Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pusti far na aerox-a :))  (Posjeta: 6060 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
pusti far na aerox-a :))
« : 01 Svibanj, 2010, 20:39:50 »
da li se moze promijenit owa obicna sijalica i stawit neka hhalogena da swijetli bolje?   owo mi se cini saswim dobro :)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #1 : 01 Svibanj, 2010, 20:51:45 »
evo ja sam neki dan zamijenio balonku sa halogenom:(neznam jel takva žarulja i na roxu)

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,14377.580.html

http://www.rms.it/doc/catalogo/233-lampadine.pdf
lovac u mutnom team

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #2 : 01 Svibanj, 2010, 21:06:23 »
widim da si napiso da se puno bolje widi..e sad nzm da li da uzmem obicnu halogenku ili onu sto baca na xenon? :)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #3 : 01 Svibanj, 2010, 21:14:42 »
widim da si napiso da se puno bolje widi..e sad nzm da li da uzmem obicnu halogenku ili onu sto baca na xenon? :)
ja ču ovih dana isprobat xenon,mislim da nebi trebalo biti razlike???
lovac u mutnom team

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #4 : 01 Svibanj, 2010, 21:17:07 »
nzm..owa kao xenon baca na plawo pa ljepse izgleda nego owa obicna-zuta :)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #5 : 01 Svibanj, 2010, 21:24:11 »
nzm..owa kao xenon baca na plawo pa ljepse izgleda nego owa obicna-zuta :)
nije žute več white(bijela)i po noči se baš vidi da baca bijelo,a ova balonka je više bacala žuto.
isporobat ču ovu halogenku xsenon plavu pa ti javim :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #6 : 01 Svibanj, 2010, 21:31:16 »
ok..probat cu i ja owih dana..pa cemo sabrat utiske :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #7 : 02 Svibanj, 2010, 09:39:51 »
ovo sto je Pajo napravio isto vrijedi za aeroxa, jer su zarulje jednake  :icon_thumright:

inace takve zarulje, tj. grla se oznacavaju sa BA20d

ja sam isprobao ovu zarulju i sada je svjetlost bijela, ali opet je slaba osvjetljenost ceste zbog lose konstrukcije sjenila na aeroxu  http://www.q-parts.nl/catalog/images/xenon%20lamp%200961.jpg

inace, postoji xenon kit bas za BA20d tipove zarulja, znaci umjesto traktorskih balonki

http://www.scooter-attack.com/index2.php?main=/shop/artikel.php%3Flang%3Dundefined%26artnr%3DDMP-5130%26l%3Dnavigation


cijena je paprena, da je normalnija vjerojatno bi si ovo nabavio   :frajer:



edit: postoji i za manje €  http://www.motolio.com/products/Xenon/Motorrad-Roller/Ba20d-Sockel/Xenon-Kit-Ba20d-Nachruestsatz-Motorrad-12V-35W.html



budem zamolio Roberta kada dobje xenon da upali zarulju i samo stavi u far od aeroxa kojega cu donesti, da vidim ima li uopce smisla jaca svjetlost  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2010, 09:54:12 SlowRider »

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #8 : 02 Svibanj, 2010, 10:40:53 »
jel bi se možda moglo staviti h8 h11 ili hb3???
vijerujem kad bi išlo da bi se bolje vidilo...

http://www.rms.it/doc/catalogo/233-lampadine.pdf
lovac u mutnom team

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #9 : 02 Svibanj, 2010, 10:57:43 »
Koliko W je sposobna potjerat struja od 50ccm a da nedolazi do preopterećenja sistema, pražnjenja akumulatora i sl. Ja imam 2x15W original i htio bi ubacit neke malo jače uz neku kemiju u faru, pa pitam da ne pretjeram sa snagom  :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #10 : 02 Svibanj, 2010, 10:59:27 »
jedina stvar koja bi morala biti dobra je xenon, ove kupovine zarulja su nijanse, malo je bolje ali opet nije to to, zapravo sve ovisi o kakvom se faru radi...

ako bude dobar xenon, to cu si sloziti i koristiti samo po noci



Koliko W je sposobna potjerat struja od 50ccm a da nedolazi do preopterećenja sistema, pražnjenja akumulatora i sl. Ja imam 2x15W original i htio bi ubacit neke malo jače uz neku kemiju u faru, pa pitam da ne pretjeram sa snagom  :)

do 35W sve funkcionira bez poteskoca, recimo da se umjesto zadnje pozicije od 5W stave ledice, moze se ustediti na potrosnji energije, onda zaruljice koje osvjetljavaju brzinomjer, ako su 3 komada to je 3.6W, znaci 8.6W imas dodatne potrsnje koju mozes smanjiti pomocu ledica, a lsve te edice nece uzeti niti 0.5W, u tom slucaju imas malo vise od 8W dodatne snage  :frajer:
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2010, 11:14:25 SlowRider »

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #11 : 02 Svibanj, 2010, 21:00:30 »
ma 50cc ima malo struje..a i akomulator na aeroxa je mali..nzm bili mogao podnijeti xenon-a i far bi se prwo morao promijenit??

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #12 : 02 Svibanj, 2010, 22:04:15 »
jedina stvar koja bi morala biti dobra je xenon, ove kupovine zarulja su nijanse, malo je bolje ali opet nije to to, zapravo sve ovisi o kakvom se faru radi...

ako bude dobar xenon, to cu si sloziti i koristiti samo po noci



do 35W sve funkcionira bez poteskoca, recimo da se umjesto zadnje pozicije od 5W stave ledice, moze se ustediti na potrosnji energije, onda zaruljice koje osvjetljavaju brzinomjer, ako su 3 komada to je 3.6W, znaci 8.6W imas dodatne potrsnje koju mozes smanjiti pomocu ledica, a lsve te edice nece uzeti niti 0.5W, u tom slucaju imas malo vise od 8W dodatne snage  :frajer:


Neloša ideja...  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #13 : 02 Svibanj, 2010, 22:43:39 »
Znači fale mi samo još ledice u stop svjetlu   :icon_biggrin:  Da je možda stavit i neki malo jači akumulator, koji je dimenzijama sličan ili isti ovom malom za pedesetke kao podrška sistemu odn. xenonu. A i ako ga izvuče baš, uvijek možeš zakurblat tak da nije neki preveliki problem. I uz malo pažnje pri korištenju, nebi trebalo bit problema

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #14 : 02 Svibanj, 2010, 23:03:33 »
ne znam kako bi to radilo sa 4Ah akumulatorom, ali u planu bi bio 9Ah

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #15 : 02 Svibanj, 2010, 23:11:41 »
Koliko je veći akumulator dimenzijama od ovih većih skutera VXRa i sličnih, na neke skutere bi se mogao ugurat veći akumulator od ovog malog.

U svakom slučaju vrijedi probat, imaš našu podršku :) Kad se svi uvjere da radi na tvojoj pedesetki, konačno će bit rješen taj mit o xenonu na pedesetkama  :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #16 : 02 Svibanj, 2010, 23:35:36 »
Koliko je veći akumulator dimenzijama od ovih većih skutera VXRa i sličnih, na neke skutere bi se mogao ugurat veći akumulator od ovog malog.

U svakom slučaju vrijedi probat, imaš našu podršku :) Kad se svi uvjere da radi na tvojoj pedesetki, konačno će bit rješen taj mit o xenonu na pedesetkama  :icon_thumright:

ako bude posteno svjetlilo na stolu nece me nista sprijeciti da tako bude na skuteru

slijedi off--->  , utrpati cu nekako akumulator od 88Ah od auta, a kad se vec ima, onda i sub od 60000W, neonke u ritmu muzike za ples, ledice little star u kombinaciji sa light showom i to sve fino pustiti preko winampa 5.57 i ukljuciti fino vizualne efekte  :dancee:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #17 : 02 Svibanj, 2010, 23:41:30 »
ako bude posteno svjetlilo na stolu nece me nista sprijeciti da tako bude na skuteru

slijedi off--->  , utrpati cu nekako akumulator od 88Ah od auta, a kad se vec ima, onda i sub od 60000W, neonke u ritmu muzike za ples, ledice little star u kombinaciji sa light showom i to sve fino pustiti preko winampa 5.57 i ukljuciti fino vizualne efekte  :dancee:
slow jesi ti pio  ???

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #18 : 02 Svibanj, 2010, 23:43:11 »
a dobro, nisam baš mislio na akumulator od auta, al da bi mogao ugurat malo veći akumulator od ovog malog, bi.



off  ;D Na ventilvar učvrsit još jednu remenicu, dekli izbušit na 2 mjesta da može remen ići van s te druge remenice i ubacit slabiji alternator od auta iznad točka i evo struje koliko hoćeš. :toothy9: Il još jedne namotaje i magnet xD

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pusti far na aerox-a :))
« Odgovori #19 : 02 Svibanj, 2010, 23:53:55 »
slow jesi ti pio  ???

nisam jer ova snaga je peak power :icon_thumright:   :mosmislit:


Uskoro stize xenon pa cemo vidjeti kako to radi na faru od roxa, jednom od gorih... moze se deklarirati kao svijeca sa dugim i kratkim svjetlom  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2010, 23:57:51 SlowRider »