Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: javlja grešku-purejet  (Posjeta: 3117 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline matas damir

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • RED
  • Mjesto: Raša
  • Moj Skuter: Gilera Runner Racing Replica 2003
  • Moja Kaciga: MT Helmet
  • MojSetup: Malossi+ECU
  • MojSpuh: LeoVince ZX
javlja grešku-purejet
« : 20 Srpanj, 2009, 02:42:22 »
U srijedu idem na servis, ali me zanima ako netko od vas ima kakvu ideju pa da im prenesem da mi pogledaju jer već sam bio i kvar nije otklonjen. Promjenjen je senzor gasa, ali nije do njega.
Uglavnom, pali mi se lampica CHECK ENGINE (žuta) na Pure Jetu i oduzme mu gas, ne ugasi se, ali ne mže voziti, ne prima gas.
Dečki u servisu kažu ako svijetli ta lampica da je nešto od elektonike, ali ja mislim da je nešto sa prijenosom jer mi se dvaput dogodilo isto na nizbrdici tj. lapica je svijetlila, ali nije gubio gas i potom se ugasila, ali na uzbrdici nema šanse-moram ga paliti ponovo.
Dvaput do sada mi se dogodilo kad sam ugasio scoot da mi je napravilo kratki spoj, lampice su ostale titrati i čuo se čudan zvuk iz pumpe goriva.
Čuje se neko cviljenje, ali nisam siguran da li iz prijenosa ili zadnje kočnice...

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #1 : 20 Srpanj, 2009, 03:01:56 »
jedan decko je imao problema, motor mu se gusit znao jer su mu se u auspuhu pregrade rasule...

Offline Shomi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 2009
  • MojSpuh: Euro 3 - Fabricki
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #2 : 20 Srpanj, 2009, 03:29:38 »
U srijedu idem na servis, ali me zanima ako netko od vas ima kakvu ideju pa da im prenesem da mi pogledaju jer već sam bio i kvar nije otklonjen. Promjenjen je senzor gasa, ali nije do njega.
Uglavnom, pali mi se lampica CHECK ENGINE (žuta) na Pure Jetu i oduzme mu gas, ne ugasi se, ali ne mže voziti, ne prima gas.
Dečki u servisu kažu ako svijetli ta lampica da je nešto od elektonike, ali ja mislim da je nešto sa prijenosom jer mi se dvaput dogodilo isto na nizbrdici tj. lapica je svijetlila, ali nije gubio gas i potom se ugasila, ali na uzbrdici nema šanse-moram ga paliti ponovo.
Dvaput do sada mi se dogodilo kad sam ugasio scoot da mi je napravilo kratki spoj, lampice su ostale titrati i čuo se čudan zvuk iz pumpe goriva.
Čuje se neko cviljenje, ali nisam siguran da li iz prijenosa ili zadnje kočnice...

Moze biti da je do elektronike,imao sam ja isti problem na Piaggio Free-u...Ako ti motor normalno radi a ne prima gas,mozda mu u pogresnom trenutku baca varnicu(moras ustelovati paljenje ili promeniti svecicu)...ili ti je nesto crklo od elektronike...Neverujem da je do prenosa...

Offline clutch

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2009, 10:01:52 »
nemora bit samo do elektronike, meni se upalila lampica, pa nije htjeo palit, iskru je imao, skinuli smo injektor i onaj njegov nosac to pocistili i skuter je poslje toga radio normalno

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2009, 10:23:24 »
Ja sam imao to g#vn% i kad ti se to upali moze biti do svega........bez kontakta daj puni gas i tako mu drzi,zatim daj kontakt i drzi gas dok žuta lampica nepočne titrati zatim broji na kojim ce ti brojevima javiti greske,pa ovdje upisi....nakon toga kompjuter ce se resetirati i pokusat ce izbrisati greske...nekad to upali......vjeruj mi ja sam ga imao 5 godina i razumijem tvoju frustraciju......
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline matas damir

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • RED
  • Mjesto: Raša
  • Moj Skuter: Gilera Runner Racing Replica 2003
  • Moja Kaciga: MT Helmet
  • MojSetup: Malossi+ECU
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #5 : 21 Srpanj, 2009, 18:48:08 »
Samo, to nije konstantno. Skuter je u pogonu po cijele dana i javi se tokom jednog paljenja kojeg moram ponovljati i kad očita bez greške onda je ok. Da je auspuh, onda bi cijelo vrijeme bio zagušen.
Ono šta je cvililo su ipak pločice EBC procvilile, mamu im...
B. glista, prenijet ću im u servisu tvoj savjet. Hvala. :icon_thumright:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #6 : 22 Srpanj, 2009, 14:47:34 »
ma taj model je golub od motora... stalno neke zajebancije.. i kad to sredis opet ce srat nesta deseto

Offline matas damir

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 281
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • RED
  • Mjesto: Raša
  • Moj Skuter: Gilera Runner Racing Replica 2003
  • Moja Kaciga: MT Helmet
  • MojSetup: Malossi+ECU
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: javlja grešku-purejet
« Odgovori #7 : 23 Srpanj, 2009, 00:58:12 »
Barem mi je zanimljivo u životu ;D

U servis još nisam stigao otić, ali po meni je definitivno nešto sa gasom jer mi zna zatrokirati. Možda je injektor prljav