Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........  (Posjeta: 7970 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #20 : 03 Kolovoz, 2009, 17:06:15 »
puknut ce ti svijecica ako budes za keramicki dio uhvatio..jbt kljuc za svijecicu imas po ducanima za 50-100kn... :dontknow:

kevlar dode oko 200-250kn

ok tnx pogledat cu gdje ima kod mene ovdje po prodavnicama jer sam u svedskoj a niko mi nije odgovorio sta da radim sad zbog ovog gubitka snage jel se filter benzina cisti  ili se zamjeni odmah karburator jos necu skidati sad cu vratiti sve jedino da ocistim malo zracni i od bezge filterr ako se uopste cisti on  :dontknow:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #21 : 03 Kolovoz, 2009, 17:12:43 »
bilo bi dobro kad bis stavio novi seriski centralni feder i kevlar remen..filter benzina je najbolje kupitz novi jer ionako kosta nekih par kuna..

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #22 : 03 Kolovoz, 2009, 17:16:48 »
bilo bi dobro kad bis stavio novi seriski centralni feder i kevlar remen..filter benzina je najbolje kupitz novi jer ionako kosta nekih par kuna..
ok hvala odoh sad sklopiti motor pa se malo vozati a uzet cu centrlani neki ali malo tvrdji ugl sad mi je prioritet uzeti zvono ima li ono utjecaja na krajnju i ubrzanje slucajno...pozz i hvala na savjetima
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #23 : 03 Kolovoz, 2009, 17:19:09 »
ne treba ti tvrdi feder nego novi seriski jer on s vremenom izgubi svoje svojstvo i omeksa..zvono ti moze imat utjecaja na sami start i tu mozes osjetit ako na samom startu motor malo cukne ili zaskripi..bilo bi dobro uzet neko aftermarket zvono jer ono ima dobro rijeseno hladenje..

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #24 : 03 Kolovoz, 2009, 18:48:46 »
ne treba ti tvrdi feder nego novi seriski jer on s vremenom izgubi svoje svojstvo i omeksa..zvono ti moze imat utjecaja na sami start i tu mozes osjetit ako na samom startu motor malo cukne ili zaskripi..bilo bi dobro uzet neko aftermarket zvono jer ono ima dobro rijeseno hladenje..

ok sta sad da radim motor ne skripi i ne trza znaci normalno krece koliko su kruna zvona u hr....i da jel oprugice u kvacilu mogu da oslabe ili da se otkac to sam negdje procitao i sta bi dobio ako bi stavio neke bolje  :headbang:.......oj joj ja tebe smori sa ovim pitanjima :angry7: ali mi treba informacija jbg :dontknow:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #25 : 03 Kolovoz, 2009, 18:58:52 »
imas seriski setup i ne treba ti nista jace od serikog samo neka to serisko bude novo jer ovi federi su sigurno omeksali, dokaz ti je plavo zvono..zvono je poplavilo od visokih temperatura a federi su na tim visokim temperaturama sigurno izgubili svoje svojstvo..znaci novi feder kontrasta, mozes zajedno i stavit male federe na kvacilu nove, remen kevlar i nove rolice i bilo bi dobro i svijecicu promjenit posto ko zna koliko vec nije promjenjena...svi navedeni dijelovi mogu bit seriski jer kao sto rekoh nema potrebe za nekim aftermarket dijelovima..e sad zvono jedino mozes uzet neko aftermarket i to izkjucivo zbog toga sto ima bolje rijeseno hladenje i time ce smanjiti samu temperaturu kvacila sto ce rezultirati vecom dugotrajnoscu kako kvacila tako i federa a to sve zajedno rezultira performansama tj. sprijecava ovo sto ti se upravo dogodilo..i sad jos jedan svijet, izbusit deklo da zrak fino kola kroz blok jer kolko znam to deklo je hermeticki zatvoreno..

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #26 : 03 Kolovoz, 2009, 19:06:52 »
imas seriski setup i ne treba ti nista jace od serikog samo neka to serisko bude novo jer ovi federi su sigurno omeksali, dokaz ti je plavo zvono..zvono je poplavilo od visokih temperatura a federi su na tim visokim temperaturama sigurno izgubili svoje svojstvo..znaci novi feder kontrasta, mozes zajedno i stavit male federe na kvacilu nove, remen kevlar i nove rolice i bilo bi dobro i svijecicu promjenit posto ko zna koliko vec nije promjenjena...svi navedeni dijelovi mogu bit seriski jer kao sto rekoh nema potrebe za nekim aftermarket dijelovima..e sad zvono jedino mozes uzet neko aftermarket i to izkjucivo zbog toga sto ima bolje rijeseno hladenje i time ce smanjiti samu temperaturu kvacila sto ce rezultirati vecom dugotrajnoscu kako kvacila tako i federa a to sve zajedno rezultira performansama tj. sprijecava ovo sto ti se upravo dogodilo..i sad jos jedan svijet, izbusit deklo da zrak fino kola kroz blok jer kolko znam to deklo je hermeticki zatvoreno..

zatvoreno je znaci nema nikakvog otvora zrak ne izlazi niti ulazi :hmh: kad dolazis sa posla kad ces na msn  :glasses9:
Make lowe,not war =)

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #27 : 03 Kolovoz, 2009, 22:06:54 »
AAAAAAAAA pomozite ovako kocnice vec odavno slabije rade mislim prednja disk eh sad sam odlucio da ozracim ponovo iz pocetka jer sam cuo da trebam ozraciti jer nije nes u redu biloo,,,ispustim ja svu tecnost i jbg uvucem vazduha u crijevo kontam aj nema veze ionako sam sve ispustio ulje i NAMJESTIM dola iz crijeva rupica sto ide nju lijepo nastimam dole sto e spaja sa celjusti onim sarafom ima na sebi rupicu sve to nastimam i krenem ubacim gore tecnost sve po procesu i pumpam ali nikad ojacati kocnica izasao je vazduh i opet pumpam ali necee da postane jaka ono cvrsta staa da radim kocila je prije toga normalno neznam koji joj je ????????????  :help: :help: :help: plsss sto prije
Make lowe,not war =)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #28 : 03 Kolovoz, 2009, 22:13:28 »
moraš biti strpljiv ak je sve iscurilo, ja sam pola sata pumpao.. probaj odvinuti vijak za pola kruga i prstom zatvoriti otvor, onda lagano pumpaj i propuštaj zrak, kad počne ulje zategni..

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #29 : 03 Kolovoz, 2009, 22:16:49 »
moraš biti strpljiv ak je sve iscurilo, ja sam pola sata pumpao.. probaj odvinuti vijak za pola kruga i prstom zatvoriti otvor, onda lagano pumpaj i propuštaj zrak, kad počne ulje zategni..
'

ma jarane pumpam 20 minuta i pocne izlaziti ulje ja napumpam i onda cuvam odvrnem dole i onda malo prstom znaci moram malo vise odvruti i izadje ulje i opet zategenm apsolutno nikakve razlike u pritisku nema propada kocnica skrozzz do kraja nezz sta da radim  :angry9: :angry9: :angry9: :angry9:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #30 : 03 Kolovoz, 2009, 22:18:43 »
ako je dole na kljestima otvoren saraf i ako na njega ide samo ulje onda ga zatvori i pumpaj jos jedno par minuta i opet ga otvori i lagano stisni kocnicu i u trenutku dok stiskas brzo zatvori saraf na kljestima..razina ulja u posudi kroz ovaj postupak nebi smijela bit ispod pola posudice jer kad stisnes i pustis naprave se mjehurici u posudici i ope moze povuc zrak i ode sav trud uzalud..

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #31 : 03 Kolovoz, 2009, 22:22:56 »
ako je dole na kljestima otvoren saraf i ako na njega ide samo ulje onda ga zatvori i pumpaj jos jedno par minuta i opet ga otvori i lagano stisni kocnicu i u trenutku dok stiskas brzo zatvori saraf na kljestima..razina ulja u posudi kroz ovaj postupak nebi smijela bit ispod pola posudice jer kad stisnes i pustis naprave se mjehurici u posudici i ope moze povuc zrak i ode sav trud uzalud..

ok odoh opet pumpati i zivcirati se pokusati napraviti nes od onog s-anja  aa mrzim ga haha ima mesa 1 mm na paknama sta kazete za to jel malo koliko mogu voziti sa tim
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #32 : 03 Kolovoz, 2009, 22:29:56 »
dok ne potrosis..ne trosi se svima isto..to ovisi o puno faktora..

znaci evo jos jednom kako ozraci kocnicu..natoci posudice do vrha i pazi da je ulje u njoj uvijek vise od pola kroz postupak..pumpaj sa zatvorenim sarafom na kljestima 10min i onda ga otvori i stisni jednom kocnicu, to ponovi jos jednom i onda opet otvori sarafic i stisni kocnocu ali dok ju stiskas zatvori sarafic prije nego stisnes kocnicu do kraja, kad si to napravio natoci opet ulja u posudicu da ga bude dovoljno i zatvori ju i pumpaj jedno 10-20 min ako i dalje bude jako mekana stisni kocnicu  do kraja i necim blokiraj da ostane stisnuta i tako ostavi do sutra i sutra onda napumpaj jos malo i trebalo bi bit ok...

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #33 : 03 Kolovoz, 2009, 22:34:55 »
dok ne potrosis..ne trosi se svima isto..to ovisi o puno faktora..

znaci evo jos jednom kako ozraci kocnicu..natoci posudice do vrha i pazi da je ulje u njoj uvijek vise od pola kroz postupak..pumpaj sa zatvorenim sarafom na kljestima 10min i onda ga otvori i stisni jednom kocnicu, to ponovi jos jednom i onda opet otvori sarafic i stisni kocnocu ali dok ju stiskas zatvori sarafic prije nego stisnes kocnicu do kraja, kad si to napravio natoci opet ulja u posudicu da ga bude dovoljno i zatvori ju i pumpaj jedno 10-20 min ako i dalje bude jako mekana stisni kocnicu  do kraja i necim blokiraj da ostane stisnuta i tako ostavi do sutra i sutra onda napumpaj jos malo i trebalo bi bit ok...

ok hvala puno uspijem li imas pivu od mene  :toothy9: odoh sad pokusavati ja sam pumpao 1-2 minute pa onda ispustim i tako bezbroj puta  :laughing7:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #34 : 03 Kolovoz, 2009, 22:42:54 »
piva bez cevapa s kajmakom nije piva.. :icon_biggrin:

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #35 : 03 Kolovoz, 2009, 23:25:02 »
piva bez cevapa s kajmakom nije piva.. :icon_biggrin:

hah ajd bice ba i cevapa jesi na msn vise nema te interpol te nemoze naci  :laughing7:
Make lowe,not war =)

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #36 : 04 Kolovoz, 2009, 17:26:12 »
Eh poslusao sam savjete GokiSP-a i super ewo uspio sam napumpati kocnicu i izbusio sam deklo stavim veceras slike....... :headbang:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #37 : 04 Kolovoz, 2009, 17:30:54 »
 :frajer:

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #38 : 05 Kolovoz, 2009, 00:35:14 »
eh imam jos jedno pitanje jel normalno da skuter trosi 1 litar ulja na 4-5 rezervoara,skuter je seriala i moze li se nekako smanjiti potrosnja goriva jer trosi nenormalno...pozzz  :toothy10:
Make lowe,not war =)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Peugeot Vivacity- Slabije vuce i radi .........
« Odgovori #39 : 05 Kolovoz, 2009, 00:38:35 »
ako je recimo rezervar 5 litara to bi bilo recimo 25 litara benzina..na tih 25 litara benzina bi trebao trosit 5 do 6 dcl...koliko ti rezervar ima?