Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tuning mini bike-a sa variomatom  (Posjeta: 3048 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Tuning mini bike-a sa variomatom
« : 28 Ožujak, 2010, 12:05:15 »
kao prvo neradi se o onom malom zujalu sa mašinom od motorke što ide 70 kmh i što može preć 50 kmh pa crkne.
nego je to malo stariji mini bike s alanserom i signalizacijom. veći je od ovih malih što se danas prodaju. ide 50 kmh i izdžljiv je ko magare. ima 15 mm karb 3 karike i obični auspuh,obični usis i variomat. dušu dalo za friziranja. original kar je riknuo pa sam ja stavio od trimera 10 mm. jedva sam ga uštelovo ide oko 40 kmh po noći(hladni zrak) i 30 kmh po danu kad je toplije. ima 6 rolica ja sam mu izvadio 3. čini mi se da ide bolje ali to je sve do promjene atnosfere zapravo variomat mu se nikad neskupi do kraja nego samo do pola. kvačilo mu radi na principu doboš kočnica. ima dvije polutke između njih feder. to se prenosi na variomat i onda na lanac. sad mi je u planu na njega stavit 18 mm karb i malo prokopat kanale. ali neznam šta radit s varimatom jer to mi je potpuno nepoznato područje. mašinu ću frizirat na 6 ks. imat će snagu od 6500  do 9000 a najveću negdje na 8700.e sad ja neznam kako namjestit variomat za te okretaje može pomoć?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #1 : 28 Ožujak, 2010, 13:21:25 »
kao prvo karburator trebaš uzet min 15 ako misliš tunnig, ovako moreš i klip sjebat neg eto sreća pa je 4t. obrtaje u variomatu šteluješ pomoću valjaka, rad s tri valjka nije preporučen, težim valjcima o ti koje imaš bi dobio manje obrtaja, a lakšim bi dobio više obrtaja, valjci se kupuju po dimenzijama i po gramaži. ako te zanima koji su ti trenutno na vagi jedan izmjeriš. staviš li prelagane motor će vrtit u prazno tj derat će se a ić neće, staviš preteške imat će tzv. rupu na gasu i biće trom
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #2 : 28 Ožujak, 2010, 14:08:52 »
kao prvo on nije smio vadit nikakve roline iz variomata, to je prva stvar, a kao drugo ako je to 4t minibajk onda neznam šta se tu ima toliko puno tunirati  :dontknow: :binkybaby:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #3 : 28 Ožujak, 2010, 16:21:49 »
jel imas ti kakvu sliku tog mini baika ?? da smo barr upuceni u nesto  :dontknow:

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #4 : 28 Ožujak, 2010, 18:10:46 »
kao prvo neradi se o onom malom zujalu sa mašinom od motorke što ide 70 kmh i što može preć 50 kmh pa crkne.
nego je to malo stariji mini bike s alanserom i signalizacijom. veći je od ovih malih što se danas prodaju. ide 50 kmh i izdžljiv je ko magare. ima 15 mm karb 3 karike i obični auspuh,obični usis i variomat. dušu dalo za friziranja. original kar je riknuo pa sam ja stavio od trimera 10 mm. jedva sam ga uštelovo ide oko 40 kmh po noći(hladni zrak) i 30 kmh po danu kad je toplije. ima 6 rolica ja sam mu izvadio 3. čini mi se da ide bolje ali to je sve do promjene atnosfere zapravo variomat mu se nikad neskupi do kraja nego samo do pola. kvačilo mu radi na principu doboš kočnica. ima dvije polutke između njih feder. to se prenosi na variomat i onda na lanac. sad mi je u planu na njega stavit 18 mm karb i malo prokopat kanale. ali neznam šta radit s varimatom jer to mi je potpuno nepoznato područje. mašinu ću frizirat na 6 ks. imat će snagu od 6500  do 9000 a najveću negdje na 8700.e sad ja neznam kako namjestit variomat za te okretaje može pomoć?
Crazy Kuree tu je napisano da ću stavit 18 mm
Iwo SR Tuono  odkad 4t motor ima kanale u cilidnru
Zeljac večeras slika

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #5 : 28 Ožujak, 2010, 19:36:31 »
a otkud onda 3 karike na 2t mašini?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #6 : 28 Ožujak, 2010, 19:57:27 »
a otkud onda 3 karike na 2t mašini?
:notworthy: nikad nisi čuo za to?
 zamolio sam vas za pomoć oko variomata a vi se nemojte brinut oko cilidnra karburacije i auspuha

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #7 : 28 Ožujak, 2010, 20:16:50 »
:notworthy: nikad nisi čuo za to?
 zamolio sam vas za pomoć oko variomata a vi se nemojte brinut oko cilidnra karburacije i auspuha
Najmanje ti se može pomoć oko variomata,treba isprobat više kombinacija valjčića da bi se došlo do dobitne kombinacije.
Koje su uopće dimenzije tih valjčića?I to što imaš trenutno samo 3 od 6 unutra nikako nije pametno. :icon_thumright:

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #8 : 28 Ožujak, 2010, 21:13:30 »
treba mi samo jedan kvaliitetan post/članak o valjčićima. da sve mogu razumjet kako to radi. znam ja ono valjčići guraju disk, prednji disk se skuplja a zadnji se rasteže. mene zanima kako ukombinirat zadnju oprugu sa valjčićima


Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #9 : 28 Ožujak, 2010, 22:52:29 »
boze prvi put vidim ovakav sistem masine al ne vjerujem da je to nesto drugacije od onoga mini baika osim sta je mozda ovaj neki stariji model  :dontknow: e rastavi variomat izmeri rolice i vagni pa ces znat na cemu si moz trebaju lakse rolice e da si siguran da je on 4 t =???  ???

kada ti motor ubrzava remnen ti se dize do kraja na variomatu a ovo ko kvacilo tamo bi trebo ulazit unutra  :headbang:
« Zadnja izmjena: 28 Ožujak, 2010, 22:54:18 Zeljac »

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #10 : 29 Ožujak, 2010, 13:34:20 »
boze prvi put vidim ovakav sistem masine al ne vjerujem da je to nesto drugacije od onoga mini baika osim sta je mozda ovaj neki stariji model  :dontknow: e rastavi variomat izmeri rolice i vagni pa ces znat na cemu si moz trebaju lakse rolice e da si siguran da je on 4 t =???  ???

kada ti motor ubrzava remnen ti se dize do kraja na variomatu a ovo ko kvacilo tamo bi trebo ulazit unutra  :headbang:
šta ste navalili s tim 4 t motorom? OVO JE DVOTAKTNI MOTOR,nema ventile na glavi,nema ulje u karteru u rezervar se sipa mješavina, treba li još pisat? da razumijete da to nije 4 t motor.  daj čitajte malo što pišem.
rolice ću izmjerit danas. ovaj mini bike ima variomat a ovi obični što se danas prodaju nemaju

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #11 : 29 Ožujak, 2010, 14:37:59 »
pa dobro onda nije 4t ali klip s tri karike na 2t motoru su bili samo projekti u doba tomosa, mislim da nema nigdje za kupit više. treba bit u faq princip rada variomata
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #12 : 03 Travanj, 2010, 21:56:50 »
ima dvije karike. nemam pojma kako sam se zaj#bo
evo i prvog paljenja sa 18 mm karbom i dignutim ispuhom
http://s419.photobucket.com/albums/pp280/Black3005/?action=view&current=prvopaljenje.flv
tu je na video u jendom trenutku 9500 okr. a kasnije kad sam ga uštelovo išao je preko 13000 ali to je još uvjek samo u leru vidit ću šta će bit kad ga sastavim

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #13 : 03 Travanj, 2010, 22:01:17 »
treba mi samo jedan kvaliitetan post/članak o valjčićima. da sve mogu razumjet kako to radi. znam ja ono valjčići guraju disk, prednji disk se skuplja a zadnji se rasteže. mene zanima kako ukombinirat zadnju oprugu sa valjčićima


Nema kvacilo i jos je na desnoj strani  ??? ??? koji je to k  ??? ??? 

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2010, 01:03:11 Infernus »
Forumska Sirotinja R/T

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #15 : 05 Travanj, 2010, 19:43:52 »
Nema kvacilo i jos je na desnoj strani  ??? ??? koji je to k  ??? ??? 
:laughing4:
 predajem se :primirje:
čuj nema kvačilo? i šta ima veze što je variomat na desnoj strani? šta bi ti reko za auto koje ima volan na desnoj strani?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #16 : 05 Travanj, 2010, 19:53:57 »
Imas tu malo za citati  :toothy12:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,1196.0.html

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,5791.0.html

EDIT: evo jos jedan
http://www.skborovje.20m.com/prijenos.html

enjoy  :icon_biggrin:
koliko sam skužio bez obzira na koliko okretaja kvačilo hvata,variomat će opet hvatat na onoliko okretaja koliko sam podesio rolicama. a šta je s onim drugim federom koji nije na kvačilu šta se s njim šteluje?

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #17 : 05 Travanj, 2010, 20:48:13 »
:laughing4:
 predajem se :primirje:
čuj nema kvačilo? i šta ima veze što je variomat na desnoj strani? šta bi ti reko za auto koje ima volan na desnoj strani?
Pa neznam.. malo mi je cudno kad je na desnoj strani..  ;D

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Tuning mini bike-a sa variomatom
« Odgovori #18 : 05 Travanj, 2010, 20:52:57 »
Citat:
koliko sam skužio bez obzira na koliko okretaja kvačilo hvata,variomat će opet hvatat na onoliko okretaja koliko sam podesio rolicama.

da


za centralni imas tu nekaj....

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,29706.msg451992/boardseen.html#new


Forumska Sirotinja R/T