Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: indikatorska lampica za benzin  (Posjeta: 1263 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline karlo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: selce
  • Moj Skuter: italjet dragster, piaggio NRG
indikatorska lampica za benzin
« : 28 Kolovoz, 2007, 18:11:54 »
ovako, na ovoj slici je dno rezervara... i te dve cjevčice su vjerovatno dovod goriva negdje, e sad mene zanima di završava struja od indik. lampice goriva (tj. gdje treba biti spojena) i šta je ovo zaokruženo, od čega je to struja?? (to je bilo odpojeno kad sam skinuo plastike i još uvjek je...)
 :help:  ???  :dontknow:
danas je teško biti glup, konkurencija je prevelika...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: indikatorska lampica za benzin
« Odgovori #1 : 28 Kolovoz, 2007, 19:43:53 »
deblja cjevcica je odvod goriva do karburatora, manja cjevcica je vakuum ili na karburatoru ili na blok motora tj na prirubnicu...

Indikator razine goriva je plovak, i on na svom ulazu na vrhu ima zice...

A ovo tvoje nemogu razluciti sto je ta zica... btw za koji je to motor?

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: indikatorska lampica za benzin
« Odgovori #2 : 28 Kolovoz, 2007, 19:49:07 »
deblja cjevcica je odvod goriva do karburatora, manja cjevcica je vakuum ili na karburatoru ili na blok motora tj na prirubnicu...

Indikator razine goriva je plovak, i on na svom ulazu na vrhu ima zice...

A ovo tvoje nemogu razluciti sto je ta zica... btw za koji je to motor?


koliko vidim minarelli,ako je njegov onda je italjet dragster

Offline karlo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: selce
  • Moj Skuter: italjet dragster, piaggio NRG
Odg: indikatorska lampica za benzin
« Odgovori #3 : 28 Kolovoz, 2007, 19:50:45 »
točno, dragster...

riješeno, ta žica je žica od indikatoreke lampice goriva i nije spojena zato jer ovo nije orginal pumpica pa se nemože spojiti...

P.S. ako netko slučajno (što čisto sumljam) ima takvu pumpicu od dragstera ili formule ili možda zna di se može nabavi... neka javi, kupujem...
danas je teško biti glup, konkurencija je prevelika...

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: indikatorska lampica za benzin
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2007, 13:04:15 »
Od te indikacija ionako ne bi imao previše koristi. Ako je spojena na pumpici onda bi vjerojatno signalizirala kad bi pumpica ostala prazna, što bi zapravo signaliziralo da se pripremiš za šetnju dok se no potroši još ti par kapi goriva koje su ostale u cjevčici.  :toothy10: Moguće je da radi i na drugom principu (promjeni tlaka u rezervaru što čisto sumnjam jer su vrijednosti minimalne i treba stvarno osjetljiv senzor koji se sigurno ne bi ugrađivao za tako banalne stvari). Kao što je Mr J rekao indikacija je vezana na plovak koji bi trebao postojati na svakom rezervaru, ili barem nekakva sklopkica koja će ti javiti kad ti ostane barem 0.5 l, a ne kad počneš voziti na pare. Probaj vidit ako možeš nekako staviti plovak od nekog drugog skuta ili sl. (bušenje rupe na rezervaru, kasnije dobro brtvljenje...) i samo si spojiš indikaciju jer teško da ćeš razinu goriva lako uštimati (iako bi se i to dalo).