Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tuning radilice pitanje  (Posjeta: 2320 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Tuning radilice pitanje
« : 26 Rujan, 2009, 23:28:33 »
Gledam si sad malo radilice jel cu uzmati novu..pa sad ima ponude boli glava...pa me zanimaju neke stvari..pa nek mi odg neki iskusni koji se dobro kuzi u to i koji je mozda imao priliku s nekim stvarima od tih raditi..

1. Razmisljao sam uzeti TP radilicu s plavim punim polutkama...pa sam nasao ove koje su jako slicne ali jeftinije pa sad jel vrijede te jeftinije podjednako?
    Ipak je razlika nekih 50€

http://scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639103216&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_STALKER&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE&cid=48545

http://en.scooter-attack.com/index2.php?main=/shop/artikel.php%3Fs%3D%26artnr%3DMF30.14002%26modell%3D150%26l%3Dnavigation
za ovu cak govore da je iz iste tvornice kao RMS..TP..Hebo..

2. Koja je bolja izmedu TP i Stage6?

3. Koja je razlika u radilici s punim polutkama da su plasticno zapunjene i da su radene pune od zeljeza?Najvjerojatnije su teze pa teze okrene..ali jel ima koju korist to?

4. Ova BGMova radilica recimo ima duzu klipnjacu 5mm od orginalne...i dobije se 5mm distanca da se moze naserafiti cilindar + jos dost dihtunga za podesiti dobar timing...a koja je sad razlika/korist kad metnem tu radilicu s duzom klipnjacom i distancu...imat ce veci hod..a s tim cu postici sta konkretno?I jel se isplati za neki midrace to opce metati?

http://scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639103728&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_STALKER&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE&cid=48545




I jel ima jos netko za preporuciti neku odlicnu radilicu za midrace..jaci midrace....ali da nije malossi ili polini...

Cuo sam s par strana za TP da je jako dobra i znam par ljudi koji voze na njoj..i svasta trpi stvarno...Imao sam stage6 ali ne dugo i to na MHR replici...kolko sam ju imao bio sma zadovoljan..nisam vidio neke znakove slabosti..

Sad me zanimaju druga misljenja pa da vidim koja ce odluka past..
Under construction...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #1 : 26 Rujan, 2009, 23:38:53 »
ja ti mogu samo rec da je TP sa plavim polutkama definitivno best buy..ja sam ju imao na due+ u kombinaciji sa evo spuhom ugl. setup je bio relativno jak i vrtio se jebacki a radilica je sve to odlicno podnosila..2 klipa su se raspala na due+ i jedan na replici i to sve sa istim lezajevima i onda je kad sam opet stavio due nakon nekih 1000km pukla klipnjaca gore di ide iglicasti i sve se raspalo ali ako uzmemo u obzir koliko je pretrpila i u kakvim uvijetima definitivno vrijedi svake kune  :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #2 : 26 Rujan, 2009, 23:46:25 »
to mi puno ljudi reklo..

jedan ju vozi vec 20 000km...i drzi i nema lufta...

drugi frend ima dvije  koje rade kao twin u piaggio bloku s dva due + i ti zasad podnasa...


Sad me sam zanima ove jeftiniej varijante koje su prakticki iste i po izgledu i po informacijama koje daju...da su iz iste tvornice  kao tp..jel vrijede cemu...a razlika je 50€ kaj i nije zanemarivo..

I naravno na drugap itanja cekam odg..
Under construction...

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #3 : 27 Rujan, 2009, 00:13:22 »
Klipnjaca duza 5mm ne znaci duzi hod,hod odredjuje udaljenost bolcne od osovine radilice.Klipnjaca moze biti duga metar al ako je postavljena 20mm od centra osovine imaces hod od 40mm i to jasno.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #4 : 27 Rujan, 2009, 00:24:01 »
Malo sam se zatipkao..odnosilo se pitanje na kaj se dobije s duzom klipnjacom...

a kad smo vec kod hoda..koja je razlika i kaj se dobije s duzim hodom..ka jse takoder nudi orginal je 40..a imaju one radilice s 44 ak se ne varam..?
Under construction...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #5 : 27 Rujan, 2009, 00:47:18 »
Nasao sam odgovor na 3 pitanje...sudeci po netu..

Veli da radilice komplet od zeljeza znaci s punim polutkama...radi mirnije i motor ima manje vibracije nego s punim plasticnim polutkama...jel je teza...

Sad naravo nepise nista koji simptomi se javljaju ak je teza radilica..vjerojanto se tromije razvrtava...sad kolko je to osjetno bi bilo dobro ak bi neko znao reci..
Under construction...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #6 : 27 Rujan, 2009, 00:58:21 »
Razlika u hodu je vjerojatno par milimetara ako se nevaram 3-4mm,klipnjače su obično duple dužine svoga hoda cca ajmo reći.. šta i sam skuzis ak vidis da je duzina klipnjače od centra do centra 80mm.

Sta s time dobijes,prvo,dobiješ veću zapremninu u cilindru,obujam cilindra se računa po jednostavnoj formuli površina kruga puta visina 2R * pi * h (gdje je h visina,a u ovom slučaju dužina hoda).Gledano u stranu performansi to izgleda super i moze se izvuci vise snage iz vece zapremnine e sad po koju cijenu,na manjim okretajima mozes izvuci otprilike istu onu snagu kao na većim okretajima iz manje zapremnine šta isto možeš izračunat pomoću jednostavnih formula...dobiješ veću trajnost,a vjerojatno i bolji okretni moment šta je i logično.

U biti to sad zavisi sve od majstora kako će se složiti,ali dali je isplativo,po meni je ako cijena radilice nije prebijesna.I obavezno ispoliraj klipnjaču šta bolje možeš,time ćeš se rješiti vjerojatno 99% od onih 1% da će klipnjača negdje puknuti,ako me kuzis  :icon_biggrin:
Boljom povrsinskom obradom smanjujes efekte zareznih dijelovanja...itd... Tako da bi i stage6 po meni bila dobra ali samo uz jedan lijepi tretman poliranja ;)
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #7 : 27 Rujan, 2009, 01:12:46 »
e takav odgovor sam trazio..

makar jos uvijek nisam shvatio jel bi ja imao koju korist od toga onda ili ne..jel je sve to po formulama ljepo i tak..ali dam i neko moze ispricati kak se to na motoru ponasa bilo bi jos bolje..

Radilice i nisu tak skupe..nasprem radilice koja odgovara orginalnim mjerama su cijene vece oko 30-50€...koje vrijedi investirati ak to vrijedi cem...


Under construction...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #8 : 27 Rujan, 2009, 01:15:29 »
i jel neko zna jel se javljaju kakvi problemi s ugradnjom takve radilice...ili je samo bubnuti radilicu unutra...metnuti kit s distancerom i vozi...ili ima prerada na bloku i kaj ja znam cemu jos?
Under construction...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #9 : 27 Rujan, 2009, 01:43:49 »
e takav odgovor sam trazio..

makar jos uvijek nisam shvatio jel bi ja imao koju korist od toga onda ili ne..jel je sve to po formulama ljepo i tak..ali dam i neko moze ispricati kak se to na motoru ponasa bilo bi jos bolje..

Radilice i nisu tak skupe..nasprem radilice koja odgovara orginalnim mjerama su cijene vece oko 30-50€...koje vrijedi investirati ak to vrijedi cem...





a znas kak to ide u stvarnosti uvijek malo drukcije nego na papiru...a gle najbolje da ti kaze netko tko je imao radilicu s duljim hodom ;)
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #10 : 27 Rujan, 2009, 01:49:05 »
a to i ja velim..neko ko je isprobao..ali niko nije kod nas jos..ili ko je nece reci..ili ko je nije na forumu...

tak da ono...to isto ko kak pitam jel valja CM radilica..isprobalo ju je mozda 1-2 osobe u hr jel niko nije cuo za nju..ili nije u mogucnosti doci do nje...
Under construction...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #11 : 27 Rujan, 2009, 02:22:18 »
Ovu sam ja (vec odavno) nabavio i ceka svoj red jednog dana

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6400.msg329654#msg329654

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Tuning radilice pitanje
« Odgovori #12 : 27 Rujan, 2009, 02:33:05 »
Ova CM ne izgleda lose, ali bas sto ti kazes niko ti ne moze reci iz iskustva kakva je..
Motoforce je relativno ok, ali je iglicasti jako los.. Tako da ako se opredelis za nju obavezno uzmi neki bolji, kvalitetniji iglicasti..
Hebo bi isto trebala biti ok, ima jako kvalitetan iglicasti..

Po meni, uzmi TP sa plavim polutkama... Odlicna je sto se tice izdrzljivosti i ima dobar iglicasti tako da nemas brige ;)