Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?  (Posjeta: 3170 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roda123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox f15
Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« : 20 Rujan, 2007, 22:20:07 »
Pozdrav svima!

Imam pitanjce... Imam malossijeve federe za kuplung, žute, bijele i crne al neznam koji su najmekši a koji najtvrđi?


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #1 : 20 Rujan, 2007, 22:24:47 »
Ako su svi iz istog paketa onda su to federi za originalni kuplung za Piaggio motore. Crni su najmeksi, a zuti najtvrdji.

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #2 : 20 Rujan, 2007, 22:28:19 »
jest taako je ...zuti su tvrdji malkoc od seriskih ...a crni meksi
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #3 : 20 Rujan, 2007, 22:31:52 »
jest taako je ...zuti su tvrdji malkoc od seriskih ...a crni meksi

po debljini se vidi koji su najtvrđi


i nisu zuti malo tvrđi od seriskih, nego dosta, barem kod mene

crni malossijevi su mi tvrđi i od seriskih crnih  :toothy11:


@roda ako je u pitanju neki spuh ovo ono stavi bijele  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2007, 22:37:43 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #4 : 20 Rujan, 2007, 22:50:28 »
@roda ako je u pitanju neki spuh ovo ono stavi bijele  :icon_thumright:


Samo kaj on ima Minarelli, a ne Piaggio pa je pitanje kak bu to radilo.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #5 : 20 Rujan, 2007, 23:06:52 »
@roda ako je u pitanju neki spuh ovo ono stavi bijele  :icon_thumright:


Samo kaj on ima Minarelli, a ne Piaggio pa je pitanje kak bu to radilo.

da samo kaj ja imam morini  :toothy11:

ja znam da meni sa RR-ovim zutim federima, treslo za popizdit, a zuti leovi su mi tvrđi od zutih malossijevih, i sad imam bijele i taman mi je, sad bi ti ja rekao na koliko mi i hvataju, al kad nemam obrtaljku  :toothy11: :toothy11:   :dontknow: :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #6 : 20 Rujan, 2007, 23:30:32 »
sad bi ti ja rekao na koliko mi i hvataju, al kad nemam obrtaljku  :toothy11: :toothy11:   :dontknow: :dontknow:


A i da imas obrtaljku, ne znaci da bi na tim okretajima hvatali i da je drugacije postelan variomat, da je remen drugi, centralni feder drugi, tezina kuplunga...  ;D


Sve ovisi da li variomat pocne zbog svih tih razloga raditi prije nego kuplung zahvati zvono, jer se onda brzina rotacije kuplunga u odnosu na radilicu (sto mjeri obrtaljka) promijeni. Zato nekima kuplung ni sa najtvrdjim federima ne hvata na visokim okretajima.
To je razlog zasto treba federe na kuplungu imati odgovarajuce, a ne pretvrde, jer ne zelis kretati iz "2." brzine nego iz "1."
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2007, 23:36:54 3alfa3 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #7 : 20 Rujan, 2007, 23:38:12 »
sad bi ti ja rekao na koliko mi i hvataju, al kad nemam obrtaljku  :toothy11: :toothy11:   :dontknow: :dontknow:


A i da imas obrtaljku, ne znaci da bi na tim okretajima hvatali i da je drugacije postelan variomat, da je remen drugi, centralni feder drugi, tezina kuplunga...  ;D


ma znam, samo bzvz kazem, vise iz sale

...ja bi jako bio sretan da imam obrtaljku  :toothy11:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #8 : 20 Rujan, 2007, 23:46:13 »
gdje bi mogao procitati malo o tome kako radi taj kuplung, pokusav si to vizualizirat ali ne kuzim. Skuzio sam foru sa variomatom i kontra federom (centralni) ali mi kuplung i zvono nikak nisu jasni

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #9 : 21 Rujan, 2007, 00:02:15 »
gdje bi mogao procitati malo o tome kako radi taj kuplung, pokusav si to vizualizirat ali ne kuzim. Skuzio sam foru sa variomatom i kontra federom (centralni) ali mi kuplung i zvono nikak nisu jasni

Motor radi, dajes gas, variomat na radilici se sve brze vrti, a snjim i zadnje polutke jer ih remen pokrece, a na kojima je kuplung koji na sebi ima federe i koji zbog te rotacije pocinju popustati, tj. rastezati se i kuplung se pocinje siriti te u odredjenom trenutku je toliko sirok da sa svoje 3 pakne pocne strugati po zvonu koje do sada miruje jer je zapravo preko getribe spojeno samo na zadnji kotac. Kako je struganje jako, dolazi do okretanja zvona koje pocinje okretati getribu i skuter krece. U trenu kad kuplung prestane proklizavati u zvonu jer je sila kojim djeluje na zvono tolika da se sa zvonom spoji (a i rotacija zvona postane identicna kao i kuplunga) kuplug je gotov sa svojim poslom i daljnje ubrzanje i performanse ovise iskljucivo o sirenju variomata.

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #10 : 21 Rujan, 2007, 00:34:31 »
gdje bi mogao procitati malo o tome kako radi taj kuplung, pokusav si to vizualizirat ali ne kuzim. Skuzio sam foru sa variomatom i kontra federom (centralni) ali mi kuplung i zvono nikak nisu jasni

Motor radi, dajes gas, variomat na radilici se sve brze vrti, a snjim i zadnje polutke jer ih remen pokrece, a na kojima je kuplung koji na sebi ima federe i koji zbog te rotacije pocinju popustati, tj. rastezati se i kuplung se pocinje siriti te u odredjenom trenutku je toliko sirok da sa svoje 3 pakne pocne strugati po zvonu koje do sada miruje jer je zapravo preko getribe spojeno samo na zadnji kotac. Kako je struganje jako, dolazi do okretanja zvona koje pocinje okretati getribu i skuter krece. U trenu kad kuplung prestane proklizavati u zvonu jer je sila kojim djeluje na zvono tolika da se sa zvonom spoji (a i rotacija zvona postane identicna kao i kuplunga) kuplug je gotov sa svojim poslom i daljnje ubrzanje i performanse ovise iskljucivo o sirenju variomata.

zanimljivo lijepo si ti to opisao ..odakle tebi sve to covijece svaka cast ..volim ovakve koji ne seru,nego znaju znanje:icon_biggrin: :icon_biggrin: :notworthy:
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #11 : 21 Rujan, 2007, 01:01:06 »
pa to zna svaki opaki i manje opaki tjuner   :toothy11: :toothy11:
 
sad znas i ti  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #12 : 21 Rujan, 2007, 14:23:44 »
Kad stavis tvrdji centralni a ne diras ostalo, tada takodjer kuplung hvata na visim okretajima.

Offline roda123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti Firefox f15
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #13 : 22 Rujan, 2007, 01:50:38 »
Hvala dečki, al sad su mi stvari još manje jasne... Naime kupio sam kutijicu malossi u kojoj su tri seta federa. Crni, zuti i bijeli. Sad imam serijske i kuplung mi hvata na jako niskim okretajima, treba motoru 3-4 sekunde da pojuri iz sporog starta... OSIM kad je hladan hladan.... Pa sam mislio probat stavit tvrdje federe al neznam koji su tvrdji.. A neda mi se tri put sarafit da isprobavam.....

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #14 : 22 Rujan, 2007, 02:01:00 »
pa u cem je problem

skines stare federe

i ako su crni malossijevih tvrđi od tvojih seriskih (gledaj debljinu, moze se skuziti prostim okom), probaj s njima, ako ne bude pasalo stavi bijele, ma da mislim da bi ti oni bili pretvrdi

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Koji federi na kuplung (bijeli, žuti ili crni)?
« Odgovori #15 : 22 Rujan, 2007, 10:16:30 »
Hvala dečki, al sad su mi stvari još manje jasne... Naime kupio sam kutijicu malossi u kojoj su tri seta federa. Crni, zuti i bijeli. Sad imam serijske i kuplung mi hvata na jako niskim okretajima, treba motoru 3-4 sekunde da pojuri iz sporog starta... OSIM kad je hladan hladan.... Pa sam mislio probat stavit tvrdje federe al neznam koji su tvrdji.. A neda mi se tri put sarafit da isprobavam.....

Stavi ZUTE federe.

A sa serijskim federima ti ide dobro samo kada je hladan jer tada skuter ima vise snage. Svaki skuter ima vise snage kada je hladan jer je kompresija veca. Meni kuplung hvata na 4800, i meni je to super za zagrijavanje skutera jer sa 6000 ide 40km/h, a opet imam dobar start, za 1 sec. se razvti i na zadnjem sam.
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2007, 11:58:23 SlowRider »