Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio sfera 50 problem sa svjetlima  (Posjeta: 1116 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Walter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Leo Vince RR
piaggio sfera 50 problem sa svjetlima
« : 17 Srpanj, 2009, 23:29:11 »
Kao što piše u naslovu imam problema sa svjetlima, naime kada upalim pozicijska svjetla ona fino rade ali čim upalim kratka svjetla ili duga žarulja potegne toliko struje da mi se sva svjetla pogase odnosno tinjaju, što dovodi do zaključka da mi je struja preslaba. Prednje svjetlo i zadnje svjetlo je na izmjeničnu struju, a žmigavci i štop svjetlo kao i truba je na istosmjernu struju. Pošto je regler kupljen novi iz piaggiovog dučana u Vukovarskoj misim da nebi trebao imati razloga sumnjati na njega ili se bar nadam da nebi jer me koštao podosta, ali uglavnom danas sam testirao i namotaje koji su u redu, a testirao sam ih po nekom manualu koji sam našao na netu i vrijedi za večinu piaggio skutera. Po tom manualu siva žica iz reglera ide u svjatla i napaja svjetla, ali ide i u elektronski čok. Kada su svjetla ugašena na toj žici ima oko 10 voliti izmjenične struje, a po uključenju kratkih svjetala svega 3-3.5 volti, molio bih za pomoć, jer jednostavno nevidim rješenja, sve radi kako bi trebalo osim tih svjetala, jedino što još nisam pregledao je čok, možda on vuče preveliku struju, odnosno možda je u kratkom spoju. Pozz!!!

Offline Walter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: piaggio sfera 50 problem sa svjetlima
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2009, 23:31:18 »
danas sam pregledao i čok koji se grije ali ne povlači iglu, kad sam ga skinuo pojačala su se malo svjetla ali svejedno premalo još uvijek tinjaju ali sad malo jače, molio bih pomoć hitno izludit ću nemrem nać kvar, puno hvala!