Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???  (Posjeta: 15873 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« : 16 Listopad, 2009, 23:20:13 »
Pozz!

 :help:  Trebam savjet. :help:

Imam Runner SP50  serijala sve,  ako stavim  Yasuni R  hocel to biti preotvoreno za serijalu???   
Na kojim obrtajima yasuni r "radi"? Jel ima neko kakav GRAFIKON?
Trenutno krecem sa oko 5500 rpm, a u toku voznje se vrti na oko 8k rpm.
Koje rolnice, i federcice, i centralni da stavim, pa da se to vrti na malo vecim obrtajima, 9-10k rpm?
Potrosnja mi je oko 6 litara :angry7: ja sam drugi vlasnik, tak da ne znam koja mi je dizna. Jel na njoj ima kakva oznaka pa da provjerim, i koju bi mi preporucili sa yasuniem?

 :falafala: HVALA UNAPRIJED!!! :falafala:
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #1 : 16 Listopad, 2009, 23:28:42 »
pise ti broj dizne na samoj dizni. ja kad bi stavljo yasuni na serijalu prosirio bih ispuh na cilindru za jasunia. dalo bi se nastelat yasuni je ipak jaci base spuh. a stavljali su ljudi narda na serijalu. a ovo federi rolice nebi ti znao moras probat.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #2 : 16 Listopad, 2009, 23:37:39 »
Imao sam serijalu sa yasuniem, ali u kombinaciji sa multivarom.
Dizna je bila 68.
Rolice 6.1g, ali opet ponavljam to je bilo na multivaru tako da neznam kolike bi trebale ići na serijski variomat. Federi kvačila su žuti malossi iako mislim da bi bijeli bolje sjeli.

Okretaji na kojima je kretao su bili oko 6500 rpm, a najjača snaga na oko 9800 rpm.

Moja preporuka ti je da pričekaš proljeće/ljeto, probaš ušparat nešto novaca i onda uzmeš kit+yasuni.
« Zadnja izmjena: 16 Listopad, 2009, 23:39:11 Antares »

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #3 : 17 Listopad, 2009, 01:08:49 »
Imao sam serijalu sa yasuniem, ali u kombinaciji sa multivarom.
multivar ce poboljsai malo medjuubrzanje, ali trenutno nemam strasnih rupa u ubrzanju, tako da ce multivar pricekat jos malo.


Moja preporuka ti je da pričekaš proljeće/ljeto, probaš ušparat nešto novaca i onda uzmeš kit+yasuni.
Sto se tice kita, najveci problem mi je otac, odmah ce pocet svadje, rasprave... STA FALI OVOME? Jos ako cuje koliko to sve kosta, kit, radilica, ovo, ono...tako da kit moram ostavit za kraj :(


Federi kvačila su žuti malossi iako mislim da bi bijeli bolje sjeli.
Okretaji na kojima je kretao su bili oko 6500 rpm, a najjača snaga na oko 9800 rpm.
Znaci ti si sa zutim malossi federcicima kretao sa oko 6,5k rpm, a koje bi ja trebao stavit pa da krecem sa oko 7k / 7,5k rpm, tako da bi se u toku voznje vrtio na 8k / 8,5k rpm???
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #4 : 17 Listopad, 2009, 01:32:39 »
a koje bi ja trebao stavit pa da krecem sa oko 7k / 7,5k rpm, tako da bi se u toku voznje vrtio na 8k / 8,5k rpm???

Ne trebas kretati sa tolikim okretajima. Vec su i zuti federi na gornjoj granici.
Isto tako se kroz ubrzanje mahsina sa tim spuhom treba vrtiti nesto ispod 10000 okr (pri ubrzanju max gasom)

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #5 : 17 Listopad, 2009, 12:17:10 »
Ne trebas kretati sa tolikim okretajima. Vec su i zuti federi na gornjoj granici.
Isto tako se kroz ubrzanje mahsina sa tim spuhom treba vrtiti nesto ispod 10000 okr (pri ubrzanju max gasom)


ja bi malo da povecam ubrzanje.

Jel FEDERCICI pomjeraju SAMO START, ili pomjeraju sve (start, max broj obrtaja, full gas)




Ako stavim ZUTE MALOSSI federcice, koje rolnice bi godile, da bi se  vrtio od oko  7,5k do 8,5k / 9k RPMa?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #6 : 17 Listopad, 2009, 12:25:42 »
Jel FEDERCICI pomjeraju SAMO START, ili pomjeraju sve (start, max broj obrtaja, full gas)

samo start


koje rolnice bi godile, da bi se  vrtio od oko  7,5k do 8,5k / 9k RPMa?

Jel ti zelis postelan prijenos kako spada ili inzistiras na ovim gore okretajima?
Ako zelis postelan prijenos, trebas skoro 10000 okr, a ako postelas na 2000 manje, onda ce ti skuter ici osjetno losije nego sa serijskim spuhom



Ove okretaje koje vidis na grafikonima pomnozi sa 1,20 da dobijes odprilike okretaje koje trebas.
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2009, 12:28:11 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #7 : 17 Listopad, 2009, 12:36:39 »
Slušaj prijatelju ovako.

Nemožeš ti određivati na kojim će ti okretajima raditi motor.  :nono:  Ako imaš premale okretaje, motor će biti trom, lijen i u krajnju ruku slabiji nego sa serijskim auspuhom. Yasuni R je kod efz-a na novom Piaggio NRG poweru radio najbolje tek na cca 10500 okretaja ako se dobro sjećam.  :icon_scratch: Računaj da takvom vožnjom smanjuješ vijek trajanja mašine bar za 25%  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #8 : 17 Listopad, 2009, 12:53:50 »
Panther, slična situacija je bila kod mene. Ja se dogovorio sa starim da ću stavljat kit tek na proljeće i na kraju sam ga usred ljeta stavio.
Probaj to normalno razgovorom riješit jer stvarno ti kažem, uredu je yasuni na serijali, ali nije to to bez kita.

Inače i meni su u početku okretaji bili do 10500 dok je remen bio skroz nov, ali kako je i alfa rekao da će bit kad se kevlar malo razradi, kad sam prošao 500injak km pali su na 9800-10000 s tim da je ovih 200 bilo prevrtavanje.
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2009, 13:09:32 Antares »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #9 : 17 Listopad, 2009, 13:05:08 »
ja sam imao 64 diznu, rolice 6.1 u multivaru, bijele federe, okretaji su bili od 10000-10500 okr ovisno o temperaturi motora, vani i rastegnutosti remena (serijski)

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #10 : 17 Listopad, 2009, 13:49:06 »
najbolje nemoj stavljat kit dok ne skupis sam pare za kit, sta ce tebi starci placat djelove za skuter koji su ti potpuno nepotrebni, sad ce brzo praznici, trophy70 je 1200kn, nek ti je dnevnica mizernih 100kn radis 12dana vec si zaradio za kit.

valjcici ti odreduju koliko brze ce skuter dic okretaje, laksi valjci su jednako brzo razvrtavanje, tezi valjci sporije, tvrdoca federa na kuplungu odreduje na koliko okretaja ce kuplung uhvatit za zvono.. tvrdji znace vece okretaje uz prelagane valjcice to povlaci proklizivanje kuplunga, meksi federi hvataju na manjim okretajima. trebas shvatit kako radi cvt prijenos da bi mogao nastelat to, nemozes stalno pitat koji federi i valjcici za ovaj setap koji za ovaj.. treba znat najvecu snagu cilindra u kojim okretajima, i u kojim okretajima spuh ima najbolju rezonanciju, jos imas obrtomjer sto ti olaksava stelanje.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #11 : 18 Listopad, 2009, 17:20:28 »
Jel ti zelis postelan prijenos kako spada ili inzistiras na ovim gore okretajima?
Nije meni bitno na koliko ce se rpm  biti, nego sam ja to nesto racuno...pa malo lupo cifre...
ali ti  spomenu da rpm sa grafikona mnozim sa 1,2... e sad sam se stvarno zbunio. Ne razumijem to bas.
Ja pitam vas koji ste imali iskustva, koje rolnice i federcice mi preporucujete da stavim na serijalu, da bi dobio "barem" priblizne okretaje na kojima Yasuni R pocinje raditi svoj posao.

Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #12 : 18 Listopad, 2009, 17:21:39 »
Računaj da takvom vožnjom smanjuješ vijek trajanja mašine bar za 25%
Jasno mi je da skracujem radni vijek radilice, ali jbga nek okrece za sad, pa kasnije cemo i nju mijenjat.
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #13 : 18 Listopad, 2009, 17:27:09 »
daj umjesto yasuni r kupi si multivar i ginaelli reverse i vozi se bez brige da ce se razletit

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #14 : 18 Listopad, 2009, 17:29:26 »
Panther, slična situacija je bila kod mene. Ja se dogovorio sa starim da ću stavljat kit tek na proljeće i na kraju sam ga usred ljeta stavio.
Probaj to normalno razgovorom riješit jer stvarno ti kažem, uredu je yasuni na serijali, ali nije to to bez kita.

Mah znam da TO NIJE TO :D
Ali moji roditelji znaju kakav sam divljak, i ovako mi NON STOP pricaju o mom divljanju i mojoj voznji... JA IH RAZUMIJEM, ali jbga...
Tak da tih 70ccm necu ni spominjati, nego samo jednu noc pocet rastavljat skuter u garazi... :toothy9:
KOLIKO TREBA SATI DA SE ZAMJENE CILINDAR, KLIP, KARBURATOR, i sta bi jos trebo mjenjat? vazno mi je da se moze vozit, a kasnije stelovat.
Jel se moze uraditi za NOC? :D

Inače i meni su u početku okretaji bili do 10500 dok je remen bio skroz nov, ali kako je i alfa rekao da će bit kad se kevlar malo razradi, kad sam prošao 500injak km pali su na 9800-10000 s tim da je ovih 200 bilo prevrtavanje.
Mogu  li se ti obrtaji rjesiti / vratiti na 10500 s rolnicama?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #15 : 18 Listopad, 2009, 19:36:05 »
naravno da se uradi za 1 noć

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #16 : 18 Listopad, 2009, 19:37:19 »
Nije meni bitno na koliko ce se rpm  biti, nego sam ja to nesto racuno...pa malo lupo cifre...
ali ti  spomenu da rpm sa grafikona mnozim sa 1,2... e sad sam se stvarno zbunio. Ne razumijem to bas.
Ja pitam vas koji ste imali iskustva, koje rolnice i federcice mi preporucujete da stavim na serijalu, da bi dobio "barem" priblizne okretaje na kojima Yasuni R pocinje raditi svoj posao.



ovo puta 1.2 je alfa mislio na tvom obrtomjeru... nije isto na grafikonu i na tvom obrtomjeru

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #17 : 18 Listopad, 2009, 19:37:54 »
Mah znam da TO NIJE TO :D
Ali moji roditelji znaju kakav sam divljak, i ovako mi NON STOP pricaju o mom divljanju i mojoj voznji... JA IH RAZUMIJEM, ali jbga...
Tak da tih 70ccm necu ni spominjati, nego samo jednu noc pocet rastavljat skuter u garazi... :toothy9:
KOLIKO TREBA SATI DA SE ZAMJENE CILINDAR, KLIP, KARBURATOR, i sta bi jos trebo mjenjat? vazno mi je da se moze vozit, a kasnije stelovat.

sat vremena posla  :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #18 : 18 Listopad, 2009, 20:22:48 »
ovo puta 1.2 je alfa mislio na tvom obrtomjeru... nije isto na grafikonu i na tvom obrtomjeru


NE samo njegovom nego i drugim obrtomjerima.
Radi se o tome da je ovo umjetni test sa blokiranim varioamtom. U praksi je najbolje stelat tako da okretaji budu na ubrzanju full gasom uvecani za 20tak % veci od grafikona (ukoliko je grafikon mjeren blokiranim variomatom)

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera Runner SP50 + Yasuni R = ???
« Odgovori #19 : 19 Listopad, 2009, 00:23:53 »
najbolje nemoj stavljat kit dok ne skupis sam pare za kit, sta ce tebi starci placat djelove za skuter koji su ti potpuno nepotrebni, sad ce brzo praznici, trophy70 je 1200kn, nek ti je dnevnica mizernih 100kn radis 12dana vec si zaradio za kit.
U HR je mozda 100kn mizerna dnevnica, ali u BiH ce narod biti sretan da ima 70 kn na dan.
A druga stvar ja ni jednu marku nisam trazio od roditelja, nego skupljam, pravim neke kombinacije, VRIJEDAN SAM  :)  nije mi mrsko ostati cijelu noc i raditi na skuteru...  i nisam zaposlen - student :D

valjcici ti odreduju koliko brze ce skuter dic okretaje, laksi valjci su jednako brzo razvrtavanje, tezi valjci sporije, tvrdoca federa na kuplungu odreduje na koliko okretaja ce kuplung uhvatit za zvono.. tvrdji znace vece okretaje uz prelagane valjcice to povlaci proklizivanje kuplunga, meksi federi hvataju na manjim okretajima. trebas shvatit kako radi cvt prijenos da bi mogao nastelat to, nemozes stalno pitat koji federi i valjcici za ovaj setap koji za ovaj.. treba znat najvecu snagu cilindra u kojim okretajima, i u kojim okretajima spuh ima najbolju rezonanciju, jos imas obrtomjer sto ti olaksava stelanje.
Jasne su meni rolnice (barem mislim da jesu :D),  sve oko kvacilo razumijem.  Dal neko ima  GRAFIKON PIAGGIO masina, na kojem mogu vidjeti na kojim rpm cilindar razvija najvecu snagu?

Po grafikonu sto sam vec postavio Yasuni R razvija najvecu snagu od 8,5k - 9,0k rpm.   Jel to mnozim sa 1,2 ??? ??? ???
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2009, 00:31:03 PanTheR_oo7 »
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12