Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB 101R - prvih 1000km  (Posjeta: 17813 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bananko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #60 : 07 Srpanj, 2007, 11:47:12 »
fala svima...

kupio sam ga, jebalo ga jedino ona lulica koja je bila krivo stavljena. sad je ok :)

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #61 : 07 Srpanj, 2007, 11:52:52 »
na TGBu voli ispadat ta lulica pa bi to trebalo malo ucvrstit.

Offline Bananko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #62 : 07 Srpanj, 2007, 19:51:42 »
Da, ispadala je odmah ali bez velikih problema je sređeno...

Offline Bananko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #63 : 13 Srpanj, 2007, 16:52:36 »
Koliko je pametno nakon 150 km skinut blokade?

brate sporo je 5 banki po brzim prometnicama...

gdje su blokade? neki screenshotovi mozda ? linkovi... tnx :)

Offline govnogad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #64 : 16 Srpanj, 2007, 08:27:10 »
blokade ima tri.......
možeš ih slobodno odma skinut...........
prvo ti je onaj njok što viri iz auspuha........ to treba odrezat i zavarit.............
onda ti ima prsten na variomatu............ samo ga skineš.............
i zadnja ti je dizna na karburatoru........

osim ako se nije što minjalo......... za američko tržište imaju blokadu na CDI-u.........

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #65 : 22 Siječanj, 2008, 14:56:11 »
Evo, javljam se ponovo nakon prijeđenih 6.500 km ... motor uskoro navršava 2 godine otkako sam ga kupio.

KVAROVI
Do sada sam imao slijedeće kvarove:
  • crko mi je automat elektropokretača, pa se elektro-motor vrti u prazno - palim ga ručno (tj. nožno)
  • negdje na 3.500 km je otišao semering na zadnjem kotaču, pa je ulje ušlo u variomat - kvar su bez problema otklonili u servisu (pokriveno garancijom).
Problemi koje sam imao sa lulicom svjećice su riješeni kod prvog servisa.

Malo sam lijen oko servisiranja, pa tek ovih dana planiram voditi na 2. servis. Čini mi se da sada opet postoje problemi sa zadnjim semeringom. Naime, nakon vožnje kad stanem osjetim smrad po paležu gume. Sličan miris sam se širio i kada je to prvi put otišlo.

Sve ostalo radi besprijekorno!


PROSTOR ZA KACIGU
Vidim da su neki prigovarali da ispod sjedala ne stane integralna kaciga - to je točno. Zato sam iza instalirao kofer od 45 litara u koji sve stane.

VOŽNJA ZIMSKIM MJESECIMA
Vozim se Zagrebom cijelu godinu i imao sam već 2. godinu iskustva sa niskim temperaturama. Motor pali bez problema nakon 2 kurblanja nogom. Kad se upali automatski čok digne gas u nebesa. Čok se isključi nakon nekoliko minuta, međutim onda se motor zna ugasiti na semaforu. Za velikih hladnoća sam ga cijelo vrijeme morao turirati da mi se ne bi gasio dok stojim na semaforu.

Tome sam doskočio tako da sam na usis zraka namontirao pločicu kojom sam limitirao protok zraka koji ga hladi (oko rešetke kroz koju vuče zrak postoje tri rupe za šerafe). Problem je u tome što je motor hlađen zrakom, pa tako ne može regulirati koliko zraka vuče - uvijek se hladi jednako bilo ljeto ili zima.
Čim je malo zatoplilo pločicu sam skinuo da se ne bi pregrijao.

GUME
Moram reći da su se Maxxisove gume koje sam sa njim dobio pokazale kao odlične! Jako dobro drže cestu čak i pri niskim temperaturama i vlažnoj podlozi (naravno da tada vozim sporije). Istovremeno prijatelj koji je kupio SYM mi priča da je imao porblema sa svojim gumama - naročito dok su bile hladne!

PREDNOSTI I MANE
Najveća prednost motora su njegove dimenzije: visok je tako da se na njemu udubno sjedi, a istovremeno je i stabilan (to sam i prije napisao). Velike gume pridonose toj stabilnosti.
Druga prednost bi bila pouzdanost - stvarno ga nisam štedio - vozim ga stalno na ful gasu i stvar vozi i vozi i vozi. Pričao sam s prijateljem koji vozi Baotijana s dvostruko manje kilometara. Kaže da mu je crkla nekakva elektronika koju je jedva popravio. Doduše, 6.500 km nije neka velika kilometraža, ali ako uzmem u obzir da je motor u tom periodu bio samo jednom na servisu, mislim da je to prilično dobro.

Najveća mana je startnost. Rekao sam da je SYM bio startniji, ali u usporedbi sa malim NRG-om, oba motora su daleko sporija!
Dodatno kao manu mogu navesti štitnik za noge, koji je pomalo uzak i nizak, te ne pruža neku osobitu zaštitu (govorim o zimskim mjesecima).

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #66 : 22 Siječanj, 2008, 16:33:16 »
Drago mi je cuti da nema kvarova puno na njemu (i ja imam taj problem sa paljenjem) nego koje su sada na njemu gume, koliko kostaju? :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #67 : 22 Travanj, 2008, 14:13:35 »
Prodao sam TGB i kupio Gileru Nexus 250 ... ljudi moji, to je totalno druga spika za vozit ... koji gušt!

Mislim, i dalje se radi o skuteru, ali osjećaj vožnje je neusporediv - vozim se napokon kao čovijek!

No moram priznati da je TGB puno bolji za provlačenja kroz gužvu u prometu: mali je i lagan, pa je lako s njim manevrirati.

Nexus je više nego dvostruko teži (180 kg), pa je puno teže s njime upravljati u skučenim prostorima... no on lagano ulazi u klasu pravih motora.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #68 : 22 Travanj, 2008, 14:15:28 »
Prodao sam TGB i kupio Gileru Nexus 250 ... ljudi moji, to je totalno druga spika za vozit ... koji gušt!

Mislim, i dalje se radi o skuteru, ali osjećaj vožnje je neusporediv - vozim se napokon kao čovijek!

No moram priznati da je TGB puno bolji za provlačenja kroz gužvu u prometu: mali je i lagan, pa je lako s njim manevrirati.

Nexus je više nego dvostruko teži (180 kg), pa je puno teže s njime upravljati u skučenim prostorima... no on lagano ulazi u klasu pravih motora.


hehehe... dojadilo se voziti na malom prdekalu...

Cestitam na novoj pili i puno sretnih trenutaka i uzivanja u njemu ti zelim...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!