Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vivacity-smjesa na karburatoru,preporuka svječice  (Posjeta: 1168 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Vivacity-smjesa na karburatoru,preporuka svječice
« : 15 Lipanj, 2010, 21:54:21 »
Pozdrav,novi sam na forumu pa cu pokušati objasniti kolko mogu što me zanima u vezi moga Vivacitiya.
Kao prvo,nemam problem neki nego samo informativno pitam za neki savjet možda.
Ovako: Radi se o Vivacitiyu, 2002. godina, 10700+ km, sve je serijski na skutu. Krajem 4.mj. sam bio na servisu, majstor mi je mjenjao elektročok jer je skut teško palio, naravno odma je i karburator očistio i sve živo pregledao i zadovoljan sam jako s tim. Vozio sam se tjedan dana nekih i osjetim ja da je meni skut nekako kao slabiji malo, da slabije ide ali ne puno, i da mi je prije bio življi na gasu. Išao sam očistit svječicu i ona je bila sva crna i masna od ulja,zaljepljena sva. Majstor mi taj kaže da vjerojatno nije nariktao šaraf na karburatoru za smjesu kako treba jer je to sve rastavljao, i kaže meni da ga lagano stegnem do kraja i onda otpustim krug i pol nazad. Ja sam to napravio i vozio par dana i svječica je sada normalna tj.izgaranje je ok,svječica suha.
Ali, ja sad neznam jesam ja šta zabrijo ili je meni skut zbilja malo manje "živ" na gasu, kao da je prije servisa išao malo bolje, jače.
Skut ide 60 kmh uz brdo, 70 kmh ravnica, 80 kmh uz pun gas nizbrdo samnom, ja sam ovako kršan dečko,imam 65 kila  :laughing11:
Znači da zaključim ovaj roman: Nemam nikakvih problema sa skuterom, ispravan 100% i ide on...Ali dajte mi savjet jel mi taj šaraf tako dobro nariktan i jel trebam na još šta obratit pažnju? Možda ler gas? Mada nemam dobro iskustvo kad sam već jednom prčkao po ler gasu. Znači kao da je prije servisa bio življi na gasu. I planiram ovaj tjedan na plaći uzet novu svječicu i filter zraka. Hoću s time šta dobit? Vjerojatno hoću, ne kužim se previše u sve to... I koju svječicu preporučate? Do sada sam kupovao NGK.

Hvala!
WRC!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17023
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Vivacity-smjesa na karburatoru,preporuka svječice
« Odgovori #1 : 15 Lipanj, 2010, 22:36:29 »
gle ngk ili denso ako je sve serijela operi filter zraka stavi novu svjecicu i bit ce dobro.
moze ti izgubit na snazi skut ako je kriva svjecica.
pogledaj u manual o korektnom modelu ali ako se ne varam ide u njega ngk bpr7hs ili br7hs
uglavnom nemoj kupovat "jeftine" svjecice jer stvarno ima losih kineskih i slicne gluposti

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Vivacity-smjesa na karburatoru,preporuka svječice
« Odgovori #2 : 15 Lipanj, 2010, 23:23:30 »
Uzet ću NGK onda kao i dosad, valjda nije kineska oko 30 kn košta. Filter zraka sam oprao u benzinu ali reko ako nije skupa ta spužvica da uzmem novu...ali to znači ne treba dirat? I ulje Motul sam kupio ali nisam još nasipao u rezervar dok ne potroši ovo šta je sad u njemu,Motorex neko. Motul mi je taj majstor u servisu preporučio. I daj mi reci za diznu za smjesu, jel krug i pol ok kako sam nariktao?  :)
WRC!

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity-smjesa na karburatoru,preporuka svječice
« Odgovori #3 : 15 Lipanj, 2010, 23:25:57 »
ne mozes smjesu gledati napamet, gledaš ju po svjećici, ako ti skut ide ok pogledaj boju, mora bit boje cigle, nek bude i tamnija malo

a filter operi tj namasti uljem i iscjedi