Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: karbonska vlakna  (Posjeta: 21452 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #20 : 07 Srpanj, 2010, 16:21:47 »
evo meni upravo buraz otisao po 1 m2  370kn u polychemu al mislim ako uzimas na nesto vise da ti je jeftinije jel naplacuju rezanje tak nes...

bravo stari  :icon_thumright:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Nikola18

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Polini maxi
  • MojSpuh: Serijala
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #21 : 07 Srpanj, 2010, 16:35:12 »
buraz se vratio...ugl kaze najmanje kaj su mu izrezali je 1.22m2 i cijena je 450kn ispod tog ne rezu  ;D

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #22 : 07 Srpanj, 2010, 16:39:23 »
I onda samo zaljepis di treba? Tako ti ide ili?

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #23 : 07 Srpanj, 2010, 16:42:52 »
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Nikola18

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Polini maxi
  • MojSpuh: Serijala
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #24 : 08 Srpanj, 2010, 02:02:38 »
ja cu uskoro presvlacit retrovizore od Gti-a u carbon a i imam u planu od sr-ke vizir napravit od carbona pa cu neke slike stavit ;))

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #25 : 08 Srpanj, 2010, 02:22:36 »
Karbon da bi ispao kako treba, potrebno je zadovoljiti podosta uvjeta kao što su:

- vakum komora, grijana na preko 80stupnjeva da bi smola sjela kako treba
- ne radi se poliester smolom već epoksijem koji košta nekoliko puta više
- podosta znanja da bi se uopće krenulo u to, inače imaš na kraju samo hrpu smeća koja jako brzo izgubi prozirnost i postane žuta
- puno živaca i vremena
- jako puno novaca

Dakle, mogu komotno tvrditi da na ovom forumu osim mene, nema čovjeka koji to zna raditi a i kad znaš što radiš, obično ti fali komora ili novaca. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #26 : 08 Srpanj, 2010, 09:42:59 »
Karbon da bi ispao kako treba, potrebno je zadovoljiti podosta uvjeta kao što su:

- vakum komora, grijana na preko 80stupnjeva da bi smola sjela kako treba
- ne radi se poliester smolom već epoksijem koji košta nekoliko puta više
- podosta znanja da bi se uopće krenulo u to, inače imaš na kraju samo hrpu smeća koja jako brzo izgubi prozirnost i postane žuta
- puno živaca i vremena
- jako puno novaca

Dakle, mogu komotno tvrditi da na ovom forumu osim mene, nema čovjeka koji to zna raditi a i kad znaš što radiš, obično ti fali komora ili novaca. :D


komoru iman para uvik fali al.. :toothy12:
ma nije to toliki problem dalo bi se to vrlo brzo naucit  :icon_thumright:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Nikola18

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Polini maxi
  • MojSpuh: Serijala
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #27 : 08 Srpanj, 2010, 18:19:53 »
Karbon da bi ispao kako treba, potrebno je zadovoljiti podosta uvjeta kao što su:

- vakum komora, grijana na preko 80stupnjeva da bi smola sjela kako treba
- ne radi se poliester smolom već epoksijem koji košta nekoliko puta više
- podosta znanja da bi se uopće krenulo u to, inače imaš na kraju samo hrpu smeća koja jako brzo izgubi prozirnost i postane žuta
- puno živaca i vremena
- jako puno novaca

Dakle, mogu komotno tvrditi da na ovom forumu osim mene, nema čovjeka koji to zna raditi a i kad znaš što radiš, obično ti fali komora ili novaca. :D

1. sve sto si napisao znam...
2. nisam se probudio jedno jutro i odlucio da cu dns radit maske od carbona
3. tata mi se tim bavio prije 20 godina dok vjerojatno nisi znao za carbon
4. zivaca imam kolko oces

i komotno mogu potvrdit da nisi jedini na forumu koji zna radit sa carbon fiberom  8)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #28 : 08 Srpanj, 2010, 18:32:29 »
Živaca nemaš jer se očigledno vrijeđaš u ovoj poziciji iako mi to nije bila želja niti namjera.
Što ti imaš i što ti znaš ja neznam, samim time ako posjeduješ i znaš, onda se nisi trebao naći u tome što sam ja napisao.
A činjenicom da si se našao u tome, čisto sumnjam da ti se tata bavio carbonom prije 20 godina i očigledno ti je namjera poticati raspravu u krivom smjeru...
Ja sam se time bavio u hobbyu, želju za dokazivanjem nemam ,nasuprot tebe, pa eto ako ti to toliko znači, slobodno predstavi svoje znanje i podijeli ga sa ljudima koji trebaju pomoć. Ja ču ti drage volje čestitati.  :icon_thumright:

Samim time što sam napisao sam pomogao nekima koji su imali volju, al volja je zahebana stvar u ovom slučaju jer može imati jako skupe (novčano) posljedice.
Ti, osim činjenice da si napisao par redaka teksta u kojem si nam objasnio kako je tvoj brat otišao po carbon vlakna, nisi ništa napravio.
Uostalom, mi se ne poznamo a još manje si mi poznat sa foruma tako da daljnja rasprava nema smisla.

Opet, ako če netko i kretati u taj posao, drage volje ču mu pomoći savjetima.  :hello:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Nikola18

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: Polini maxi
  • MojSpuh: Serijala
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #29 : 08 Srpanj, 2010, 19:21:17 »
Živaca imam al ne volim stav JA SAM NAJBOLJI  ;D

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #30 : 08 Srpanj, 2010, 20:33:18 »
Giz
aj stavi koju sliku svojih radova da vidimo  :icon_thumright:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #31 : 08 Srpanj, 2010, 21:34:47 »
2 Luksy: Moji radovi su završili u drvetu pri 130km/h kad sam prodao auto nadobudnom dečku koji nije ni stigao shvatiti što je kupio.
Ostatak je na stranici Autosound.hr u par njihovih demo vozila, ostalo nisam slikao jer rad sa smolama, kitom i šmirglanjem nije okolina za fotić.
S tim da sam se ja bavio striktno unutarnjim dijelovima tipa panela, armatura, gepeka i tome slično. Radili smo prednji kraj na jednoj 911ci ali slika opet nemam a auto je na lakiranju.
Da budem točniji, radili smo prednji kraj sa modela 997 koji ima okrugla svjetla na autu koji je 996 model i ima ona šira svjetla. Frend je radi vanjski dio tipa spojlera, branika, pragova i tako to, dok je moj dio bio unutrašnjost.

2 Nikola: Ne, ja nisam najbolji samo imam iskustva i s obzirom na to, savjetujem nekoga tko nikad s tim nije radio da ne kreće u tom smjeru jer sa carbonom nije lako raditi a greške su skupe.  :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #32 : 08 Srpanj, 2010, 22:17:24 »
2 Luksy: Moji radovi su završili u drvetu pri 130km/h kad sam prodao auto nadobudnom dečku koji nije ni stigao shvatiti što je kupio.
Ostatak je na stranici Autosound.hr u par njihovih demo vozila, ostalo nisam slikao jer rad sa smolama, kitom i šmirglanjem nije okolina za fotić.
S tim da sam se ja bavio striktno unutarnjim dijelovima tipa panela, armatura, gepeka i tome slično. Radili smo prednji kraj na jednoj 911ci ali slika opet nemam a auto je na lakiranju.
Da budem točniji, radili smo prednji kraj sa modela 997 koji ima okrugla svjetla na autu koji je 996 model i ima ona šira svjetla. Frend je radi vanjski dio tipa spojlera, branika, pragova i tako to, dok je moj dio bio unutrašnjost.

2 Nikola: Ne, ja nisam najbolji samo imam iskustva i s obzirom na to, savjetujem nekoga tko nikad s tim nije radio da ne kreće u tom smjeru jer sa carbonom nije lako raditi a greške su skupe.  :)
tebi ni iz đepa ni u đep (znam da se tak ne pise)  :icon_thumright:
Ako netko ima volje a love ne predstavlja problem (makar cisto sumnjam) neka proba. Nis ga ne kosta da proba (osim naravno materijala).  :)
Moj jedini savjet je da ko se hoce igrat sa carbonom neka prvo kupi par poliester kitova pa nek se igra sa kalupima i tim pi*darijama. Jest da nije isto al bar se moze malo dobit slika tko, sto, gdje..  :icon_thumright:

Nisam od onih koji kazu "mani se toga, nije to za tebe" jer smatram da ako nekoga nesto interesira da napravi pa makar to bilo radi hvalisanja, neka.
Ja sam isto imao volje i NEZNANJA kad sam krenuo sarat sa airbrushom, i nakon xx bocica boje i xx potrosenog smirgla poceo sam hvatat konce i krecem se putem u kojem sada mogu realizirati projekte u vrijednosti xxxx kn jer vjeba i alat cine majstora. Nista drugo.
Prvo alat a onda i "talent". Nitko nemoze napraviti nesto od CB (kvalitetno) ako nema uvjete za to a i "talent" puno znaci jer ako nemas "slifa" onda sve pada u vodu.

BTW. citirao sam tvoj post samo radi ovog boldanog, da ne bi mislio da te prozivam il tak nesto  :icon_thumright:
taj sam

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #33 : 08 Srpanj, 2010, 22:28:09 »
iskustva iman sa plastikom sad koliko se moze karbon mirit s tim neznam
skupo je i preskupo al da se skupit neke pare sa strane i kupit metar toga da se smo proba i vidi dali je to za mene i dali cu vec sa drugim metrom karbona znat napravit dobar posa ili ce mi tribat metara i metara sta je naravno neisplativo
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #34 : 08 Srpanj, 2010, 22:48:53 »
Lukica moj... Daleko je bočica boje od cijene izrade karbona i potrebnog truda da bi dobio nešto što valja. Čisto da ti to dočaram...

- Koristi se epoxy smola koja je po bočici od 0.7L oko 130kn, za metar kvadratni ti u jednom sloju ide cca 1.5L što su 2 bočice po sloju. Dakle oko 260kn samo epoxy a radi se u barem 2 sloja ako se radi dio samo od karbona.
Ako se samo presvlači postojeći dio, onda ti je dosta i 1 bočica ako znaš što radiš.
- kvadrat karbona kod nas je cca 350kn
- katalizator je 50kn
- rukavice su 20kom oko 30kn
- kistovi su od tanjih prema debljima u rangu od 7 do 30kn
- kemija za očistiti se je cca 50ak kn (aceton, benzin i ostale gluposti)

Da bi to ispalo kako spada, potrebna je vakumska peć koja košta, može se i bez nje ali karbon počne žutiti nakon nekog vremena i rezultat nije tako dobar
Obavezno nakon što se smola stvrdne, ide još jedan premaz i poliranje nakon toga. Ajmo reći da imaš polirku i da trebaš samo "ploče" i pastu. Opet te to ispada preko 100kn

Samim time, da bi samo prevukao nešto karbonom ti je potrebno minimalno 2 bočice smole + katalizator, 1m2 vlakana i ostali materijal što te u startu košta preko 800kn pa ti zajebi a lako se desi.

Ako pak ideš dio kompletan raditi od karbonskih vlakana onda se to radi kako spada jer to i je poanta karbona. Lagan, čvrst i trajan.
Tehnika je polaganja takva da svaki sloj ide unakrsno tj. pod 180stupnjeva na prijašnji sloj. Minimum 2 sloja i ode 2 kvadrata materijala.
Na to ide opet barem 4 bočice epoksija, smola za izradu kalupa koja košta 320kn, gelcoat koji te izađe preko 100kn i ostale sitnice koje sam gore nabrojao a onda Lukica moj ispadne debelih i mnogima nedostižnih 1900+kn.

Ako ti imaš 1900kn da kreneš u nešto u što nisi siguran da če ispasti kako spada. Svaka ti čast i je se povlačim iz rasprave.  :notworthy:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #35 : 08 Srpanj, 2010, 22:59:09 »
ne bih dao 1900 kn za to sta si ti napisao al sam dao i vecu lovu u mom slucaju za kompresor i AB. Cisto primjera radi, AB koji sam si nedavno kupio iwata hp-bp. 2000 kn. Okruglo
Pogledaj moj potpis.
jedino badger 150 dojde manje od 1000 kn.
Al ok, nije potrosna roba, bogu fala pa traje..

Sve u svemu, kuzim sta oces reci, nije to samo tako. Danas sam se ustao i sprdnuo, "vidis mogao bi presvuc retrovizore u carbon". Sve je meni jasno sta se tice toga.
Al ak decko oce napravit, pa makar se kasnije i bacilo, njegovi su novci. Bar moze rec da je pokusao.
taj sam

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #36 : 08 Srpanj, 2010, 23:02:21 »
Kao što sam rekao, ovo je samo materijal za odradu posla, nisam računao ako radiš profesionalno da imaš vrlo malo vremena i potrebno ti je podosta alata kako bi taj tempo bio moguć. Skup, skup sport.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #37 : 08 Srpanj, 2010, 23:05:45 »
Skupo je da.
Isto kao da si netko kupi tokarski stroj radi jedne svari koju je htio napraviti... bzv. pohonat cilindar. sad dajem bezveze primjer. Citirat cu 3Alfu koji je rekao. Tokarski stroj se kupuje kako bi se zaradio novac.
Isto tako i carbon. Ne isplati se ga kupovat da bi doma imao hobi.
Al opet ne moze se nikome zabranit da to i napravi
taj sam

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #38 : 08 Srpanj, 2010, 23:07:51 »
Skupo je da.
Isto kao da si netko kupi tokarski stroj radi jedne svari koju je htio napraviti... bzv. pohonat cilindar. sad dajem bezveze primjer. Citirat cu 3Alfu koji je rekao. Tokarski stroj se kupuje kako bi se zaradio novac.
Isto tako i carbon. Ne isplati se ga kupovat da bi doma imao hobi.
Al opet ne moze se nikome zabranit da to i napravi

Nitko to ne radi, samo spašavam kune ljudima iz đepa.  ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: karbonska vlakna
« Odgovori #39 : 08 Srpanj, 2010, 23:09:31 »
 :icon_biggrin:
taj sam