Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HP OEM Vista Home Premium --> Help wanted (dilanje dvd-a ili iso image-a) =)  (Posjeta: 1233 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Ev ovako ukratko

HP Pavilion DV6500 --> smart javio da je tvrdi disk dao svoje --> novi tvrdi disk -->trebam dvd za instalaciju --> ko je voljan napravit iso image HP Oem vista home premiuma ili poslat dvd (naravno ne original)

e sad, imam od asusa home premium oem dvd al neznam ako će radit ??!!??

zahvaljujem svima na odogovoru i pomoći


ajmo helpajte znam da imate :headbang: :icon_thumright:

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
e da, da netko ne misli da sam cigan, imam legalnu vistu, znači genuine naljepnica iza sa serijskim brojem al uz laptop nisam dobio legala dvd, već je bilo predinstalirano  :binkybaby:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
e da, da netko ne misli da sam cigan, imam legalnu vistu, znači genuine naljepnica iza sa serijskim brojem al uz laptop nisam dobio legala dvd, već je bilo predinstalirano  :binkybaby:

Hehehe, poslikaj naljepnicu pa ćemo ti onda poslat  :toothy3: :toothy12:

Šalim se, pa kaj nema na torrentima ništa?  :dontknow:

Na primjer, imaš na torrentz kad upišeš "vista HP oem"
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Ev ovako ukratko

HP Pavilion DV6500 --> smart javio da je tvrdi disk dao svoje --> novi tvrdi disk -->trebam dvd za instalaciju --> ko je voljan napravit iso image HP Oem vista home premiuma ili poslat dvd (naravno ne original)

e sad, imam od asusa home premium oem dvd al neznam ako će radit ??!!??

zahvaljujem svima na odogovoru i pomoći


ajmo helpajte znam da imate :headbang: :icon_thumright:



Hehehe.... Neče to tako iči. OEM naljepnica ti podrazumijeva samo jednu instalaciju na jedno računalo bez hardware promjena... Dakle, kihnuo diskić i licenca postaje invalid.
Pa nije bezveze OEM toliko jeftiniji.... Zato se kupuje RETAIL. S retailom imaš pravo i na nadogradnju tj. mogao bi gore sad spičiti Win7 home premium i biti bezbrižan.
Pa čak bi mogao dignuti s istim keyem i na laptop a da ne brineš o licenci.
Mnogo zajeban taj Microsoft sa svojim licencama.... Usrali su stvar ko luk i francuska salata janje na Božić.

No... S obzirom u kakvoj državi živimo... Bacim ti oko dali postoji kod mene negdje skriven takav medij, ako nemam onda baci oko na torrente ili ti šibnem neku drugu kopiju.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
hvala na pojašnjenju...daj giz uzdam se u tebe pa javi ako nađeš šta a ja ću torrente prokopat.
Laptop nije moj, ja sam ga dobio od frenda s objašnjenjem kuiš buraz nešto je crklo neće da se upali...jasno je meni sad oko ugradnje tvrdog diska i sve,al ak kažem da vistu koju je platio 100+€ da više ne vrijedi ispalit će na živce  :laughing7:

@ dhorvat - poslikam ti naljepnicu ako baš moram,u biti imam ja tih legalnih seriala od oem licenci još minimalno na 2-3 lapa i nemogu s njima ništa  :dontknow:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Hehehe.... Neče to tako iči. OEM naljepnica ti podrazumijeva samo jednu instalaciju na jedno računalo bez hardware promjena... Dakle, kihnuo diskić i licenca postaje invalid.
Pa nije bezveze OEM toliko jeftiniji.... Zato se kupuje RETAIL. S retailom imaš pravo i na nadogradnju tj. mogao bi gore sad spičiti Win7 home premium i biti bezbrižan.
Pa čak bi mogao dignuti s istim keyem i na laptop a da ne brineš o licenci.
Mnogo zajeban taj Microsoft sa svojim licencama.... Usrali su stvar ko luk i francuska salata janje na Božić.

No... S obzirom u kakvoj državi živimo... Bacim ti oko dali postoji kod mene negdje skriven takav medij, ako nemam onda baci oko na torrente ili ti šibnem neku drugu kopiju.

nemaš pravo oem ti je isti kao retail samo je zabrana prodaje dalje kao samostalnog proizvoda dakle vezan je uz komp koji si kupio ili hdd.

uzmi bilo koju verziju viste verzije home skini instaliraj i preko telefona traži aktivaciju ponovnu dobit češ ju bez problema.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala

@ dhorvat - poslikam ti naljepnicu ako baš moram,u biti imam ja tih legalnih seriala od oem licenci još minimalno na 2-3 lapa i nemogu s njima ništa  :dontknow:

ovako, ja ti nesmijem ništa reći niti dati jer podkopavam sam sebi pod nogama  :jerk: :dontknow:

Mogu ti samo reći da HP ima nešto vezeno uz Windowse što je jako dobro za vlasnike HP računala...  :binkybaby:

...a dalje skužite sami :necutireci:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nabavi novi hd i instaliraj win 7, ja sam to stavio na komp i radi super..
ako imaš račun i garanciju gdje je laptop kupljen onda tamo kupi i hd i mislim da budu ti instalirali windowse po istom sistemu kao što je bilo tvornički.. morali bi jer licenca ne nestaje hardverskim kvarom..

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Neznam zašto dižeš toliku prašinu oko toga, skini Vistu odakle god hoćeš, instaliraj, iskoristi kod s naljepnice i to je to. Aktiviraj ih i to je to. Ako bude problema pri aktivaciji, nazovi Microsoft Hrvatska da ti oni aktiviraju i to je to. Konkretno, OEM Vista je limitirana matičnom pločom, moguće je u računalu sve promjenit osim matične ploče, jer mjenjanjem ploče u pravilu mjenjaš računalo (to nisam ja izmislio, to je limit postavljen od Microsofta jer je negdje morala biti podvučena crta)!

XP nije limitiran hardverom, možeš mjenjat računalo i hardver koliko god hoćeš, al naravno možeš imat samo na jednom stroju instalirano.
Win7 je limitiran HardDiskom jer pri instalaciji se stvara jedna "nevidljiva" particija od 100 mb i dok je ona na disku, moguće je mjenjati hardver ali je potrebno ručno aktivirati odn. zvati Microsoft! Ako vam prdne disk na Win7 pozdravite se s licencom! Ako formatirate i tu malu particiju, pozdravite se s licencom!

Ovo napisano možete provjerit na njihovim stranicama tako da nemislite da izmišljam toplu vodu!


NHF Što ste svi zabrijali u legalu toliku a svi vozite naturpijane pedestke!


 :vrijemezalock:

PS Dilanje OEM softvera je u pravilu zabranjeno na forumima, jer je to instalacija za jednog, krajnjeg korisnika!
« Zadnja izmjena: 08 Prosinac, 2009, 13:50:53 Pupo »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Neznam zašto dižeš toliku prašinu oko toga, skini Vistu odakle god hoćeš, instaliraj, iskoristi kod s naljepnice i to je to. Aktiviraj ih i to je to. Ako bude problema pri aktivaciji, nazovi Microsoft Hrvatska da ti oni aktiviraju i to je to. Konkretno, OEM Vista je limitirana matičnom pločom, moguće je u računalu sve promjenit osim matične ploče, jer mjenjanjem ploče u pravilu mjenjaš računalo (to nisam ja izmislio, to je limit postavljen od Microsofta jer je negdje morala biti podvučena crta)!

XP nije limitiran hardverom, možeš mjenjat računalo i hardver koliko god hoćeš, al naravno možeš imat samo na jednom stroju instalirano.
Win7 je limitiran HardDiskom jer pri instalaciji se stvara jedna "nevidljiva" particija od 100 mb i dok je ona na disku, moguće je mjenjati hardver ali je potrebno ručno aktivirati odn. zvati Microsoft! Ako vam prdne disk na Win7 pozdravite se s licencom! Ako formatirate i tu malu particiju, pozdravite se s licencom!

Ovo napisano možete provjerit na njihovim stranicama tako da nemislite da izmišljam toplu vodu!


NHF Što ste svi zabrijali u legalu toliku a svi vozite naturpijane pedestke!


 :vrijemezalock:

PS Dilanje OEM softvera je u pravilu zabranjeno na forumima, jer je to instalacija za jednog, krajnjeg korisnika!


Nemoj molim te širiti dezinformacije. Ako crkne disk mi automatski stavljamo windowse koji su iza na naljepnici (licenci) i tako je propisano u HP pravilniku  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
ajde može lock

hvala svima =) skužio sam sve kako i šta :D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka