Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nardo na Derbija - Rezonancija?  (Posjeta: 1501 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Nardo na Derbija - Rezonancija?
« : 09 Kolovoz, 2009, 09:26:48 »
Bok ljudi evo mene opet s ludom idejom... XD nemojte me pljuvat molim vas.. ako mi necete pomoci nemojte molim vas nista pisati..

Ovako, da se vratimo na problem.. Odlucio sam staviti due plus na derbija.. e sad frajer koji radi u motobencony-u reko je da onaj leo za derbija nikako nemoze dobiti rezonanciju i da ga je tesko ustelat.. Sinula mi je ideja kako bi mogao narda (polovnog kojega cu kupiti ako vi mislite da ce biti nesto od toga kad se slozi) i njegov balon (onaj prvi lonac) zavariti omjesto originalnog balona, kut prigusivaca onog malog se da sredit tako da to nije problem..

Da li bi dobio rezonanciju ako imam nardo balon ali serijsku granu koja ide iz cilindra?

Slikom:



« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2009, 09:45:46 ToNYGP1Racing »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Nardo na Derbija- moguće ili ne?
« Odgovori #1 : 09 Kolovoz, 2009, 09:46:04 »
Samo ako cjelu granu od narda preuredš da paše na derbija, izgubit ces dosta efekta rezonancije budeš li radio ovo što misliš :dontknow:

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Nardo na Derbija- moguće ili ne?
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz, 2009, 10:01:21 »
Samo ako cjelu granu od narda preuredš da paše na derbija, izgubit ces dosta efekta rezonancije budeš li radio ovo što misliš :dontknow:
Ne. Ne mislim tako.. Nego na orginal serijsku granu... zavarit nardo.. Kao i na slici.. Samo odrezem i zavarim.. Ne bi to bilo dobro a?  Jel bi se to ikako moglo sloziti da dobim rezonanciju?

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2009, 10:01:35 »
eto kad ti je sinula ideja imam ja jos bolju ideju za tebe!

nazovi kucelja netko ce ti dat broj. uzmi mjere od nekog ko ima piaggio NARDA i odnesi skuter ili posalji serijski spuh da covjek ima od oka izgled spuha i mjere od narda.napravit ce ti istog narda po volumenu kutevima i dimenzijama samo drugog oblika za nekakvih 800 900 kuna.

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #4 : 09 Kolovoz, 2009, 10:18:07 »
eto kad ti je sinula ideja imam ja jos bolju ideju za tebe!

nazovi kucelja netko ce ti dat broj. uzmi mjere od nekog ko ima piaggio NARDA i odnesi skuter ili posalji serijski spuh da covjek ima od oka izgled spuha i mjere od narda.napravit ce ti istog narda po volumenu kutevima i dimenzijama samo drugog oblika za nekakvih 800 900 kuna.

Hvala na informaciji.. Sad cu ja broj naci na netu.. Bilo bi dobro da mi samo granu napravi, i na tu granu zavarit pravi nardo.. Novci nisu problem..  Ajd vidjet cu.. Najradije bi od speeda kupio nardo, i onda da mi kucelj slozi granu.  :headbang:

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2009, 10:19:30 »
Hvala na informaciji.. Sad cu ja broj naci na netu.. Bilo bi dobro da mi samo granu napravi, i na tu granu zavarit pravi nardo.. Novci nisu problem..  Ajd vidjet cu.. Najradije bi od speeda kupio nardo, i onda da mi kucelj slozi granu.  :headbang:
uj teoriji bi se dalo
ako mu doneses nardo onda ce on samo novu granu drukcijeg oblika napraviti ali sa istim dimenzijama tako da rezonanciju nece pokvariti!

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2009, 10:28:30 »
uj teoriji bi se dalo
ako mu doneses nardo onda ce on samo novu granu drukcijeg oblika napraviti ali sa istim dimenzijama tako da rezonanciju nece pokvariti!
E odlicno. Hvala.   :klanjamose:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2009, 12:13:13 »
Dulja grana -  manje okretaja. I to puno. 1-2cm grane skroz promijeni spuh., a kamoli ovakva kemija. Hac zna preciznije podatke

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2009, 14:09:18 »
Dulja grana -  manje okretaja. I to puno. 1-2cm grane skroz promijeni spuh., a kamoli ovakva kemija. Hac zna preciznije podatke
Zapravo ce trebat biti kraca grana, a ne dulja.. treba samo kut grane smanjit na nardu da pase, inace bi mi spuh kod noge bio..  :toothy11:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2009, 14:16:37 »
Osim prigushivaca, svaki dio spuha utjece na karakteristike. Sa duljinom grane se kemija kad se zele dobiti okretaji koji su nesto visi ili nizi od onih kad je spuh serijski.
Svaki takav postupak koji se radi samo zato da se neki spuh pripase na motor neslavno zavrsi

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2009, 14:17:34 »
izmjeris duzinu grane narda, i izmjeris koliko je to kod serijale, ako je isti promjer cijevi, samo odrezes visak ako ga ima i zavaris nardo.. ako imas love, nek kucelj to obavi
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2009, 14:19:10 »
...ako je isti promjer cijevi...

Naravno da nije

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #12 : 09 Kolovoz, 2009, 16:07:01 »
gubis i s ovim lukom na kojeg ide prigusivac..ako nece bit ovako pod 180° izgubit ces nesto to je sigurno..ja probao.. :toothy11:

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2009, 19:07:50 »
ako uzme isti promjer i isti kut difuzora samo drukcije piganog nece utjecati na powerband ispusnog sustava

isto tako ako zavrsnu izlaznu cijev ostavis istog promjera i iste duljine nikako ne utjeces na performanse!

ako stavis pretanki motor ce se pregrijavati.
ako stavis predebelu motor ce disipirati previse snage u zrak i nece imat dobru refleksiju plinski val!


Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Nardo na Derbija - Rezonancija?
« Odgovori #14 : 10 Kolovoz, 2009, 00:06:29 »
ako uzme isti promjer i isti kut difuzora samo drukcije piganog nece utjecati na powerband ispusnog sustava

isto tako ako zavrsnu izlaznu cijev ostavis istog promjera i iste duljine nikako ne utjeces na performanse!

ako stavis pretanki motor ce se pregrijavati.
ako stavis predebelu motor ce disipirati previse snage u zrak i nece imat dobru refleksiju plinski val!



Sto se tice izlazne cijevi.. ostavt cu prigucivac od narda samo ga necu ostaviti zakrivljenog 180 stupnjeva, nego cu ga prepilit i zaokrenuti ga za jedno cca 30 stupnjeva.. to ne utjece na preformanse ako i utjece vrlo malo.. bitan mi je onaj "balon".. I da je losiji od originalnog narda, bolje i to neg leo vince! Leo vince qurcu nevalja i ruzan je..

Sutra zovem kucelja koliko bi kostala grana.. kad mi kaze koliko, kupujem od speeda nardu... Speed rezerviraj mi narda!  ;D