Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio multivar  (Posjeta: 1239 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
piaggio multivar
« : 01 Rujan, 2009, 12:24:13 »
koliko mm debela podloska ide na piaggio multivar? ostatak prijenosa je seriski

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #1 : 01 Rujan, 2009, 12:24:52 »
koliko mm debela podloska ide na piaggio multivar? ostatak prijenosa je seriski

6mm ili 1mm deblja od serijske

molim
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2009, 12:29:06 »
hvala  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #3 : 01 Rujan, 2009, 12:54:14 »
6mm ili 1mm deblja od serijske

molim

Kod mene je serijska 5.5mm, a multivarova 6mm.
Dao sam izradit i 5mm kako bi imao paralelne remenice i produljenu bolcnu za 1mm.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #4 : 01 Rujan, 2009, 14:00:49 »
ja sam poludio sad i otiso iz garaze.. :angry9: prvo je bio multivar sa nekom podloskom od 4mm i nije se remen dizao skoro pa ni do pola..ajde stavim 6mm podlosku i multivar i sad fali mu okretaja na startu al dobro to je do sustica nakon metar razvrti se i digne okretaje i kad remen dode malo vise od pola buu pad okretaja i tako stoji   :angry9: dignem ga na centralnu nogaru normalno se razvrti i digne remen do kraja...probao sam i seriski variomat sa 5mm podloskom  i opet isto.. :dontknow: do karba nije jer je smjesa odlicna..rolice su 5.0, seriski remen, plave oprugice kvacila i centralni bijeli..auspuh polini for race..ima ko kakvu ideju jer ja neznam vise stra da napravim i muka mi je kolko sam puta skinuo variomat i deklo  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #5 : 01 Rujan, 2009, 14:04:36 »
ja sam poludio sad i otiso iz garaze.. :angry9: prvo je bio multivar sa nekom podloskom od 4mm i nije se remen dizao skoro pa ni do pola..ajde stavim 6mm podlosku i multivar i sad fali mu okretaja na startu al dobro to je do sustica nakon metar razvrti se i digne okretaje i kad remen dode malo vise od pola buu pad okretaja i tako stoji   :angry9: dignem ga na centralnu nogaru normalno se razvrti i digne remen do kraja...probao sam i seriski variomat sa 5mm podloskom  i opet isto.. :dontknow: do karba nije jer je smjesa odlicna..rolice su 5.0, seriski remen, plave oprugice kvacila i centralni bijeli..auspuh polini for race..ima ko kakvu ideju jer ja neznam vise stra da napravim i muka mi je kolko sam puta skinuo variomat i deklo  :laughing7:

Podloska koja je iza kalote ne utjece na rad variomata, ali utjece na torziono uvijanje remena sto dovodi do njegove smrti ukoliko je tako opterecen.
Umetanje sajbice na bolcnu prije nego se stavi nepomicna polutka variomata (produljenje bolcne) utjece na rad varioamta jer skracuje prijenosni omjer

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #6 : 01 Rujan, 2009, 14:05:33 »
klimu nabavi u radioni, smiruje žifce
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #7 : 01 Rujan, 2009, 14:11:38 »
oke sad je 6mm i multivar i to bi trebalo bit ok..ako i pukne remen znat cu zasto je puko.. :laughing7:  u cemu je onda problem? probao sam i lakse rolice od 5.0 i opet isti vrag.. :dontknow:  da stavim podlosku na bolcnu tj. da ju produzim? ne treba mi krajnja tako da mi ne smeta ako sta izgubim na krajnjoj..

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #8 : 01 Rujan, 2009, 14:14:21 »
sry na off-u,ali sad sam vidio temu i moram pitat... prije par dana skidao sam nešto multivar dolje, i između multivara i radilice nema nikakve podloške! znači multivar nasjeda direktno na deklo kod radilice, i vidi se kao trag da se grije,sad me zanima jel tu treba ić kakva podloška i od koliko mm? ne znam od kad te podloške nema i jel to šta može štetit?
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2009, 00:05:07 devil_ma-yela »
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #9 : 01 Rujan, 2009, 14:14:47 »
oke sad je 6mm i multivar i to bi trebalo bit ok..ako i pukne remen znat cu zasto je puko.. :laughing7:  u cemu je onda problem? probao sam i lakse rolice od 5.0 i opet isti vrag.. :dontknow:  da stavim podlosku na bolcnu tj. da ju produzim? ne treba mi krajnja tako da mi ne smeta ako sta izgubim na krajnjoj..

Dotjeraj remen sto vise na vrh u zadnjim polutkama (produljivanjem bolcne na varioamtu). Ali, nebi smio pretjerivati - preko 1mm se u pravilu ne ide, a i onda na piaggiu zna bit problema jer kruna kurble ne sjedne kak bi trebala na radilicu. Iz tog razloga (a i zbog ravnine remena) sam dao izradit 5mm podlosku iza varioamta tako da je sad variomat opet "u centru"

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #10 : 01 Rujan, 2009, 14:18:41 »
hmm ako sam dobro shvatio moram stavit 5mm podlosku na osovinu radilice i 1mm produljit bolcnu?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #11 : 01 Rujan, 2009, 14:22:51 »
hmm ako sam dobro shvatio moram stavit 5mm podlosku na osovinu radilice i 1mm produljit bolcnu?

Recimo da je 0,5mm nebitno i ne utjece na remen, ali oko 1mm - ja sam stavio.

Koliko trebas produljit bolcnu - ne znam. Ja znam da na novom remenu imam 1mm sajbicu, a do kraja vijeka remena (obicno mi dodje do 17,9-18mm) smanjujem - prvo 0,8mm, a onda 0,6mm podlosku. Time imam uvijek jednaki prijenos i ponasanje variomata

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #12 : 01 Rujan, 2009, 14:28:40 »
oke al ako imam podlosku 6mm i kad produzim bolcnu za toliko koliko ju produzim smanjujem ovu do 6mm..ili krivo kopcam  :drunken_smilie:

ovaj remen koji je sad gore ima 18mm...nista probat cu prvo 5mm podlosku i bolcnu produljit 1mm pa cu vidit kako ce se ponasat :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #13 : 01 Rujan, 2009, 14:30:20 »
kad produzim bolcnu za toliko koliko ju produzim smanjujem ovu do 6mm..ili krivo kopcam

Da, jer zelis da fiksna polutka uvijek bude na svom mjestu, pa ako je udaljis sa podlaganjem varioamta (produljenje bolcne) onda ju moras vratit nazad (podloskom iza kalote)

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #14 : 01 Rujan, 2009, 14:31:45 »
sry na off-u,ali sad sam vidio temu i moram pitat... prije par dana skidao sam nešto multivar dolje, i između multivara i radilice nema nikakve podloške! znači multivar nasjeda direktno na deklo kod radilice, i vidi se kao trag da se grije,sad me zanima jel tu treba ić kakva podloška i od koliko mm? ne znam od kad te podloške nema i jel to šta može štetit?
:help:
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2009, 00:05:38 devil_ma-yela »
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #15 : 01 Rujan, 2009, 14:32:03 »
ipak jos sluzi mozak kolko tolko.. :icon_biggrin: fala na pomoci vratim se s novim problemom za pol sata  :toothy3:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #16 : 01 Rujan, 2009, 16:47:13 »
opet isto i sa produzenom bolcnom... :dontknow: probao sam stavit i seriski centralni isti vrag..krece na malim okretajim pa se onda fino razvrti i nakon par sekundi naglo padnu okretaji za kojih 2000 rpm-a i nece se vise razvrtit..i opet kad je na nogari fino se razvrti..neznam koji k**ra* mu je.. :angry9:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #17 : 01 Rujan, 2009, 16:53:45 »
sve mi smrdi na opruge i centralni...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #18 : 01 Rujan, 2009, 16:55:46 »
ma lako za oprugice..znam ja da on krece na niskim okretajim azbog niskih oprugica al on izgubi okretaje kad se razvrti a tad oprugice nemaju nikakvu ulogu

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: piaggio multivar
« Odgovori #19 : 01 Rujan, 2009, 17:00:19 »
sry na off-u,ali sad sam vidio temu i moram pitat... prije par dana skidao sam nešto multivar dolje, i između multivara i radilice nema nikakve podloške! znači multivar nasjeda direktno na deklo kod radilice, i vidi se kao trag da se grije,sad me zanima jel tu treba ić kakva podloška i od koliko mm? ne znam od kad te podloške nema i jel to šta može štetit?
ajde,ako netko zna neka mi kaže,da bzvz ne otvaram novu temu...hvala
sry goki što ti spamam temu
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2009, 00:05:53 devil_ma-yela »
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam