Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupovina laptopa i printera  (Posjeta: 4986 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #20 : 02 Rujan, 2010, 15:46:28 »
Čovjek vjerojatno radi u trgovini  :dontknow:
Pa da.. Al toliko ispod cijene.. Nemogu skužit kak.. A nije na crno ništa...

pavilion dv6 serija ima probleme s tvrdim diskovima,2 godine svi redovito krepavaju, unutra su toshiba 250gb bili oni kao i u sattelitu pa su zamjenjivani pod tvorničku grešku a ovima šta imaju hp nisu poslali obavjest

15,4 je sasvim dovoljan, ali ako prelaziš sa 17 na 15 imat ćeš problema jer će ti ovo biti igračka

U dellu baterija od 6 ćelija traje 5 sati, a ova od 9 ćelija traje 7 sati i 15 min, cijena je opravdana


i kad kupiš laptop svakih 6 mjeseci se ide na servis na ispuhavanje prašine iz radijatora ako nisi sam kadar to napraviti
Aha, tu je fora.. Onda vrijedi te pare.. To je dobro!
Ma mislim da mi 15.4 sasvim oke.. Sam onda ne paše onaj HP prvi.. Bit će mi previše 17''
Mi možeš dat još neke preporuke i suzit na HP i Toshibu i možda Acer.. Od Asus-a sam odusta.. A i napisao si za stare modele za onaj problem, za nove neznaš.. Svejedno..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #21 : 02 Rujan, 2010, 16:02:41 »
i od acera odustani, oni stari još nekako su bili, emachines je smeće na kvadrat


hp drži cijenu sa core2duo previsoko, za te pare u asusu imaš i5 proc


mislim što god izabereš od 5500-6500 nećeš pogriješiti, asus ti daje najviše za tvoj novac,samo za hlađenje vidi

6000kn je ni sim ni tam, za 500-600kn možeš dobiti višlju klasu laptopa, a za 5900 je već ono što ti ne želiš

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #22 : 02 Rujan, 2010, 18:39:16 »
i od acera odustani, oni stari još nekako su bili, emachines je smeće na kvadrat


hp drži cijenu sa core2duo previsoko, za te pare u asusu imaš i5 proc


mislim što god izabereš od 5500-6500 nećeš pogriješiti, asus ti daje najviše za tvoj novac,samo za hlađenje vidi

6000kn je ni sim ni tam, za 500-600kn možeš dobiti višlju klasu laptopa, a za 5900 je već ono što ti ne želiš



A za hlađenje sam mislio neku podlogu il neš si uzet, ili stalak samo.. Budem vidio.. Vidim i ja da je 6000 sredina neka..
Al vidim i da neki laptop s i3 procom i za 500kn skuplji s i5 procom kažu da se i ne isplati da se neće osjetit neka sad razlika.. Vidit ću pa ak naletim na šta pitam.. Hvala  :icon_thumright:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #23 : 02 Rujan, 2010, 20:45:21 »
trenutni best buy na tržištu ti je acer 5741g 5 soma kuna al imaš više konfi, gledaj da ti ima i5 430 proc i ati 5470 grafičku prejeben je laptop možeš i igrat na njemu ja ga uzeo frendu tu i win sedmicu stavljo gore kaj god sam stavio gore radi prejebeno a ima i LED ekran , uglavnom best buy trenutno ne gledaj asus,tosbiba gledaj kakve komponente ima laptop a ovaj acer ima sve na najnovijom tehnologiji proc na 32nm a grafička na 40nm procesu napravljena a i acer je jebena firma ak ti je bed baj još 200-300 kn i produžiš si garanciju na 3 godine i to je to  :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #24 : 02 Rujan, 2010, 20:51:45 »
trenutni best buy na tržištu ti je acer 5741g 5 soma kuna al imaš više konfi, gledaj da ti ima i5 430 proc i ati 5470 grafičku prejeben je laptop možeš i igrat na njemu ja ga uzeo frendu tu i win sedmicu stavljo gore kaj god sam stavio gore radi prejebeno a ima i LED ekran , uglavnom best buy trenutno ne gledaj asus,tosbiba gledaj kakve komponente ima laptop a ovaj acer ima sve na najnovijom tehnologiji proc na 32nm a grafička na 40nm procesu napravljena a i acer je jebena firma ak ti je bed baj još 200-300 kn i produžiš si garanciju na 3 godine i to je to  :icon_thumright:
a vidis Iwo rekao da bjezim od acera.. :D
meni je najprovjereniji hp i toshiba iz prve ruke.. drzat cu se tih brandova..
i na kraju kolko sam skuzio neki i5 i i3 su jednaki s 2 jezgre..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #25 : 03 Rujan, 2010, 04:48:36 »
Ne pomaže podloga ako je "kiler" začepljen. Meni su temperature znale pasti i do 20°C nakon čišćenja  :toothy11:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #26 : 04 Rujan, 2010, 01:08:45 »
a vidis Iwo rekao da bjezim od acera.. :D
meni je najprovjereniji hp i toshiba iz prve ruke.. drzat cu se tih brandova..
i na kraju kolko sam skuzio neki i5 i i3 su jednaki s 2 jezgre..

acer nije niš lošija firma od asusa ili toshibe ,samo kad uzimaš asus il toshibu uvijek za iste pare dobiješ lošije komponente nego kaj bi recimo dobijo kad bi ueo acera ,to da aceri crkavaju više od drugih je mit sve crkava vjeruj mi radim več par godina u servisu kompova nije da ja ne kupujem asus i tak to imam asus rampage 2 extreme matičnu 2500 soma kuna al kad se tiče laptopa več sam slago jedno 5 laptopa po kvatru frednovima bratiču susjedi i svima sam acere uzeo zašto zato jel gledam komponente a ne ime firme gledaš koji chipset ima ,koji proc,kolko rama,ekran,grafička a s ovim acerom nema šanse da češ pogriješit led ekran,5470 grafička,i5 proc 4gb ddr3 rama to je acer 5741g model 5 soma, a imaš za oko 6 soma ovaj ima ti 10 puta bržu grafičku od ovog 5741g

http://www.links.hr/index.php?naziv=Prijenosno+ra%E8unalo+ACER+Aspire+7741G-5454G50Mnkk+LX.PXB0C.010+%2F+Core+i5+450M%2C+DVDRW%2C+4GB%2C+500GB%2C+Radeon+HD+5650%2C+17.3%27%27+LED%2C+G-LAN%2C+BT%2C+kamera%2C+HDMI%2C+Linux&option=artikl&id_kategorija=0131&id_artikl=013.100.390

ima 400 shadera grafička 5650 ati dx11 ,dok onaj 5741 model sa 5470 grafičkom ima samo 80 shadera makar ja sam se začudio sve mi je radilo kaj god sam stavio od igrica na njemu ak očeš igrat onda definitvno ovaj tu model ACER Aspire 7741G-5454G50Mnkk LX.PXB0C.010 u gore navedenom linku ima prejebene komponente te komponente češ u asusovom ili toshibinom lapu platit bar 2 soma kuna više  :icon_thumright:

Offline tonni17runner

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 317
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nemam skuter
  • Moja Kaciga: Nemam kacigu
  • MojSetup: Nemam setup
  • MojSpuh: Nemam spuh
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #27 : 04 Rujan, 2010, 10:04:25 »
ja bi ti preporucio lenovo ili toshiba...

trenutno imam toshibu ii prezadovoljan sam laptopom jest da su me malo za pare sjebali al okej.. :D

http://www.protis.hr/


Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #28 : 04 Rujan, 2010, 15:35:38 »
ja sam ipak uzo acera i5 450 m,4gb ram,ati radeon hd 5650 1gb,500gb hard 17.3" ....  a razlog je sto sam dosao u konikom i htio toshibu l670-10p ali nisu imali i trebali bi narucit i treba cekat oko 2 tjedna a to nisam htio..i dobio sam linuxe gore :D  i platio sam ga 5.999 kn...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #29 : 04 Rujan, 2010, 16:10:53 »
ja sam ipak uzo acera i5 450 m,4gb ram,ati radeon hd 5650 1gb,500gb hard 17.3" ....  a razlog je sto sam dosao u konikom i htio toshibu l670-10p ali nisu imali i trebali bi narucit i treba cekat oko 2 tjedna a to nisam htio..i dobio sam linuxe gore :D  i platio sam ga 5.999 kn...

to ti je prejeben lap možeš igrat sve živo na njemu formatiraj te linuxe win 7 stavi gore imaju ti svi driveri samo za win 7 na acer hr odi po drivere pogledaj si možda imaš i neki novi bios za njega , al kad ideš bios instalirat oprezno!! restartaj komp na ne pali ništa drugo od programa dvaput klikni na file i dok ne završi ne diraj niš jel si možeš zbrikat cijeli komp , al na win 7 moraš samo taj bios instalirat ili dobiješ i file u dosu ga flashat al jednostavnije ti je u windowsima , prejeben lap ja ga oču  :'(  još bolje ti je tak sa linuxima da si ga kupio sa orginal win 7 došo bi te bar 500-1000kn više ak neznaš di ima za skinut win 7 crackani pm me  :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #30 : 04 Rujan, 2010, 20:31:13 »
Ovaj Acer iznad, kolko to baterija traje  :toothy3:

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #31 : 04 Rujan, 2010, 20:37:32 »
ak oces kakve slikice izbliza ili nesto javi pa slikam :D ili bilo sta ako treba...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #32 : 04 Rujan, 2010, 20:45:49 »
Trebam laptop, idem na faks pa bi trebao nešta za moje potrebe, ali da i po mogućnosti posluži mojoj sestri za neke 3 godine.. Ako je moguće..
Ja kolko se kužim u laptope, a to nije baš puno.. Gledao sam HP uglavnom.. Do nekih 6000kuna

Moj izbor : http://www.hgspot.hr/55060/prijenosno-racunalo-hp-g72-a20em-wu891ea-
Sad, ja bi uzeo Intela.. I to u toj cijeni su uglavnom intel i3 procesori.. Našao sam čak Acera za manje love s i5 procesorom.. Jel to bolje onda, pošto ne kužim baš puno u to ??? Znači razlika i3 i i5 ??? Znam da su to novi procesori sada.. Tak da core duo nebi uzimao..
Konkretno ovaj šta sam naveo dopada mi se.. Ima veliki ekran, grafička je dobra, ima ram-a.. Hard disk velik..

Pa jel može kakvo pojašnjenje, kvarovi kakvi, iskustva vaša.. Ne piše ovdje trajanje baterije, al to ne traje dugo jel tako, nekih sat i pol max ak se naravno ne koristi u max opterećenju!?


Prvo da riješimo laptop pa onda ću printer..
Aj molim samo stručne i korisne odgovore  :)

Evo npr Acer http://www.hgspot.hr/51695/prijenosno-racunalo-acer-as5741g-434g50mn-lx-psz02-103-
Isti takt procesora ko na ovom iznad samo je ovaj i5.. Kad usporedim laptop ima sitnih razlika, ekran, optički pogon i tak.. A cijena je manja isto.. + dobijem 7-icu

ja sam si isto kupio laptop za faks... Acer Aspire 5741G...

konfiguracija:

15,6 inch HD LED lcd
intel i5
4 gb ddr3 ram
ati mobility radeon HD 5470 (512 mb)
320 gb hdd
bluetooth, card reader, wireless, dvd prža (to je ono osnovno, must have)

cijena je 5000 kn... ja sam super zadovoljan...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #33 : 04 Rujan, 2010, 21:22:40 »
ja sam si isto kupio laptop za faks... Acer Aspire 5741G...

konfiguracija:

15,6 inch HD LED lcd
intel i5
4 gb ddr3 ram
ati mobility radeon HD 5470 (512 mb)
320 gb hdd
bluetooth, card reader, wireless, dvd prža (to je ono osnovno, must have)

cijena je 5000 kn... ja sam super zadovoljan...

Daj mi reci baterija kolko dura ? Dojmovi npr jel teraš kakve igrice trenutno, čisto radi usporedbe da vidim ;)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #34 : 04 Rujan, 2010, 21:25:13 »
ak oces kakve slikice izbliza ili nesto javi pa slikam :D ili bilo sta ako treba...

Mene samo najviše brine baterija  :toothy3: Neću da odem negdje s njim i onda sat vremena i prazan..
Kolko ti traje kad radiš osnovne zadatke, surfanje, i tak neš.. Ne igrice!


I tvoji dojmovi, kak ti se čini, jel ti previše 17 inča :D
Jel ima možda tastatura pozadinsko svjetlo.. ?

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #35 : 04 Rujan, 2010, 21:29:08 »
jos nisam "uso" u njega jer imam problem(otvorit cu novu temu)...

imam monitor 22 inca pa mi  se 17 ne cini previse...kazem ti imo sam 154 paviliona i bio mi premal :D  nema pozadinsko svjetlo tastatura...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #36 : 04 Rujan, 2010, 21:30:33 »
jos nisam "uso" u njega jer imam problem(otvorit cu novu temu)...

imam monitor 22 inca pa mi  se 17 ne cini previse...kazem ti imo sam 154 paviliona i bio mi premal :D  nema pozadinsko svjetlo tastatura...

Jel te zeza plavi ekran?  :toothy11: To mi već prvi minus za kupovinu toga :P

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #37 : 04 Rujan, 2010, 21:35:57 »
kakv plavi ekran? bsod mislis?
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #38 : 04 Rujan, 2010, 21:37:12 »
kakv plavi ekran? bsod mislis?

Jep.. Nije, vidim šta je.. nebi znao, javit će se neki znalci.. Jel nemoš jednostavno bootat 7-icu npr i format sve i to to.. Zaš pališ linuxe ?

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Kupovina laptopa i printera
« Odgovori #39 : 04 Rujan, 2010, 21:39:16 »
ma htio sam vidit kaj je to za OS ti linuxi :D radili smo nes u skoli ali samo u assembleru.... cinili su mi se dobri ali sad mi se nece upalit...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest