Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ulje + nekakav zvuk  (Posjeta: 3304 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
ulje + nekakav zvuk
« : 12 Kolovoz, 2009, 15:58:15 »
Već prije sam pitao uvezi nekog zvuka koji se čuo pri 6800-7200rpm kao neka zvečka no nitko nije znao o čemu je riječ.

Sad kad je gore MHR replica + 19 karb se više ne čuje taj zvuk nego zvuk sličan nekakvoj aluminijskoj foliji kad se npr. zgužva i to samo dok otpustim gas. Jel to normalno? :)

Također imam pitanje uvezi ulja. Chupsy koji mi je slagao setup mi je prepručio malossi ulje no to mi je stvarno preskupo (mislim da je preko 300kn litra), a rekao je da agip sintetičko koje sam do sad točio nije nešto posebno dobro pa me zanima koja bi bila najbolja alternativa, a da nije preskupo?


Još nešto me zanima. Sad kad vozim, a ne držim gas (dakle na brdu ili ako sam dao ubrzanje pa otpustio) ne čuje se rad motora. Prije se čulo kao da radi u leru, ali sad ništa. Kad skuter stane ponovno se čuje rad u leru najnormalnije.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #1 : 12 Kolovoz, 2009, 16:12:19 »
Već prije sam pitao uvezi nekog zvuka koji se čuo pri 6800-7200rpm kao neka zvečka no nitko nije znao o čemu je riječ.

1.) Sad kad je gore MHR replica + 19 karb se više ne čuje taj zvuk nego zvuk sličan nekakvoj aluminijskoj foliji kad se npr. zgužva i to samo dok otpustim gas. Jel to normalno? :)

2.) Također imam pitanje uvezi ulja. Chupsy koji mi je slagao setup mi je prepručio malossi ulje no to mi je stvarno preskupo (mislim da je preko 300kn litra), a rekao je da agip sintetičko koje sam do sad točio nije nešto posebno dobro pa me zanima koja bi bila najbolja alternativa, a da nije preskupo?


3.) Još nešto me zanima. Sad kad vozim, a ne držim gas (dakle na brdu ili ako sam dao ubrzanje pa otpustio) ne čuje se rad motora. Prije se čulo kao da radi u leru, ali sad ništa. Kad skuter stane ponovno se čuje rad u leru najnormalnije.


1.) Postoji šansa (ako na isto mislimo) da je to do igličastog ležaja. Takav sam i ja zvuk imao i nakon cca 1000 km se raspao i zacvikala mašina.  :icon_thumright:

2.) Stavi Fuchs Silkolene Scoot Sport 2 i miran si  :toothy11:

3.) To mi zvuči kao malo presiromašna smjesa na ler gasu pa kod većih okretaja imaš filing ko da si okrenuo ključ za gašenje motora a on još radi  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #2 : 12 Kolovoz, 2009, 16:15:59 »
2.) Stavi Fuchs Silkolene Scoot Sport 2 i miran si  :toothy11:

Puno muzike malo para :icon_biggrin:, odlicno ulje :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #3 : 12 Kolovoz, 2009, 16:24:45 »
300kn za ulje, pa radje bi mjenjao termo grupu ako treba  :jerk: druga je prica ako se radi o 3L ulja za 300kn  :toothy3:

meni je normalno da se pojave nekakvi zvukovi nakon ugradnje 70ccm termo grupe, na nekom podrucju se mora osjetiti promjena, recimo meni "ronda" na leru dok se serijala doslovno ne cuje.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2009, 16:27:33 SlowRider »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #4 : 12 Kolovoz, 2009, 16:30:02 »

1.) Postoji šansa (ako na isto mislimo) da je to do igličastog ležaja. Takav sam i ja zvuk imao i nakon cca 1000 km se raspao i zacvikala mašina.  :icon_thumright:

2.) Stavi Fuchs Silkolene Scoot Sport 2 i miran si  :toothy11:

3.) To mi zvuči kao malo presiromašna smjesa na ler gasu pa kod većih okretaja imaš filing ko da si okrenuo ključ za gašenje motora a on još radi  :dontknow:


Skuter ima tek 5300km s tim da je 500km na kitu. Zar je moguće da je već sad ležaj gotov?

Chupsy mi je rekao da stavljam 1dl ulja na puni tank benzina, ali nekako mi se čini da se manje guši (posebno dok je hladan) i da ima manje dima kad ne stavim ulje u tank benzina (trenutno nemam ulja pa nisam stavio na zadnje punjenje goriva), ili je moguće da je do toga što sam punio ovaj put na OMV-u makar ne vjerujem da je do toga.

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #5 : 12 Kolovoz, 2009, 16:35:23 »
jel tebi odspojena uljna pumpa ?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #6 : 12 Kolovoz, 2009, 16:41:15 »
reko ti je da stavis ulja u rezervar zato jer je za razradu kita pozeljno malo jace podmazivanje i to naravno rezultira malo jacim dimom

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #7 : 12 Kolovoz, 2009, 18:25:09 »

Skuter ima tek 5300km s tim da je 500km na kitu.

Nisam vidio...sorry!  :icon_thumright:

Ovo što ti Slow kaže... kad staviš kit, normalno je da se malo drukčije (čitaj: jače) čuje na ler. Ko da nešto cinka unutra ili kaj ja znam  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #8 : 12 Kolovoz, 2009, 19:58:57 »
Uljna pumpa nije odspojena.

Ok ako je to ulje u rezervar moralo samo za razradu više onda da ne stavljam? Nisam se ja skužio s njim jeli to moram uvijek ili samo dok traje razrada :).

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #9 : 12 Kolovoz, 2009, 23:26:55 »
Ako ti je potrosnja benzina do 5 litara, onda ne trebas ulja vise stavljat u rezervoar. Ako je visa od 6 litara, onda bi mogao oko 1dl stavit na svaki tank ili napeti malo uljnu pumpu

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #10 : 13 Kolovoz, 2009, 00:31:16 »
Potrošnja je oko 5.25

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #11 : 13 Kolovoz, 2009, 00:41:14 »
Potrošnja je oko 5.25

Onda ne trebas dodavati ulja u rezervoar jer imas dovoljno preko pumpe ulja. Mozda bi ju trebalo nategnut nesto sitno, ali i ovako nebi smjelo bit problema ako koristis barem srednje dobro ulje

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #12 : 13 Kolovoz, 2009, 01:42:14 »
Chupsy mi je rekao da je pumpa malo našpanana. Neznam što to znači, ali pretpostavljam da je to = nategnuta?

Što se tiče ulja od sad ću onda stavljat Fuchs Silkolene Scoot Sport 2. Gdje bi to bilo najbolje kupit u zg? Jel moram prvo ovo agip potrošit do kraja pa onda novo?
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2009, 01:49:59 Antares »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #13 : 13 Kolovoz, 2009, 01:55:25 »
Chupsy mi je rekao da je pumpa malo našpanana. Neznam što to znači, ali pretpostavljam da je to = nategnuta?

da


Što se tiče ulja od sad ću onda stavljat Fuchs Silkolene Scoot Sport 2. Gdje bi to bilo najbolje kupit u zg? Jel moram prvo ovo agip potrošit do kraja pa onda novo?

ja kupujem u Tokicu u Marticevoj (kod kvatrica).
Najbolje je da ne mijesas ulja, ali ono malo sto ce ostat starog nema veze. Nakon 2-3 nadolijevanja ce unutra biti samo novo ulje

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #14 : 13 Kolovoz, 2009, 14:03:38 »
ja nikad nisam dodavo dodatno ulje u rezervar bila razrada u pitanju ili ne... 2t je dovoljno 2-2.5% ulja u mjesavini.. pored uljne pumpe u rezervar nasut jos dec ulja po meni nije bas pametno jer se 1dl stavlja na 5 litara kad se pravi mjesavina... znaci u praksi ima oko 5% ulja u mjesavini sto po meni i nije bas dobro

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #15 : 13 Kolovoz, 2009, 14:11:45 »
da


ja kupujem u Tokicu u Marticevoj (kod kvatrica).
Najbolje je da ne mijesas ulja, ali ono malo sto ce ostat starog nema veze. Nakon 2-3 nadolijevanja ce unutra biti samo novo ulje


Ma ova sva nova ulja su navodno na istoj nekakvoj bazi rađena pa se mogu mješat bez problema.  :dontknow: (ali ako probate, za eventualna zacvikavanja nisam odgovoran  :toothy3:)


Kod moje cure u Malagutiju je bilo oko pola litre neznam-kojeg ulja i nadolijao sam scoot sport i vozi se već 2 000 km  :icon_thumright: Naravno već sa drugim tankom ulja  :toothy11:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #16 : 19 Kolovoz, 2009, 21:46:46 »
Što se tiče pitanja uvezi spuštanja niz malo duze brdo i ne davanja gasa u meduvremenu te gašenja skutera...
Kad pak dajem gas tu i tamo da se ne zgasi onda počne dosta trokirat kad se vratim na ravninu.

Kako da to sredim? (karb je minarelli...)


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #17 : 20 Kolovoz, 2009, 01:05:24 »
Što se tiče pitanja uvezi spuštanja niz malo duze brdo i ne davanja gasa u meduvremenu te gašenja skutera...
Kad pak dajem gas tu i tamo da se ne zgasi onda počne dosta trokirat kad se vratim na ravninu.

Kako da to sredim? (karb je minarelli...)



Neovisno o bilo cemu....
Trokiranje je znak prebogate smjese.
"Umjetnost" je prepoznati o kojem otvoru gasa se radi pa onda (samo) to korigirati

Obzirom da skut trosi oko 5 litara, nije situacija dramaticna jer kod trokiranja na takvom setupu bi potrosnja mogla komotno bit i duplo veca
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2009, 01:06:57 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #18 : 20 Kolovoz, 2009, 12:49:24 »
Trebao bi onda smanjiti smjesu? Jel znaš gdje se to radi na minarelli karbu?
Također nekad imam problem s paljenjem (moram duže držat gumb i kocnicu da upali).


Dakle, da sumiram, problem je u tome da kad vozim niz brdo ili općenito bez gasa rad motora se uopće ne čuje (nije da je tih nego se uopće ne čuje, kao da je zgašen).
Kao posljedica toga (valjda, iako mislim da je to više simptom problema, a ne sami problem - a problem bi mogao biti nešto kao npr. previše smjese što Alfa kaže), ako nisam tu i tamo okrenuo ručicu gasa dok sam se spuštao niz brdo, skuter se zgasi ili za vrijeme spuštanja ili kad stanem, a ako sam dodao tu i tamo gas onda se ne zgasi, ali trokira prilikom sljedećeg normalnog dužeg gasa.
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2009, 13:10:04 Antares »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ulje + nekakav zvuk
« Odgovori #19 : 20 Kolovoz, 2009, 13:11:22 »
zamijeni svjecku
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta