Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć neće da upali pri promjeni karba  (Posjeta: 2041 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« : 21 Listopad, 2009, 22:54:02 »
eo ovak setup vam je iznad avatara... sve sam stavio ali na delorta 17.5 i tako se vozio nekih 5 km i danas se provozam sve super radi... uzmem 21-inicu u ruke i primim se posla te sve zamjenim kako treba i ono normalno vraća gas sve super... i idem ga upalit kad ono ni znakova života ni sa upaljenim čokom ni sa ugašenim... nakon 30 pokušaja s kurblom ni da bi počeo na sekundu radit... nakon toga sam uzeo axe miris i malo našprico direkt u karb i samo uhvati na sekundu i opet neće... tako da sam za danas odustao pa molim savjete šta da sutra pokušam... svjećica je ispravna, izvadio sam uljnu pumpu i sam radim mješavinu...
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 00:20:26 Lazo »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #1 : 21 Listopad, 2009, 23:00:26 »
jesi pozatvarao pipke otvorene na karbu, jel igdje vuce fals, jel poteze cijelu sajlu od coka kada na polugici ga dignes, jesi spojio vakum i bengu ok, pokusaj zatvoriti ga rukom pa pali, trebao bi pljunuti bengu, jel svjecka mokra...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #2 : 21 Listopad, 2009, 23:02:49 »
jel svijecica bila mokra nakon tog kurblanja?

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #3 : 21 Listopad, 2009, 23:06:37 »
jesi pozatvarao pipke otvorene na karbu, jel igdje vuce fals, jel poteze cijelu sajlu od coka kada na polugici ga dignes, jesi spojio vakum i bengu ok, pokusaj zatvoriti ga rukom pa pali, trebao bi pljunuti bengu, jel svjecka mokra...

pipci zatvoreni silikonom... falš mislim da ne vuče jer sam jedva spojio karb i airbox sutra poslikam jer nemogu trenutno opisat, a to je jedino mjesto gdje bi mogo vuć... za čok neznam ali ipak bi trebo počet palit i bez njega kao i na drugim karbovima što sam imo dosad... benga na svojem mjestu vakum i ono crijevo za ulje su na prirubnici kao što su bili i na 17.5 dok je skuter radio... nisam probo zatvorit pa palit... svjećica je mokra

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #4 : 22 Listopad, 2009, 03:12:03 »
probaj direkt uspricat gorivo u cilindar,ak upali onda je u karbu problem... mozda si krivu rupu zacepio XD
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #5 : 22 Listopad, 2009, 10:58:59 »
stavi bengu direkt u cilindar pa ak neće malo pročisti frgazer .....pogledaj dizne možda mu je premala(makar bi trebao upalit barem)...i pogledaj si zrak na kolko ti je krugova otvoren
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline flomo

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: piaggio NRG POWER
  • Moja Kaciga: -nolan n62
  • MojSetup: -top tpr ,19karb,multivar itd.
  • MojSpuh: -yasuni c20
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #6 : 22 Listopad, 2009, 11:42:57 »
ja sam isto imo takav problem kad naspricam axe motor pali i odma crkne...i skinem svjecicu ona mokra a i baca iskru...i bzvz stavim drugu svjecicu i motor upalio na zub...a to mi se desilo za zupanjske trke zato i nisam vozio...naci promjeni svjecicu i trebo bi kresnit :icon_thumright:
STA JA ZNAM DOBAR JE AL NESVIDA MI SE...

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #7 : 22 Listopad, 2009, 16:11:59 »
ja sam isto imo takav problem kad naspricam axe motor pali i odma crkne...i skinem svjecicu ona mokra a i baca iskru...i bzvz stavim drugu svjecicu i motor upalio na zub...a to mi se desilo za zupanjske trke zato i nisam vozio...naci promjeni svjecicu i trebo bi kresnit :icon_thumright:

ok to ću sutra probat kad nabavim drugu  :icon_thumright: de mi reci jel bi ćibara htio ili neki drugi zlatar u županji proširit diznu kad riješim karb

@ivkulja: možda jesam glup, ali toliko još uvijek nisam  :laughing7:

@sp...: dizna je premala (72), ali bi trebao upalit  :icon_scratch: ovaj moj nema šarafić za zrak nego za benzin, a njega neznam koliko treba okrenut
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 16:16:35 Lazo »

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #8 : 22 Listopad, 2009, 19:25:14 »
kupi orginal diznu jer ce ti zlatar samo sjebat, il nece htjet radit

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Pomoć neće da upali pri promjeni karba
« Odgovori #9 : 22 Listopad, 2009, 20:52:41 »
napokon sam otkrio toplu vodu :icon_tongue: kupio sam ovaj karb od jednog člana foruma za 400 kn (znat će ko je kad bude čitao)... nisam ga uspio isprobat na kitu nikako ali sam bio odmah probao na serijali prije par mjeseci i karb je baco gorivo kroz onaj usisni otvor (na kojeg se stavi airbox ili gljiva)... naravno odmah sam ga otvorio i imao sam šta vidit, plovak u totalnom kur*u... nabavim si komplet plovak i ono g#vn% sa crvenom gumicom na vrhu i mislio da sam riješio problem... jučer sam se ubio kurblajući i nisam ništa primjetio, svjećica mokra sve kako treba (nigdje goriva izvana)... danas ponovno rastavio karb sve dizne ispuho i očistio školjku i vratim ga nazad te po preporuci mog imenjaka i člana ovog foruma "drnda" stavim ruku na taj usisni dio karba i uključim čok i nisam ni stisnuo kurblu do kraja skuter upalio i ja sav sretan... ostavio sam ga da radi pod čokom 5 minuta i ugasio ga, otišao večerat i vratio se i probam ga upalit on opet neće... mislim u sebi šta je sad dali vuče falš zrak ili nešto i skinem poklopac airboxa te skužim da mi je cijela gornja strana dekla mokra od goriva, a filter suh i unutrašnjost airboxa... naravno sad opet nevalja nešto, a to nešto je dihtung čašice i rupica na čašici... pa molio bih vas da mi kažete od čega da skrojim drugi dihtung i probam upalit skuter...

sry na dužem postu ali morao sam izbacit osjećaje  :'(
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2009, 16:45:40 Lazo »