Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vivacity,par pitanja  (Posjeta: 1381 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Vivacity,par pitanja
« : 17 Lipanj, 2010, 23:30:42 »
primjetio sam na karburatoru na onoj cjevčici što visi okomito,kolko sam čitao ovdje po forumu to je neka blokada...ugl.,kad skut stoji ugašen da je ta cjevčica onako kao malo mokra na vrhu. ne curi ništa niti ne kapa uopće,samo kad ju stisnem sa dva prsta ostanu mi malo onako vlažni i tamno žuto je to i naravno ima miris po benzinu. i onda kad ju istisnem suha je dalje,nema tu ni kap tekućine malo onako samo,i to se dešava nakon šta sam riktao smjesu na onom šarafiću. skuter ide normalno, zašto vlaži tu cjevčicu?

dalje,kupio sam motulovo ulje po preporuci servisera. nisam ga još natočio,dali trebam čekat da skuter potroši ovo šta ima još u rezervaru starog ulja ili mogu nadolit motul u to?

za kraj pitanje,šta bi se valjalo promjenit na skutu da ide bolje i bude jači malo? sve je serijski,2002.god.,10700+ km,mislim da nije ništa dirano u mašini, kod mene je od 2007.god. prijašnji vlasnik je samo gumu zadnju mjenjao,drugo mislim ništa nije dirano,serviser je rekao da je sve ok nakon šta je pregledao sve. da će na oko 20000 trebat mjenjat klip,karike.... Što bi se dalo promjenit a da nije neka skupa investicija? da su djelovi serijski recimo? nisam za neki tuning a ni novaca nemam, da je skuter serijski al da ide. auspuh možda ili tako nešto?

Savjetujte,hvala!  :)
 
WRC!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #1 : 17 Lipanj, 2010, 23:48:56 »
prvo: cjevcica....iberlauf
drugo...ti si prckao po saraficu di je feder??? ak jesi to ti je za ler gas
trece:ak ostanes bez ulja zaribat ce ti....sam utoci to ulje unutra
cetvrto: stavis si neki base auspuh i federe kvacila i dosta ce ti zivnuti

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2010, 15:56:43 »
Hm, daj mi pojasni ovo za cjevčicu jer se ne kužim previše u to...iberlauf, kako to rješiti ili to nije neki problem?
Nisam po ler gasu, po šarafiću za riktanje smjese. To barem razlikujem,hehe... nisam previše prčkao nego sam napravio kako mi je majstor iz servisa rekao jer je on to zaboravio pošetalati, znači da stegnem do kraja i onda krug i pol nazad i da je to to...?
Ulja ima samo sam mislio da pricekam da potroši da se vidi onak malo onaj unutra plovak sta vuče valjda ili slobodno samo doljevam nema veze šta se pomješaju dva ulja mada nema još puno ovog starog,Motul ću ulit...?
I ovo zadnje...auspuh neki leovince možda ha? ZX? Tako nešta, za njega otprilike znam kolko košta, koliko su federi kvačila?? Oni bi mogli bit za mjenjanje po godini skuta i kilometraži?

 :)
WRC!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2010, 16:27:04 »
cjevcica-iberlauf---sluzi da visak goriva izbaci iz karba,nista strasno ak je malo masno bilo

to onda nije serafic,jer je plosnat i potrebno je skidanje karba da bi se njega okrenulo dok se ne napravi zarez na glavi za ravni sarafciger,ugl oko 2->2.5 kruga ti je smjesa

ulje utoci odma,nema veze kaj se mijesaju

mozes i ZX-staviti,set federa ti je oko 130 kn

imas 3 seta u pakiranju

ne mijenjaju se po godistu,ali vec nakon izvjesne kilometraze da...al bez beda idu do 20 000 km

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2010, 16:42:01 »
ima zarez i mogu do njega s prednje strane sa tankim plosnatim šarafcigerom, uz plastiku od filtera zraka. hm meni je na krug i pol.stavit cu danas novu svjećicu i možda filter zraka pa ću vidit kako će biti. ide on i sada dobro al stavit ću novu svjećicu. i ulje to vidim dosta ljudi hvali, da skuter bolje diše sa Motulom...
znači federe ne trebam mjenjat jer nemam previše km ali kad bi promjenio išao bi bolje malo skuter? i aupuh možda ubodem, u planu je.. a ako mjenjam auspuh jel trebam još šta...diznu ili tako nešta ili samo auspuh gore i to je to??  :)
WRC!

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2010, 16:51:21 »
dizna na zxu mozes do 60 stavit ja imo na vivi tako a federi nemaju veze s kilometrima nego s starnoscu motora il kolko ce kvacilo proklizit na pocetku da dobije motor na okretajima i automatski na startu za grad dusu dalo (izljetanje na semaforima ) isto tako pametno stavit 6.7 do 7.0 grama rolice ako stavis zx i nista nediraj  max neki malosijev variomat inace zvan multivar polovni dobar ako nades cirka 300 kn investicija i neki pametni remen poput kevlara da izgubis rupe u ubrznaju ....ono motor krene pa zastane pa povuce pa ni sam nezna,,,,,

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2010, 22:42:16 »
hvala na savjetima i pomoći.
nego danas kupim novu svjećicu, skinem staru a ona čađava, crna. puno više nego šta bi trebala biti. nikako tu smjesu dobro nariktat, kako da si pomognem? na krug i pol mi je šarafić....ja otpustim još malo na dva-dva i pol kruga a on se ugasi u leru. vratim na krug i pol i radi...zašto izgaranje nije dobro a prije servisa je bilo super i skut je bolje vuko, i majstor sam veli da super izgara. i onda mi nije to poštelo i sad serucka tako malo....a ja neznam nariktat, a nije mi blizu majstor ali sve mi se čini da ću morat otić to poštelat...
WRC!

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2010, 22:45:29 »
kad se on ugasi na leru ti mu digni ler xd

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2010, 23:39:12 »
hehe,ma već sam jednom prčkao po ler gasu pa sam samo sranje napravio...
WRC!

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Vivacity,par pitanja
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2010, 16:39:23 »
ostavis ga toplog da radi na leru ako ti je prenizak ( po tvom  misljenju) ili previsok ili se gasi ... onda odvrnes saraf i napravis da ti radi idilicno za tebe.,... bitno da je topao jer ako na hladno to radis nemozes napravit jer ti cok je upaljen,,,i cim se zgrije past ce mu okretaji i ugasit ce se.....