Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gusenje pezoa sf2... help  (Posjeta: 5151 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
gusenje pezoa sf2... help
« : 04 Srpanj, 2010, 18:02:48 »
jos jednom pozdrav svima na forumu, preporuceno mi je da pitam za svoj problem ovdje.

naime, vozim speedfighta2 i dogadja mi se da recimo kad ga stisnem po ravnom recimo 80-85, ili pun gas uzbrdo, kad pustim gas i priblizavam se zavoju, usporim i ponovno okrenem gas, odgovara sa odgodom i gusi se, onako buuhuuuu  :icon_biggrin:.

kad vozim recimo samo do pola gasa, tj krstarim sve ok, prima gas, vuce i sve u redu.

ako to ista pomaze, upravo sam stavio leovince auspuh jer je serijski smrdio jako, stavio sam i suste i roline koje su dosle s njim. poslije toga se pocelo to dogadjati.

karburator je opran, svjecica nova, filter zraka novi original, dovodi goriva novi armirani.

tek kad recimo stanem na semaforu i ponovno krenem sve u redu, vuce opet kako treba.

mozda nisam karb podesio dobro?

vidim da ima dosta tema o tom gusenju i trokiranju ali nisam htio tudje teme zatrpavat, uostalom mozda i ovo nekome pomogne.

ako netko ima rjesenje, bio bih zahvalan...
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2010, 18:08:22 sqt_driver »

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #1 : 04 Srpanj, 2010, 19:02:29 »
koliko sam skuzio ...hoces reci da kada ides recimo cca 70km/h i dodas gas da nece bas dobro primit... hmmm....to bi ti trebalo malo karb postelat... barem ja tako mislim... jer iupravo ja imam takav problem ali meni je u pitanju filter jer ja imam gljivu pa trebam vratiti original ili poriktat karburator... nadam se da sam koliko toliko pomogao.... i ako je to problem onda super...  :icon_thumright:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #2 : 04 Srpanj, 2010, 19:09:47 »
s obzirom da je spuh gore a ostalo sve serijala ja sam taj problem rijesio na sljedeci nacin-dizna dellorto 65 navoj m6 (nema manje s tim navojem a on pase u orig. frgu) umjesto obicnog filtera stavit onu red sponge malossi spuzvicu,skinut onaj tunel s airboxa,odrezat onu lulicu u airboxu i dodat par rupa na njemu.Rupe dodavaj dok ne dodjes do dobre smjese,znaci ne smije trokirat na startu i u medjubrzanjima a svijecica mora bit nakon sto je skines onak boje kave  :icon_thumright:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #3 : 04 Srpanj, 2010, 19:32:02 »
s obzirom da je spuh gore a ostalo sve serijala ja sam taj problem rijesio na sljedeci nacin-dizna dellorto 65 navoj m6 (nema manje s tim navojem a on pase u orig. frgu) umjesto obicnog filtera stavit onu red sponge malossi spuzvicu,skinut onaj tunel s airboxa,odrezat onu lulicu u airboxu i dodat par rupa na njemu.Rupe dodavaj dok ne dodjes do dobre smjese,znaci ne smije trokirat na startu i u medjubrzanjima a svijecica mora bit nakon sto je skines onak boje kave  :icon_thumright:

sta dellorto dizna ide u gurtnera jer moj je 2000 godiste, ima gurtner karburator... vidim da i ti imas speedfighta, sta znaci dobiva premalo benzina, u tome je problem?

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #4 : 04 Srpanj, 2010, 19:34:05 »
i mene to jebe, ali moj nece na ravnom preko 50 km/h i zna zastrugat nesto u prenosu kad polazim
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #5 : 04 Srpanj, 2010, 19:37:03 »
da,u gurtnera ide dizna dellorto m6 ali moras frgu malo preradit-navoj na koji ide dizna malo fleksom skratis da mozes zasrafit casicu natrag gore,vjerojatno ti je sad s leovinceom malo siromasnija smjesa,bar je meni bio isti simptom
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2010, 19:39:16 S.F. sf2 »

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #6 : 04 Srpanj, 2010, 19:49:28 »
i mene to jebe, ali moj nece na ravnom preko 50 km/h i zna zastrugat nesto u prenosu kad polazim
to ti mozda remen preskace, jer se rastegne kad se ugrije, mozda ga treba promijenit... otvori i kvacilo pa pogledaj je li sve na mjestu.  :dontknow:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #7 : 04 Srpanj, 2010, 19:54:08 »
da,u gurtnera ide dizna dellorto m6 ali moras frgu malo preradit-navoj na koji ide dizna malo fleksom skratis da mozes zasrafit casicu natrag gore,vjerojatno ti je sad s leovinceom malo siromasnija smjesa,bar je meni bio isti simptom

to sam i mislio, reko mi je tip u ducanu da nece trebat mijenjat diznu, da samo treba nastelat karb i to je to, znao sam cim se krene u tuning (makar samo auspuh) bit ce svega tu...

sta se ne moze malo zatvorit zrak na karbu, to je onaj sarafic sa zubom na sebi je tako, kako on funkcionira, okretanje desno manje ili vise zraka?

p.s. hvala na odgovorima

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #8 : 04 Srpanj, 2010, 20:02:59 »
gurtner i stelanje ne idu u istu recenicu,jbg. onaj srafic ti je za stelanje lera,a gle ovo sto sam naveo ti je 20min posla a razlika se stvarno osjeti

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #9 : 04 Srpanj, 2010, 20:12:52 »
gurtner i stelanje ne idu u istu recenicu,jbg. onaj srafic ti je za stelanje lera,a gle ovo sto sam naveo ti je 20min posla a razlika se stvarno osjeti

 :icon_biggrin:

a onda cu morat nabavit tu diznu i filter, sta drugo. hvala na pomoci...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #10 : 05 Srpanj, 2010, 15:11:27 »
uspio sam rijesiti problem bez dodatnih dijelova. vodjen savjetom koji sam dobio u ovoj temi, skinuo sam usisni kanal koji vodi ispod sica i na njegov krajnji nastavak koji ima dvije rupice na sebi sam ugradio suzenje od cjevcica od plastike ciji je vanjski promjer jednak unutarnjem rupica. suzio ih je za cca 1,5mm svaku.

tako sam umjesto da povecam kolicinu benzina u smjesi, smanjio kolicinu zraka i nema vise gusenja.

vozio sam skuter i opet vuce kako treba pri svim brojevima okretaja, svjecica je suha i svijetlo smjedje je boje.

to ce mi bit privremeno rjesenje dok ne kupim vecu diznu.

nadam se da ce ovo nekome pomoci...  :)

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #11 : 05 Srpanj, 2010, 15:15:08 »
kad stignes stavi diznu i preradi airbox,osjetit ces razliku,pogotovo u odzivu na gas

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #12 : 05 Srpanj, 2010, 15:21:34 »
to cu svakako napravit, imam jos planova za skuter, stavit cu polini kevlar remen jer ocu da ostane onakvo ubrzanje kao kad tek krenem kad je hladan, deklo sam vec busio. samo treba love i vremena.

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #13 : 05 Srpanj, 2010, 15:38:27 »
to cu svakako napravit, imam jos planova za skuter, stavit cu polini kevlar remen jer ocu da ostane onakvo ubrzanje kao kad tek krenem kad je hladan, deklo sam vec busio. samo treba love i vremena.

gle...tebi ce biti bolje ubrzanje sa tim dijelovima...ali nemoj mislit da ces sa time maknut to sta se on zagrije i ide sporije...ne kazem da nece ici bolje...hoce...ali opet kada se zagrije ici ce sporije i losije ce kretat...  :dontknow:
tako je i kod mene...  :dontknow:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #14 : 05 Srpanj, 2010, 16:56:06 »
gle...tebi ce biti bolje ubrzanje sa tim dijelovima...ali nemoj mislit da ces sa time maknut to sta se on zagrije i ide sporije...ne kazem da nece ici bolje...hoce...ali opet kada se zagrije ici ce sporije i losije ce kretat...  :dontknow:
tako je i kod mene...  :dontknow:
ispravi me ako sam u krivu ali tvoj skut-honda,je zracnjak,znaci ne mozes usporedjivat kad se zagrije

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #15 : 05 Srpanj, 2010, 17:50:44 »
ispravi me ako sam u krivu ali tvoj skut-honda,je zracnjak,znaci ne mozes usporedjivat kad se zagrije
ac i lc se nemogu usporedivat,love stunt-grijesis jer zracnjak se kad tad mora ugrijat i performance mu padaju dok kod lc to nije slucaj

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2010, 00:36:16 »
onda se ispričavam.... :notworthy: :icon_thumright: :toothy9:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #17 : 06 Srpanj, 2010, 09:45:56 »
al ja sam mislio na zagrijavanje remena, jer ide osjetno slabije sa serijskim remenom kad se zagrije zbog rastezanja...  :dontknow:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #18 : 11 Srpanj, 2010, 11:14:39 »
s obzirom da je spuh gore a ostalo sve serijala ja sam taj problem rijesio na sljedeci nacin-dizna dellorto 65 navoj m6 (nema manje s tim navojem a on pase u orig. frgu) umjesto obicnog filtera stavit onu red sponge malossi spuzvicu,skinut onaj tunel s airboxa,odrezat onu lulicu u airboxu i dodat par rupa na njemu.Rupe dodavaj dok ne dodjes do dobre smjese,znaci ne smije trokirat na startu i u medjubrzanjima a svijecica mora bit nakon sto je skines onak boje kave  :icon_thumright:

e nasao sam diznu i filter i kupio to, uglavnom postoji i manja dellorto dizna sa tim navojem, ne znam koji je to navoj ali tip u ducanu mi je dao jednu 53 samo da probam i ako mi valja da dodjem po 64. probao sam i ta 53 odgovara, samo cu kao sto kazes morat skratit onaj stupic u karburatoru.

buduci da idem u ponedjeljak po tu diznu, reci mi jos samo jednu stvar - di si tocno busio rupe na airboxu, tj di ih je najbolje busit, sta tamo di su s vanjske strane utisnuti kao oni kalupi za rupe na donjem dijelu airboxa ili? i koje si svrdlo koristio?

hvala

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: gusenje pezoa sf2... help
« Odgovori #19 : 11 Srpanj, 2010, 12:00:52 »
53 nemoj uzimati,to je premala dizna,busi airbox kak ti pase,ja sam s prednje strane di su oni krugovi,jbg znam da je fuš metoda ali nema druge kad se frga ne da stelat