Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: razlika u kitu********  (Posjeta: 5068 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: razlika u kitu********
« Odgovori #40 : 25 Prosinac, 2009, 16:06:32 »
pa je, ok je kit.. ja sam ga mislio uzet al onda mi je uletio ovaj polini..

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: razlika u kitu********
« Odgovori #41 : 26 Prosinac, 2009, 13:27:50 »
Nakon iskustva sa jednim kitom koji ne pokazuje znakove slabosti niti nakon 30.000km moram reci:

Tajna trajnosti MHR Replike kita:
1. Timinzi su toliko niski da su okretaji zapravo kao i kod base kita
2. 2 karike zapravo znace 2 stvari u odnosu na trajnost -a) vodjenje klipa kroz cilindar je pravilnije jer 2 karike bolje "centriraju" klip, b) 2 karike mogu fizicki istrpit vise od jedne
3. Nikasil po kojem karike "struzu" je puuuuuuuuno tvrdi od gusanog cilindra i ak ne dodje do zaribavanja, TRAJNOST u istim uvjetima (okretaji, temperatura, podmazivanje i sl) MORA BITI VECA
4. Razno  ;D




5. Niti jedan, NITI JEDAN, NITI JEDAN kit ne voli gazenje na hladno. Predugo zagrijavanje u leru isto tako nema smisla, ali gazenje na hladno jednostavno jede kit ko majmun bananu. Dobro zagrijan i podmazivan, 2T motor ce jako dugo trajat cak i ako ga se gazi koliko ide.

Tajna trajnosti je da se koristi odgovarajuce ulje u odgovarajucoj kolicini, odgovarajuci benzin u odgovarajucoj kolicini, kao i gazenje na toplo, a ne hladno. Sve 3 kategorije su podjednako bitne s naglaskom na ovu trecu.
Ako se pretjera u sve 3 varijante, rezultat moze biti losiji - visak ulja je stetan, visak benzina u smjesi je dugorocno isto stetan (a i potrosnja je prevelika - toliko da u vijeku trajanja kita mozes potrosit nekoliko kiteva previse samo zbog prevelike potrosnje).

Dakle, naglasak je na rijeci "odgovarajuce", odnosno "taman" - niti premalo niti previse


jos jedan dokaz. doduse, ja sam svoga vozio mozda cca 6000km pa nemogu garantirati kao ti tako visoku kilometrazu, ali ista stvar, nakon 6000km nikasil nije bio potrosen, ama bas nijednoga risa, klip kao novi. mislim da se samo karike mozda moraju promijeniti nakon nekog vremena i dobro... i ja sam svoga prije svake voznje zagrijavao, znaci izvjesno vrijeme na leru, pa lagana voznja, a kasnije peglaj. isto tako i sa uljem, stalno idealan omjer i nema frke - ako itko trazi dugotrajnost to je moja preporuka s time da se mora pridrzavat ovjeta gore nevedenih..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: razlika u kitu********
« Odgovori #42 : 26 Prosinac, 2009, 13:47:17 »
Trebali bi usporedjivati stanje termo grupa barem od 10 000km za onu klasu od koje se i ocekuje duzi vijek, meni je iskreno smjesno kada netko kaze da je termo grupa u odlicnom stanju nakon <10 000km, jer sam se vise puta uvjerio u savrsena stanja dijelova pri vecim kilometrazama.

Offline klembic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pa da, mjesto mjesto
  • Moj Skuter: je i od mog brata..
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: sto je to?
Odg: razlika u kitu********
« Odgovori #43 : 26 Prosinac, 2009, 22:50:48 »
ekipo moja.. ako ne vjerujete za tu trajnost pogledajte kit od čika klembića.. znaci to je mina mašina LC.. malo si sport i ima cca 16000 km.. na slici se vidi stanje cilindra.. a i karike imaju tolko.. ali one su katastrofalne, čudim se kako je uopce palio a kamo li ovako dobro isao.. a klip, klip je presuper stanje samo sta je izgorio malo čak ispod druge karike.. a bas sam se pitao zas mi tako lose ide u zadnje vrijeme.. umjesto da sam kupio nove karike i stavio gore i da se vozim ko čovjek ja idem u debeli minus zbog nekog mid-racea.. -.- ... al ajde.. al nije ti to sad ko serijala.. upali i hladnog deri pun gas.. vraga... ovo moras fino s puno strpljenja grijat i pazit ko oko u glavi.. ali uz to mora ic i dobro ulje.. ja sam tocio full sintetik i ok je bilo za ove okretaje.. kit ima jedan mali ris a to tocno znam kad sam ga zapisao.. upalio sam ga i odma sam pun gas po ulici isao divljat, kad je bio bez plastika.. i tu ga je dosta pojelo  :'(  jedino sto smo se ja i zl!ko smijali je glava.. imala je neko čudnu garež na sebi, mislm čudna pozicija.. tri četvrtine glave je bilo pokreiveno normalno gareži, a jedan dio iznad svječke je bio cist ko suza, tu sam se ja parao malo duze vrijeme xD

slike:

   


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: razlika u kitu********
« Odgovori #44 : 27 Prosinac, 2009, 08:08:40 »
ekipo moja.. ako ne vjerujete za tu trajnost pogledajte kit od čika klembića.. znaci to je mina mašina LC.. malo si sport i ima cca 16000 km..



E isto tako, možda i malo bolje je moje trenutno stanje trophyja na polici koji ima tvoja kilometraža pomnožena točno sa 2  :headbang:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: