Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: dvojba za auto...  (Posjeta: 7877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: dvojba za auto...
« Odgovori #20 : 07 Ožujak, 2008, 22:01:07 »
Volija bi alfu vozit, ali nikad biti njezin vlasnik... daj alfe su katastrofa... lipo one izgledaju i sve ali im je makina na kvalitetnoj ljestvici na samom dnu...
Nije istina da se alfe brzo kvare i da nisu kvalitetne, pogotovo ove od 2003 pa na dalje, po kvaliteti izrade i kvaliteti motora mogu komotno stajat uz jednog Golfa 5icu, a Golf 5 nemože stajat uz tu alfu kad je u pitanju dizajn, OPREMA (golf bez opreme nema ni centralno zaključavanje, tog kod alfe nema), užitak u vožnij itd.

Uglavnom nije istina da se Alfe brzo kvare, pogotovo novije jer je Alfa, a i Fiat jako popravio kvalitetu izrade i završne obrade. I mislm da će se više kvarit jedna Laguna nego 156, a i djelovi su skuplji!!

tolko od mene :icon_thumright: :icon_thumright:
Volim ljude koji znaju kao ti alf i znaju sta pricaju .....svaka ti cast....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: dvojba za auto...
« Odgovori #21 : 07 Ožujak, 2008, 22:57:12 »
Eee... poštovani greenlite...
SVE što si ovdje pročitao, možeš objesit mačku o rep !
Slušaj svoje srce i ("ponešto") razum: uzmi ono što ti se dopada... ali (bar malo) uskladi sa praktičnosti:
Badava ti Mercedes, ako ti je susjed, ili dobar prijatelj/(ili) rođak u istoj ulici sa servisom od Peugeot-a ili Renault-a...
Onda malo više poslušaš razum, jer ti je pouzdan servis...
Nisu to više auti od pred 20 (i više) godina... jednako imaš uvjete, da te na cesti ostave sva tri, ako serviser sabotira uredan i pedantan rad...
I Fićo je ljude dobro služio, koji su ga redovito vodili na servise...
Pouzdanost Mercedesa je vezana za takav detalj... ljudi koji su imali Mečku, dakle, imali novca, imali su i novca, da u servisu kažu: "Napravite sve što treba!"... Naravno, bilo je kvalitetno (predimenzionirano= dugotrajno) ali i skupo napravljen...
Ali "sitan narod" je imao para (uglavnom) samo za, tada sveprusutnu, "Crvenu Zastavu", i gušili se u kreditima za auto, i ti auti su išli, dok su išli... tko se razumio u mehaniku, taj je pomalo petljao, sebi i rođacima, i prijateljima, a servisu su bili prepušteni rijetki jadnici...
Jadnici, jer su tadašnji socijalistički mehaničari (ne kažem svi, čast izuzecima) radili po sistemu: ne mogu me toliko malo platiti, koliko malo mogu raditi...

I zato, vraćam se na početak... odaberi si nešto, čemu ćeš znati kad je koja kap ulja promijenjena, a kamo li, koji potrošni dio...
Live to ride, ride to live

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: dvojba za auto...
« Odgovori #22 : 22 Ožujak, 2008, 18:15:06 »
Ovako, kao prvo dizela ti se vise ne isplati kupavat, a sto se tice lagune 1.9 dci trojica mojih kolega ih imaju i sva trojica su imala podosta problema s njima i to u prve dvije godine, a kupili ih nove. Sva trojica su morali mjenjati turbine jer su riknule, jedan je mjenjao bosh pumpu, a dojica su mjenjali mjenjace jer su se razletili. O cjeni odrzavanja da ne pricamo, djelovi skupi ko da su od zlata. Iskreno ga ne preporucam. Sto se tice mercedesa, jako skupo odrzavanje, a bez kompresora nemoj ni pomisljat jer je mrtav bez njega, odnosno nemoj se upustati u brzu voznju jer ces dobiti jedino ogromnu potrosnju i nista vise jer nema snage. Uvjetno preporucam. Kod peugeota masina je odlicna iako se i kod nje osjeti malo pomanjkanje snage, ali ne u tolikoj mjeri kao kod mercedesa, izdrzljiva je ima razumnu potrosnju i necete vjerovati dosta povoljnije odrzavanje od ostale dvojice. Sigurno ima najbolje kocnice, jer serijski dolazi sa Brembo kocnicama, mislim da se ni tu o udobnosti ne treba raspravljati jer je auto garantirano meksi cak i od renaulta. Preporucam ga.