Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 70 Kočnice  (Posjeta: 7228 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #20 : 02 Kolovoz, 2010, 21:58:24 »
pocni ranije kocit  ;D

ja nekontam svaki hebeni skut koji sam vozil (osim baotiana) skoro ima kocnice super ak je fino ozraceno, meni na sr-u pusta semering vilice i ulje ide po disku i celjusti pa i dalje mogu komotno stat i po prednjem proc par metara.. i to sa starom mc16.

ugl. odi u ducan i trazi mekse plocice, odi u vrapce VEP hidraulika kupi si pleteni lajtung (prije skini svoj stari i odnesi za uzorak) ak nemozes onda sam izmjeri i pogle kakvi su ti holenderi. odi na benzinsku kupi ina uk4 stavi sve gore, ozraci.. i prvih 100-200 km nemoj bit sirov prema kocnicama dok se ne slegnu plocice i par puta lagano zagriju.. i nako tog gas.. mora kocit da dize na prvi.. sa 2 prsta.. ak nije tek baci ga u savu.

btw. nesmije ti ni kapljica ulja past na plocice/celjust/disk tokom ozracivanja jer onda ti opet nece kocit jer ce sve bit masno.. ja vecinom ozracujem sa crijevom ili stare plocie i na zeljeznu plocu debljine diska sa skinutom celjusti..
🙈

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #21 : 02 Kolovoz, 2010, 22:32:17 »
najjaca kombinacija koju sam ikada imao su bili tvornicki diskovi (ravni bez brazdi) i jeftine rms plocice, bilo je vrhunski odzraceno i rucice nisu imale skoro praznog hoda klipica, skoro pa ON/OFF kocenje, kocilo je brutalno da me nikada niti jedan kocioni sitem na skuteru nije tako odusevio, cak niti stage 6 oversize koji isto blokira sa novom pumpicom nije bas tako brzo blokirao, nije bila munjevita reakcija na pritisak, a kod mene je blokiralo malim prstom.  To nisam dugo imao jer sam morao omeksati rucice zbog lakse kontrole i od tada vise nikako dobiti takve kocnice.

Sad sam si nabavio nove orginalne diskove, a imam i jedan braking disk, i ne znam da li da kupim jeftine rms kineske plocice koje su tvrde i cvile te da vidim hoce li opet biti po starom, ali za mene su bile vrh, planirao sam sada uzeti braking plocice ali nisu dostupne, pa sam mislio crvene malossi plocice koje fino grizu.  :icon_scratch:


a ove ferodo, jedina prednost je to sto ne cvile, iako meni se to osobno ne svidja, nikada to nije zagrizlo disk kako treba, na autu takodjer prvo kompletan set za 4 kotaca, a nedavno samo plocice na nove diskove jer nisam imao izbora izmedju feroda i kineskih, i od tada cetvrti put sam kupio sranje koje nije kocilo ne znam ni sam koliko dana, i onda nekako koci... na drugi auto stavio orginalne i blokira samo tako u kratkom vremenskom periodu, nesto kao razrada aluminija i gusa  ::)
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2010, 22:42:06 SlowRider »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #22 : 02 Kolovoz, 2010, 22:48:37 »
koje malossi ima tri verzije obične ,mhr i synth ali synth nisu za ljevano željezo diskove tak ja mislim da bi mhr bile najbolje ili ak u benconiju ima brembo pločice i moram ulje promijenit u cijelom sistemu to se treba svake dvije godine radit a moj motor je več 3 star i nije nikad mijenjano ulje uglavnom slabo mi neš koči full ,trebat ču neko dot 4 ulje sad koje je najbolje ,budem trebo par stvari sa sipa pa se bumo čuli i ugradit el blokadu  :icon_thumright:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #23 : 02 Kolovoz, 2010, 23:03:13 »
Ne znam slow za tvoja iskustva, ali kažem ti da ja imam doba iskustva sa ferodom. Uvijek sam kupovao u piaggiu serijske pločice (ferodo) i bio sam zadovoljan. Probao sam i sbs, rms, malossi, i opet mi je ferodo najbolji. Na autu sam ih isto imao, sad imam brembo, i opet mi ferodo bolje koči.  :dontknow:

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #24 : 02 Kolovoz, 2010, 23:24:00 »
Kada vec pricate o Carbon Lorraine-u, ja sam cuo da se to isplati staviti na velike motore, ali dati toliko novaca za pakne i stavit ih na skuter je neisplativo, sada koliko je tu istine :/...
A to u vezi lajtunga, znaci bolje je odnesti da mi ih neko izradi nego kupiti nove u trgovini???

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #25 : 02 Kolovoz, 2010, 23:51:54 »
koje malossi ima tri verzije obične ,mhr i synth ali synth nisu za ljevano željezo diskove tak ja mislim da bi mhr bile najbolje ili ak u benconiju ima brembo pločice i moram ulje promijenit u cijelom sistemu to se treba svake dvije godine radit a moj motor je več 3 star i nije nikad mijenjano ulje uglavnom slabo mi neš koči full ,trebat ču neko dot 4 ulje sad koje je najbolje ,budem trebo par stvari sa sipa pa se bumo čuli i ugradit el blokadu  :icon_thumright:

opet ti i malossi

one koje mislis da su najbolje, za cestovnu voznju ti sigurno ne bi bile najbolje, to treba grijat i stalno visit po kocnici da grize

goki vec sam reko 1000x poserem se na ferodo, braking  :headbang: :headbang:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #26 : 03 Kolovoz, 2010, 00:04:09 »
Poserem se ja tebi na brejking  :P

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #27 : 03 Kolovoz, 2010, 00:08:27 »
poseri
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #28 : 03 Kolovoz, 2010, 00:29:41 »
Vama je bas dosadno u zivotu xD
Goki sere po brakingu, igor po ferodu...ostaje mi Carbon Lorraine...
A sta kazete u vezi lajtunga, nikako da mi neko precizno odgovori...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #29 : 03 Kolovoz, 2010, 00:39:50 »
Pleteni. Totalno svejedno jel ti netko radi ili ćeš kupiti gotovi. Bitno da ti dužina dogovara

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #30 : 03 Kolovoz, 2010, 11:01:23 »
opet ti i malossi

one koje mislis da su najbolje, za cestovnu voznju ti sigurno ne bi bile najbolje, to treba grijat i stalno visit po kocnici da grize

goki vec sam reko 1000x poserem se na ferodo, braking  :headbang: :headbang:

pa ja sam ti u centru zagreba tu je ono na svakim 500 metara semafor ,ja misim da če se ugrijat zato se i znam prezaletit koji put taman mi skuter počupa do 60-70 i koči ,počupa i koči ,počupa i koči ,počupa i koči več sam lud nemam ga nigdje ni stisnut ja misim da mi troši 7 litara na 100 km ove gradske vožnje

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #31 : 03 Kolovoz, 2010, 11:06:29 »
pa ja sam ti u centru zagreba tu je ono na svakim 500 metara semafor ,ja misim da če se ugrijat zato se i znam prezaletit koji put taman mi skuter počupa do 60-70 i koči ,počupa i koči ,počupa i koči ,počupa i koči več sam lud nemam ga nigdje ni stisnut ja misim da mi troši 7 litara na 100 km ove gradske vožnje

stvarno s tobom nema smisla

ti si jedini koji zivi u zgu i kojem trebaju malossi plocice  ::)
bas si ovan  :headbang: :headbang:


7L bas je za pohvalu  :laughing6: :laughing6:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline pesos

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
  • Peugeot SF 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #32 : 03 Kolovoz, 2010, 12:12:12 »
Ja sam na svoga stavljao vilice od FXR-a i klista od SP-a dosta bolje koci motor s tim ...

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #33 : 09 Kolovoz, 2010, 16:32:01 »
I da vas pitam u vezi lajtunga jos jednom, jer niko mi nije dao precizan odgovor....
Znaci po vama se vise isplati odnesti nekom moj stari lajtung i rec da mi po njemu napravi novi, ili?
Bili su mi nudjeni neki u trgovinama (plave boje, crvene, crne, sive itd) ali mi se cine malo skupi...
Kako bi mogao stavit druge, a da prodjem ok sto se tice cijene, ulje i pakne imam vec doma...taman cu rijesit jos neke lajtunge i nadam se da ce kocit bolje ;)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #34 : 09 Kolovoz, 2010, 18:04:45 »
najbolje ti je nac i stavit komplet kocioni sistem od vxr 200 ili slicno...kod mene je tako na midracu i taman je za kocit....u mom slucaju je i disk prednji i celjusti i pumpica sve od st200 .....ali isto je to vxr 200 st 200...a da pomogucnosti ako mozes nabavit i viljusku sebi prednju od vxra bilo bi super..puno bolje nego ona na 50tkama sto dodje...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #35 : 09 Kolovoz, 2010, 18:45:23 »
Znaci mislis da komplet prednje vilice stavim od vxr-a?...Jbt ja mislim da bi se vozna svojstva komplet motora promijenila,....aj hvala za savjet razmislit cu ;)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #36 : 09 Kolovoz, 2010, 19:03:14 »
1. vxr/sp klješta ne pašu na 50 vilice
2. vxr vilice su više od 50 vilica

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #37 : 09 Kolovoz, 2010, 19:04:47 »
stage6 R/T s 4 klipica ::)
taj sam

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #38 : 09 Kolovoz, 2010, 19:16:55 »
stage6 R/T s 4 klipica ::)

Bacanje novaca

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 70 Kočnice
« Odgovori #39 : 09 Kolovoz, 2010, 19:20:39 »
hahaha goki mi ubio volju za popravljanjem ovjesa xD...
Na kraju ce ispasti samo da mogu promijeniti lajtunge, za koje mi nikako nitko ne zelis reci bi bilo najbolje tocno napravit..
btw goki, jesi 100% siguran da na runner 50 ne idu prednja kljesta od 125,180,200...bilo koje?