Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc  (Posjeta: 4077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« : 03 Rujan, 2010, 12:11:35 »
pozz ovak neznam koji karb uzet za setup replika 70cc,rhq radilica i neki 19 karb ,prijenos imam cijeli od malossija sad ču ič svaki mjesec po jednu komponentu od najjeftinijeg do najskupljeg znači prvo karb moram kupit,pa radilica i replika 70cc ,e sad moja pipa na motoru ima vakum tak da trebam karb sa vakumom ja sam prvo mislio uzet 19 mhr karb al on ima ulaz samo za gorivo i zanima me jel se mogu vozit na replici da mi miješalica pumpa ulje ili da ja sam radim miješavinu to nije nikakv problem al ako se može vozit tak onda zašto ne evo par karbova pa recite koji bi bio najbolji za taj setup  :icon_thumright:

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640330672&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_VERGASER%3ACAT_VERGASER_VERGASER

prvo me ovaj black edition privlači vidim da ima 3 ulaza ja bar mislim da je to gorivo ,vakum i ulje sad me ispravite onaj tanki ulaz sa strane jel to vakum il kaj  ???

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640366768&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_VERGASER%3ACAT_VERGASER_VERGASER

onda ovaj malossi 19 karb ima isto gorivo,vakum i ulje ulaze

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640354256&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50R&category2=CAT%3ACAT_VERGASER%3ACAT_VERGASER_VERGASER


i ovaj polini ima isto taj tanki ulaz sa strane za koji ja mislim da je vakum ,gorivo i ulje

sad recite kaj bi bilo najbolje pare nisu u pitanu svi ti karbovi su negdje oko 700-800 kn i ovaj polinijev i blackediteon jel su oni tanki ulazi sa strane vakum il kaj , i jel bi se mogu vozit na replici da uljna pumpa radi miješavinu ili ju 100 posto moram ja sam radit hvala  :icon_thumright:

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2010, 12:47:52 »
cuj svi ti karbovi iz pakiranja su malo minjani u odnosu na orginal pwk karburatori ti nemaju pipak za ulje sto znaci da moras radit sam mjesavinu nezam tocno o kokoj repolici govoris malossi ili hebo al 19 ili 21 mozes uzest iz malosi pakiranja sta je vec podesen malo tako da se nemoras zezast say stelanjem

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2010, 12:50:51 »
o malossi replici 70cc govorim ,malossi rhq radilici imaju svi ti karbovi koje sam naveo po 3 ulaza ako izuzmemu ona 2 gore za grijanje sad me zanima onaj black edition i polinijev imaju one neke tanke ulaze sa strane kaj je to vakum il kaj  ???

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2010, 12:52:28 »
skroz tanki pipak ti je pipak za ulje...

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2010, 13:05:56 »
skroz tanki pipak ti je pipak za ulje...

hmm čudno mi to neš pa di mu ulje pumpa po sredini karba neko ima taj black edition to s foruma baš me zanima onaj malossi ima po meni ulje i vakum najbolje na kraju tam smješteno di se spaja na prirubnicu

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2010, 13:21:55 »
ja sam imao dell 19 phbg bs balck adition i pipak za ulje je bil na sredini

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #6 : 03 Rujan, 2010, 13:25:11 »
ja sam imao dell 19 phbg bs balck adition i pipak za ulje je bil na sredini

kaj jel bi se mogo njim vozit na malossi repliku 70cc da mi uljna pumpa radi mješavinu ili bolje da ja sam radim sad me to jbe ,na kojem setupu si imo taj 19 blackedition i jesi si sam radio miješavinu ili ti je uljna radila

Offline x-plorer

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1248
  • Spol: Muški
  • Mob: 092-22-44-33-5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #7 : 03 Rujan, 2010, 13:28:48 »
ovako ako koces sam radit mejsavinu onada  uzmi pwk karburator neces falit a ako zelis da ti uljna radi ona uzmi dell iz malossi ili polini pakiranja to bi ti jako lipo radilo na 70 cmm ako hoces mozes cak i 21...samo nemoj obicnog dela jer ga je hebada ustelat...

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #8 : 03 Rujan, 2010, 13:37:24 »
ok budem vidio čekam odgovor od još ljudi prije kupovine i od ljudi koji su imali malossi repliku 70cc ,oču bit siguran da če to radit kak spada da kasnije nebi bilo sranja  :icon_thumright:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #9 : 03 Rujan, 2010, 14:07:49 »
Uzmi drugi. Bilo bi pametno da sam radiš mješavinu, jer ne bi bio ni prvi ni zadnji kojem je cviknuo zbog uljne.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #10 : 03 Rujan, 2010, 14:35:12 »
Uzmi drugi. Bilo bi pametno da sam radiš mješavinu, jer ne bi bio ni prvi ni zadnji kojem je cviknuo zbog uljne.

znači ovog malossi 1611040 da uzmem , meni je uljna skoro pa nova cijeli motor ima 1800km pa valjda neče riknut uljna u pm ,ok bum vidio još kroz par dana kaj da uzmem  :icon_scratch:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #11 : 03 Rujan, 2010, 15:07:48 »
Ja sam imao replicu + taj dell 19 DS karb (black edition). U početku je bio na uljnoj pumpi, al sam kasnije sam radio mješavinu za svaki slučaj pa je svejedno zacvikao...

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #12 : 03 Rujan, 2010, 15:43:49 »
Ja sam imao replicu + taj dell 19 DS karb (black edition). U početku je bio na uljnoj pumpi, al sam kasnije sam radio mješavinu za svaki slučaj pa je svejedno zacvikao...

a ko zna zbog čeg ti je zacviko ima brdo razloga ja to moram spriječit na svojoj pod obavezno , jesi imo to repliku na nekoj radilici ili na serijskoj ja mislim stavit od malossija rhq radilicu sa brijem nekim bolsnim lagerima tipa polini evolution, repliku 70cc i neki 19 karb još nemrem odlučit koji , trebam alfu pitat da mi kaže koji je on karb imo na svojoj replici kad mu je onolko izgurala


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #14 : 05 Rujan, 2010, 03:05:44 »
Ja sam imao replicu + taj dell 19 DS karb (black edition). U početku je bio na uljnoj pumpi, al sam kasnije sam radio mješavinu za svaki slučaj pa je svejedno zacvikao...

koliko si km presao?

Kod mene je i dalje 17.5 karb na malossi sportu, tek nakon 16000km otprilike su mi prozujali lezaji zbog koristenja uljne pumpe koja ne podmazuje bas koliko treba (minarelli) kada tjeras visoke okretaje, da je bila mjesavina ili obicni auspuh jos bi dugo vozilo.


Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #15 : 05 Rujan, 2010, 04:14:30 »
uzmi PHBG 19 BS ili 21 i nećeš pogriješit...  može i na serijski usis al s sportskim dobiješ bolji odaziv i jači start
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #16 : 05 Rujan, 2010, 08:11:42 »
uzmi PHBG 19 BS ili 21 i nećeš pogriješit...  može i na serijski usis al s sportskim dobiješ bolji odaziv i jači start

Osim toga vecina sportskih usisa ima prikljucak za vakuum i uljnu pumpu pa moze staviti karb kakav hoce...

Neznam kako vama cvika s uljnom pumpom, ja lijem neke normalne polusintetike, kadkad i full sintetiku, kadkad nema ulja u mjesalici pa zamjesam mjesavinu, al nikad risa jednog, moza bi na minarelli bilo bolje stavljat uljnu pumpu s lune, ona ima potenciometar kao pezo i piaggio pa se moze regulirat koliko ce dimit odnosno bacat ulja?
Luninu pumpu mozes tako pojacat da nakon svakog starta ostavljas oblak iza sebe :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #17 : 05 Rujan, 2010, 08:26:17 »
baš to, uljna pumpa od piaggia da se pojačati i da prejako dimi..
svejedno pumpu koristiti samo na base setupima do oko 10000 okr a na jačima ipak raditi mješavinu jer pumpica može na 12000 okr npr, bacati svakako i nikako ili crknuti..

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #18 : 05 Rujan, 2010, 14:04:34 »
i da BS nema priključak za ulje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pozz dilema oko karba za repliku 70cc
« Odgovori #19 : 05 Rujan, 2010, 14:28:58 »
koliko si km presao?

Kod mene je i dalje 17.5 karb na malossi sportu, tek nakon 16000km otprilike su mi prozujali lezaji zbog koristenja uljne pumpe koja ne podmazuje bas koliko treba (minarelli) kada tjeras visoke okretaje, da je bila mjesavina ili obicni auspuh jos bi dugo vozilo.



imam sam 1800 km na cijelom motoru ,crazy na kojeg 19 bs misliš na cilinder si ima ovaj polini šifra  C12238KT ili ovaj mhr 19 bs sam taj nema za ulje i vakum
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2010, 14:33:41 funkyzg26 »