Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gljiva za skuter?  (Posjeta: 15350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
gljiva za skuter?
« : 09 Rujan, 2006, 18:06:47 »
Kako bi bilo da stavim gljivu na sr50s, mislim ako se to da uopće stavit  :icon_biggrin:

i što bih dobio ? s tim i kolko košta otprilike?
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #1 : 09 Rujan, 2006, 18:17:16 »
nista! nemoj stavljat.
eventualno ako imas kit ali ni onda nije pozeljno. moze ti upast neko sranje kroz usis i ode sve u p***  :toothy9:
ali uglavnom je to prasina, voda, sto je nezdravo za masinu.
na serijskom ces dobit samo zvuk.  :sad3:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #2 : 09 Rujan, 2006, 21:03:09 »
Ako hoces zvuk rastavi auspuh i stavi u lonac nekakve matice i zvuk je zakon!!! Ili sipaj i jedi graha :-)
Gljiva ne valja, ruzno izgleda na scooteru...
Spoji jednu cjevcicu sa pregradama od gaze i spuzve na fregazer i dovedes ju skroz naprijed da vjetar puse u nju i dobijes turbinu na scooteru!!!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #3 : 09 Rujan, 2006, 22:35:16 »

Spoji jednu cjevcicu sa pregradama od gaze i spuzve na fregazer i dovedes ju skroz naprijed da vjetar puse u nju i dobijes turbinu na scooteru!!!

e, kad si vec spomenuo, vec sam davno razmisljao, sta bi se time dobilo...  :icon_scratch: a ne da mi se vuc cijev i isprobavat.
ali 100% uspjesno rjesenje bi bilo stavit onu bocu sa stisnutim zrakom na usis, u slucaju da je to kisik unutra, al bi letio  :laughing7:  :laughing9:  :laughing6:  :glasses9:

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #4 : 10 Rujan, 2006, 03:54:03 »
Ako hoces zvuk rastavi auspuh i stavi u lonac nekakve matice i zvuk je zakon!!! Ili sipaj i jedi graha :-)
Gljiva ne valja, ruzno izgleda na scooteru...
Spoji jednu cjevcicu sa pregradama od gaze i spuzve na fregazer i dovedes ju skroz naprijed da vjetar puse u nju i dobijes turbinu na scooteru!!!

kako, pojasni malo, imaš neke slike koje objašnjavaju
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #5 : 10 Rujan, 2006, 11:44:05 »
kakave lude matice..ha ha...otkini spužve pa češ vidjet zvuk.....ali mijenjaj serijsku spulju jer ne valja ama baš niš...kad staviš makar samo zx to je filing...he he..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #6 : 10 Rujan, 2006, 11:58:23 »
kako, pojasni malo, imaš neke slike koje objašnjavaju

Nisi skuzio, sala...  :toothy9: :toothy12: :toothy12:

A cuj mozes i skinuti auspuh pa na pocetku grane (gdje je veci promjer) ubacis neke matice unutra i onda ti one zveckaju :-)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #7 : 10 Rujan, 2006, 12:02:16 »
Sto se tice cijevi koja bi isla skroz od frge do prednjeg dijela skuta mozda bi nesto i bilo od toga. Realno, sto se brze vozis visi je tlak zraka u cijevi i onda bi trebao brze stizati do krajnje brzine :-)
Ako se kome da, ima Sole kromirane zracne filtere koji cak imaju neki blagi efekt turbine za automobile pa ako netko zeli moze probati to pripasati na skut...
Cijena ima je cca. 300kn... Lijep izgled itd...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #8 : 10 Rujan, 2006, 12:21:00 »
 :toothy9:

prekomplikadet je to :)


A nebih si uzimo zx-a samo zato što ću ga prodavat u 10mjesecu, kad istekne rega(naravno regat ću ga),a li ide na prodaju i onda mislim po zimi uzet nešto tipa, daelim roadwin ili ako boga da derbi senda 125 4t  :toothy10:
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline WENZE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 152
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Squab, Runner 180 SP
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #9 : 11 Rujan, 2006, 08:18:54 »
nista! nemoj stavljat.
eventualno ako imas kit ali ni onda nije pozeljno. moze ti upast neko sranje kroz usis i ode sve u p***  :toothy9:
ali uglavnom je to prasina, voda, sto je nezdravo za masinu.
na serijskom ces dobit samo zvuk.  :sad3:
nece mu nista upast, zato ne i zove filter, ne?  ;D
ja sam cak i presao vise tisuca bez filtera i nikad nista  :icon_scratch: ustvari stvako vozilo sta sam imao sam vozio bez filtera  :toothy12:

nego je veci dotok zraka i onda moze pregrijavat stijenku cilindra a to moze rezultirat zapecenim karikama  :laughing7:

uglavnom standardan filter i vozi

Offline oxio

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Rendic | Design
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Beverly 200
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #10 : 11 Rujan, 2006, 13:33:42 »
Na serijalu ništa od gljive pa čak ni na neke lakše tunirane mašine, filter stvarno triba pogodit stavit da bude sve optimalno.
Ako se dobro našteluje gljiva ima odličan efekt a to se pogotovo pokaže u samom startu koji je puno bolji. Naravno triba pogodit da omjer zraka i goriva budu ok inače šta je wenze reka vrlo lako se pregrije i eto sranja.
Jedino šta mi ide na živce kod gljive je to šta se brzo zašporka al lako se navikneš rastavljat i čistit :)


E da zvuk na serijali uz malu investiciju hm. Nije baš neki zvuk kad 50ccm uhvati prdekat al eto :) Skineš auspuh (serijski) i daš nekome ko se bavia auspusima da ti izvadi pregrade iz njega. Niko ne može uzet za to niti 100 kn  :icon_biggrin:

E to sa zrakom cijevi i sl. zaboravite nije to baš tako jednostavno, Vrlo lako se može desit je da dobivaš previše zraka u cilindar i eto sranje. Mislia sam ja nešto davno eksperimentirat s onim malim kompresorima na 12 v al nisam ima volje.

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #11 : 13 Rujan, 2006, 20:43:57 »
ma sve ok, možda ja ipak ubodem zx-a i malo sredim motor, znači odrežem onaj komad od tablice iza, jer je eagle one, mislim fora je, ali onako nekako strsi dolje :D


E da, jel ima ko taj dio iza od sr.ke?? Kupujem, ali da je odrezan, jer ovoga mi je nekako žao rezat :)
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline Waynder

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • Ma joj...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • StuntBase
  • Mjesto: WL
  • Moj Skuter: SR 172 Stunt, Derbi GP1 172 Stunt, KTM SD
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #12 : 14 Rujan, 2006, 15:10:13 »
kaj ti ima bit zao..ti bi j#bo al ne bi j#bo...

rezi i bok... ak oces imam ti ja originalni rep sa zmigama i stopovima... super stanje za 300 kn..pa imas tako jedan fino za rezat =)

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #13 : 15 Rujan, 2006, 19:57:43 »
joj da 100 :D

dam ti 50kn :D
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline gilera50sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: opuzen
  • Moj Skuter: gilera runer sp
  • MojSpuh: ZX
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #14 : 06 Srpanj, 2009, 09:55:52 »
ja imam gljivu od malossia i imam je vec 2 godine na gileri runner sp i odlicno radi i preša sam s njom 12000 km i redi ok samo treba održavat motor i biće sve uredu

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: gljiva za skuter?
« Odgovori #15 : 06 Srpanj, 2009, 09:57:30 »
ima tri godine od ove teme zadnji put, mozda je vec i motor proda :toothy12:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.