Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: A Kawasaki?  (Posjeta: 10095 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #20 : 01 Kolovoz, 2010, 22:35:10 »
@Dejan  Pa dobro, i Yamaha, Suzuki i Honda su isto tako ozbiljne firme pa opet imaju i ostali asortiman (muzika, automobili, radne masine), kad sam pravio ovu temu mislio sam zasto nemaju skutere kad vec prate ostale japanske proizvodjace u proizvodnji motocikala, imaju copere, supersport, cross i enduro... Cudan mi je fakt da nemaju skutere, niti obicne niti maxi a jako dobro prave ostale motocikle. Mozda je to i normalno obzirom da je Kawasaki najmladja firma od svih japanskih giganata...

Jednostavno se radi o filozofiji firme, dok većina proizvođača ima pogone svugdje po svijetu od kine do Brazila, Kawasaki je sve svoje modele odnosno njih 99% proizvodio u Japanu osim KLR-a Tengai i ovih novih Ninja 250, D-tracker 125 i 250 koji se proizvode na Tailandu.
Npr. jedna Yamaha svaštari, od kineskih modela kao YBR 125, brazilskog YBR 250 do serije DT 50 i XT 125 koje se proizvode u Malagutiju a lijepe se Yamaha naljepnice...

Još jedan razlog takvog imiđa kod Kawasakia je činjenica da se radi o državnoj firmi a tome doprinosi Japanska tradicija i dosljednost :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #21 : 01 Kolovoz, 2010, 22:50:21 »
piaggio sa novim modelima sam krpa rupe koje je sa svakim novim modelom sam nakuplja :dontknow:

al ga i ti lupiš...ko dae roks besprijekoran i savršenstvo od skutera.
budi objektivniji i pogledakja malo dalje od roksa  :icon_thumright:

drugi se trude i ulažu u inovacije i novitete a roks je već ista nakarada više od 10 godina..samo kaj mu promjene tu i tam naljepnice,ajde molim te.katastrofa ::)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #22 : 01 Kolovoz, 2010, 23:42:34 »
@ SRAD
Nisam znao da je Kawasaki drzavna firma, i ako su tvoje izjave tacne, onda ih cinjenica da svoje motocikle prave samo u Japanu, daleko izdvaja od drugih, ili prostim jezikom kad kupimo Kawasaki (osim Tengai-a i male Ninje od 250cc) mozemo da budemo sigurni da smo kupili pravog japanca. Po mom misljenju to je super, naravno, samo ako si u pravu.
I ja takodje volim Suzuki-je kao i ti, imao sam ih dosta ali sam se oduvek pitao kako izgleda voziti Kawasaki-ja i da li se uopste razlikuju od ostalih...
Pozdrav

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #23 : 02 Kolovoz, 2010, 10:41:20 »
neznam ja ko prelazi na minarelli osim kineza i starih firmi koje su i prije koristile minarelli


piaggio svake godine ima par novih modela bilo u segmentu skutera ili maxiskutera, hiper2pro je najmoderniji agregat 50ccm današnjice, imaju injection model, imaju veći karburator već u startu i tako dok minarelli i dalje pasivno promatra i aerox kakav je bio prije 10 godina izgleda isto kao i danas i ima istu mašinu...baš i nije neki pomak, jel

Kinezi prave samo kopije yamahe, honde i suzukija jer nemogu kopirat piaggio od samih sebe...
Nekoristi samo jamaha minarelli masine, pogle malaguti koliko se izmjenjao, pogotovo F15, udobniji je 100 puta od gilere s usd vilicama koje zablokiraju za razliku od piaoli 32mm na malagutiju koje i nakon 10g rade ko i prvog dana...
Aprilija je u toj prici ko seoska kurva i nema ko je nije vozio: minarelli, morini, ditek, piaggio...

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #24 : 02 Kolovoz, 2010, 11:01:39 »
Kinezi prave samo kopije yamahe, honde i suzukija jer nemogu kopirat piaggio od samih sebe...
Nekoristi samo jamaha minarelli masine, pogle malaguti koliko se izmjenjao, pogotovo F15, udobniji je 100 puta od gilere s usd vilicama koje zablokiraju za razliku od piaoli 32mm na malagutiju koje i nakon 10g rade ko i prvog dana...
Aprilija je u toj prici ko seoska kurva i nema ko je nije vozio: minarelli, morini, ditek, piaggio...

i da zadnji model sr50r factorya ima baš aprilinu mašinu, ride by wire, injection system sam tog opče nema kod nas sam ju izvoze u ameriku to je i50 motor aprilia ditech ,dok je obični ditech ie361 mašina purejet ,tu mi skutermoto i amitreade prodaju obične karb modele pod factorye nemreš vjerovat

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #25 : 02 Kolovoz, 2010, 12:04:57 »
Kinezi prave samo kopije yamahe, honde i suzukija jer nemogu kopirat piaggio od samih sebe...


žešča glupost...
da,baš kinezi razvijaju piaggiovu tehnologiju i modele..a to kaj se zip tam sklapa zna se zbog čega je tak  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #26 : 02 Kolovoz, 2010, 16:19:11 »
@ SRAD
Nisam znao da je Kawasaki drzavna firma, i ako su tvoje izjave tacne, onda ih cinjenica da svoje motocikle prave samo u Japanu, daleko izdvaja od drugih, ili prostim jezikom kad kupimo Kawasaki (osim Tengai-a i male Ninje od 250cc) mozemo da budemo sigurni da smo kupili pravog japanca. Po mom misljenju to je super, naravno, samo ako si u pravu.
I ja takodje volim Suzuki-je kao i ti, imao sam ih dosta ali sam se oduvek pitao kako izgleda voziti Kawasaki-ja i da li se uopste razlikuju od ostalih...
Pozdrav

Kawasaki i Suzuki imaju najsličniju filozofiju kod motora, uz to zajedno su proizvodili neke modele(V-Strom-KLV, DRZ 400-KLX 400...)
Sve u svemu Kawasaki je među najboljim proizvođačima(legende kao Z900, GPZ900, ZZR 1100...) uz to odlično su osmišljeni za lakše obavljanje servisa, npr. na Yamahi R6 za izmjeniti svječice treba skidati hladnjak i sve bočne plastike, na ZX6 R se samo podigne rezervar :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #27 : 02 Kolovoz, 2010, 17:10:35 »
Znaci, sledeci motor ce biti Kawasaki, po mogustvu ZX6R

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #28 : 14 Kolovoz, 2010, 22:49:11 »
@Dejan  Pa dobro, i Yamaha, Suzuki i Honda su isto tako ozbiljne firme pa opet imaju i ostali asortiman (muzika, automobili, radne masine), kad sam pravio ovu temu mislio sam zasto nemaju skutere kad vec prate ostale japanske proizvodjace u proizvodnji motocikala, imaju copere, supersport, cross i enduro... Cudan mi je fakt da nemaju skutere, niti obicne niti maxi a jako dobro prave ostale motocikle. Mozda je to i normalno obzirom da je Kawasaki najmladja firma od svih japanskih giganata...

neproizvode baš ni 125-ice cestovne

@ SRAD
Nisam znao da je Kawasaki drzavna firma, i ako su tvoje izjave tacne, onda ih cinjenica da svoje motocikle prave samo u Japanu, daleko izdvaja od drugih, ili prostim jezikom kad kupimo Kawasaki (osim Tengai-a i male Ninje od 250cc) mozemo da budemo sigurni da smo kupili pravog japanca. Po mom misljenju to je super, naravno, samo ako si u pravu.
I ja takodje volim Suzuki-je kao i ti, imao sam ih dosta ali sam se oduvek pitao kako izgleda voziti Kawasaki-ja i da li se uopste razlikuju od ostalih...
Pozdrav
da, razlikuju se  :happy3:
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2010, 22:52:35 Dejan_22 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #29 : 15 Kolovoz, 2010, 01:20:20 »
 ::) :icon_biggrin:






Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #30 : 15 Kolovoz, 2010, 01:22:14 »
Odakle ti to  :toothy12:
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Ivan_sf_2

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: SF2
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #31 : 15 Kolovoz, 2010, 01:23:04 »
neki photoshop ;D ;D

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #32 : 15 Kolovoz, 2010, 01:36:46 »
kontam si  :icon_biggrin:



aj nadam se da Kawasaki neće past tak nisko da scutere počne radit  :toothy9:
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #33 : 15 Kolovoz, 2010, 17:05:34 »

aj nadam se da Kawasaki neće past tak nisko da scutere počne radit  :toothy9:

ja bi tebi sad dao ban  :icon_biggrin:

jebeni su ovi kawići.....
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #34 : 13 Rujan, 2010, 12:26:59 »
Ako nista drugo barem ima skutere za vodu, vozio jedan pre par dana, dvotaktni, ludilo kako ide.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #35 : 16 Rujan, 2010, 01:02:09 »
na drugoj slici je pežo chopan  :toothy9: :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline wed007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savršćaka
  • Moj Skuter: Pola Kineza
  • Moja Kaciga: Lonac za juhu
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Stock
Odg: A Kawasaki?
« Odgovori #36 : 16 Rujan, 2010, 12:19:26 »
treći mi izgleda ko da se na njemu vozio neki baja od 200 kila  :toothy12: :toothy12:
Kupujem avion...po mogucnosti na mlazni pogon, tako da napokon mogu prat te minarelli makine!