Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Morini polutke na minarelli...  (Posjeta: 8970 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Morini polutke na minarelli...
« : 30 Ožujak, 2010, 15:18:11 »
Braćo minarellijevci!!  :icon_biggrin:

Imam sretnu vijest za vas koja će vam konačno riješiti jade po pitanju rupe u ubrzanju koja je gotovo neizbježna zbog čudnog pravca širenja pomične polutke, a da pritom ne potrošite stotine kuna na Malossi Torque ili ne-daj-Bože tisuće kuna za kompletan malossi overrange  :icon_thumright:


To nešto se zove Morini polutke  :icon_biggrin: Znači ne radi se o polutkama sa Morini DiTecha jer su one prevelike i ne stanu u minarelli blokove, nego o onim starijim Morini mašinama tipa Italjet Formula i slični, te većina TGB motora (R50X i slični)  :icon_thumright:

Imam jedne upravo kod sebe na testiranju i odlično se ponašaju već sa bijelim centralnim federom i to na serijskom spuhu i TOP variomatu  :headbang: Preporuka je žuti feder, ali vlasnik istih na minarelliju koristi crveni feder i kaže da mu je tako najbolje. Neću u to ulaziti budući da sam veliki zagovaratelj čim mekšeg centralnog  :laughing7: Doduše, serijski feder je premekan, ali bijeli Malossi je taman  :icon_thumright:


Oscilacija okretaja je tolko mala i kratkotrajna da nemogu ni pričati o ikakvoj oscilaciji, probao sam izmučiti remen da se rastegne (i uspio  :icon_tongue:) i motor se potpuno isto ponaša osim što se sveukupni okretaji smanjuju za 500 okretaja što je logično za očekivati budući da se remen rastegnuo, ali nema opet nikakvih oscilacija. Odziv na gas je u svim segmentima isti, znači nema da na nekoj brzini sporije navuče okretaje, a negdje brže.  :nono: Sve je isto  :laughing7:

I još nešto VAŽNO!!!! Vidio sam da neka zvona imaju manji onaj unutarnji "distancer" od ležaja u polutkama (npr. ono Stage6 zvono sa nazubljenim hlađenjem) pa bi se moglo desiti da zvono struže po kuplungu što bi uzrokovalo katastrofalne posljedice  :icon_tongue: Ali zato jedna do dvije šajbice čine čuda  :headbang:



Navalite dok ih ima  :icon_biggrin:


P.S. nek me netko ispravi ako postoji više vrsta morini polutki među ovima koje sam spomenuo jer ove koje imam imaju linearan kut širenja  :icon_thumright:


P.P.S. sad je dosadno vozit motor kad nema oscilacija, ko pijađo je  :toothy3:  Srećom pa moram vratit polutke danas  :icon_tongue: :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #1 : 30 Ožujak, 2010, 15:31:34 »
sta jel to znaci plug n play

ma sve je to divno i krasno, i vec vidim u kupovini 10 novih tema kupujem morini polutke

al radije stavite te svoje minarellije u oglas i kupite si piaggio  :laughing7: :laughing7:

 :headbang: :headbang:

btw...ne trpa piaggio bzvz cijeli prijenos sa stambiljima TGB  :laughing6: :laughing6:
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2010, 15:34:25 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #2 : 30 Ožujak, 2010, 18:48:37 »
bice red uzet polutke od morinija....

morat cu ja to probat...

jer isto imam velike Oscilacije okretaja...

i uzasno me zivcira.. :toothy11:

Offline flomo

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: piaggio NRG POWER
  • Moja Kaciga: -nolan n62
  • MojSetup: -top tpr ,19karb,multivar itd.
  • MojSpuh: -yasuni c20
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #3 : 30 Ožujak, 2010, 19:56:53 »
naci nista nemoras preradivat blokove i drugi remen kupovat????
STA JA ZNAM DOBAR JE AL NESVIDA MI SE...

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #4 : 30 Ožujak, 2010, 20:03:19 »
ako se ne varam te polutke od morinija su 122mm i trebo bi znaci duzi remen mislim da bi od pezoa bio taman? ispravite me ako grijesim? :dontknow:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #5 : 30 Ožujak, 2010, 20:07:58 »
cuo sam dosta o tome i neznam, nest nisu bili zadovoljni oko toga, remen im je pucao...neznam tocno :icon_scratch:

koji remen si koristio pri probi polutki??  kajpise na polutki tocno da vidim sutra koje su to tocno, imam frenda kaj svega ima doma pa da i to prpbam... :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #6 : 30 Ožujak, 2010, 20:53:01 »
Ako se želite igrati (al ne preporučam) onda stavite drukčiji (čitaj: širi i duži) remen, ali to zahtjeva dodatno distanciranje i centriranje variomata te postoji šansa da se razleti ako digne remen previsoko. Stavio sam serijski remen i pola centimetra je u polutkama, ali to ne znači da imate slabiji start jer je remen na potpuno istom mjestu gdje i sa serijskim polutkama  :icon_biggrin:




I, da! Plug'n'play je  :icon_thumright: Osim ove sitnice sa šajbicom kod nekih kvačila. Recimo na mom RMS kvačilu ne treba nikakva šajbica  :headbang:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #7 : 30 Ožujak, 2010, 21:52:24 »
Ako se želite igrati (al ne preporučam) onda stavite drukčiji (čitaj: širi i duži remen], ali to zahtjeva dodatno distanciranje i centriranje variomata te postoji šansa da se razleti ako digne remen previsoko. Stavio sam serijski remen i pola centimetra je u polutkama, ali to ne znači da imate slabiji start jer je remen na potpuno istom mjestu gdje i sa serijskim polutkama  :icon_biggrin:




I, da! Plug'n'play je  :icon_thumright: Osim ove sitnice sa šajbicom kod nekih kvačila. Recimo na mom RMS kvačilu ne treba nikakva šajbica  :headbang:
Ma nema tu mnogo problema sa duzim remenom-cini mi se da bi idealan bio sa kratkog minarellija-792/16.5 ili Hebo 797/16.6....ne moz on da pobegne iz variomata nikako jer kad se spoje polutke taman ide do vrha al nece sigurno da sidje
skroz u zadje polutke...znaci gubitak u max. brzini al + za ubrzanje....jbg treba probati...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #8 : 30 Ožujak, 2010, 21:56:34 »
priznaj da si otkrio toplu vodu  :zubo:

da mi je znati koja se budala prva dosjetila toga  :laughing7: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,21217.0.html

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #9 : 30 Ožujak, 2010, 22:11:36 »
dajte neke konacne rezultate, testirajte cijeli dan na skutu pa javite, jos sam sumnjicav u vezi svega tog testa morini polutke na mina :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #10 : 30 Ožujak, 2010, 22:31:07 »
dajte neke konacne rezultate, testirajte cijeli dan na skutu pa javite, jos sam sumnjicav u vezi svega tog testa morini polutke na mina :icon_scratch:

Čovjek to vrti na prerađenom trophyju sa olakšanim klipom i Nardom, 20.5 frg.  :laughing7:


Gle, nitko ti ne garantira da će trajnost remena bit ista, al vrijedi probati  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #11 : 30 Ožujak, 2010, 22:45:08 »
meni netrebaju morini polutke da bi se smanjile oscilacije okretaja  ;D

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #12 : 30 Ožujak, 2010, 22:48:18 »
pa ono , netreba mi remen trajati 10soma km, nek traje bar 5soma km al da bar funkcionira dobro...

morat cu organizi8rati neki rostilj kod mene da te namamim da dodjes i otvoris dekl yamahe i vidimo kaj je tranu hh :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #13 : 30 Ožujak, 2010, 23:01:20 »
pa ono , netreba mi remen trajati 10soma km, nek traje bar 5soma km al da bar funkcionira dobro...

morat cu organizi8rati neki rostilj kod mene da te namamim da dodjes i otvoris dekl yamahe i vidimo kaj je tranu hh :laughing7:

Čekaj da ih nabavim prvo  :toothy9: Vratio sam danas ove koje su na probi bile  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #14 : 31 Ožujak, 2010, 00:10:48 »
tko ima problema sa oscilacijama okretaja i raznim prevrtavanjima i rupama, neka si ubaci ove morini polutke, razlika je ogromna a okretaji tako reci zacementirani  :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #15 : 31 Ožujak, 2010, 00:11:55 »
ja ih sutra mogu staviti al dal ce to drzati da mi remen ne pukne ili neko ostecenje bude u deklu, jao... :toothy3:

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #16 : 31 Ožujak, 2010, 00:12:50 »
ocu te polutkee  :'( :'( :'(

horvat jesi siguran da pasu sa suzuki katane? jer to nije morini kao formula i ostali... :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2010, 00:16:51 mario_f15 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #17 : 31 Ožujak, 2010, 00:33:25 »
meni se čini da je to polutka kakvu ja imam ponuđenu, al taj je koristio uz malossi overrange remen i normalno moro je blokove poturpijat, on kad je stavio dobio je puno veću krajnju a start izgubio  :dontknow:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #18 : 31 Ožujak, 2010, 00:59:34 »
znam kad sam stavio polini torqe da sam to odavno trebo kupiti sa prvim kitom :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Morini polutke na minarelli...
« Odgovori #19 : 31 Ožujak, 2010, 19:35:21 »
Slow, ajde molim te preciziraj koji TOČNO modeli skutera imaju točno takve polutke  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: