Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NGK BR10 ES  (Posjeta: 6662 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
NGK BR10 ES
« : 04 Rujan, 2010, 09:39:15 »
E ovako, dolazim u servis piggio u zagrebu kupiti svjecicu br8 es, stara se raspala i motor ne pali! Uljudno osoblje mi objasnjava da trenutno nema to kaj ja trazim, nego mi daje BR10 ES, nevoljko uzimam jer nemam drugog izbora (slijedom okolnosti nisam mogel otici u drugi ducan, a skut mi treba), to isto uljudno osoblje mi objasnjava da je to sad "normalno" stavljati BR10ES jer je gorivo kod nas losije kvalitete i da oni to na servisu ugadjuju po "defaultu"!! Zanima me sad da li se moze kaj dogoditi i kakva steta iz toga moze ispasti? Naravno vozil sam to par100 km i stavil BR8 ES, skut je serijala Runner 50 2007 sa ZX-om! Procital sam postove o svjeckama ali se nigdje ne spominje 10-ka, mojom logikom ima vecu top. vrijednost od BR9 ES koja je za nakitane motore!! Zakaj nam uvaljuju glupe price, zakaj svjecica NGKBR8 ES u "super duckasu" ima "super cijenu" 43 kn, a na eBay 2,5 dolara!!!!
E, da i lik me u tom "super duckasu" uvjerava da sam ja lud, to nije svjecica za skutere nego za pile poput Z750, R6 itd!!!

Kaj smo mi ludi???

 :dontknow: ??? :dontknow: ???
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2010, 09:41:10 Zucho »
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #1 : 04 Rujan, 2010, 09:50:23 »
10 je hladnija od 8. Ako je sa 8 sve bilo u redu, 10tka ce ti biti stalno masna i mozda i prestane raditi zbog nakupina garezi jer se nece dovoljno grijati da bi spalila talog na sebi.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #2 : 04 Rujan, 2010, 09:54:05 »
E ovako, dolazim u servis piggio u zagrebu kupiti svjecicu br8 es, stara se raspala i motor ne pali! Uljudno osoblje mi objasnjava da trenutno nema to kaj ja trazim, nego mi daje BR10 ES, nevoljko uzimam jer nemam drugog izbora (slijedom okolnosti nisam mogel otici u drugi ducan, a skut mi treba), to isto uljudno osoblje mi objasnjava da je to sad "normalno" stavljati BR10ES jer je gorivo kod nas losije kvalitete i da oni to na servisu ugadjuju po "defaultu"!! Zanima me sad da li se moze kaj dogoditi i kakva steta iz toga moze ispasti? Naravno vozil sam to par100 km i stavil BR8 ES, skut je serijala Runner 50 2007 sa ZX-om! Procital sam postove o svjeckama ali se nigdje ne spominje 10-ka, mojom logikom ima vecu top. vrijednost od BR9 ES koja je za nakitane motore!! Zakaj nam uvaljuju glupe price, zakaj svjecica NGKBR8 ES u "super duckasu" ima "super cijenu" 43 kn, a na eBay 2,5 dolara!!!!
E, da i lik me u tom "super duckasu" uvjerava da sam ja lud, to nije svjecica za skutere nego za pile poput Z750, R6 itd!!!

Kaj smo mi ludi???

 :dontknow: ??? :dontknow: ???
taj ducan je promjenjen iz aprilie u kymco i nemaju djelova, vec samo nekoliko vrsta za pojedine skutere (govorim o svjecicama)
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #3 : 04 Rujan, 2010, 10:05:00 »
po svječice u autokrešo ili velepromet..

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #4 : 04 Rujan, 2010, 10:08:20 »
Ajd dobro, sad mi je malo lakse, bitno da nema nikakvih posljedica po termo grupu, ipak imam prijeđenih 16tkm bez problema!

Super ducan Vam se nalazi na Staroj Samoborskoj, "MOTOMONDO".
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #5 : 04 Rujan, 2010, 10:20:33 »
gle borba je na tržištu, nitko nema para i svi se bore bilo što prodati pa makar to nema veze s ničim... zato treba pretraživati dućane i vidjeti tko što nudi..

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #6 : 04 Rujan, 2010, 12:41:55 »
E ovako, dolazim u servis piggio u zagrebu kupiti svjecicu br8 es, stara se raspala i motor ne pali! Uljudno osoblje mi objasnjava da trenutno nema to kaj ja trazim, nego mi daje BR10 ES, nevoljko uzimam jer nemam drugog izbora (slijedom okolnosti nisam mogel otici u drugi ducan, a skut mi treba), to isto uljudno osoblje mi objasnjava da je to sad "normalno" stavljati BR10ES jer je gorivo kod nas losije kvalitete i da oni to na servisu ugadjuju po "defaultu"!! Zanima me sad da li se moze kaj dogoditi i kakva steta iz toga moze ispasti? Naravno vozil sam to par100 km i stavil BR8 ES, skut je serijala Runner 50 2007 sa ZX-om! Procital sam postove o svjeckama ali se nigdje ne spominje 10-ka, mojom logikom ima vecu top. vrijednost od BR9 ES koja je za nakitane motore!! Zakaj nam uvaljuju glupe price, zakaj svjecica NGKBR8 ES u "super duckasu" ima "super cijenu" 43 kn, a na eBay 2,5 dolara!!!!
E, da i lik me u tom "super duckasu" uvjerava da sam ja lud, to nije svjecica za skutere nego za pile poput Z750, R6 itd!!!

Kaj smo mi ludi???

 :dontknow: ??? :dontknow: ???

neče ti ništa bit motoru ,naprotiv gilera ili piaggio za tvoju mašinu predlaže rn1c dok ti je zamijena od ngk za rn1c upravo ta br10es ,tu je meni bilo čudno gledam ja svoju rn1c i br9es i rn1c ima deblju keramiku oko elektrode od br9es ,i juče idem gledat katalog on ngk i tam piše zamijena za rn1c od championa je upravo br10es

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #7 : 04 Rujan, 2010, 12:56:55 »
neče ti ništa bit motoru ,naprotiv gilera ili piaggio za tvoju mašinu predlaže rn1c dok ti je zamijena od ngk za rn1c upravo ta br10es ,tu je meni bilo čudno gledam ja svoju rn1c i br9es i rn1c ima deblju keramiku oko elektrode od br9es ,i juče idem gledat katalog on ngk i tam piše zamijena za rn1c od championa je upravo br10es


Service manual za piaggio 50 preporuca toplinsku vrijednost 9 (za ngk svjecice)

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2010, 13:03:57 »

Service manual za piaggio 50 preporuca toplinsku vrijednost 9 (za ngk svjecice)

to znam pa rn1c i ima toplinsku vrijednost 9 al mu je keramika oko elektrode full deblja nego na br9es zato me je i začudilo , dok nisam juče pregledavo nkg katalog i tam imaš kao zamijenu svih brijem sviječica svijeta na nkg i tam je nkg preporučuje zamijenu za rn1c -br10es

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #9 : 04 Rujan, 2010, 13:33:26 »
evo kak ima

RN1C BR10ES
RN2 BR9ES
RN2C BR9ES
RN2G BR9EVX
RN3 BR8ES
RN3C BR8ES
RN3G BR8EVX
RN4 BR7ES
RN49G ---
RN4C BR7ES
RN5 BR6ES
RN57YC BR10EG
RN5C BR6ES
RN6

za rn2c koja ima toplinsku vrijednost 8 nkg preporučuje kao zamijenu br9es ,za rn1c koja ima toplinsku vrijednost 9 nkg preporučuje br10es

imam doma tu rn2c sa toplinskom vrijednošču 8 keramika oko elektrode je iste širine/veličine ko na br9es
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2010, 13:35:20 funkyzg26 »

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #10 : 05 Studeni, 2010, 20:10:28 »

  Imam jedno pitanje vezano za svjecicu, radi se o runneru 50 karb, dosad sam imao svjecicu br9es made in Japan,crveno  bijela kutijica cijene 45 kn, i s njom nikad nikakvih problema, lijepa iskra, uredna boja svjecice. Prije nekog vremena pricam s jednim majstorom i kazem mu da je ona na skuteru, veli on skidaj to dole to se sportska svjecica,spalit ce ti celo klipa. Danas kupim kod auto Krese br9es zuta kutijica made in France 30kn, probam na prazno vidim odmah da daje slabiju iskru, vozio se s njom dize mi temperaturu motora vise za 1 crticu (stariji runner) i motor ima za nijansu slabije performanse.  Sad razmisljam da ipak vratim nazad tu staru svjecicu ??  prijedlozi ?!?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #11 : 05 Studeni, 2010, 20:31:31 »
pa ak je ista oznaka nema tu puno razlike, made in japan ili france, to je devetka. Po defaultu ide u piaggio blok br9es, to je to.

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #12 : 05 Studeni, 2010, 20:38:34 »
Stavi onda staru i gasss ;-):-DB-)
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #13 : 05 Studeni, 2010, 20:40:34 »
ja sam u tokiću kupio 9-ku made in japan i radi extra.

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #14 : 05 Studeni, 2010, 20:43:45 »
mene zanima kaj ide na sr 150 BR8ES ili BR9ES
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2010, 20:46:17 smart bbb »

Offline drift KING

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: wangye by MINARELLI
  • Moja Kaciga: shoei
  • MojSetup: DR EVO
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #15 : 05 Studeni, 2010, 20:55:23 »
Bit ce da je br8es...a mozda i nije pricekaj ostale
NISU SVIMA DUKE I TA g#vn# ZANIMLJIVA.  :toothy9:


tebi bi i g#vn% bilo zanimljivo da je u malossi bojama  :dontknow:  :)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #16 : 05 Studeni, 2010, 23:00:39 »
mene zanima kaj ide na sr 150 BR8ES ili BR9ES

manual kaze 8, al idi na 9 :)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: NGK BR10 ES
« Odgovori #17 : 06 Studeni, 2010, 12:36:44 »
auto krešo 20-25 kn ngk ona sa oznakom R malo skuplja
ja bi zimi stavio topliju svjećicu, za seriske motore nećeš ni osjetit razliku između 8 i 10