Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Usporedbu skutera i motocikla bivših motociklista a sadašnjih skutraša molim  (Posjeta: 20472 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zaprudanec

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Tuono 1000R
AKTON communications
www.akton.hr
info@akton.hr
+385 91 286 46 88

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Što se tiče budućnosti, maxi skuteri se sve više približavaju motorima...

A sada, ne može se uspoređivati čisto iz jednog razloga, drukčija namjena...
Who's looking for punishment ??

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:
Ili ka na reklamama Nove TV lik polijeva motorić i naraste u monstruma  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Who's looking for punishment ??

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Zato ima vespa na brzine hehhe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:
Ili ka na reklamama Nove TV lik polijeva motorić i naraste u monstruma  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

E tako nešto, samo da nađem čime ću politi moj skuter!?  :toothy10: :dontknow:

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:
Ili ka na reklamama Nove TV lik polijeva motorić i naraste u monstruma  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

E tako nešto, samo da nađem čime ću politi moj skuter!?  :toothy10: :dontknow:
sa benzinom i još mu zapali vatru da se ne razboli posto je zima  :laughing1:
...........1...........8...........7...........

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:
Ili ka na reklamama Nove TV lik polijeva motorić i naraste u monstruma  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

E tako nešto, samo da nađem čime ću politi moj skuter!?  :toothy10: :dontknow:
sa benzinom i još mu zapali vatru da se ne razboli posto je zima  :laughing1:

 ;D

Misliš da će "upaliti"???

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Tja... uz dobar upaljač ili šibice... upaliti će (se) sigurno...  :laughing7:
 
Live to ride, ride to live

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
...Kad narastem bit ću motor!  :toothy3:
Ili ka na reklamama Nove TV lik polijeva motorić i naraste u monstruma  :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

E tako nešto, samo da nađem čime ću politi moj skuter!?  :toothy10: :dontknow:
sa benzinom i još mu zapali vatru da se ne razboli posto je zima  :laughing1:

 ;D

Misliš da će "upaliti"???
Ma moga bi se i ti zbog benze upalit  :laughing7: :laughing9:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
ja da sa motora moram prijeci na skuter radje bi pješke...

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
ja da sa motora moram prijeci na skuter radje bi pješke...

 ;D nije to tako dramatično...  :laughing7:
Ne znam što bi me prisililo, da padnem u bilo kakvu besparicu, da prodam motor, zato da bi kupio neki (jeftiniji - zbog stavljanja razlike cijene u džep) skuter... pa, NE BI kupio skuter, nego neki (jeftiniji) motor...

Više (tvoj citat) gledam iz perspektive, da vozim (imam u posjedu) OBOJE, pa sad... malo sjednem na skuter, jer mi je rezervar u motoru prazan, ili mu je termin za servis, pa ne želim puno prekoračit kilometražu, dok ne odem serviseru, itd...
Ali griješiš... možda nemam "stava" (visokog razmišljanja o sebi), ali sam 30 godina svjestan autonomije po gradu, koju su mi omogućila "2 kotača"   :icon_thumright: i držim se izvjesne izreke: bolje se ciganski vozit' (nek' romi oproste), nego carski pješačit' !!!                
  :frajer: :laughing6: :happy3: :happy6: :happy8: :frajer:
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2008, 16:03:57 Genesis051 »
Live to ride, ride to live

Offline zaprudanec

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Tuono 1000R
Ali griješiš... možda nemam "stava" (visokog razmišljanja o sebi), ali sam 30 godina svjestan autonomije po gradu, koju su mi omogućila "2 kotača"   :icon_thumright: i držim se izvjesne izreke: bolje se ciganski vozit' (nek' romi oproste), nego carski pješačit' !!!                
  :frajer: :laughing6: :happy3: :happy6: :happy8: :frajer:
[/quote]

dobro veliš, vidi sa stara skola, nama sta!!! :headbang: :glasses9: :notworthy:
AKTON communications
www.akton.hr
info@akton.hr
+385 91 286 46 88

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
 :happy3: :happy8: :frajer:
I da se razumijemo: pod "ciganski vozit" ne mislim da se vozim jadno, ako sam na skuteru, nego mislim na to, da bi se vozio na bilo čemu, i elektro-romobilu, rađe nego pješke...  ;D ;D  (pa i na rolama)  :laughing7:



« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2008, 21:25:27 Genesis051 »
Live to ride, ride to live

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Prije svega pozdrav svim forumasima. Novi sam ovdje i do sada sam samo pratio forum, ali mislim da imam nesto za reci o ovoj temi. Motore sam vozio oko 30 godina. (e da....postao sam stari prdonja ali tu nema pomoci) Jawa, MZ, Kawa, ......  i do prosle godine sam imao Yamahu tdm 900. Da bi prije nekoliko mjeseci kupio 2 godine star x9 evo 250. Drugi dan nakon kupovine x9 sam si pomislio.....sto je to meni trebalo. Imao sam dojam da sam presao sa konja na magarca. Nije bilo druge nego otici na neki kraci put i vidjeti kako se to u stvarnosti ponasa. Odluka je pala na Grobnik posto su bile utrke tog vikenda. Put do grobnika je bio nocna mora. Cudni amortizeri, mali kotaci, nema snage da potegne iz zavoja. Imao sam dojam da skuter ide kud on hoce a ne kud bi ja. Kad smo stali frend mi je rekao (vozio se stalno iza mene) da sam par puta doslovno bio sa oba kotaca u zraku. Tada sam ozbiljno mislio da je prva stvar koju cu uciniti nakon povratka sa grobnika  da x9 dam u oglas i prodam. Na povratku sam prestao traziti perfomanse koje imala yamaha i polako sam poceo uzivati u voznji. Jednostavno mi je trebalo vremena da se prilagodim skuteru. Jos uvijek mi se dogodi da stisnem kuplung ili da trazim papucicu mjenjaca ali to je samo stvar navike. Sve u svemu sa skuterom sam zadovoljan, a sto se tice pitanja o usporedbi, to je cisto individualna stvar.  Motori su jaci, brzi ali isto tako i opasniji i skuplji za odrzavanje, dok su skuteri vise za lezernu i udobnu voznju.
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2008, 00:58:24 Boyler »

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Pozdrav lijepi, dobrodošao, i dobronamjerna uputa:
Kad uđeš u Forum, pri dnu ti je "predstavljanje novih članova"... tu se upiši, pravim imenom, godinama, po mogućnosti i grad stanovanja... a onda i par riječi u profil... možeš si i sličicu stavit, odabereš neku od ponuđenih ili browsaš svoju (ali ju prije moraš umanjit na dozvoljenu dimenziju)... Hvala na pažnji...

Za "skoknut" sa motora na skuter, to se isto meni događalo... nisam se, naime, vozio na pravim motorima, nego na APN-u, koji ima te "specifikacije" (ručni, da ne kažem lijevonožni,  mjenjač. lijeva ruka kvačilo, vrlo drage veeelike kotače...), pa sam kupio gileru Runner...
Mali kotači... strava i gulaš !!...  ;D
Puno vremena sam se užasavao zvuka variomata, nakon APN-a, kao da mi stalno klizi kvačilo...
Vrlo bi se lako dao nagovorit, da mi sad netko kaže, da bi svi chopperi/cruiseri imali (vario)/automatiku, da je tada postojala... zato i imaju tendenciju sve veće kubikaže, da se, u stvari, voze momentom motora: ubace u neku 3. ili 4-5 brzinu (zavisi od ceste) i više ne mjenjaju kilometrima...
 
Live to ride, ride to live

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Pozdrav lijepi, dobrodošao, i dobronamjerna uputa:
Kad uđeš u Forum, pri dnu ti je "predstavljanje novih članova"... tu se upiši, pravim imenom, godinama, po mogućnosti i grad stanovanja... a onda i par riječi u profil... možeš si i sličicu stavit, odabereš neku od ponuđenih ili browsaš svoju (ali ju prije moraš umanjit na dozvoljenu dimenziju)... Hvala na pažnji...


Mislio sam si da postoji nesto slicno ali mi je promaklo.  :(

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Live to ride, ride to live

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Genesis. Svako malo sam na grobniku. Mozda bi se jednom mogli naci na stazi.   :icon_biggrin:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odnosno uz nju.... ;D :icon_biggrin: ;D ...ja sa 125-icom i to motorom ovog stila vožnje, nemam šta radit NA stazi (možda zaspat od dosade... znaš koliko meni treba za proć ciljnu ravninu... stignem popit kavu i pročitat novine) ... :laughing7:
Ali svakako može...  :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2008, 12:35:53 Genesis051 »
Live to ride, ride to live