Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning  (Posjeta: 6886 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« : 29 Kolovoz, 2009, 00:56:00 »
Pozdrav svima,
ovo je moj prvi post na ovom forumu...pa da pitam par savjeta od iskusnijih ljudi :)

Kupio sam Aprili SR 50 (LC 1998 g) prije par mjeseci... Na njoj je sve original osim sto je auspuh neki LeoVince Sprinter, uglavnom za pocetak sam bio zadovoljan kako to ide, ali s vremenom pozelio sam nesto vise pa sam odlucio bacit neki tuning na njega. Citao sam brdo postova ovdje na forumu na kraju sam se odlucio za ovo :

Kit : TopPerformaces 70 cc Trophy
Auspuh : Yasuni City R Carbon
Karburator : Dellorto 19mm
Reed Valve : TopPerformances (Sa karbonskim lamelicama)
Filter zraka : Malossi Red Sponge
Variator : Malossi Multivar
Kvacilo : Serijsko sa Malossijevim zutim oprugicama

Sve je naruceno iz www.scooter-center.com , i stize za koji dan.

Sad interesiralo bi me par stvarcica, sa variomatom dobit cu dva paketa rolica i vjerojatno i sa auspuhom jos jedan, ali nisam siguran koja tezina ce najbolje odgovarat, sad imam gore od 4.1 g, a poslije..? Pa ako netko otprilike zna ili je radio slican tuning da mi kaze sta bi najvise odgovaralo.

Druga stvar, blokade na yasuni auspuhu...citao sam na stranici gdje sam ga narucio da ima dvije blokade, jedna na pocetku i druga negdje u prigusnici, pa ako je netko skidao te blokade na slicnom auspuhu ako moze ukratko objasnit kako se to najlakse sredi.

Sto se tice kit-a odabrao sam tuning da bude srednjih performansi i dugotrajan, interesira me savjet od iskusnijih dali je odabir u redu, i dali bi jos sta trebalo mjenjat uz ovo osnovno sta sam narucio...

Svaki savjet je dobro dosao  ;D

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #1 : 29 Kolovoz, 2009, 01:00:19 »
Sve je super... Trebao si jos samo naruciti set dizni za stelovanje da mozes to da sredis kao covek, kevlar remen jer ovaj serijski na tom setupu nece dugo ;)
I mislim da ce ti jos trebati tvrdja centralna..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #2 : 29 Kolovoz, 2009, 01:02:56 »
ja bi uzeo komplet drugi karb jer ako se ne varam imas dellorto 12 koji bas i nije najbolji za ovako neki setup pa makar bio i base..

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #3 : 29 Kolovoz, 2009, 01:04:49 »
Odlican setup, samo bi rekao da ces sa variomatom dobit roline 16x13, a sa spuhom 15x12 koje ti nece ici u multivar.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #4 : 29 Kolovoz, 2009, 01:15:43 »
ja bi uzeo komplet drugi karb jer ako se ne varam imas dellorto 12 koji bas i nije najbolji za ovako neki setup pa makar bio i base..
Zeznuo si se, pise gore dell 19mm  :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #5 : 29 Kolovoz, 2009, 09:55:25 »
Uz variomat ces dobiti samo jedan set rolica, i to od 7 grama sto je pretesko za takav setup. Uz auspuh neces dobiti nikakve rolice, znaci moras kupiti posebno rolice 16x13 dimenzije, gramaza koja ce ti trebati nesto oko 4.7 - 5.1, u tom rasponu onako u grubo...

Centralni feder, bijeli ili zuti by malossi, steta sto nemas torq driver, a to je jako bitna stvar kod minarellija jer se masina prevrtava u odredjenom podrucju kroz ubrzanje.

Kvacilo je promasaj, brzo ces spaliti zvono i potrositi samo kvacilo, ali treba pokusati staviti sto mekse federe...

Navedeni yasuni ima 2 blokade, na pocetku grane gdje je potrebno obrusiti 2 tocke od vara i na prigusivacu, na samom spoju sa auspuhom, potrebno je rastaviti prigusivac, izvaditi vunu...


Ovdje se jasno vidi da je ulaganje u 50ccm rupa bez dna, jer imas setup gdje pate neke vrlo bitne komponente, kao sto je remen, kvacilo i nesto manje bitan torq driver.

Prednost piaggio masine recimo, ili novog morinija je sto imaju dobra kvacila i torq drivere pa nemaju potrebu za mjenjanjem istih sto je usteda preko 1000kn

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #6 : 29 Kolovoz, 2009, 13:08:45 »
Zahvaljujem svima na brzim odgovorima i naravno SlowRider-u na detaljnim informacijama

Sto se tice centralnog federa, stavit cu bijeli jer ga dobivam u peketu sa malossijevim multivarom... Federe kvacila, necu onda zute, probat cu bijele jer su meksi tako da ne sprzim kvacilo u kratkom vremenu.

Remen je vec promjenjen prije 10-ak dana, naravo polini kevlar je gore :)

Jedino taj torq driver mi stvara malo problem, sad sam ulozio 650 eura ali sljedece god. u 3-4 mj. ulozit cu jos 600 eura pa cu sredit cjeli prijenos kako valja i jos neke detalje rjesit, naravno posavjetovat se sa svima ovdje prije nego idem u investiranje.

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #7 : 29 Kolovoz, 2009, 13:23:18 »
ostavi umjesto bjelog centralnog standardni fede4r ili uzmi tvrdi poput crvenog.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #8 : 29 Kolovoz, 2009, 13:33:11 »
ostavi umjesto bjelog centralnog standardni fede4r ili uzmi tvrdi poput crvenog.

crveni je najtvrdi to je pretvrdo..bolje zuti malossi

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #9 : 31 Kolovoz, 2009, 03:49:02 »
Iz ovog prilozenog, zakljucak je da je kit sto se tice masine u redu, sad taj prijenos...

Malossi multivar ide gore, on je vec narucen, remen je vec postavljen -polini kevlar... kvacilo, torque driver, wingbell, primar, sekundar?? razmisljao sam ove komponente stavljat sljedece god. ali steta da pati prijenos kad to mogu moza i odma rjesit.

razmisljao sam posto vec Malossi multivar ide gore, da se stave sve ostale komponente od Malossija, ali ako to nije bitno sta biste vi preporucili tj. kako da slozim prijenos da mi savrseno odgovara na ovaj setup i da bude dugotrajno rjesenje...cjena nije problem, zelim samo da bude kvalitetno i dugotrajno :) zahvaljujem na svakoj pomoci

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #10 : 31 Kolovoz, 2009, 12:41:55 »
ako se slazes high end nije ti bitno dal je sve od istog proizvodaca. kvacilo stavi ili stage6 ili malossi fly, delta ti je pre skupa i ne vrijedi ti novaca, wingbell imas rms-ovo jako dobro i povoljno a primar stavis ako imas dovoljno jak kit , a posto ti to na trophija stavljas mislim da nije bas dobra ideja mjenjat primar a kamoli jos i sekundar.

Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #11 : 31 Kolovoz, 2009, 16:00:21 »
ljudi sorry na off -u al da en otvaran novu temu ...jel mi može neko ovo prevest : Will work with the original carburettor although mainjet should be increased by aprox. 8-10%    ....prvi dio mi je jasan al šta je ovo main jet ?  :notworthy:  :help:
FOLK 'N' ROLL

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #12 : 31 Kolovoz, 2009, 16:04:18 »
Dizna...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #13 : 31 Kolovoz, 2009, 16:25:52 »
Jako dobar setup. Jedino, Yasuni je malo preskup u cijeloj toj priči, ali ako ti tako želiš onda OK! Bolji bi izbor bio LeoVince RR ili možda nešto malo jače od toga  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #14 : 04 Rujan, 2009, 15:36:20 »
Navedeni setup je postavljen i prezadovoljan sam rezultatima  :toothy9: skuter ide po ravnici 120 km/h, blaga uzbrdica 100 km/h, normalna uzbrdica 80-90 km/h (s time da vjerujem da brzinomjer laze nekih 10-15 km/h) ali opet je odlicno :)

Imam jos par pitanja...
Kad sam mijenjao karburator i postavio dellorto 19 mm PHBG, cijev koja ide od "miselatora" (onaj uredjaj sto dodava ulje u smijesu benze) u original karb mi je sad bila prekratka za ovaj novi. karb, precvikali smo je i stavili neku cijevcicu izmedju da je produzimo, sada je privremeno ok, ali dali postoji negdje za kupiti duza cijevcica mozda netko zna?
Druga stvar, na novom karbu. mi je prevelika "PHBG Wide mouth trumpet" ( br. 33 na slici http://www.dellortodirect.com/images/phbgdiag.gif ) u biti kad sam stavio cjev od filtera gore, sjelo je ok ali filter mi je previse bio udaljen od njegovog nosaca, tako da sam morao tu cijev od filtera nabit na karb. da bi filter sjeo na svoje mjesto, sta bi se sa tim moglo napraviti?

Zahvaljujem na pomoci  :notworthy:

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #15 : 04 Rujan, 2009, 16:29:16 »
naj bolje ti je da sam slazes mjesavinu uljnoj pumpi nemoj vjerovati  :nono:
bez obzira koliko je ona naizgled oke
znam x ljudi koji s cilindar u smece bacili zbog uljne pumpe :angry7:
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline northeus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc...Aprilia Sr 50 (Minarelli LC) Tuning
« Odgovori #16 : 11 Prosinac, 2009, 00:39:56 »
šta se tiče minareli mašine mislim da je nejjednostavnija, a sad za kvačilo (tj polutke) i vario (po meni jedini "pravi vario za minareli je TPR) nebih previše raspravljao sve to s vremenom ode pa se kupi aftermarket, šta se tiče 19 karba nisam znao da "dosjed" nepaše na original airbox, ja sam za žuti malosi centralni , i federe kvačila srednje tvrdoće i meni su na aeroxu bile 4,2 roline iz malosi pakiranja i sa NOVIM yamaha remenom je sve skupa išlo više nego ljepo na 12 karbu sa diznom oko 100 (ovisno o gustoći zrako temperaturi, vlaga i to specifično za primorsko područje) XD