Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: svjecica  (Posjeta: 2445 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elmir

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: travnik BiH
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: SUOMY bargy
  • MojSpuh: serijala,uskoro sta bolje
svjecica
« : 13 Srpanj, 2009, 23:40:20 »
eh ovako, na skuteru (Gilera Runner SP50 2007god) mi je bila neka fush svjecica pod nazivom "champion" i odem ja u servis i kupim neku NGK po katalogu.. ugl idu neka slova i ima broj 9.. i odkako sam tu uzeo skuter mi nekako slabije ide, doduse nevariraju mi vise kilometri i netrepce zmigavac ubrzano kad dodam gas ali mi je skroz sporije poceo ici skuter.. do cega je problem? jeli treba malo da se razradi ova nova svjecica ili mi nevelja pa da vratim staru? hv unaprijed na odgovorima..

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: svjecica
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2009, 23:46:04 »
nema razrade..trebao si ovu svjecku uzeti
NGK-BR8ES

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: svjecica
« Odgovori #2 : 14 Srpanj, 2009, 01:41:55 »
eh ovako, na skuteru (Gilera Runner SP50 2007god) mi je bila neka fush svjecica pod nazivom "champion" i odem ja u servis i kupim neku NGK po katalogu.. ugl idu neka slova i ima broj 9.. i odkako sam tu uzeo skuter mi nekako slabije ide, doduse nevariraju mi vise kilometri i netrepce zmigavac ubrzano kad dodam gas ali mi je skroz sporije poceo ici skuter.. do cega je problem? jeli treba malo da se razradi ova nova svjecica ili mi nevelja pa da vratim staru? hv unaprijed na odgovorima..
champion svjecica nije losa i nije fush kako ju ti nazivas.

svaka svjecica pa tako i ngk i champion su potrosni materijal(pogotovo kod 2 t di ih smjesa jos zaljeva i uljem) pa se moraju mjenjati i svaka prije ili kasnije ode!

ovo sto ti skuter sporije ide nije razlog drukcije svjecice(eventualno probaj jos vratit staru) nego neceg drugog!(moze biti da je tvornicki losa svjecica)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: svjecica
« Odgovori #3 : 14 Srpanj, 2009, 02:01:26 »
nema razrade..trebao si ovu svjecku uzeti
NGK-BR8ES

Piaggio u service manualu navodi da se koristi toplinska vrijednost 9 tako da je njegova svjecica po tom pitanju u redu.
Jedino sto bi trebalo zazor podesiti na 0,5mm (najcesce je 0,6mm)

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: svjecica
« Odgovori #4 : 14 Srpanj, 2009, 11:50:25 »
a kako se namješta zazor? i ja sam isto nedavno na piaggiu zamjenio championku sa tom ngk svjećicom, mislim da se zove BR9nešto..... :icon_scratch:.........ugl. mislim da je kao ta kao kod elmira....i isti simptomi....uz brijeg vuče cca 10% sporije (posebno dvojicu)....a svako nekoliko neće upaliti ni nakon 100-tog pokušaja (ostavim ga 5 min i upali iz prve... :dontknow:) i od nedavno mi skut neće upaliti bez gasa...................
 :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: svjecica
« Odgovori #5 : 14 Srpanj, 2009, 13:00:17 »
a kako se namješta zazor? i ja sam isto nedavno na piaggiu zamjenio championku sa tom ngk svjećicom, mislim da se zove BR9nešto..... :icon_scratch:.........ugl. mislim da je kao ta kao kod elmira....i isti simptomi....uz brijeg vuče cca 10% sporije (posebno dvojicu)....a svako nekoliko neće upaliti ni nakon 100-tog pokušaja (ostavim ga 5 min i upali iz prve... :dontknow:) i od nedavno mi skut neće upaliti bez gasa...................
 :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

evo video..


 :glasses9: