabu struju,... pa smjesa neće da explodira????

a  neće da upali,.....    :laughing3: :angry9: :help: ??? ??? ???  
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2010, 13:49:09 dante1307 »

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #3 : 05 Rujan, 2010, 13:52:19 »
probaj stavit drugu svjecicu  :dontknow:

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #4 : 05 Rujan, 2010, 13:59:57 »
probaj stavit drugu svjecicu  :dontknow:
ma nije mu svjecica....jer ako ima iskru dobra je...samo ....ja imam slican problem i nikako isto upaliti motor....
ja mislim da nam je problem struja....tj. bobina... daje premalo struje.... i ne samo bobina nego i namotaji itd....


probaj staviti struju sa one druge masine.... trebalo bi biti dobro ....e iobavezno mi javi ako upali da znam sta je i meni problem...  :icon_thumright:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #5 : 05 Rujan, 2010, 14:13:15 »
ma ljudi probao sam tri svjećice,....   ngk,... ngk R,....  Champion,......  itd,.....  probao sam i sa jednim namotajem

i magnetom i sa drugim namotajem i magnetom,....  probao sam ih čak i kombinirat zajedno,...

magnet od jednog stavio na drugi,....  evo sad sam po 100 put,... probao,...  
  
Vergla k lud,....  i iz filtera tj imam gljivu ide dim,.......?????  What a fuck???        Poćinjem vjerovat da baca slabu

iskru,.....  ili može čak biti da iskru baci u krivom taktu,... tj. ispuhu,....  a ne u kompresiji,...????

Pa ne mogu da vjerujem da sam sa tim namotajem i magnetom sto je bio na masini sjebao svoju Bubinu,....???

ili baca slabu iskru ili je baca u krivom momentu,...???

neznam  ,.... ludim,....  polagano,.... već se 3 dana jeb,......em,......?????   kupit ču biciklo,......

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,..............................................aaaaa

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,................................................. :laughing9: :laughing6: :laughing3:
 :laughing11: :toothy10: :notworthy: :nono: :jerk: :icon_tongue: :icon_scratch: :help: :headbang: :toothy9: :angry9: :dontknow: ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2010, 14:24:37 dante1307 »

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #6 : 05 Rujan, 2010, 14:26:31 »
a pa kakva tebi stuja ide ... da ju nisi mozda okrenuo na krivu stranu pa ti baca iskru u krivo vrijeme...
a i ako kazes da vergla ko lud ....to bi ti ond ai kompresija mogla biti...a i rekao si da si probao staviti prst  i da ''osjetis'' pritisak ili kako si vec rekao....
a ako je kompresija dobra a ti verglas i drzis prst ,prst bi jedva mogao drzati....
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #7 : 05 Rujan, 2010, 14:31:18 »
paljenje se ne moze krivo staviti,... tj. namotaji,....   jer imaju dvije rupe gore,...dva vijka,...  i jedan vijak dolje,...

nema sanse da ga krivo okrenes,.....    a  sto se tice kompresije,....  prst ne može da drzi,....  kad dođe do kompresije


onako prsne pritisak oko prsta,......     

paljenje stoji ok,... kompresija ok,....  bubina  za k,...........!!!!!!!!!

ima li tko bubinu za piaggia,....???????   Hvala,....

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #8 : 05 Rujan, 2010, 15:01:09 »
paljenje se ne moze krivo staviti,... tj. namotaji,....   jer imaju dvije rupe gore,...dva vijka,...  i jedan vijak dolje,...

nema sanse da ga krivo okrenes,.....    a  sto se tice kompresije,....  prst ne može da drzi,....  kad dođe do kompresije


onako prsne pritisak oko prsta,......     

paljenje stoji ok,... kompresija ok,....  bubina  za k,...........!!!!!!!!!

ima li tko bubinu za piaggia,....???????   Hvala,....
ako ti mislis da je kompresija i paljenje oke...
onda stavi oglas da kupujes bobinu ...a i potrazi si sam malo po oglasima....
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #9 : 05 Rujan, 2010, 15:08:35 »
oćito da ću to morat da ućinim,...

javim ti ako nađem kakvo rješenje,.....????

a molim te  javi i ti meni ako šta skužiš što je sa tvojom pilom,....????

 :frajer:

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #10 : 05 Rujan, 2010, 16:11:37 »
oćito da ću to morat da ućinim,...

javim ti ako nađem kakvo rješenje,.....????

a molim te  javi i ti meni ako šta skužiš što je sa tvojom pilom,....????

 :frajer:
hocu...
ali meni je bio drugi problem ...moj je radio k dok je hladan a cim se ugrije nemozes stat  i pustit gas jer se ugasi..... marao sa drzati full gas da se ne ugasi i kada drzim full gas nece niti krenut .....trokirao je....  :dontknow:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #11 : 05 Rujan, 2010, 18:21:57 »
hocu...
ali meni je bio drugi problem ...moj je radio k dok je hladan a cim se ugrije nemozes stat  i pustit gas jer se ugasi..... marao sa drzati full gas da se ne ugasi i kada drzim full gas nece niti krenut .....trokirao je....  :dontknow:
falsh zrak

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #12 : 05 Rujan, 2010, 18:33:40 »
Pogledaj, jel vuce negdje fals zraka, ako ne onda stavi ruku ispred airboxa da ti ne vuce opce zraka kad ga verglas! Kod mene je bila fora, kad sam zajebavao el.blokadu da ga namjestim na 50 km onda mi se stalno ugasio, i nisam ga mogao kasnije upaliti. Stavio sam ruku ispred airboxa da ne vuce zraka, pa mi se upalio brzo, ali drzi zatvoreno dok se ne upali, tj. dok ne vidis da ce se upaliti! Probaj!  :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #13 : 07 Rujan, 2010, 15:55:36 »
jesi gledao usisne lamelice?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline dante1307

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Race
  • Moja Kaciga: KBC VR-2
  • MojSetup: Polini Corsa 70
  • MojSpuh: Stage 6 r1200
Odg: LJUDI Pomoć !!! Derbi GP 1 ne pali,....
« Odgovori #14 : 07 Rujan, 2010, 21:37:22 »
HALO ljudi,.... problem rjesen,..... bile su to lamelice,.....   bilo je prljacštine na njima,....  i  bile su otvorene,...

komadici od dihtunga,....   ocistio,... vratio nazad,...  i  đubre upali od prve,....  prede kao mala maca,....

 :toothy10:   Hvala,....  svima na pomoći,..... :notworthy: