Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: luna 1- kako dobiti što bolji start  (Posjeta: 4176 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
luna 1- kako dobiti što bolji start
« : 18 Lipanj, 2010, 21:30:45 »
dakle imam lunu 1 iz 2007. sve je standardno u njoj.. e sad htio bi da mi ide što bolje od nule. netreba mi veča kranja od 65. trenutno po satu ide 75.
imam arow auspuh koji bi stavljo gore sad me zanima koje rolice, federe i remen bi morao stavit i gdje bi to mogao nabavit ( ako ima neko od članova foruma nešto od toga što bi mi odgovaralo nek se javi na PM). imao sam u planu i malo turpijati cilindar, sad me još zanim  dal je netko eksperimentirao sa luninim cilindrom i dali mogu poboljšati kako performanse na standardnom cilindru?? hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2010, 21:37:55 pestaj ds »

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2010, 22:19:30 »
4,7 g rolice stavi i dobiz ces na startu a neces izgubit max. brzinu
taj sam

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #2 : 19 Lipanj, 2010, 01:03:12 »
ja sam nesto prtljao po cilindru, kako ide u odnosu na serijski sa auspuhom, neznam, jer sam u isto vrijeme sve napravio, ali ako se prijenos dobro ustela, moze ici jako dobro za kineza... jedan dan sam se poganjao s frendom na 400m, iste smo tezine, on na nrg-u zadnje generacije i rr-om, ja tt na luni, od 20 do maksimalne, dobio ga u tom startu jer se luna prije razvrti, i drzao ga do 65 gdje me je obisao... mislim da je to sasvim fin rezultat... sto se tice kanala, moras imati dobar alat da uspijes odraditi tajminge na transfernim kanalima, ja do njih nikako nisam mogao doci, tako da sam prosirio samo ispusni kanal da pase na tt-a, tajminge mislim da nisam dirao, znaci samo sam otvorio ispusni kanal i motor po meni, ide dosta dobro. u planu mi je podizanje cilindra tako sto cu staviti jos jedan ili 2 dihtunga cilindra, 0.6mm je debljine, kad podignes cilindar izravno utjeces na tajminge, koji se povisuju za toliko, taman da ga nastimas za auspuh.. pritom bi trebao nositi nekom tko ima stroj kakav da ti skine visak sa vrha cilindra. znaci koliko ga podignes dihtungom, toliko spustis s gornje strane da ne izgubis na kompresiji... glava se moze rucno obraditi, to mi je isto u planu, 1.2mm skines mesa sa glave i kompresija ti se podigne gotovo 20% na nekih 8.3:1, moze i vislje, ali trebas naci tanji dihtung.. za start bi trebao ili tvrdje federe kvacila i doradit ga, ili kupiti 107mm sa minarellija i staviti zute federe... decki su uzimali najtvrdje federe za ovo 112mm kvacilo, rastavis kvacilo i olaksas nosace tih pakni na njemu, pritom dobijes na okretajima... ja sam nabavio za neke solidne pare 105mm kvacilo, pa cekam priliku da ga ugradim, start bi trebao biti odlican.. pozeljno bi bilo promjeniti remen, ako stavis 804x17.5 dobit ces i na startu i u krajnjoj jer je taman duzine da popuni polutke i variomat. neznam kojih je performansi arrow al za tt-a znam da treba tvrdji centralni feder ukoliko zelis rolice u krugu od 3 do 4gr... ja jos uvijek imam serijski centralni pa sam neko vrijeme furao 3 serijske rolice u variomatu da ima dovoljno okretaja... nakon 2k km sam ih potrosio lagano.. al isao je.. dizna je 74 u karbu, airbox sam na par mjesta busilicom izbusio i tako ustimao smjesu, za vece tajminge bi pozeljno bilo staviti vecu diznu, ciljam na 78 kad to odradim, pa sta bude... sa 3 rolice kad sam imao trosio je maksimalno 4.3L pretezito pun gas voznje, sa 3.3gr koje su relativno preteske da hvata punu snagu kroz ubrzanje, po zadnjem rezervoaru je trosio 3.8L na 100km.. vangradskom voznjom ako drzis izmedju 60 i 65, to je mozda 1/4 gasa, trosio mi je 2.7L na 100...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2010, 19:59:31 »
kaj se tiče alata za nakopavanje kanala to imam, spuštanje glave i cilindra nije problem pošto je susjed tokar i ima tokarski i glodalicu..
e sad moj plan sa kanalima je bio da bi ispuh na spoju cilindra i auspuha poravnao sa mjerom arow-a. kanal u samom cilindru bi proširio u stranu za oko 1-1.5 mm i podizao bi ga za oko 1 mm sa aluminijskom podloškom, cilindar bi spuštao isto toliko i spusti bi glavu za oko 1 do 1.5 mm.
za sve to bi trebao i veči fergazer ili samo dizne?? ako ima ko veče dizne ili neki veči fergazer nek mi se javi na pm ,a i sam usis tu igra veliku ulogu??
a sad kaj se tiče federčiča i rolica trebalo bi eksperimentirati, samo me još zanima gdje mogu nabavit remen i ako mi neko može okvirno reči koju boju federa da nabavim i od koje gramaže bi rolice uzeo ( znači od najlakših do najtežih )

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2010, 12:55:54 »
dovoljan ce ti biti i serijski karb, kao sto sam rekao, imam diznu 74, al mislim da bi bila potrebna par brojeva veca nakon obrade tajminga i kompresije... za usis, bilo bi dobro imati karbonske lamelice, al mislim da nije toliko bitno.. feder mislim da bi trebao zuti malossijev, i 3 do 4 grama rolice..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2010, 19:41:23 »
stavio sam arow na lunu i proširio sam ispuh na mjeru cijevi auspuha, a po cijeloj dužini kanala sam ga malo obradio i podigao sam ga za 1mm.. sad puno bolje prima gasa. sa standardnim  rolicama  motor je dosta trom, čak ide i slabije nek prije.. sad sam stavio samo tri orginalne rolice i motor ide dosta dobro, kreče na
 visokim okretajima i vuče od 0 do kranje. zanima me dal neko zna koje bi rolice trebao satviti i gdje ima za kupiti?? uzeo bi i malo duži remen jer ne popuni polutke dao kraja, samo bi htio da mi neko kaže koju dimenziju i koju marku remena..

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2010, 19:54:46 »
i kolko ti ide sa tri rolice?meni je isao 65,a mucio se ko konj....pa sam ipak vratio stare rolice...   ::)
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2010, 20:28:44 »
i meni je s 3 rolice 65, katkada 70 hvatao...
remen svejedno koje marke samo da je 804mm i 17.5 sirine.. trebas staviti zuti centralni feder da mozes bubnit rolice oko 3.5gr tezine... ovako sa serijskim centralnim bi trebao rolice tipa 2.75gr, a to sumnjam da ima gdje za kupiti..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Lord

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 158
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Luna i Derbi gp1-250
  • Moja Kaciga: Nolan N84
  • MojSetup: TP-Trophy
  • MojSpuh: Yasuni city R
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #8 : 26 Lipanj, 2010, 23:38:55 »
stavio sam arow na lunu i proširio sam ispuh na mjeru cijevi auspuha, a po cijeloj dužini kanala sam ga malo obradio i podigao sam ga za 1mm.. sad puno bolje prima gasa. sa standardnim  rolicama  motor je dosta trom, čak ide i slabije nek prije.. sad sam stavio samo tri orginalne rolice i motor ide dosta dobro, kreče na
 visokim okretajima i vuče od 0 do kranje. zanima me dal neko zna koje bi rolice trebao satviti i gdje ima za kupiti?? uzeo bi i malo duži remen jer ne popuni polutke dao kraja, samo bi htio da mi neko kaže koju dimenziju i koju marku remena..

ja sam imao na serijskom variomatu i giannelli extri 3,7g malossi rolice i serijski centralni,remen-hebo-5060103H i to mi je bilo idealno krajnja mi je bila 75-80

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #9 : 27 Lipanj, 2010, 11:14:27 »
i kolko ti ide sa tri rolice?meni je isao 65,a mucio se ko konj....pa sam ipak vratio stare rolice...   ::)
pukla mi je kazaljka na satu tak da neznam kolko ide po satu ali ovak u grubo oko 65, i cijelo vrijeme je skoro u ful okretajima, samo tam zadnjih par kilometara se okretaji malo spuste.. u uzbrdicu koju sam prije išao 20 sad ide sigurno za 10 više..
i meni je s 3 rolice 65, katkada 70 hvatao...
remen svejedno koje marke samo da je 804mm i 17.5 sirine.. trebas staviti zuti centralni feder da mozes bubnit rolice oko 3.5gr tezine... ovako sa serijskim centralnim bi trebao rolice tipa 2.75gr, a to sumnjam da ima gdje za kupiti..
što se tiče remena, rolica i federa ako ima neko za prodat takvo što slobodno se nek javi, ili ako zna gdje bi u zagorju bilo takvo što za kupit... e da i ako ko ima sat za lunu da je ispravan nek se javi na PM

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #10 : 27 Lipanj, 2010, 11:15:23 »
imam ja vure
taj sam

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #11 : 27 Lipanj, 2010, 11:26:13 »
imam ja vure
kolko $$, dal je zamučeno staklo od sunca?

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #12 : 27 Lipanj, 2010, 11:49:05 »
imam ti i ja sat od lune,dobro se vidi,nije zamućen   8)
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #13 : 27 Lipanj, 2010, 11:59:48 »
imam ti i ja sat od lune,dobro se vidi,nije zamućen   8)
kolko $$$

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #14 : 27 Lipanj, 2010, 21:43:46 »
nabavio sam sat i žuti centralni..  još rolice i remen, e da i ako netko ima kakav kit da paše na lunu ili serijski cilindar sa klipom od lune da nešto probam na njemu...

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #15 : 27 Lipanj, 2010, 21:47:34 »

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2010, 15:47:25 »
nabavio sam sat i žuti centralni..  još rolice i remen, e da i ako netko ima kakav kit da paše na lunu ili serijski cilindar sa klipom od lune da nešto probam na njemu...
imam ti ja dr evo 70 cc kit..
650 kn sam ga platio dajem ga za 600..
zaparkiran u kutiji.. ja sam ga kupio za svoju lunu al sam na kraju odustao od ugradnje
taj sam

Offline pestaj ds

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: donja stubic
  • Moj Skuter: generic xor50
  • Moja Kaciga: takachi tk110x
  • MojSetup: serijala...
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #17 : 29 Kolovoz, 2010, 21:27:35 »
evo da vratim temu iz zaborava... danas sam napokon uspio sastaviti svoju lunu nakon dobrih mjesec dana.. imao sam jedan neobičan kvar, pukao mi je dosjed zupčanika od primara.. zaa dosta jeftine pare sam nabavio drugo kučište (hvala članu neven 92) te sam to sve presložio.. usput sam ubacioi žuti centralni feder, rolice od 3,7 g i malossi kevlar 804 x 17,5 a otprije imam arow i proširen ispuh.. mogu reč da skut ide puno ljepše. od 0 do jedno 10 malo ide ko i prije možda čak i slabije nakon toga se razvrti i ide do ibera.. neznam kolka je kranja jer mi ne radi sat, moral budem uzeti gps pa izmjeriti..                                                     sad me zanima dal mogu kak riješiti ovu rupu na početku?? dal bi dobio što da stavim druge federe na kvačilo i koji bi odgovarali??

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: luna 1- kako dobiti što bolji start
« Odgovori #18 : 29 Kolovoz, 2010, 21:34:10 »
evo da vratim temu iz zaborava... danas sam napokon uspio sastaviti svoju lunu nakon dobrih mjesec dana.. imao sam jedan neobičan kvar, pukao mi je dosjed zupčanika od primara.. zaa dosta jeftine pare sam nabavio drugo kučište (hvala članu neven 92) te sam to sve presložio.. usput sam ubacioi žuti centralni feder, rolice od 3,7 g i malossi kevlar 804 x 17,5 a otprije imam arow i proširen ispuh.. mogu reč da skut ide puno ljepše. od 0 do jedno 10 malo ide ko i prije možda čak i slabije nakon toga se razvrti i ide do ibera.. neznam kolka je kranja jer mi ne radi sat, moral budem uzeti gps pa izmjeriti..                                                     sad me zanima dal mogu kak riješiti ovu rupu na početku?? dal bi dobio što da stavim druge federe na kvačilo i koji bi odgovarali??
stavis tvrde federe,na tvom mjestu stavio bi zute,112 mm federi