Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: napon na kablovima gilera vxr  (Posjeta: 2759 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sek7000i

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Uvex WING RS 74
napon na kablovima gilera vxr
« : 22 Rujan, 2009, 17:36:25 »
zna netko ili ak moze izmjerit na svojoj vxr-ki koji je napon na kablovima kod akumulkatora, kad je akumulator skinut, meni je cca3v,a kad upalim svijetla 12v. danas mi se desilo , normalno sam se vozio i motor palio i odjedamput neće anlaser okrenut izmjerio te napone i nekak mi se malo čini 3v , pa jel do akumulatora ili do nećeg drugog. danas sam ga opro pa je moguće da ga je i voda zajebala.

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #1 : 22 Rujan, 2009, 23:06:05 »
kad ti je ugasen motor napon na akumulatoru bi trebao biti oko 12,5V, upaljen ali pod uvjetom da su ugaseni svi potrosaci treba pokazivati oko 14V...isti problem sam imao i ja, motor je fino palio i sam odjednom akumulator mrtav, sad sam stavio drugi regler pa cemo vidjeti, provjeri zice, mozda ti negdje muze struju, jer da ti padne napon odjednom na 3V to mi je malo cudno, koliko je star taj akumulator i koliko ima Ah?

Offline sek7000i

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Uvex WING RS 74
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #2 : 23 Rujan, 2009, 09:56:58 »
nije da akumulator padne na 3v nego je tolki napon na žicama kad je akumulator odpojen, ja mislim da je to preslabo da bi filao, pa mi nepuni akumulator, a kad upalim svijetla napon je 12v, a na drugom motoru nekom kineskom sam mjerio i kad su upaljena svijetla i kad su ugašena uvijek je cca 13v, jel kod gilere mora bit tak 3v i 12v, ili je to meni nekaj crklo

a akumulator ima 12ah, a nije star negdje 1 godinu
« Zadnja izmjena: 23 Rujan, 2009, 09:59:55 sek7000i »

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #3 : 19 Listopad, 2009, 13:19:40 »
ček, ti si upalio motor i skinuo akumultaor? to nikada ne radi!!! alternator ti je sada filao u prazno i velika je mogučnost da je otišao. moj kada je ugašen ima napon oko 12,5V, kada je upaljen bez potrošača preko 13,5V, malo ispod 14V, a kada upalim svjetla, padne za 0,3V - 0,5V i ima oko 13V, nijansu više, možda oko 13,3V. ne sjećam se baš točno, ali otrpilike je ovako.
promijeni regler, ali prvo posudi od nekoga pa vidi hoće li onda biti ok. ako tada bude ok, kupi novi i riješeno, a ako ne bude pogledaj da se nije negdje nešto kratko spojilo.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #4 : 19 Listopad, 2009, 13:25:43 »
kod mene dok je ugasen je isto oko 12,5V a dok je upaljen bez svjetla cak ide malo preko 14V a kad upalim svjetla padne mi trenutno na oko 13,8V i ponovo ga vrati na malo preko 14V.....

po meni sa kad je motor upaljen i sa svjetilima nebi smio filati ispod 13.5V jel onda prazni akumulator tj regler ili alternator bas nisu 100% ispravni....mozda sam u krivu al mislim da je to tako.....
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2009, 13:27:26 2TDottore »

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #5 : 19 Listopad, 2009, 13:37:46 »
u pravu si, ali ako je akumulator na 12.5V i ako ti upaljen pokazuje recimo 13V, onda ga ne prazni, već jako slabo puni. na vx/vxr-u od 2004  god je malo jači alternator jer su ih napravili da se svjetla ne mogu gasiti, pa da malo jače fila akumulator. sve je ok ako sa potrošačima pokazuje 13V+.

a alternator mu je vjerojatno bleknuo zbog filanja u prazno kada je skinuo kleme sa akumulatora, a motor je bio upaljen.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #6 : 19 Listopad, 2009, 13:41:53 »
doro.....moj je 2002 pa fila 14V......ocito imam novi alternator..... :laughing7:

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #7 : 19 Listopad, 2009, 13:48:06 »
hehe, ne znam onda. ovako sam čuo. možda i nije to točno, ali moj je 2003. god i fila ovako kako sam napisao.
hoćeš se mijenjati za alternator?   :laughing7:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: napon na kablovima gilera vxr
« Odgovori #8 : 19 Listopad, 2009, 13:55:22 »
bumo se dogovorili.....  ;D