Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kocnice  (Posjeta: 2386 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
kocnice
« : 12 Svibanj, 2007, 19:12:20 »
opet problemi.  :'( ..ali sada sa kocnicama...koda mi nekaj struze po  disku se cuje...naravno prvo mi na pamet padnu one plocice u čeljustima..neznam kak se zovu( patne ) ili nekaj tak...ali to ne struze cjelo vrijeme i struze nekad jace nekad slabije...nekad niti jedni ni drugo..mislim skut koci ali mi je bed kaj da mi otkazu dok sam u prometu ili tak nekaj..svi frendovi mehanicari kazu da su te plocice pa jel mi mozete rec kako da si ih sam pomijenim i koliko bi me ispale....  :)
POPOVEC REJSING TEAM

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: kocnice
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2007, 19:22:54 »
Vidim da se ne kužiš baš pa ti možda ne bi preporučio da ih sam mijenjaš... u stvari ne znam, ja ih još nisam mijenjao tako da ne znam ni ja koliko je komplicirano, mislim da nije teško...
A to što ti škripi i cvili je definitivno do pločica (pakni)... 100% su se istrošile i promijeni ih što prije jer ćeš početi guliti disk.
Who's looking for punishment ??

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: kocnice
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2007, 19:46:19 »
sorry što u temu upadam, ja sam prije nekih mjesec dana stavio malosijeve pakne, sad me zanima zašto zadnja cvili i to dosta jako a prednja se uopće ne ćuje. dobro koće al ovo cviljenje stvarno zna iritirat. pito sam one genijalce u servisu a oni pojma nemaju
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kocnice
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2007, 20:51:22 »
popovec,gotove su ti plocice,mozes ih sam promjenit,nije problem,skines celjusti sa vilice,imas jos dva sarafa da otvoris celjusti po pola,plocice se unutra drze na osiguracima,samo dok je skinuto nemoj ni slucajno stiskat kocnicu jer ce ti izletit klipic iz celjusti,onda ga moras vracat unutra,odzracivat kocnice i tak,samo na to pazi


Vuk,kada si promjenio plocice,sigurno si odmah jako stiskao kocnicu i radi toga cvili,tu vise nema pomoci osim ponovo stavljat nove plocice,popovec,to vrijedi i za tebe,prvih par puta laganini da se plocice prilagode disku

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: kocnice
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2007, 01:00:03 »
popovec,gotove su ti plocice,mozes ih sam promjenit,nije problem,skines celjusti sa vilice,imas jos dva sarafa da otvoris celjusti po pola,plocice se unutra drze na osiguracima,samo dok je skinuto nemoj ni slucajno stiskat kocnicu jer ce ti izletit klipic iz celjusti,onda ga moras vracat unutra,odzracivat kocnice i tak,samo na to pazi


Vuk,kada si promjenio plocice,sigurno si odmah jako stiskao kocnicu i radi toga cvili,tu vise nema pomoci osim ponovo stavljat nove plocice,popovec,to vrijedi i za tebe,prvih par puta laganini da se plocice prilagode disku

to ribanje su def. pakne i hitno ih mjenjaj jer ovak mos sjeb*** disk. nove zamjenske su ti oko 90 kn, a orig. od skuta oko 150. (tak je barem za moj)

ma uopce nemoras skidat celjusti slikat cu ti ja sutra kako se skidaju, al eo ak skuzis
iza celjusti (sa zadnje strane) imas plastiku koju maknes prvo povuces jedno stranu onda drugu, ne obje da ti plastika ne pukne, onda imas osigurac koji ide kroz rupe na paknama, taj osigurac ti viri sa lijeve strane celjusti (vanjske strane) njeg izvuces, onda imas limic koji je prislonjen uz zadnju stranu pakni preko njeg ide taj osigurac to maknes i pakne sam izvuces van, onda sarafcigerom ili bilo cime poguras prvo jedan klipic do kraja onda drugi, moras do kraja inace ti nove pakne nece stat unutra.
Isto tako i umetnes nove, stavis limic, osigurac kroz rupe, plastika preko i stisni kocnicu par puta da ti klipici stegnu pakne uz disk i pici dalje.

jednostavno, ak nemos skuzit ovak slikat cu ti pa ti poslat ;)

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: kocnice
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2007, 11:34:17 »
eo plastika koju moras skinit da bih dosao do "unutrasnjosti":



druga slika:



pod broj 1: ti je osigurac kojeg moras maknit jer inace osovinu br. 2 na slici nemos izvuc
            2: ti je osovina koja prolazi kroz rupe na paknama
            3. ti je limic koji na neki nacin fiksira pakne, kao sto vidis osovina ide preko njeg
            4. to su ti rupe na paknama kroz njih ide osovina i drzi ih

nadam se da si skuzio ;)

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: kocnice
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2007, 11:52:37 »
skuzio sam nije tak komplicirano...zahvaljujem na slikama i objašnjenjima....ali sad... ??? koje da pakne kupim kao sto se vidi za runnera je...ali napred mi na kocnicama pise brembo a iza ne...jel ima razlike ili je to samo ovak bezveze napisano....jel ima toga negdje u sesvetama ( benconiu )...i samo sam primjetio dea mi je kocnica prednja postala puno mekša mislim on i dalje super koci ali moram ju malo jace stisnuti...receno mi je da onaj serafek malo odpustim gore na celjusti..ili  :drunken_smilie:
POPOVEC REJSING TEAM

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: kocnice
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2007, 11:58:22 »
za pakne uzmi pomicno mjerilo ili obican metar i izmjeri sirinu i duljinu pakne i koliki je promjer ona rupa i onda takve naruci
a ovako odes u ovlasteni servis i kupis pakne za runnera

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: kocnice
« Odgovori #8 : 13 Svibanj, 2007, 18:50:32 »
koji je šaraf na prednjoj koćnici  za podešavanja, moja je tvrda pa bi htio da bude mekša. ako može slika
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kocnice
« Odgovori #9 : 13 Svibanj, 2007, 23:32:08 »
vpucko,princip skidanja plocica nije na svakom motoru isti




nemas kaj mjerit plocice,odes u ducan i velis za koji motor ti treba,bencony bi to trebo imat

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: kocnice
« Odgovori #10 : 14 Svibanj, 2007, 16:58:29 »
poslje izmjene pakni stisni kocnicu par puta na mjestu da ulje procirkulira i da se pritisak stvori jer ulje poguras gore u posudu kad rasiris klipice šarafcigerom ili cem vec kad stavljs nove pakne

da nebi bilo padova poslje izmjene kocnica radi praznog hoda kocnice  :drunken_smilie:

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kocnice
« Odgovori #11 : 15 Svibanj, 2007, 00:04:32 »
da,prvih dva tri puta kad ju stisnes porpadne,al se nakon toga odmah napumpa