Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa krajnjom brzinom  (Posjeta: 8192 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #20 : 04 Srpanj, 2007, 10:03:16 »
onda ti krivo sat pokazuje..

Offline pinbot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Generic XOR 50
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #21 : 04 Srpanj, 2007, 16:22:29 »
S obzirom da imam motor sa kopijom Minarellijeve masine (Generic XOR 50), suosjecam s tobom. Imam isti problem sa krajnjom brzinom, 65 i ni centa vise. Kad se zagrije jedva i 60 to je max. Reko mi je serviser moj da su svi kanali na masini manji promjerom od naprimjer Aeroxa, ko zna mozda je i kod tebe to slučaj. Razmišljam vratiti teže rolice jer mi je prije iso 70, i eventualno remen. Ima ko još kakav savjet za povećanje krajnje, a da ne izgubim na ubrzanju?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #22 : 04 Srpanj, 2007, 16:32:40 »
ako si spreman izdvojiti 3tkn za novo

kit, spuh, multivar, karb...blabla

ili za prvu ruku spuh i multivar

javi se roby(ju)44  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #23 : 04 Srpanj, 2007, 16:45:05 »
Ja cu staviti auspuh za pocetak, jer ovaj serijski sigurno smanjuje krajnju brzinu.

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #24 : 04 Srpanj, 2007, 19:14:14 »
nedavno sam vozio jedan neos i išao je nekih 70 km/h

Offline MARINO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otok Krk
  • Moj Skuter: APRILIA RS 125/SR 150
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #25 : 04 Srpanj, 2007, 19:42:59 »
Ja cu staviti auspuh za pocetak, jer ovaj serijski sigurno smanjuje krajnju brzinu.
onda odmah uz to stavi variomat... :icon_thumright:

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #26 : 04 Srpanj, 2007, 19:57:35 »
moj frend ima neosa 98 motor je u top stanju baš ga ej super sredio. Mogu ti reč motor letiiiiiii. odere mog leonardo ko iz pi...  :icon_biggrin: . Ide oko 100-105  a vuče ko grom. Stavio je malosii kit dizne i bla bla još masu toga. Spulju nema sportsku  :toothy9: .... MAlo mi se slabo čini da ti ide ta neos....

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #27 : 04 Srpanj, 2007, 19:59:46 »
Ja cu staviti auspuh za pocetak, jer ovaj serijski sigurno smanjuje krajnju brzinu.
onda odmah uz to stavi variomat... :icon_thumright:

Moze se skuter ustelati i bez variomata :binkybaby:

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #28 : 31 Kolovoz, 2007, 22:45:29 »
nece nikad ici vise od 65km... bez tunninga

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #29 : 31 Kolovoz, 2007, 22:48:08 »
eh da i nemoj stavljat teze rolice, ja stavio i sad mu treba 10 min da dodje do 50! :angry7: :angry9:

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #30 : 01 Rujan, 2007, 15:59:08 »
Kao prvo što si radio (mijenjao na servisu)... nakon tolike kilometraže se mijenjaju remen, rolice, svjećica.

Filter zraka (ako je u redu) samo opereš u benzinu i malo nauljiš, skineš i dobro očistiš karburator, pogledaš kakve je svjećica boje (da znaš jeli dobro naštelan)...

OBAVEZNO (sorry na velikim slovima, ali je ovo mene totalno sjebalo) očisti auspuh iznutra jer možeš sve savršeno napraviti ali ako je spuh zaštopan zavraga sve, tako je i meni bilo...

Centralni i oprugice kvačila još možeš ostaviti ako su u ok stanju...
Zar filter ne treba oprati samo vodom???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #31 : 01 Rujan, 2007, 16:44:14 »
Zar filter ne treba oprati samo vodom???

Ne, izgnjeci ga u cistom benzinu (moze i onom kojeg tocis u rezervoar), a zatim u 50%-tnoj mjesavini, iscjedi ga, ostavi da benga ishlapi i zatim vrati u kuciste.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #32 : 01 Rujan, 2007, 17:09:16 »
Istina je da Neos ide tako sporo. Takve su ti AC minarelli masine.

eo ja isto AC minarelli imam remen 20.000+ km pa navuce 80 kad se onako spustim, ovako drzi 70-75
jedino sto sam sredio, smanjio squish, auspuh prepravio (imam onaj serijski), i stavio 2 grama lakse role 4,6

e neznam kake gume imas, jer ja sam prije imao ono jbt ko za cross gume, ripne 3 cm, sad sam naprijed stavio novu savinu (slide) gumu, a zadnja je totalno istrosena (glatka) tak da kad sam stavio tu prednju gumu jedno 7 km/h sam dobio

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #33 : 01 Rujan, 2007, 17:43:46 »
...kad sam stavio tu prednju gumu jedno 7 km/h sam dobio...

Nisi time dobio nista na brzini nego si smanjio opseg kotaca pa ti sada brzinomjer drugacije ocitava.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #34 : 01 Rujan, 2007, 20:50:22 »
NE nego sam dobio na brzini, meni brzinometar ne radi jako dugo a usporedba je bila sa frendovim skutom

pogledaj samo na biciklu kolika ti je razlika kad vozis sa glatkim gumama i kad vozis s ripnama!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #35 : 02 Rujan, 2007, 06:03:56 »
NE nego sam dobio na brzini, meni brzinometar ne radi jako dugo a usporedba je bila sa frendovim skutom

pogledaj samo na biciklu kolika ti je razlika kad vozis sa glatkim gumama i kad vozis s ripnama!!

Hoces reci da je otpor prije bio toliki da je krajnja brzina bila 7 km/h manja? Nema teorije.
A i to mjerenje... Jel bio isti vjetar kao prije, temperatura zraka, relativna vlaznost, cesta, skut kojim je mjereno.... Kuzis kaj hocu rec? Metoda mjerenja ti je nepouzdana.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #36 : 02 Rujan, 2007, 08:18:19 »
ja prvo filter perem sa felixom ili ivasolom, zatim šamponom i vodom..

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #37 : 02 Rujan, 2007, 09:42:57 »
NE nego sam dobio na brzini, meni brzinometar ne radi jako dugo a usporedba je bila sa frendovim skutom

pogledaj samo na biciklu kolika ti je razlika kad vozis sa glatkim gumama i kad vozis s ripnama!!

Hoces reci da je otpor prije bio toliki da je krajnja brzina bila 7 km/h manja? Nema teorije.
A i to mjerenje... Jel bio isti vjetar kao prije, temperatura zraka, relativna vlaznost, cesta, skut kojim je mjereno.... Kuzis kaj hocu rec? Metoda mjerenja ti je nepouzdana.

dobro ovo sad ostalo neznam al skut isti, al kazem jbt 7 km/h et usporedba od prije i sada eo kasnije cu ti stavit sliku gume kakvu sam prije imao i sada

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #38 : 02 Rujan, 2007, 10:00:33 »
često je iluzija veće brzine ako se stavi obična gljiva guma za razliku od ripnaste, ne događa se povećanje brzine nego se zbog manjeg opsega kotača on okrene više puta na istoj kilometraži, a sat to registrira većom brzinom..

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem sa krajnjom brzinom
« Odgovori #39 : 02 Rujan, 2007, 10:13:50 »
jel citas ti?????

meni sat ne radi vec jako dugo i prije neg sam gumu kupio, usporedjivao sam sa frendovim runnerom