Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: dal je ispravno  (Posjeta: 1327 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline oliver

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: macedonia
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 r
dal je ispravno
« : 17 Travanj, 2010, 01:57:09 »
dal je ispravno da skuter ne radi kad mu se digne cok kod mene je tako da moram da dignem cok kad ga palim na sabajlima i da odmah moram ga spustiti zasto skuter bi se ugasio jer kad ga vozim kad je masina zagrijena radi sasvim ok pali iz prve al kad je hladna bez coka nece da upali sve to se desava od kad sam stavio 21mm delorto dok je bio 17.5 nije bilo potrebmo da dizem ni cok palio e iz prve pa sada molim vas da malo mi pomognete kod ovoga problema

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2010, 02:14:57 »
To je normalno,btw 17,5 ti je vjerojatno imao automatski cok pa nisi ni primjetio kada je dignut a kada je spusten.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #2 : 17 Travanj, 2010, 16:46:49 »
Yap, to je ok.  :icon_thumright:

Čok složi da obogati smjesu prilikom starta i čim zapališ, nakon par sekundi se mora isključiti jer inače zgasi skut prebogatom smjesom.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline oliver

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: macedonia
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 r
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #3 : 18 Travanj, 2010, 00:08:48 »
ok hvala decki ja sam mislio da nije dobro postelan karb pa sam potrazio pomos

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #4 : 18 Travanj, 2010, 00:24:22 »
Problem el. choka (barem na piaggiu) je taj sto u slucaju da sa zagrijanim skutom stanes na minutu, chok ostane tih minutu bez struje, grijac u njemu ne radi i ohladi mu vosak koji sirenjem deaktivira iglicu choka. I onda imas situaciju da kod paljenja zapravo potpuno zagrijane mashine chok bude aktiviran (ne zna chok koja je temperatura mashine - on samo zna kolika je temperatura voska u njemu) i skuter bez gasa ne moze radit (gasom se zapravo daje zrak - ugrubo receno).


Rjesenje je stavljanje manualnog choka - preporucam tu varijantu jer je el. chok za plavuse koje su dobile skut kao poklon za krizmu  ;D
« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2010, 00:27:20 3alfa3 »

Offline oliver

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: macedonia
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 r
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #5 : 18 Travanj, 2010, 00:41:00 »
kod meni je rucni cok i na 17.5 je bio rucni al ga nisam digao za da zapali palio je i bez coka al sada na 21 moram da dignem cok da bi zapalio skuter

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #6 : 18 Travanj, 2010, 00:50:06 »
kod meni je rucni cok i na 17.5 je bio rucni al ga nisam digao za da zapali palio je i bez coka al sada na 21 moram da dignem cok da bi zapalio skuter


Tako bi to trebalo biti kad je skut hladan

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #7 : 18 Travanj, 2010, 07:26:29 »
Problem el. choka (barem na piaggiu) je taj sto u slucaju da sa zagrijanim skutom stanes na minutu, chok ostane tih minutu bez struje, grijac u njemu ne radi i ohladi mu vosak koji sirenjem deaktivira iglicu choka. I onda imas situaciju da kod paljenja zapravo potpuno zagrijane mashine chok bude aktiviran (ne zna chok koja je temperatura mashine - on samo zna kolika je temperatura voska u njemu) i skuter bez gasa ne moze radit (gasom se zapravo daje zrak - ugrubo receno).


Rjesenje je stavljanje manualnog choka - preporucam tu varijantu jer je el. chok za plavuse koje su dobile skut kao poklon za krizmu  ;D

haha, dobraaa  :toothy9:

i definitivno se slazem... to je problem i na ostalim skuterima s automatskim cokom vjerojatno... podupirem manual  :icon_thumright:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #8 : 18 Travanj, 2010, 09:59:42 »
Yap, to je ok.  :icon_thumright:

Čok složi da obogati smjesu prilikom starta i čim zapališ, nakon par sekundi se mora isključiti jer inače zgasi skut prebogatom smjesom.
znači kod mene neš nije ok jer kad ga upalim sa čokom može on raditi puuno puuuno  da se ne ugasi a čok potegnut, ne radi baš kak treba , al se ne bude zgasio  :icon_tongue:

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #9 : 18 Travanj, 2010, 19:15:56 »
Problem el. choka (barem na piaggiu) je taj sto u slucaju da sa zagrijanim skutom stanes na minutu, chok ostane tih minutu bez struje, grijac u njemu ne radi i ohladi mu vosak koji sirenjem deaktivira iglicu choka. I onda imas situaciju da kod paljenja zapravo potpuno zagrijane mashine chok bude aktiviran (ne zna chok koja je temperatura mashine - on samo zna kolika je temperatura voska u njemu) i skuter bez gasa ne moze radit (gasom se zapravo daje zrak - ugrubo receno).


Rjesenje je stavljanje manualnog choka - preporucam tu varijantu jer je el. chok za plavuse koje su dobile skut kao poklon za krizmu 
;D

ahahhaha ja san tako svog dobio  i sama pomisao na manualno da ja nes moran radit mi stvara muku  :laughing3: :laughing3: :laughing3:

Offline oliver

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: macedonia
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 r
Odg: dal je ispravno
« Odgovori #10 : 29 Travanj, 2010, 22:19:21 »
ljudi ovako nije do toga da skuter da nije zagrejen nego to se desava svakodnevno i kad je ugrean i kad nije znaci kad ga vozim na toplom vremenom na plus 25 i kad stanem na 5 min i onda ga upalim pali samo sa turazom al ako ne dam gas i ako ugasne onda nema sanse da upali dok ne krenem cok al  kad vidim karburator je polijen posvugda sa benga dali je to ispravno