Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kolko RPM-a vam razvija skuter  (Posjeta: 7018 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #20 : 06 Ožujak, 2010, 15:51:46 »

Prvi uvjet koji treba zadovoljit je da variomat drzi remen u najkracem polozaju sve dok skuter ne krene. Stavljanjem tvrdih federa na kuplung se desi da vario pocne dizat remen prije nego kuplung zagrabi. U tom slucaju imas feeling da se kuplung vrti presporo obzirom na federe koji su na njemu, a zapravo se on vrti na dobrim okretajima, samo ti okretaji su proizasli iz produljenog prijenosa zbog rada variomata, a ne zbog vecih brojeva radilice.

Ako dobro promislis o tome, dodjes do zakljucka da negdje ipak treba radit kompromis jer sigurno ne mozes zadovoljit sve uvjete odjednom (povoljni okretaji radilice za start, postelan kuplung i kasnije okretaji kroz ubrzanje). Umijece je "ubost" tamo gdje su gubici najmanji


bome da....  :icon_thumright:

evo sad sam bas procito sve sta je roost pisao i bas cu probat skinut crne federe i utege i stavit matice i bijele federe i probat dobit da mi zip krece u punom powerbandu a to je negdje oko 12800-13000...i jos cu obratit paznju na to dal mi je remen na polutkama pri punom gasu i sa stisnutom kocnicom bez opterecenja oko 2mm u polutkama....ak nije probat cu to nekak dobit....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #21 : 06 Ožujak, 2010, 15:53:17 »
ne krece na 13.000, krivo si protumacio, on krece sa oko 8000, al onda nabi na 13000 i ne silazi... ne moras vjerovat, ali tko je vidio i vozio zna da je tako.... a vidili su i vozili, prema  tome  :frajer:

previse vrti. Imas premalo snage na tim okretajima

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #22 : 06 Ožujak, 2010, 15:54:43 »


evo sad sam bas procito sve sta je roost pisao i bas cu probat skinut crne federe i utege i stavit matice i bijele federe i probat dobit da mi zip krece u punom powerbandu a to je negdje oko 12800-13000...

To ti odma mogu odgovorit da neces imat.

Ni teoretski ne mozes imat okretaje na kojima kuplung radi vecim od onih na kojima radi variomat.

Gadjaj okretaje na samom pocetku powerbanda - to je najbolje kaj mozes imat

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #23 : 06 Ožujak, 2010, 15:56:39 »
To ti odma mogu odgovorit da neces imat.

Ni teoretski ne mozes imat okretaje na kojima kuplung radi vecim od onih na kojima radi variomat.

Gadjaj okretaje na samom pocetku powerbanda - to je najbolje kaj mozes imat

a kak je onda on to dobio.... ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #24 : 06 Ožujak, 2010, 15:59:19 »
Nigdje on ne spominje te okretaje na kojima krece. On je rekao da na tim okretajima vario jos ne radi

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #25 : 06 Ožujak, 2010, 16:04:50 »
Nigdje on ne spominje te okretaje na kojima krece. On je rekao da na tim okretajima vario jos ne radi

kak ne....napiso je ovo....

"8000 is too low. My (mhr team) zip launches at full powerband. You can't even feel the change when the clutch locks and the variator gets to work. And I have delta clutch, no weights and white springs."

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #26 : 06 Ožujak, 2010, 16:09:24 »
previse vrti. Imas premalo snage na tim okretajima


Pravu snagu pokaze tek iznad 11500, sve je nastelano, drugacje ne ide, isprobano brdo kombinacija... cudi i mene zasto ali je sve kako treba.. a i neka vrti tolko, nije da me bas zanima... ionako ga koristim tu i tamo  :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #27 : 06 Ožujak, 2010, 16:17:15 »

Pravu snagu pokaze tek iznad 11500, sve je nastelano, drugacje ne ide, isprobano brdo kombinacija... cudi i mene zasto ali je sve kako treba.. a i neka vrti tolko, nije da me bas zanima... ionako ga koristim tu i tamo  :)

Jednom sam samo vozio minarelli sa nepreradjenim 2+, Shotom i 21 karbom i to je islo ko gluha svinja. Bio je to Narxov Malaguti koji je bio odlicno postelan, a vrtio je kroz ubrzanje ak se ne varam 12400

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #28 : 06 Ožujak, 2010, 18:00:32 »
...ovo da delta sa mekanim federima krece na 7-8000 hiljada....
Ako je u ovom postu to mene išlo, pa nisam ja kriv što mi kreće na tolkim okretajima zato jer ste mi prodali deltu koja ima ferode sigurno na pola manje nego nova, a kao ono... ima samo 1000 km... Osim toga iz slike ispod može se zaključiti da ti žuti fedrići za orginalno kvačilo koji su nategnuti do kraja (kao što su moji) kreću na okretajima ko žuti fedrići iz sport pakiranja nategnuti na pola. Mislim da je to optimalno za moj setup. Pa neću valjda staviti te crne i full ih nategnuti pa da kreću na 11-12k... Pa tolko mi se ni motor ne vrti na full gasu... A ako nisam u pravu s tim okretajima, onda ću se obratiti u Italiju da im ta shema s tim okretajima k...u ne valja...



BTW: Rekli smo bez spama... Da samo ona maska može biti radi lakšeg snalaženja za dečke koji misle stavljati neš na svoj skut... Zato moderatori, molim vas da se pobrinite za to!!!  :zmaj:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #29 : 06 Ožujak, 2010, 18:18:08 »
nije se to odnosilo na tebe nego sam ja samo reko da je taj manual sigurno tocan jer delta sa najtvrdjim federima naspanatim do kraja sigurno krece na oko 6500 a cinjenica je da seriski satovi lazu za bar 1000 obrtaja na vise....

a ovo da su ti ferode potrosene ja stvarno neznam jer nisam se bas zagledao u tvoju deltu a i opcenito se nisam bas bavio sa deltama pa neznam kak tocno moraju izgledat....ak mislis da te neko zaj#bo obrati se clanu od kog si kupio deltu pa to rjesite... :)
« Zadnja izmjena: 06 Ožujak, 2010, 18:20:17 2TDottore »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #30 : 06 Ožujak, 2010, 18:27:07 »
Meni delta sa crvenim federima u najopustenijem polozaju i sa utezima u najtezem niti ne takne zvono prije 5600-5700 okr. A do kraja primi tek oko 7000

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #31 : 06 Ožujak, 2010, 18:38:26 »
pa to ti je to...oduzmi malo vise od 1000 obrtaja kolko laze sat i dodjes skoro do ove vrijednosti iz tablice....  ;D

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #32 : 06 Ožujak, 2010, 18:42:30 »
nije se to odnosilo na tebe nego sam ja samo reko da je taj manual sigurno tocan jer delta sa najtvrdjim federima naspanatim do kraja sigurno krece na oko 6500 a cinjenica je da seriski satovi lazu za bar 1000 obrtaja na vise....

a ovo da su ti ferode potrosene ja stvarno neznam jer nisam se bas zagledao u tvoju deltu a i opcenito se nisam bas bavio sa deltama pa neznam kak tocno moraju izgledat....ak mislis da te neko zaj#bo obrati se clanu od kog si kupio deltu pa to rjesite... :)
Ajd nećemo sad o tome... Kak je, tak je... Ta delta i tako neće biti dugo na skutu, a to mi je samo još jedna škola da prije se treba rabljena roba vidjeti a tek onda kupiti... Mislim da ću uzeti kopiju delte, točnije Motoforce Racing M-Type Clutch koji je 30€ jeftiniji nego delta i zvono kopija Wingbela... Makar mi to netreba...  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #33 : 06 Ožujak, 2010, 18:45:14 »
pa to ti je to...oduzmi malo vise od 1000 obrtaja kolko laze sat i dodjes skoro do ove vrijednosti iz tablice....  ;D

Do 10.000 ne laze, tek poslije pocne pokazivat previse i to bude razlika od nekih 300-400okr pri 12.000 okr. Mjereno dok sam jos Narda imao sa Stage6 digitalnom obrtaljkom koja je dovoljno precizna

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #34 : 06 Ožujak, 2010, 18:54:00 »
Do 10.000 ne laze, tek poslije pocne pokazivat previse i to bude razlika od nekih 300-400okr pri 12.000 okr. Mjereno dok sam jos Narda imao sa Stage6 digitalnom obrtaljkom koja je dovoljno precizna

a dobro onda.... :)

Ajd nećemo sad o tome... Kak je, tak je... Ta delta i tako neće biti dugo na skutu, a to mi je samo još jedna škola da prije se treba rabljena roba vidjeti a tek onda kupiti... Mislim da ću uzeti kopiju delte, točnije Motoforce Racing M-Type Clutch koji je 30€ jeftiniji nego delta i zvono kopija Wingbela... Makar mi to netreba...  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

efz je imao taj Motoforce Racing M-Type Clutch i i ak se dobro sjecam nije bio bas zadovoljan s njim a kai se tice rmsovog zvona koje je kopija wingbela i ja sam si ga narucio za zipa jer nema razlike naspram malosija... :)

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #35 : 06 Ožujak, 2010, 19:02:52 »
Ajd nećemo sad o tome... Kak je, tak je... Ta delta i tako neće biti dugo na skutu, a to mi je samo još jedna škola da prije se treba rabljena roba vidjeti a tek onda kupiti... Mislim da ću uzeti kopiju delte, točnije Motoforce Racing M-Type Clutch koji je 30€ jeftiniji nego delta i zvono kopija Wingbela... Makar mi to netreba...  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
mene samo zanima zašto bi uzimo novu deltu kad i to pola mesa što je ostalo radi dobro svoj posao, ako već oćeš novo da bude, ferode su oko 200 kn nove tj pakne one komplet samo bi ti kućište bilo staro
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #36 : 06 Ožujak, 2010, 19:04:30 »
a dobro onda.... :)

efz je imao taj Motoforce Racing M-Type Clutch i i ak se dobro sjecam nije bio bas zadovoljan s njim a kai se tice rmsovog zvona koje je kopija wingbela i ja sam si ga narucio za zipa jer nema razlike naspram malosija... :)
:icon_thumright:

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #37 : 06 Ožujak, 2010, 19:15:10 »
:icon_thumright:
Hehe... Ali prvo moram riješiti tvoju jaknu!!! To mi je sad No.1!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kolko RPM-a vam razvija skuter
« Odgovori #38 : 06 Ožujak, 2010, 21:50:30 »
Ove nebuloze od Deluxa sam ja pobrisao. Ako netko ima problema, slobodno otvori temu i nek se žali ili nek mi se javi na PM.

Edit 2:
2 Bruno: Pardoniram. Nisam stigao počistiti... Ipak se moram i sa ženom družiti pošto sam ko pes na lajni.  ::)

PS
Ja imam doma kompresor na hladnjaku koji se vrti na 110 000 pa si nisam faca zbog toga a to da on ima doma mašinu koja se vrti na toliko mrp možete klinkicama u Boi prodavati.  :hmh:
Sljedeči komentar se zna što nosi a vi dragi moji nastavite. Ja vremena i volje imam.  ::)

« Zadnja izmjena: 06 Ožujak, 2010, 22:28:59 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"