Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Diskusija o kočnicama  (Posjeta: 7364 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #40 : 30 Srpanj, 2009, 18:51:26 »
Ne znam.
nemam puno iskustva sa time, ali ove moje na NRGu mi se svidjaju.
Ispocetka nisu, jer treba prilicno naglo i jako stisnut da kotac(i) zablokira(ju), ali s vremenom mi se to pocelo svidjat. Barem u trenutku panike nisu blokirani pa ne padam zbog toga na pod.

Inace, u 36000km, zadnje su jos originalne i negdje su na pola ili cak i bolje, a prednje mi obicno traju 12000km prije nego ih mijenjam

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #41 : 30 Srpanj, 2009, 19:34:52 »
EBC sinter su meni najbolje,možeš ih kod mene naručit,ispod 100 kn je set.......koče odlično,relativno dugo traju,ne škripe nikad  :icon_biggrin:
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #42 : 30 Srpanj, 2009, 19:58:03 »
EBC sinter su meni najbolje,možeš ih kod mene naručit,ispod 100 kn je set.......koče odlično,relativno dugo traju,ne škripe nikad  :icon_biggrin:

Tako je hac, ebc zakon samo što ću ubuduće kod tebe uzeti jer sam ih platio tu u Rijeci 140 kn!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #43 : 30 Srpanj, 2009, 20:05:55 »
kod mene su dosta jeftine,ne znam zašto toliko nabrijavaju cijene po trgovinama.ja ih isto nabavljam u HR i cijena je recimo za pežo AJP čeljusti nekih 80 kn
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #44 : 30 Srpanj, 2009, 20:12:21 »
kod mene su dosta jeftine,ne znam zašto toliko nabrijavaju cijene po trgovinama.ja ih isto nabavljam u HR i cijena je recimo za pežo AJP čeljusti nekih 80 kn

I pazi ovo, zapravo im je prava cijena 170 kn u malom motu ali mi je čovjek preko telefona rekao da su 140 kn  (ja došao tamo sa 150 kn) i na kraju je spustio cijenu na tih 140 kn jer je njegova greška što je dao krivu informaciju :toothy12:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #45 : 30 Srpanj, 2009, 20:12:53 »
kad bolje razmislim (zaboravio na to), bolje mi je naprijed uzeti nesto sto slabije koci jer me to nekoliko puta spasilo od blokiranja prednjeg kotaca.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #46 : 30 Srpanj, 2009, 20:17:12 »
Citat:
zapravo im je prava cijena 170 kn

tako je i kod mene u gradu po servisima,stvarno pretjeruju jer se može dobit odlična cijena na veliko i stvarno nema potrebe toliko derat ljude

Citat:
bolje mi je naprijed uzeti nesto sto slabije koci

treba uzet najbolje moguče jer nikad ne znaš kad če ti zatrebat
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #47 : 31 Srpanj, 2009, 08:09:42 »
onda budemo se čuli u vezi tih EBC...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #48 : 31 Srpanj, 2009, 08:35:26 »
onda budemo se čuli u vezi tih EBC...
imo sam ja EBC na runneru ..neznam nesto je pisalo kevlar,karbon tako nesto na kutiji ...uglavnom nisu mi bile ok prvih 10-30 km ..poslije toga su extra dobro kocile tako da su ok plocice stvarno :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #49 : 31 Srpanj, 2009, 09:18:35 »
ja trenutacno imam rms plocice i celjust brembo racing kao sto je goki naveo u svom postu  sa njima nemam problema tj ne smijem ni stisnuti jako kocnicu tako da kad se ove poderu
idu gore opet rms kocim sa njima vec 1500 km i nemaju znakova potrosenosti nije niti milimetar potrosen tako da se
svakako isplati kupiti rms
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline MotoManijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belovar
  • Moj Skuter: ko god treba prijevoz
  • MojSetup: o velika
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #50 : 31 Srpanj, 2009, 16:03:47 »
to sam cuo da su kocnice na starijim modelima nrg-a bile puno bolje nego na ovima sada
Pali gume ne dusu

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #51 : 31 Srpanj, 2009, 19:36:35 »
to sam cuo da su kocnice na starijim modelima nrg-a bile puno bolje nego na ovima sada

Ma sta ce ti ono kocnice?Pa sve je bilo bolje i kvalitetnije na starim modelima.....Ovo danas je samo šminka,upakiraj g#vn% u fini celofan i skupo ga prodaj...........
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #52 : 31 Srpanj, 2009, 19:37:31 »
Ma u Rijeci nas peglaju za dijelove samo tako, ja sam Carbone Lorraine prednje platio 105, a zadnje isto tako negdje 140, jesu one kvalitetne i sve ali meni prednje pločice traju 5500km, i opet sam uzeo neke spare bike, mrtva marka za koju nisam ni čuo a naplatio ih je kao CL...sreća pa zadnje mogu trajat i po 10-ak tisuća km inače bi samo na kočnicama bankrotirao  ::)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #53 : 31 Srpanj, 2009, 19:42:57 »
Ma u Rijeci nas peglaju za dijelove samo tako, ja sam Carbone Lorraine prednje platio 105, a zadnje isto tako negdje 140, jesu one kvalitetne i sve ali meni prednje pločice traju 5500km, i opet sam uzeo neke spare bike, mrtva marka za koju nisam ni čuo a naplatio ih je kao CL...sreća pa zadnje mogu trajat i po 10-ak tisuća km inače bi samo na kočnicama bankrotirao  ::)
:icon_thumright:

Jednostavo se ne isplati kod nas kupovati a ma baš ništa, sve je skuplje za 20+%  nego kod nekoga sa foruma. :angry7:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #54 : 31 Srpanj, 2009, 19:56:55 »
kako ja uvijek iskemijam neki popust bilo gdje... :toothy10:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #55 : 31 Srpanj, 2009, 20:02:46 »
kako ja uvijek iskemijam neki popust bilo gdje... :toothy10:

Ti rušiš cijene kao u onoj tele 2 reklami :laughing11:, drugi puta tebi dajem lovu da ideš kupiti što treba :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #56 : 31 Srpanj, 2009, 22:42:31 »
evo da nebi bilo nesporazuma u vezi prednjih čeljusti na novijim NRG-jima, usporedio sam čeljusti na NRG-ju iz 2006. i na Pežou SF2 iz 2001, čeljusti su POTPUNO ISTE DO ZADNJEG DETALJA KAO I PLOČICE..

Piaggio:


Peugeot:


izbliza čeljust na njoj je neki znak..


tako da će vjerojatno ić gore pločice EBC ko za pežo..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #57 : 31 Srpanj, 2009, 22:48:02 »
Znaci Nrg power naprijed ima celjust sa 1 klipicem, a iza ima celjust sa 2 klipica.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #58 : 31 Srpanj, 2009, 22:50:13 »
Ti rušiš cijene kao u onoj tele 2 reklami :laughing11:, drugi puta tebi dajem lovu da ideš kupiti što treba :icon_biggrin:

uvijek... :toothy12:dodem nesto kupit i onda tamo pricam pol sata i iskemijam neki popust.. :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Diskusija o kočnicama
« Odgovori #59 : 31 Srpanj, 2009, 22:57:19 »
Znaci Nrg power naprijed ima celjust sa 1 klipicem, a iza ima celjust sa 2 klipica.
nisam gledao, al ne vjerujem, isto je jedan brijem..