Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Projekt serijala... by dhorvat  (Posjeta: 4960 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Projekt serijala... by dhorvat
« : 25 Ožujak, 2010, 19:00:40 »
Moram od nekuda početi, a najbolje je kao i uvijek od početka...  :laughing7:
___________________________________________________________



Bilo jednom davno (2001. godine) kada sam dobio svog ganc novog Aeroxa sa stanjem brojčanika 00014  :laughing7: Šteta kaj u ono vrijeme nije bilo tak razvijenih mobitela sa fotoaparatom pa ga nisam mogao uslikati, ali snašao sam se i za to makar je google jako štur sa slikama tog modela iz te godine:  :toothy3:




Eto, to je cilj  :headbang:


Godine su prolazile, kilometri su se nabirali, plastike su strugale po asfaltu (i ostalim podlogama  :drunken_smilie:), most se pigao i ravnao, i došlo je vrijeme da ja tog sirotog Aeroxa dovedem u red.  :icon_thumright:

cca 23000 kilometara sam vozio na serijali. Nakon toga stavio ZX-a i vozio tako do jednog divnog trenutka kad se na 38000 km razletio gornji igličasti na klipnjači. Cvik je bio takav da su jedino brušenje na 41,5 i nova radilica urodili plodom. Tako sam se vozio 5000 km dok nisam skupio novaca za prvi žešći tuning na mom skuteru - TP Trophy i dellorto 17.5 PHBN LS  :icon_thumright:

Razrada 250 kilometara sa serijskim spuhom i serijskim rolicama bez ijednog dodavanja gasa preko polovice, s tim da je prvih 100 km bilo na trećini gasa  :malolud?: :normalan?:  E to su bili dani  :laughing7: Nakon prvog poštenog uštelavanja sa ZX-om na nagovor 2TDottorea motor je išao ko kuga. Već tada meni jako drag TOP variomat i TOP remen (9907770) su bili čudo prirode. Niti jedan skuter koji sam vozio do tada nije tak išel ko moj Aeroxa tada. To je bila brutala i svatko ko je sjeo na njega je reko da ide predobro.  :laughing7:

Prva zamjena karika je bila za tek 18000 km, karike su lagano popuštale kompresiju, stavio nove, vratio stare dihtunge sa dodatkom crvene dihtmase i vozio još 14000 km, isti klip, isti cilindar, niti jednog jedinog risa  :happy3:

Evo da ne duljim previše, ovdje je GARAŽA

______________________________________________



@efz sa foruma je kupio novi amortizer na svojem SR 150, te mi je posudio za probu svoj serijski koji je 2 centimetra viši i ako će pasat na aeroxa i dobro se ponašati, kupit ću ga  :icon_thumright:



E sad ono o čemu sam razgovarao i sa @gozzom i sa @SlowRiderom, dvoumio sam se oko toga dal da napravim termoprekidač za ventilator ili ne... i na kraju odustao od njega  :jerk:


Serijski termosenzor, staviti ili ne, pitanje je sad  ::)



Ne staviti!  :toothy3: 2TDottore mi je nabavio za jeftine novce Stage6 digitalni pokazivač temperature za piaggio, a @robert Stage6 termosenzor za minarelli koji original paše na ovaj moj



Stage6 se navodno voli skuriti pri prenaponu, a staro paljenje od Aeroxa zna podosta podići trenutnu voltažu, a budući da smo ja i elektronika ko krava i balet, Slow mi je napravio stabilizator napona na 9 volti i ovom prilikom mu se još jednom zahvaljujem


Razmišljao sam o klasičnom metalnom prekidaču ON/OFF kojeg ću staviti na plastiku i koji će paliti/gasiti ventilator 12 cm, tako će vjerojatno i biti, samo neznam još kud da ga stavim  :toothy3: Ventilator ide iza kilera  :icon_thumright:



Danas sam imao sreće i kod našeg lokalnog moto majstora Ivice Jakopeca nabacio serijsku diznu za moj frgić, M6 fi 86  :icon_thumright:



-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ostaje mi još jedino da kupim klingeritni dihtung ispod cilindra i radovi mogu otpočeti  :zivili: :occasion18: :party0048:


I naravno, da nebi bilo sukoba sa zakonom, SlowRider opet na djelu, ovaj puta u wireless izvedbi  :drunken_smilie:


Mislim na daljinski, naravno  :drunken_smilie:


Primar ide nazad serijski, vario ostaje TOP, remen ide neki kevlar.  :icon_thumright: Probat ću nać neki a da nije Malossi, ali ako nebude drugog izbora, dobar bude i on.  :laughing7:

Dekl ću izbušiti na određenim mjestima radi hlađenja, većinu plastika kupujem polovne i dajem lakirati (konačno!!!  :icon_tongue:). Čukice ostaju iste, ali budući su jako izblijedile napravit ću naljepnicu umjesto dosadašnjeg običnog papira pa ću tu priču ovjekovječiti jednom za svagda  :headbang:

Ostao mi je još stup (vilica) i ležajevi koje mi je ustupio SlowRider i još nisam smislio načina kako da mu se odužim za to, vjerujem mu na riječ kad kaže da su savršeno ravni i kad to stavim konačno ću izgubiti taj luft koji me mučio svih ovih godina  :headbang:




« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2010, 00:03:41 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Projekt serijala... by dhorvat
« Odgovori #1 : 07 Travanj, 2010, 23:59:33 »
Da ne brišem bez veze ovo kaj je sad ostalo u sjeni ( :toothy3:), moram priznati da mi je serijala ipak mrvicu preslaba.  :dontknow:

Ne da ona nejde, doduše rekli su mi da ide motor super za serijalu, ali jednostavno za duže relacije pogotovo uzbrdo bi bilo banana  :laughing7:


Dakle, pretakanje iz šupljeg u prazno ponovno kreće  :laughing7: :laughing9:

Projekt serijala ostaje, ali ne serijska termogrupa, nego sređivanje plastika u stanje serijsko, što je i prvotno bilo zamišljeno  :laughing7:

Dakle, vraća se "stari" DR gore, PHBN 17,5 HS i kupuje se novi spuh - Technigas Next R Crome (s naglaskom na Crome  :happy3:). Serijski primar ostavljam i u svoj primar 25% BGM dobivam kompenzaciju za zamjenu (čitaj: 100 kuna  :icon_biggrin:) i kupujem sekundar 11% produžen.  :icon_thumright:

Morini polutke, Malossi kevlar remen... I ono najvažnije, Yasuni je prodan. Razlog: nije prošao moj Hard Core blato-kiša-sol test  :laughing6: ali već sam ga jednom skoro odvalio na ležećem policajcu jer je prenizak. Srećom pa je tu podosta čvrst pa se nije udubio  :laughing7:


A sređivanje plastika?  :icon_scratch: Već je velik dio kupljen.  :toothy3: Ralica, pa ona središnja velika plastika na koju idu naljepnice Aerox i one boćne stražnje. Samo što nisam kupio onu podnu gdje noge držim, a još mi preostaju one dvije bočne gdje suvozač drži noge  :headbang: Sređivanje naljepnica i izrada cajgera u Paint Shop Pro-u je već počelo  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2010, 13:50:34 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Projekt serijala... by dhorvat
« Odgovori #2 : 11 Travanj, 2010, 08:34:02 »
Evo, došo sam doma oko 3 i nije mi se dalo ić spat pa sam malo radil u Corel Paint Shopu  :laughing7:

Iz ovoga...








...u ovo:






Postoje dvije vrste tih starih čukica, sa žutim i sa ovako narančastim panelima. Moji tvornički sa digitalcem su bili narančasti pa sam i ove tako napravio  :drunken_smilie:



KOMENTARI:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,31328.0.html
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2010, 13:50:42 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: