Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pitanje u vezi svjećice...  (Posjeta: 2337 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
pitanje u vezi svjećice...
« : 20 Studeni, 2009, 13:18:10 »
dakle imam sr-ku i gore je trophy i ostalo, nije bitno sada,nego motor pali iz prve sve super, ide super, ali kad sam na visokim okretajima pri negdje 80 kad nabijem ful gas kao da odjednom ne skuter ne baci iskru pa se onako kao zaguši... :icon_scratch:
gore je svjećica ngk platinum neznam sad broj ima već jedno 6000 km,sad nisam siguran dali je svijećica ili bi moglo biti i do karburatora,ali sumnjam da je do njega jer ga nisam diro odkada sam ga naštelao,osim što sam ga čisto malo filter i to...ili je pak moguće da je cdi...
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #1 : 20 Studeni, 2009, 13:21:56 »
možda je i svjecica otišla tako je meni na benelliu ja sam imo sport gore kad sam dao ful gas ko da se gušio
uzmes neku obicnu ngk br9es i probas

Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #2 : 20 Studeni, 2009, 13:23:58 »
i šta ću sa običnom od 15kn, ić điri bacit je u smeće...tosu svjećice za apn i automatik.. ;D
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #3 : 20 Studeni, 2009, 13:26:33 »
nkg9 ti je sasvim dovoljna na base kitu

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #4 : 20 Studeni, 2009, 13:29:18 »
i šta ću sa običnom od 15kn, ić điri bacit je u smeće...tosu svjećice za apn i automatik.. ;D
e ne bas tako, ja sam na sportu vozio sa njom oko 5000km a za base mislim da je dobra svjecica tj ovu platinumsku nisam ni imao na benelliu

Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #5 : 20 Studeni, 2009, 13:40:16 »
znam ja koja je najbolja svjećica za moj motor, ali to nije bilo moje pitanje...pa molim ako bi netko htio diskutirati o ovome mom problemu neka onda piše o tome ... :frajer:
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #6 : 20 Studeni, 2009, 13:44:56 »
znam ja koja je najbolja svjećica za moj motor, ali to nije bilo moje pitanje...pa molim ako bi netko htio diskutirati o ovome mom problemu neka onda piše o tome ... :frajer:
pa ja sam ti samo reko da je meni nesto tako radio i da sam svjecicu promjenio i bilo je dobro a i svjecicu je najlakse probat promjenit prije nogo cdi .............  ali da ne kupujes platinumsku ako nije u svjecici problem ides do lea pitas ga jednu svjecicu da ti posudi i probas dali je u svjecici problem tako bi ja prvo svjecicu i onda drugo

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #7 : 20 Studeni, 2009, 13:45:33 »
znam ja koja je najbolja svjećica za moj motor, ali to nije bilo moje pitanje...pa molim ako bi netko htio diskutirati o ovome mom problemu neka onda piše o tome ... :frajer:
problem ti je 99% u svjecici ili karbu
moguce da je i karb jer je hladnije pa ga mroas malo postelat jos,ali moguce da i do svjecice

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #8 : 20 Studeni, 2009, 13:54:08 »
i šta ću sa običnom od 15kn, ić điri bacit je u smeće...tosu svjećice za apn i automatik.. ;D

dada, tako gledajuci onda, sta ce ti platinasta na kitu od 100 eurica?  :laughing9:

probaj kao sta su ti rekli ili budi najpametniji i kupi novu platinastu pa ustanovi da ti zapravo problem nije svijecica..

Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #9 : 20 Studeni, 2009, 14:08:04 »
ok...i mislio sam da je svijećica ok, ali pitao sam zato jer mi se neda kupovat bezvez ako nije to, ali i de nemojte molim vas pričat gluposti i šta ako kit dođe 100 eura molim te, neka dode i pet kuna, za tuning je bitno imati nešto u glavi što se zove znanje a samo pare,ok to je najlakše...naslušao sam se takvih gluposti dosta...kao što su e kupio sam malossi kit 75cc, i onaj leo vince tt e ide 130  ;D ...e ali dobro dosta neda mi se prepirat bezveze... sve pet... :icon_thumright:
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #10 : 20 Studeni, 2009, 14:38:53 »
ok...i mislio sam da je svijećica ok, ali pitao sam zato jer mi se neda kupovat bezvez ako nije to, ali i de nemojte molim vas pričat gluposti i šta ako kit dođe 100 eura molim te, neka dode i pet kuna, za tuning je bitno imati nešto u glavi što se zove znanje a samo pare,ok to je najlakše...naslušao sam se takvih gluposti dosta...kao što su e kupio sam malossi kit 75cc, i onaj leo vince tt e ide 130  ;D ...e ali dobro dosta neda mi se prepirat bezveze... sve pet... :icon_thumright:
ma dobro ja ti nisam reko da ti neznaš koja svjecica ide na tvoj skuter bez uvrede :headbang: ja sam samo reko da se tako meni desilo i da je bila u pitanju svječica mozes pitat kikia on ce ti rec,pa sam zato reko jer znam da platinska kosta oko 60-70 kn pa da ne kupujes bez veze nađeš negdje obicnu i probas a sta se tice sporta 75cc i tt-a misim to su gluposti i takvih gluposti nažalos čut češ sve više

ja bi ovako najprije bi svjecicu probao promjenit jer mislim da je u tome problem jer je tako nekako i meni bilo onda karb pogledao i nakraju bi struju provjeravao

i to bi bilo to od mene pa nek drugi kazu sta misle


Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #11 : 20 Studeni, 2009, 14:52:24 »
ma znam skužio sam ja tebe šta ti misliš reć...znam evo sad sam kupio novu iridiumku nkg, i stavio i to je to leti :headbang:....pozdrav....i neka se nitko ne u vrijedi ako sam nešto krivo napisao...pa ono ja sam postavio pitanje samo da budem siguniji još, ali tusu pićele pa tiimaš kit od 100 e...što je također glupo...mogu imat i serijski cilindar pa šta...jer i on se može preradit......zato molim vas ne pišite gluposti... :icon_thumright:...
ae stay tuned.. ;D
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #12 : 20 Studeni, 2009, 18:23:00 »
sve to stoji sta si rekao ali nemora bit u svim slucajvima da je skuplja i kvalitetnije bolje
npr. ja sam imao dr.evo 70 kit koji je u rangu sa tvojim sportom i kupio sam za to ngk br 10eix svjecicu(iridijumka) i skuter je sa njom trokirao,ja sam mislio da ne moze bit do svjecice posto je onda ajmo rec super za taj kit,jos i predobra... i tako ja stelam karb ali sa svakom diznom isto dela(trokira) i stavim ja iz fore super bosnu i skuter sa njom normalno radi..nakraju sam kupio ngk9 i radilo je super i nkg9 je sasvim dovoljna za base kit

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #13 : 20 Studeni, 2009, 23:51:13 »
Ti izmišljaš, na takvome setupu nebi primjetio razliku ni da imaš svjećicu od 5000 kn, za taj setup tvoj je i više nego odlična B9EG ona je oko 60 kn i ima tanku elektrodu a i ništa ne fali običnoj NGK svjećici
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #14 : 21 Studeni, 2009, 00:00:20 »
ok...i mislio sam da je svijećica ok, ali pitao sam zato jer mi se neda kupovat bezvez ako nije to, ali i de nemojte molim vas pričat gluposti i šta ako kit dođe 100 eura molim te, neka dode i pet kuna, za tuning je bitno imati nešto u glavi što se zove znanje a samo pare,ok to je najlakše...naslušao sam se takvih gluposti dosta...kao što su e kupio sam malossi kit 75cc, i onaj leo vince tt e ide 130  ;D ...e ali dobro dosta neda mi se prepirat bezveze... sve pet... :icon_thumright:

pa zasto onda postavljas pitanja, ako si tolko siguran i imas nesto u glavi zasto pitas nas, mogao si odmah kupit novu svjecu vec kada si se kilometrima vozio s platinastom (a i da nije bio problem u svijeci, mogao si ju imat za rezervu) btw. i kakve veze ima znanje tuniranja masine sa tim fiktivnim postojanjem malossija 75 cc i slicna sranja, lol bas je znanje znat da takva tg za scooter ne postoji, da...

@kuree, ma pusti dijete neka trosi na svjece, ipak on ima znanja a mi jos uvjek mislimo da ce nam skuter sa malossi 75 i tt om razvuc 130  ;D, mislim, mi neznamo niti gdje se svjecica serafi ccc.
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2009, 00:02:49 DvdAerox »

Offline franklin_sr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 r
  • MojSetup: top trophy 70
Odg: pitanje u vezi svjećice...
« Odgovori #15 : 21 Studeni, 2009, 08:06:08 »
dobro ajde, možda je dovoljna ta ngk9, nisam probao,ali obićnu ono od 15kn koliko već sam stavio i trajala je 10 km...ni manje ni više... :toothy9:  i dosta neda mi se svađat ok, ajde skužio sam šta je i dosta sada...
....::vje?no crne ruke i najbrži scoot::....