Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji setup na minarelli horizontal LC  (Posjeta: 1815 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Honda650

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ex SR172
Koji setup na minarelli horizontal LC
« : 08 Listopad, 2009, 11:28:08 »
Razmisljam da uz sr172 jos uzmem jedan skuter od 50 kubika (ne mogu vjerovati da idem opet na 50ccm)  :icon_biggrin:

Razmisljam o area51. Buduci da sam vec dugo izvan tog 50ccm tuninga,zanima me koji je najbolji setup za te mašine.Dakle zanima me slijedece:
-koji kit da stavim(naglasak mi je najvise na međuubrzanja i okretni moment te naravno na trajnost.Mislim da bi mi najvise pasao neki 70ccm kit sa dvije karike,sad ne znam da li je bolje gus ili alu)
-koji karb i koje velicine (mislim da su najbolji oni karbovi sa plosnatim sliderom,)
-koja radilica bi bila najbolja
-koji variomat
-koji remen
-koji dulji prijenos (primar ili sekundar)
-koji auspuh (najvise me zanima kod auspuha da nije previse bucan ali i da dobijem nesto na performansama sa njime)
-koji usis
-koja prirubnica
-da li treba torq driver
-te koje ostale tuning dijelove preporucate

Malo sam nest citao o tome minarelliju i vecina spominje da serijsko zvono i kvacilo ne valjaju te velicinu zvona od 105mm i 107mm.Sad koje od tih velicina ima area51?

Isto tako vidim da tuning proizvodaci nude alu ventilator variomata i jaci poklopac gdje su smjesteni primar i sekundar.Isto tako netko veli da treba mijenjati cak i torq drivere.Sta je minarelli tako osjetljiva masina da se sve serijsko treba promijeniti za tuning?


Dakle,htio bih u biti neki setup koji ce biti gotovo jednako pouzdan kao i serijski i da ne trebam po skuteru sarafat svaki dan.Takoder bih htio da skut bude sto tisi dakle,ne bih stavljao gljivu niti bih volio da se kit vrti na 20000okretaja 
:icon_biggrin:

Cijena nije toliko bitna,ali ipak bih htio dobiti najbolji omjer ulozeno/dobiveno

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Koji setup na minarelli horizontal LC
« Odgovori #1 : 08 Listopad, 2009, 15:45:14 »
Razmisljam da uz sr172 jos uzmem jedan skuter od 50 kubika (ne mogu vjerovati da idem opet na 50ccm)  :icon_biggrin:

Razmisljam o area51. Buduci da sam vec dugo izvan tog 50ccm tuninga,zanima me koji je najbolji setup za te mašine.Dakle zanima me slijedece:
-koji kit da stavim(naglasak mi je najvise na međuubrzanja i okretni moment te naravno na trajnost.Mislim da bi mi najvise pasao neki 70ccm kit sa dvije karike,sad ne znam da li je bolje gus ili alu)
-koji karb i koje velicine (mislim da su najbolji oni karbovi sa plosnatim sliderom,)
-koja radilica bi bila najbolja
-koji variomat
-koji remen
-koji dulji prijenos (primar ili sekundar)
-koji auspuh (najvise me zanima kod auspuha da nije previse bucan ali i da dobijem nesto na performansama sa njime)
-koji usis
-koja prirubnica
-da li treba torq driver
-te koje ostale tuning dijelove preporucate

Malo sam nest citao o tome minarelliju i vecina spominje da serijsko zvono i kvacilo ne valjaju te velicinu zvona od 105mm i 107mm.Sad koje od tih velicina ima area51?

Isto tako vidim da tuning proizvodaci nude alu ventilator variomata i jaci poklopac gdje su smjesteni primar i sekundar.Isto tako netko veli da treba mijenjati cak i torq drivere.Sta je minarelli tako osjetljiva masina da se sve serijsko treba promijeniti za tuning?


Dakle,htio bih u biti neki setup koji ce biti gotovo jednako pouzdan kao i serijski i da ne trebam po skuteru sarafat svaki dan.Takoder bih htio da skut bude sto tisi dakle,ne bih stavljao gljivu niti bih volio da se kit vrti na 20000okretaja 
:icon_biggrin:

Cijena nije toliko bitna,ali ipak bih htio dobiti najbolji omjer ulozeno/dobiveno







to mi nije jasno.....20 000 o/min   :icon_thumright:

ako imas para za malossijevu radilicu, kit 2+, polini corsa + 4race,karb 19, ove prćkarije druge nemoras,osim lalelica karbonskih za početak, malosi multivar,za početak i serijsko zvono i kvacilo ako je ok moze dobro radit svoj poso,ili uzmi deltu....

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji setup na minarelli horizontal LC
« Odgovori #2 : 08 Listopad, 2009, 17:25:25 »

Dakle,htio bih u biti neki setup koji ce biti gotovo jednako pouzdan kao i serijski i da ne trebam po skuteru sarafat svaki dan.Takoder bih htio da skut bude sto tisi dakle,ne bih stavljao gljivu niti bih volio da se kit vrti na 20000okretaja 
:icon_biggrin:

Cijena nije toliko bitna,ali ipak bih htio dobiti najbolji omjer ulozeno/dobiveno

Za tebe je onda base setup idealan :icon_thumright:

Tp trophy
reverse,lv rr, yasuni r...
multivar
karb 19
malossi kevlar


Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji setup na minarelli horizontal LC
« Odgovori #3 : 08 Listopad, 2009, 18:06:27 »
tp radilica
tp trophy
tp line
top vario sa remenom
rms racing kvacilo i zvono
17.5

base setup ide puno bolje od serijale i vrti jako dugo

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Koji setup na minarelli horizontal LC
« Odgovori #4 : 09 Listopad, 2009, 02:25:15 »
Najviše bi ti odgovarao ovaj setup, to je najisplativija opcija snage/trajnosti
MHR replica kit
yasuni R
dellorto 19 + red sponge
radilica malossi rhq
variomat: malossi mhr multivar
kvačilo: malossi delta
ostatak ako imaš viška uzimaš: usis, zvono, prijenos dulji, Torq, prirubnica pod 45 i subframe
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije