Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HELP!!! Runner SP - Rastoplila se kutija od SAS-a di se spaja ona Eko Norma  (Posjeta: 5936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Evo... Znači sve piše u naslovu! Jučer skinuo blokadu s frge, stavio diznu 64 i stavio multivar i bilo je sve super do danas kad sam išo to isprobati kak to sve funkcionira! Vozim se ja oko 10 km i motor užasno počne prditi. Kad sam stao, imao sam šta i za vidjeti! Rastopila mi se kutijica od onog SAS-a (secondary air system) tu di zrak iz dekla ide u spuh. Sad me zanima vaše mišljenje dal se isplati otpiliti ono crijevo kaj ide u spuh i zavariti spuh? I kaj sad napraviti s onom cjevčicom kaj je ulazila u tu kutijicu kaj mi se istopila? I usput, ako neko ima za prodati tu kutijicu, bio bi mu jako zahvalan!

Evo i slike koja je to kutijica


Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
odsjeci na spuhu i zavari(to ti je tak blokada),a kutijicu ostavi otvorenu samo izvadi crijevo

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
odsjeci na spuhu i zavari(to ti je tak blokada),a kutijicu ostavi otvorenu samo izvadi crijevo
Ali meni se cijela kutijica rastaljala, uzeo sam je dole onak rastaljanu i sad neznam kaj s onim crijevom kaj ulazi u tu kutijicu kraj karburatora!

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
odsjeci na spuhu i zavari(to ti je tak blokada),a kutijicu ostavi otvorenu samo izvadi crijevo
ako zavari na auspuhu,nakon par stotina kilometara ce mu se desiti da ce se auspuh zacepiti,jer taj auspuh  je pun katalizatora i nemoze funkcionirati bez  tog  SAS

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
ako zavari na auspuhu,nakon par stotina kilometara ce mu se desiti da ce se auspuh zacepiti,jer taj auspuh  je pun katalizatora i nemoze funkcionirati bez  tog  SAS
Meni sad tu nešt nejde u glavu... Kod mene je to sad malo teže za objasniti, ali probat ću... Ovak... Ako zrak iz dekla ide u taj SAS, pa onda u spuh, kak bi mogo auspuh ovisiti o tom SAS-u, pa nejde iz auspuha u SAS, nego s SAS-a u auspuh. Po meni je logičnije da će se deklo pregrijavati, a ne da će se auspuh začepiti. A ako nebudem začepio tu cjevčicu koja je vodila do SAS-a, deklo se neće pregrijavati.

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Meni sad tu nešt nejde u glavu... Kod mene je to sad malo teže za objasniti, ali probat ću... Ovak... Ako zrak iz dekla ide u taj SAS, pa onda u spuh, kak bi mogo auspuh ovisiti o tom SAS-u, pa nejde iz auspuha u SAS, nego s SAS-a u auspuh. Po meni je logičnije da će se deklo pregrijavati, a ne da će se auspuh začepiti. A ako nebudem začepio tu cjevčicu koja je vodila do SAS-a, deklo se neće pregrijavati.
nemoze se deklo pregrijati nikako..LOL
taj zrak ulazi u deklo..pa preko toga sistema i onda u auspuh..a sluzi radi euronormi i upuhuje svjez zrak u auspuh..a taj auspuh ima pregrade,katalizator,,nek cijevi ugl ima tu slika na forumu..a ako oces iskljuciti taj sistem..onda si i nabavi neki rezo auspuh..jer oce se zacepiti..provjereno

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
nemoze se deklo pregrijati nikako..LOL
taj zrak ulazi u deklo..pa preko toga sistema i onda u auspuh..a sluzi radi euronormi i upuhuje svjez zrak u auspuh..a taj auspuh ima pregrade,katalizator,,nek cijevi ugl ima tu slika na forumu..a ako oces iskljuciti taj sistem..onda si i nabavi neki rezo auspuh..jer oce se zacepiti..provjereno
Ja pak imam druga saznanja koja mi je dino_sk potvrdio i kaže da je on tak napravio preko 5000 km s stock spuljom i da mu se niš nije zaštopalo. a kaj se tiče spulje, bit će... treba skupljat pare, ipak ne rastu na drvetu! Nadam se da do proljeća će biti neka malossijeva replica! Thanks svejedno na pomoći...  :headbang:

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Ja pak imam druga saznanja koja mi je dino_sk potvrdio i kaže da je on tak napravio preko 5000 km s stock spuljom i da mu se niš nije zaštopalo. a kaj se tiče spulje, bit će... treba skupljat pare, ipak ne rastu na drvetu! Nadam se da do proljeća će biti neka malossijeva replica! Thanks svejedno na pomoći...  :headbang:
a ja imam saznanja od iskusnijih clanova..cini mi se od ili ivanm ili 3alfa3 da su to rekli

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
a ja imam saznanja od iskusnijih clanova..cini mi se od ili ivanm ili 3alfa3 da su to rekli
Ma dobro, tak i tak se sad više nebudem puno vozil a na proljeće budem stavil spulju... nadam se da bude malossi  replica. :laughing7:

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Ma dobro, tak i tak se sad više nebudem puno vozil a na proljeće budem stavil spulju... nadam se da bude malossi  replica. :laughing7:
gle dat ces za replicu 1600 - 1800 kn..a zar nije bolje uzeti reverse..po snazi su skoro isti a reverse dodje neki 1100 kn

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
i da..treba naci razlog zbog cega se rastopila ta kutijica..??

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
i da..treba naci razlog zbog cega se rastopila ta kutijica..??
99% mislim da je razlog zbog toga što je vrući zrak iz auspuha ulazio gore do SAS-a, jer se prije SAS-a rastopila ona gumena spojnica koja dolazi odma poslije crijeva koja ide iz auspuha. A kaj se tiče auspuha i drugih djelova, rekao sam da ću stavljati samo malossijeve djelove, jest da su skuplji ali nemaju nikakvih negativnih kritika. E sad, budem vidjel kolko budem u mogućnosti to i ispuniti, tj. kakva bude financijska situacija.  :laughing7:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
ma nece se nista zacepit o cemu pricate ljudi..samo odsjeci i zavri na aspuhu ...pa jbt kod mene u gradu 20 runnera najmanje vozi tako i svi voze preko 5-10 k km i nikom se nije zacepio aspuh... ....slobodno sjeci i vari....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
ma nece se nista zacepit o cemu pricate ljudi..samo odsjeci i zavri na aspuhu ...pa jbt kod mene u gradu 20 runnera najmanje vozi tako i svi voze preko 5-10 k km i nikom se nije zacepio aspuh... ....slobodno sjeci i vari....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
ma nece se nista zacepit o cemu pricate ljudi..samo odsjeci i zavri na aspuhu ...pa jbt kod mene u gradu 20 runnera najmanje vozi tako i svi voze preko 5-10 k km i nikom se nije zacepio aspuh... ....slobodno sjeci i vari....
Dečki thanks... Evo onda, pala je odluka... Na spulji režem i varim, a za gornji dio... Gianelli mi šalje drugi SAS, stavljam ga gore da nebude rupa, naravno, ne spajam ga jer ga neću imati di više spojiti i to bu to. A kaj se tiče spulje, kaj bude, bude...