Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zveckanje!?  (Posjeta: 6817 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Zveckanje!?
« : 12 Srpanj, 2007, 20:33:53 »
prije otprilike 500 Km mi je nesto pocelo da zvekce u deklu...kao da ima kakav kliker unutra ,na nizim obratjima se cuje puno a cim predje 7000rmp manje se cuje ...na leru se uopste ne cuje ,znaci samo akd das gas onda pocne zveketat ...najbolje poredjenje je kao da u metalnu posudu stavite kliker i tresete tu posudu ....rolnice su ok ...znaci do toga nije,sve je dobro stegnuto svaki saf sam pregledo ,znaci nema nikakvi ostecenja ili da nije nesto dobro zavrnuto...??!!znal ko u cemu je problem ???
« Zadnja izmjena: 12 Srpanj, 2007, 20:38:47 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #1 : 12 Srpanj, 2007, 21:06:16 »
zar niko nezna u cemu je problem ??? cuo sam to jos na dosta runnera ...i par aprilia ,,isto takvo zveckanje ...??!!
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #2 : 12 Srpanj, 2007, 21:18:38 »
Koja masina? Jel LEADER 125/200? Meni isto nekaj cvrci oko variomata. Stavio sam nove rolice i klizace i nije se culo cijelih 100 km, a onda ispocetka. I stvarno ide na zivce.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #3 : 12 Srpanj, 2007, 23:03:36 »
ma kod mene je runner race 50...meni je isto Mr Jay rekao da su klizaci i predpostavljam ako je on reko da je to razlog da je tako...nego me zanimalo misljenje i drugih ali vidim da niko ne odgovara !?!?! fazon je sto sam ho cuo kod dosta jos runnera ,pogotovo oni stariji modela i par aprilia noviji ... :help:
« Zadnja izmjena: 12 Srpanj, 2007, 23:07:28 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #4 : 12 Srpanj, 2007, 23:19:44 »
ma kod mene je runner race 50...meni je isto Mr Jay rekao da su klizaci i predpostavljam ako je on reko da je to razlog da je tako...nego me zanimalo misljenje i drugih ali vidim da niko ne odgovara !?!?! fazon je sto sam ho cuo kod dosta jos runnera ,pogotovo oni stariji modela i par aprilia noviji ... :help:

Ili su ti klizaci ili ventilator struze po necemu ili oni zupcanici od anlasera se cuju makar ako imas novog runnera sumnjam na to posto je to jos novo to se uglavnom na starijim modelima cuje jel feder popusti s vremenom.
Under construction...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #5 : 12 Srpanj, 2007, 23:27:53 »
3 mogucnosti :

1) klizaci

2) nedovoljno zasarafljen variomat, tj. nesto je otraga ostalo labavo

3) bendix nije dobro sjeo ili je opruga olabavila i onda lupka


A sto je veca brzina i okretaji to ti remen ide u gornji dio polutki i onda je tada najlabaviji variomat, nema remena da ga stisne...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #6 : 12 Srpanj, 2007, 23:35:15 »
bendix sam bio izvadio skroz ,i upalio motor ,culo se opet ....jbg jedino mi ostaju klizaci ili da nesto nije zavrnuto ...variomat sam uvijek odvrto kompresorom tj pistoljem i zavrto isto....jedino ako nije sta kako sam odvrto i zavrto par puta sta olabavilo tu u tom dijelu ?? sta sve ima da olabavi ?? kad se odvrce i zavrce vario ? osim one matice na njemu naravno ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #7 : 12 Srpanj, 2007, 23:43:43 »
Meni se to javlja pogotovo kad je motor hladan i to  pri cca 40-50 km/h, onda prestane.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #8 : 12 Srpanj, 2007, 23:53:08 »
cuj, tu na osovini radilice su ti sljedeci uredjaji :

zupcanik od vodene pumpe, kalota - poklopac variomata na kojem su klizaci, tijelo variomata sa rolicama, ispod variomata je piksa - distanca za vanjsku polutku variomata, vanjska polutka variomata, podloska, zupcanik od kurble, matica.

Promijeni klizace pa ces vidjeti, ja sam danas dao za sp 180 za 3 klizaca 7,59 kn! u piaggiu na pescenici...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #9 : 12 Srpanj, 2007, 23:58:41 »
ma kod nas glupani ,ja otiso u piaggio servis prvo u jedan, i trazim klizace kad meni onaj..pa eto imma ja to negdje ,,samo neznam gdje,,mrsko meni to sad trazit ...ja stao gledam u lika ,,reko pa sta ti je poso j**** te nenormalna....odem u drugi servis piraggio trazim isto klizace ,lik meni govori sta ti je to ...i ja njemu objasnim lijepo na  poklopcu variomata one tri plastikice crne sto idu na V slovo ,ma kakvi lik gleda u mene koda sam ga pito da mi kaze kako se pravi nuklearna :D eto ko radi i kako radi u ovim servisima ....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline aeroman

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • smoke weed every day!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aerox
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #10 : 13 Srpanj, 2007, 00:03:45 »
ma kod nas glupani ,ja otiso u piaggio servis prvo u jedan, i trazim klizace kad meni onaj..pa eto imma ja to negdje ,,samo neznam gdje,,mrsko meni to sad trazit ...ja stao gledam u lika ,,reko pa sta ti je poso ***** te nenormalna....odem u drugi servis piraggio trazim isto klizace ,lik meni govori sta ti je to ...i ja njemu objasnim lijepo na  poklopcu variomata one tri plastikice crne sto idu na V slovo ,ma kakvi lik gleda u mene koda sam ga pito da mi kaze kako se pravi nuklearna :D eto ko radi i kako radi u ovim servisima ....
Tako sam i ja u Os prošo!Prave se glipi ili im se ne isplati prodavat :dontknow:
Za dom i slobodu Hrvatskome NARODU!!!!!!!!!!!

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #11 : 13 Srpanj, 2007, 14:55:41 »
prije otprilike 500 Km mi je nesto pocelo da zvekce u deklu...kao da ima kakav kliker unutra ,na nizim obratjima se cuje puno a cim predje 7000rmp manje se cuje ...na leru se uopste ne cuje ,znaci samo akd das gas onda pocne zveketat ...najbolje poredjenje je kao da u metalnu posudu stavite kliker i tresete tu posudu ....rolnice su ok ...znaci do toga nije,sve je dobro stegnuto svaki saf sam pregledo ,znaci nema nikakvi ostecenja ili da nije nesto dobro zavrnuto...??!!znal ko u cemu je problem ???

To on prede  :toothy9:, normalno je to...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #12 : 13 Srpanj, 2007, 16:28:21 »
LoL  :toothy3:  nije normalno vjeruj mi :D hehe 
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #13 : 13 Srpanj, 2007, 16:34:26 »
LoL  :toothy3:  nije normalno vjeruj mi :D hehe 

Ma normalno je, ne opterecuj se...  :notworthy:
Meni je to uvjek zveckalo i nikad nista nije bilo...
Ali m ise cini da mi je jedanput zveckalo nesto oko kurble tamo, ali nisam siguran dal je meni ili nekome drugome, zaboravio sam :D :D

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #14 : 13 Srpanj, 2007, 17:35:10 »
meni je isto prije zveckalo, pogledaj da ti kick starter jednostavno nije malo popusten... kod mene je to bio slucaj

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #15 : 13 Srpanj, 2007, 17:37:51 »
a zaboravi vam reci kad ,zakurblam dok motor radi...slucajno sam to nogom jednom onako u voznji ,prestane to zveckanje na nekih pola minute i opet isto ...i ako opet zakurblas kad zvecka ,prestane opet ...???!!
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #16 : 13 Srpanj, 2007, 18:28:46 »
a zaboravi vam reci kad ,zakurblam dok motor radi...slucajno sam to nogom jednom onako u voznji ,prestane to zveckanje na nekih pola minute i opet isto ...i ako opet zakurblas kad zvecka ,prestane opet ...???!!

Ali mi se cini da mi je jedanput zveckalo nesto oko kurble tamo, ali nisam siguran dal je meni ili nekome drugome, zaboravio sam :D :D

:hello:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #17 : 13 Srpanj, 2007, 18:31:37 »
hmm kontam da skinem poklopac dekla i onda upalim motor da vidim hocel zveckat ....jel smijem to uradit ?? posto mi  je neko reko neznam tacno ko da nesmije se palit kad nema poklopca da se moze sjebat bendix ?? koliko se sjecam
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #18 : 13 Srpanj, 2007, 18:45:38 »
hmm kontam da skinem poklopac dekla i onda upalim motor da vidim hocel zveckat ....jel smijem to uradit ?? posto mi  je neko reko neznam tacno ko da nesmije se palit kad nema poklopca da se moze sjebat bendix ?? koliko se sjecam

Nemam pojma. Probaj prckat po kurbli dok radi. Ako prestane znaci da je kurbla. E nisam siguran, moguce da se zupci lagano dodiruju ili nesto pa klinka. A di je zupcanik od anlasera i cijeli motoric od anlasera, da nije to mozda?

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zveckanje!?
« Odgovori #19 : 13 Srpanj, 2007, 18:49:07 »
Skini ti lijepo poklopac, izvadi mehanizam od kurble, zupcanik i onaj k**ra* drugi, tako da nista ne moze doci u doticaj sa ekipom variomat -> sa onim drugim zupcima naravno. Pa vrati poklopac bez toga pa probaj vozit. Znaci skini sve od kurabe sta je unutar bloka i upali ga na anlaser pa vidi... Pa onda javi da li jos zvecka, pozdrav.

Ako i dalje bude zveckalo moras promjeniti vilice, akumulator i stop svjetlo :laughing6: :laughing6: