Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre  (Posjeta: 6794 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • MojSpuh: SERIJSKI
Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« : 30 Ožujak, 2010, 20:55:42 »
Poštovani kolege, ja sam majky, imam 30 godina i jen problem s runner-om 2007. godište, 50ccm, vodeno hlađenje. Sve je serijski na njemu, ima 4800km i skinute su sve blokade.
Neće upalit, tj. nema iskre. Ja sam automehaničar pa sam išel pogledat u čem je problem. Do sad sam sprobal sviječicu, kabel, bobinu-ništ od toga nije. Ispital sam bravicu i sve žice- koje su u redu. Došel sam do jednog dijela u koji se iskreno ne razmem pa molim za stručnu pomoč. Radi se o onom magnetu i namotajima i pickup-u. Danas sam napravil ključ za skidanje magneta pa sam to izvadil i na namotajima se ne vide nikakvi tragovi pregaranja ili da se izolacija skinula  ili bilo kaj. Jedan od namotaja je zalijan u plastiku a 5 njih nije. Primijetil sam da su 3 namotaja međusobno povezani i da su spojeni na masu, a preostala 2 su također povezani ali oni nemaju spoj s masom i na kraju ostal je onaj namotaj koji je zalijan u plastiku iz kojeg izlaze dva pina. Na jedan je spojena bijela žica koja je ujedno spojena s masom i zelena žica koja nije spojena s masom. Zelena i bijela žica nisu međusobno povezane-e sad možda je greška baš u tome kaj nisu il to tak mora biti? Još jedan podatak, videl sam da je jedan gospon imal problema sa piaggio nrg kojem je otišla bobina, i on je postavil jedan filmić gdi je meril struju na štekeru koji se šteka u bobinu na onoj zelenoj žici. On je tam, kad je anlasal, dobil napon od 112 V izmjenične struje, a ja na toj žici nemam ništ struje. Pick-up sam ispital diodnom lampom i kad se anlasa dioda je blinkala stoga on daje nekakav signal dalje, tak da mislim da nije ni to. Evo ak ima ko da je imal sličan problem il se kuži u namotaj i kak to ispitat nek se javi.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #1 : 30 Ožujak, 2010, 21:09:39 »
ako si mjenjo bobinu ..kablo svjecice ,svjecicu,pregledo instalacije...nema sta drugo biti osim namotaja...

P.S: posalji privatnu poruku 3alfa3 korisnisku...u jednoj mojoj staroj temi kad sam imo problem slican...ja mislim da mi je on postavio vrijednosti otpora koje moraju imat namotaji..tj na taj nacin se provjeravaju ....ja mislim da je on postavio to ...sad neznam tacno....uglavnom trazio sam tu temu i nemogu je naci...valjda je izbrisana..
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2010, 21:12:55 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline majky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • MojSpuh: SERIJSKI
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #2 : 30 Ožujak, 2010, 21:13:26 »
nemam pojima stari, na namotajima se nikaj ne vidi ko novi su. stavil sam slike ali ih nema , nisam nekaj dobro napravil. kak se uploadaju slike da ih denem?

našel sam ja jedan link kaj je 3alfa3 postavil za ispitivanje namotaja, ali link ne radi . neka rumunjska stranica.
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2010, 21:16:10 majky »

Offline majky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • MojSpuh: SERIJSKI
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #3 : 01 Travanj, 2010, 20:19:50 »
Evo ljudi, ispital sam sve i našel sam kvar, mada sam pretpostavljal i prije da je to, al ja sam htel saznati kak se to ispita da si i drugi mogu provjeriti kad budu, a sigurno budu imali isti problem ko i ja.
Greška je u namotajima ko što je i kolega Rossi rekel. Pregorela je ona špula koja je za iskru, a to je ona oklopljena u plastiku, na tu špulu ide zelena i bijela žica. Ta špula je spojena i sa masom, i kad se ispita otpor između bijele i zelene mora biti između 800-1100 ohm-a. Gledano od te špule prema smjeru kazaljke na satu, sljedeće tri špule su spojene međusobno i na njih ide siva žica iz štekera i te tri su također spojene na masu. Preostale dve koje slijede su međusobno spojene , NISU na masu, i na njih ide žuta i plava žica. Plava žica ide direktno na osigurač koji je meni ispod sjedala pa na plus klemu akumulatora, a žuta ide na regler. Pick-up se može ispitat tako da kad je zašrafljen na motor spojimo ohm metar na crvenu žicu u štekeru i na masu te bi trebali dobiti otpor između 90-140 ohm-a.
Kad bi neko znal di se more nabavit samo ta špula koja je oklopljena u plastiku, bilo bi super jer se jako lako more zamijeniti samo kaj se nema s čim. hahaha
evo toliko, ak ima ko kakvo pitanje , nek se javi, drage volje bum mu pomogel    :glasses9:

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #4 : 10 Svibanj, 2011, 14:45:28 »

  Znam da je tema malo stara, ali odgovarajuca je !  Zanima me koliko mora biti napon sa namotaja na bobini, znaci zelena dupla zica, i to dok se alnasuje??  Meni pokaziuje 70V izmjenicne, bobina je nova, kabal lulica i svjecica sve ispravno a desava mi se da kad ga uspijem upalit na leru radi kako treba a pri dodavanju gasa trokira i steka !

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #5 : 10 Svibanj, 2011, 20:03:22 »
provjeri si svu masu i da ti koja zica nije negdje ostecena ja sam frendu sa svog motora sve djelove prebacio jer sam mislio da je nesto do bobine ili pickup-a ili namotaja ali na kraju bila zica ostecena i pri dodavanj gasa javljaju se vibracije i on prekida masu i pucketa iz auspuha i trokira i takve stvari mislim imao sam slicne simptome kao ti nadam se da sam ti pomogao ista

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #6 : 10 Svibanj, 2011, 20:05:00 »

 probat cu danas jedne namotaje ispravne ako nisu oni onda mi jedino to i preostaje, raskopusat ga i kontroja instalacije  :icon_thumright:

Offline majky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • MojSpuh: SERIJSKI
Odg: Gilera Runner 2007-ne pali, nema iskre
« Odgovori #7 : 11 Lipanj, 2011, 15:35:43 »
I jesu bili namotaji krivi ili kaj drugo? Ja sam bil napravil jednu sliku de su ti namotaji i napisal sam kolke vrednosti moraju imati te špule. Ali ne znam di je sad ta slika. Mislim da ti je premalo tih 70 V izmjenične struje s namotaja i da su ti lagano u banani. Bitni su otpori s te špule koja je oklopljena. mislim da je bela i zelena žica u pitanju. No jedan čovek je imal slučaj da mu se jedna žica ispuknula iz đeka od namotaja i tam je prekidal struju. Za paljenje ti trebaju samo namotaji koji su oklopljeni u plastiku, jer su ovi drugi za svjetla i za filanje akumulatora.. Meni moj sad bruji kad ga upalim, neki strani zvuk uz zvuk motora i ne znam kaj je , možda je lager na radilici otišel. Majku mu...