Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner brutalno pregrijavanje  (Posjeta: 4811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Runner brutalno pregrijavanje
« : 14 Lipanj, 2010, 15:15:27 »
imam vec jedno godinu dana problema sa pregrijavanjem, cak jos dok je bil original malossi sport gore sa RRom...

onda sam unistio taj kit sa s6 pro, dao ga preradit, sve postelo nanovo, smjesa je uredna, ulje je TTS, rashladne ima taman, vod pump radi ko nova...ja sam vec lud!

svjecica je iridiumka dobre toplinske vrijednosti, sve cijevi hlađenja su protocne, termostat nemam...

IMA JEDAN SIMPTOM! nakon par minut voznje kad se ugrije, kad se zaletim i pustim gas cuje se ko neko zveketanje u brzini rada motora...smijem se vozit ono max 60-70 gdje je temperatura jos kolko tolko ok, ali cim odem iznad 80, kazaljka temperature se pocne opasno priblizavat crvenom...squish je uredan na 0.7, sve je zadihtano ceresitom i originalnim malossi dihtungima...zvuk dolazi negdje iz predjela masine, ali nemrem odredit otkud. prijenos je uredan...

motor ima ok ubrzanje, ali jako jako loshu krajnju brzinu, bez obzira kakav setup u prijenosu mu stavim...ko da masina gubi snagu,
a pogledam svjecicu posle voznje na full gasu i lepa je smeđkasta boja, suha...

semeringi su novi, isto ko i lageri, mjenjano sve prije par mjeseci s novom radilicom...

ima ko kakvu ideju??

moja pretpostavka je da zajebavaju dihtungi izmedju cilindra i bloka jer su 2! jedan spacer od 1.5 mm i onda jedan 0.7 original od piaggia...iako su zadihtani jos sa ceresitom, moguce da dok se zagrije masina tu pusta pritisak? pa se cuje to zveketanje??


Offline dino_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava city
  • Moj Skuter: Runner vxr200
  • Moja Kaciga: KBC VR2
  • MojSpuh: OEM
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2010, 15:24:00 »
probaj malo bolje poslušat.zicer je u deklu klizači ili rolice.to zvecka.za pregrijavanje neznam.jer i da ti pušta kompresiju nebi se tak čulo.i motor nebi išao il bi loše išao.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7055
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2010, 15:29:02 »
vjerovatno premala tolerancija kad su ti ga pobrusili...ili si nešto zeznuo oko kompresije...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2010, 15:31:57 »
imao isti problem s pregrijavanjem,nakon mjenjanja karika i brtvi,prvo na trophyu nije najbajnije bio odzračen sistem-pa sam mislio da je do toga,ali na kraju zaključi da je do pokazivača temp....
stavio satove od purejeta i temperatura idealna,a na mojima u crvenom hhhh,odvezao soma kilometara i nikom ništa....
razguliiii

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2010, 15:32:42 »
Lose nastelovan karburator i malo mali squish za gus cilindar...

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2010, 15:55:01 »
hmm, kaj se tice prijenosa i zveckanja nisam bas siguran...jer ovo je podosta glasno, a znam kak se culo kad su mi jos davno prije slideri  poceli odlazit...cul se ko novi peugeot XD no salu na stranu...ovo se dosta jako cuje, tolko da frend koji je na skutu 5-6 metara iza mene cuje kak to ruzi...


za zracnost sam i ja prvo mislio, ali zakaj bi onda iste probleme imal prije brusenja cilindra?

satovi mozda, ali ipak mi je stari malossi uspio zajebat dok su cukice pokazivale na visoku temperaturu...

karb sam i ja sumnjal, ali nakon extremnih krajnosti skuzil sam da nije...jbt nutra je bilo od dizne 92 pa skroz do 68, sa svakakvim modifikacijama airboxa da se dobije dobra smjesa i opet je pregrijavalo...trenutno je na dell 21 black edition sa W7 iglom dizna 83 i 2 rupe od 13 mm na airboxu koji je preradjen po malossi uputama...frend ima na due+nardo, dell 21 malossi pack W16(valjda je ta, tanja je pri vrhu uglavnom) igla diznu 72 i airbox po malossiu preradjen sa ona 2 tuljca unutra + shift kajla, squish 0,9 i skut radi tocno na temp kojoj treba...

squish je bio jedno vrijeme oko 1,3 i skuter nije htio iznad 50 povuc...J.U.R.C.A. mi rekel stavljaj na 0.7 i tak najbolje ide...tj kit je i slagan da bi squish bio 0,7

« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2010, 15:56:42 Ghoul »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2010, 16:06:30 »
losi lezaji da oni ne rade taj zvuk, stvaraju sa vecim okretajima veci otpor i grije se , rastavi prijenos ili barem ulje promijeni pa vidi jel ulje ok, ima li unutar njega spene...
squish je dosta malen, zbog toga sa vecim gasom se jace grije...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2010, 16:40:19 »
sumnjam da su lageri, novi nofcati skf poliamid...na ruku radilica ide ko beba...

lager primara na deklu mi je sjeban i zvekece, ali to vec jako jako puno kilometara vozim tak i ne cuje se skoro uopce...

cijeli taj zvuk ne dolazi uopce iz prijenosa jer kak imam tvrde federe kuplunga, on rano odspoji, jos kad idem onak nekih 30 km/h i zvuk nestane u istoj frekvenciji kojom motor radi sto znaci da cijela getriba kod straznjeg kotaca najnormalnije radi, uostalom ulje prijenosa je mjenjano prije kojih 2000 km...


dogodio mi se nedavno i jos jedan problem, dihtunzi glave su propisali, oba! nisam imo vremena ni novca za nabavku novih pa je sve to zadihtano ceresitom...sad ne pusta nist i lijepo kompresira...pali na zub, cak i nakon 2 tjedna stajanja u garazi...


stvarno vise ne znam kaj da radim...taj problem grijanja s malim squishom je i meni jasan, ali TAK JAKO? mislim, u procesu sam nabavke modularne glave, ali nekak sumnjam da ce to rjesit taj problem...


e da, zracnost mi je 5 stotih i brusenje i honanje je jako kvalitetno napravljeno, klip isto kak ni cilindar nemaju nikakve riseve po sebi nakon 1000 km tak da sumnjam da bi klip grebal po stjenkama cilindra i izazival pregrijavanje...



Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2010, 16:56:21 »
to je ok zracnost, nebi trebalo se zbog toga grijati.. , squish nizak je i meni bio uzrok jakoga grijanja kada ga ganjam, bio je 0.8, kakav je antifriz, znaju dihtunzi od jake mjesavine antifrza tj postotka propisati jer ako je jak antifriz izgrize ih...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2010, 17:13:10 »
to je ok zracnost, nebi trebalo se zbog toga grijati.. , squish nizak je i meni bio uzrok jakoga grijanja kada ga ganjam, bio je 0.8, kakav je antifriz, znaju dihtunzi od jake mjesavine antifrza tj postotka propisati jer ako je jak antifriz izgrize ih...

antifriz je onaj sa OMW-a rozi kao za alu blokove...

nedavno sam stavio i shift kajlu, ubrzanje nest bolje, ali i dalje nikud nikam...imal sam bolji odaziv iznad 60 km/h sa base setupom...
i da , otkad je shift kajla gore jos se i ja ce grije tak da se uopce ne usudim iznad 70 km/h vozit...imam 5,5 rolice gore samo da ga ne pusta previse u obrtaje jer cim se zaleti vec nakon minute kazaljka temperature dodje crticu do crvenog...


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #10 : 14 Lipanj, 2010, 17:16:30 »
znam to, ali neki antifrizi su vec pomijesani sa vodom, neki ne, pogledaj jeli pomjesan vec i u kome omjeru je ...
stvarno mi osim fals zraka ne pada sto bi moglo biti, a falsi zrak ne vjerujem da imas jer se skut ponasa ok..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #11 : 14 Lipanj, 2010, 17:24:49 »
znam to, ali neki antifrizi su vec pomijesani sa vodom, neki ne, pogledaj jeli pomjesan vec i u kome omjeru je ...
stvarno mi osim fals zraka ne pada sto bi moglo biti, a falsi zrak ne vjerujem da imas jer se skut ponasa ok..

ma da, fals zrak nije, jer je smjesa ok i nema onog bobanja pri ubrzanju...antifriz je koncentrat i sam sam ga mjesal s vodom u omjeru kojih 50:50...

a i taj zvuk koji imam pri pustanju gasa...najslicniji je zujanju...ravnomjerno, jednako glasno zujanje cija se frekvencija smanjuje smanjenjem brzine vrtnje motora...najslicnije zvuku superchargera na autu, tocno takvo zujanje/pistanje (ne znam kak da opisem :D )

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #12 : 14 Lipanj, 2010, 17:26:27 »
provjeri jos jednom po prijenosu i lezaje, to jedino od njih moze biti..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #13 : 14 Lipanj, 2010, 18:27:29 »
meni je puštao čudne zvukove pri popuštanju gasa, baš kao mlažnjak i kad sam skinuo cilindar, imao je puno riseva i bio pred kompletnim zacvikavanjem...
iako može raditi sa tako malenim squishem, ipak za gus ispod 1.0mm ne bi trebalo ić... radi toga jer gorivo na previsokoj kompresiji detonira, tj, izgara prije neg iskra pukne a temperature detonacija su nekoliko puta veće od onih normalnog izgaranja..
porihtaj taj kit i poštelaj frgić da ima dosta benzina iako mislim da si već oštetio cilindar..

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #14 : 14 Lipanj, 2010, 19:19:39 »
S većim postotkom antifriza radna temperatura je puno veća, puno antfriza nije dobro, najbolje na - 20 napravit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #15 : 14 Lipanj, 2010, 19:43:29 »
S većim postotkom antifriza radna temperatura je puno veća, puno antfriza nije dobro, najbolje na - 20 napravit


Antifriz (pogotovo u zatvorenom sistemu kakav je na vozilima) trpi i 130C bez kuhanja

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17023
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #16 : 15 Lipanj, 2010, 00:41:03 »
a jesi siguran da nemas mozda u sustavu negdje zep s zrakom pa da ti se npr u termogrupi napravio zep pa da pregrijava ili da ti ne struji dovoljno zraka kroz kiler.
Dali si probao natocit samo destiliranu vodu unutra u kiler bez antifriza, kao sto kolega rekao antifriz dize temperaturu kuhanja te dopusta da se tekucina grije dodatno preko 100C.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #17 : 15 Lipanj, 2010, 12:26:04 »
a jesi siguran da nemas mozda u sustavu negdje zep s zrakom pa da ti se npr u termogrupi napravio zep pa da pregrijava ili da ti ne struji dovoljno zraka kroz kiler.
Dali si probao natocit samo destiliranu vodu unutra u kiler bez antifriza, kao sto kolega rekao antifriz dize temperaturu kuhanja te dopusta da se tekucina grije dodatno preko 100C.


LOL, pa nisam nubara da ne znam odzracit sistem...a antifriz samo moze pomoc kod pregrijavanja jer pomice tocku vrelista...tj nemre "pomoc" nego moze sprecit havariju ako mi se pregrije...



ne znam vise kaj radit osim probat nekak iskemijat dihtunge da dobim squish na 1.0 i molit se da bu onda radil ok...eventualno malo jacu smjesu slozit da vidim ak bu ga to drzalo u normalnijoj temperaturi, al nekak ne vjerujem...
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2010, 12:28:16 Ghoul »

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #18 : 15 Lipanj, 2010, 12:33:38 »
meni je puštao čudne zvukove pri popuštanju gasa, baš kao mlažnjak i kad sam skinuo cilindar, imao je puno riseva i bio pred kompletnim zacvikavanjem...
iako može raditi sa tako malenim squishem, ipak za gus ispod 1.0mm ne bi trebalo ić... radi toga jer gorivo na previsokoj kompresiji detonira, tj, izgara prije neg iskra pukne a temperature detonacija su nekoliko puta veće od onih normalnog izgaranja..
porihtaj taj kit i poštelaj frgić da ima dosta benzina iako mislim da si već oštetio cilindar..

a kuis, meni nije tak ko mlaznjak, vec ono ko zvuk straznje nabe na biciklu...zujavi neki "remenasti" ili "lancani" zvuk...snimil bi vam najradje, al mob ima usran mikrofon i sve ide u clip...

ma cilindar i klip SIGURNO nisu odjebali...pa razrada mi je tek zgotovljena...termogrupu sam prije mjesec dana skinul dole (kad mi je dihtunge probilo) i onak cilindar jos ima 60% povrsine u crtama honanja, a na tockama boost portova i ispuha je glatki ko špigl...klip je isto nov novcat...

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Runner brutalno pregrijavanje
« Odgovori #19 : 15 Lipanj, 2010, 12:38:58 »
a kuis, meni nije tak ko mlaznjak, vec ono ko zvuk straznje nabe na biciklu...zujavi neki "remenasti" ili "lancani" zvuk...snimil bi vam najradje, al mob ima usran mikrofon i sve ide u clip...

ma cilindar i klip SIGURNO nisu odjebali...pa razrada mi je tek zgotovljena...termogrupu sam prije mjesec dana skinul dole (kad mi je dihtunge probilo) i onak cilindar jos ima 60% povrsine u crtama honanja, a na tockama boost portova i ispuha je glatki ko špigl...klip je isto nov novcat...
Jesi siguran da ti nije do pokazivača temp na instrument tabli ili senzora temp? :dontknow: