Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: oce se raspast?  (Posjeta: 4322 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #20 : 15 Srpanj, 2009, 18:19:16 »
zato sto masina ne dobija povrat plinova koji joj trea i vrlo vjerojatno se vrti vise nego sto bi treala tako da to zajedno vodi ka riki  :laughing1: :laughing1:
moja se vrtila manje  za vrijeme vožnje bez auspha;) a i nekako mi ovo tvoje ne zuvči logično, aj ddok dođe neko pametan pa ćemo vidit :icon_biggrin:

Offline perica_46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • ....sjedi mi na sic, ako nečeš onda šic!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek, Antunovac
  • Moj Skuter: KF Runnera
  • Moja Kaciga: za skijanje
  • MojSetup: mhr
  • MojSpuh: c16
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #21 : 15 Srpanj, 2009, 18:19:46 »
onda ovo prvo  :toothy12:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #22 : 15 Srpanj, 2009, 18:32:22 »
imate filmić na netu kako radi 2t mašina, pa će te po njoj vidjeti zašto treba auspuh.

uglavnom, po meni je ovo isto ko da si malo probio auspuh na grani pa da je puštao, nemaš se šta briniti vozi dalje
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #23 : 15 Srpanj, 2009, 18:59:13 »
imate filmić na netu kako radi 2t mašina, pa će te po njoj vidjeti zašto treba auspuh.

uglavnom, po meni je ovo isto ko da si malo probio auspuh na grani pa da je puštao, nemaš se šta briniti vozi dalje
pogledao sam desetak različitih filmića nigdje se ne spominje spuh nego je samo animacija kako izlaze plinovi van, nikakav povrat
Evo na ovom filmiću na kraju lik kaže ako nema dovoljno back pressure, onda je smjesa too lean(siromašna)  ;D i to može damage the engine


« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 19:22:44 vktr »

Offline Darko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: je bio Malaguti Phantom F12
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #24 : 16 Srpanj, 2009, 00:30:33 »
karike odlaze iz jednostavnog principa jer vuce mac zraka kod recimo zatvorenog auspuha nema skoro pa nikakve snage. Kod jacih auspuha koji su otvoreniiji tipa NARDO' i sl. karike i klip se vise unistavaju jer vjerovatno dobivaju jos vise snage i još više šuta u cilindru i jednostavno karike se moraju nekako potrositi ... dio prakse i ostalih ljudi koji su mi to rekli, a dio i moje teorije jer serijske 50etke duze voze/zive od 70ccm ;)

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #25 : 16 Srpanj, 2009, 11:47:07 »
karike odlaze iz jednostavnog principa jer vuce mac zraka kod recimo zatvorenog auspuha nema skoro pa nikakve snage. Kod jacih auspuha koji su otvoreniiji tipa NARDO' i sl. karike i klip se vise unistavaju jer vjerovatno dobivaju jos vise snage i još više šuta u cilindru i jednostavno karike se moraju nekako potrositi ... dio prakse i ostalih ljudi koji su mi to rekli, a dio i moje teorije jer serijske 50etke duze voze/zive od 70ccm ;)
Mac zrak??
Kod Narda i sl se više vjerojatno troše jer se vrti na 11-12 k rpm za razliku od serijale na 8-9
Šut u cilindru?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #26 : 16 Srpanj, 2009, 12:01:35 »
karike?

ljudi moji da su karike to bile bio bi vatromet pod guzicom....

karika je oblika C samo malo zatvorenije....to da se raspadne to ide direkt u klip i kanale,,, to bi razderalo citav klip i gornju i donju glavu cilindra i motor ne bi mogao raditi jer bi gubio kompresiju.
Recimo ja sam imao "sreću" jer mi je kariku zmrvila radilica a nije se ni povinula ni nista
:BangHead: :BangHead:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #27 : 16 Srpanj, 2009, 12:22:39 »
karike?

ljudi moji da su karike to bile bio bi vatromet pod guzicom....

karika je oblika C samo malo zatvorenije....to da se raspadne to ide direkt u klip i kanale,,, to bi razderalo citav klip i gornju i donju glavu cilindra i motor ne bi mogao raditi jer bi gubio kompresiju.
Recimo ja sam imao "sreću" jer mi je kariku zmrvila radilica a nije se ni povinula ni nista
:toothy12:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: oce se raspast?
« Odgovori #28 : 16 Srpanj, 2009, 13:13:54 »
Ali ZAAAAŠTOOO???????????
kužiš, pitam već 3. ili 4. put zašto

Ovako odlaze karike ,jer ti se na ispuhu( kada nemas auspuha) povecava tempratura i karike se puno jace griju ,samim time puno brze trose (zbog vece tempreature ) Veca tempreatura se pojavljuje na samom cilindru kod ispuha jer se smijesa prilikom izgaranja i izbacivanja spaja sa svjezim zrakom (kisikom iz zraka...) Vise kisika = veca toplina!

+ auspuh sprijecava sirenje topline po cilindru ,on je usmjereno odvodi...
+ kod cvaje zbog povrata plinova vraca i dio ulja znaci podmazuje onu stranu cilindra kod ispuha...
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2009, 13:16:02 veka84sb »